Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от phil05 » 29 06 2017, 16:49

senna написа:
Теста продължава, засега в жегата "диша" добре и не спарява. Снимки утре, че днес сме в движение.
::drinks::
Не е важно колко диша, важно е ти да си мислиш, че диша :)). Маркетинг ;)

Виж да ти се поизпоти малко ръката и да се намокри отвътре и дали после остават някакви петна. По някое време ако не те мързи я изпери на чешмата, да не вземе да падне лентата отдолу след такова носене и пране. Ще падне друг път, ама нали да мине теста :) ::drinks:: .

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 29 06 2017, 17:25

Ако е на сянка по реката трудно ще я изпоти , виж ако трябва да местиш някоя от твоите камари с камъни и го викнеш може да се получи реално , а не симулирано изтичане на водите и бирите които е погълнал.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 29 06 2017, 17:44

Вие сега искате NASA тестове, ма аз саатя си го харесвам и обичам много. ::angel:: Не бих му причинил такива стресове, въпреки че и той, и каишката ще ги издържат със сигурност. А ве запоти се положението днес доволно, де да бях "по реката" ама на, в градска среда притичвам между климатиците. :) На два пъти се обливахме със студена водица само, обаче си съхне бързо все едно е на сушилня. И бира още не съм пил... :((
::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 01 07 2017, 00:50

Каишката пристигна днес за отрицателно време, все едно беше прикачена на совалката Чалънджър.
Този път Вальо я е оразмерил за мен, направо ми залепна. Много удобна. Ама много ми харесва. С голямо закъснение,започвам тестовете.

Изображение

Изображение

Изображение

Това са набързо снимките,докато пазарувахме ...
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 07 2017, 01:40

Радвам се, че ти харесва, а и веднага си я сложил... Кажи после как е ::drinks::

Всичките каишки са готови още от четвъртък, сега малко промени в надписите на кутийките заради отвора и те да станат готови. Другата седмица може да се появят в търговския раздел.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 07 2017, 17:45

Последно уточнение по кутийката.

Изображение

Махнахме strelki.info, защото засега не е съгласувано и е малко обвързващо, така мисля не знам. После ще видим. BWFSI засега стига, който се сеща какво е, те тези тайните работи по интересни. И made in Bulgaria махнах засега, нали са за тук, после като почнем доставките за Швейцария, ще видим :wink:. Сложих едно professional пред watchband, само като идея и предложение, щом и Омегата профешънъл, та тази каишка как да не е..:)) Може да го махнем. Та ако има корекции и идеи, казвайте, да го коригираме и да я даваме да се прави.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 01 07 2017, 20:17

Приятен вид и цвят,много дискретни и ненатрапващи се надписи,опаковка която без да е излишно луксозна ,говори за изискан вкус ::thumb:: Само отвора нещо не ми се връзва като завършеност. При толкова вида картони,защо си избрал велпапе ,ти си знаеш,но се вижда при разреза, Аз не знам така ли ще го оставяш открит отвора? Защото от една страна има опасност да се пълни с прах, а и краищата му,могат лесно да хлътват навътре и да се деформират при транспортиране.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 01 07 2017, 20:41

На мен ми харесва така с велпапето.
Много индустриално и аскетично.
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 07 2017, 20:44

Ами как да кажа, то срамота :oops: Какъв отвор, и на мене не ми харесва отвора, това е някаква готова кутийка за рекламни химикалки. Ама не намерих друга и съответно фирма да я направи както исках, нямах време не ми се разправяше и прибързах с тези готови.

Първоначалните идеи бяха такива.

Изображение
Изображение
Изображение

И аз мисля, че кутйката трябва да си е ОК, без отвор и компромиси, спирам я тази ще направим друга без отвор, само кажете цвета, там надписа с профешънъл, или без и каквото още трябва и ще намерим кой да я направи. Иначе правим надписи както предложението в последния пост, бяла, или цвят кашонче, бялото трябва да е качествен картон. Май велпапе, както казва mitadoc? Отваря се като кибрит и толкова.

А ако някой има идея или контакт с фирма да може да я направи кутийката или да имат някаква такава готова без отвор, ще съм благодарен. Всичко за предпечат ще се направи както искат, или ако искат те да си го правят.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 07 2017, 21:07

Seikosha написа: ...
При толкова вида картони,защо си избрал велпапе ,ти си знаеш,но се вижда при разреза, Аз не знам така ли ще го оставяш открит отвора?
...
Сега видях, вярно думаш, велпапе е на снимката. Да му се не види и CGI- я (модерното име на фотошопа и 3D то ::angel::) и рендерите, все ще ни направят някой номер, я на прототип на Вашерон в Женева, я на кутийка за каишка :)) Никакво велпапе не е, синът ми е предобрил работата и я е направил велпапе, като е гледал как да разположи реално надписите ::thumb:: :). Тези кутийки са си най обикновен нелош картон 1 пласт, тест пилотите знаят. Тези новите според мен трябва да са и те обикновен, но качествен стабилен картон, и аз съм за цвят кашон.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 01 07 2017, 21:40

Надписа "професионална" задължително трябва да остане. ::thumb:: Без отвор, може би ще е по-добре. Цвета на картона си е много добре решен така в амбалажно кафяво. Опаковка, която има за цел да информира за, и да предпази и съхрани съдържанието и. Просто, семпло и професионално. Това са моите лични виждания, ма те почти съвпадат с тези на Сейкоша. Ще вкарате народа в беля вие, да се разкупуват спидита сега. Гледам днес сабахлем едно замина тук във форума. :)) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 02 07 2017, 00:58

Ами аз като велпапе го видях, пък то било фотошоп :)) Как да не се излъже човек.

Изображение

Иначе по принцип, велпапето като ,че ли е най-подходящо,то затова и е измислено - за опаковка ,защото поддържа стабилна повърхност и форма. Според мен ,ако се замени с картон,трябва да е най малко 240 гр. иначе ще се деформира. И там вече може да се окажат големи разлики в цената и ако се касае за по-големи количества,все пак ще се калкулира в режийните. За отвора споменах само заради откритостта му,иначе пак може да има ,но ако му се сложи някакво прозрачно фолио,като джам. Ма наистина не виждам смисъл,ще се вижда само една част от велкрото ,или от другата лента ,което нищо не показва.Предполагам ,че един свестен търговец,ще извади една от кутийката и ще я разгърне до другите за да се вижда. Цвета както казах и на мен ми харесва така,точно така го виждам,нещо в пастелен цвят ,пясъчно,каки, малко леко в милитъри и пустинен цвят, Нека пробва синът ти и с шрифта като от пишеща машина, има такива в таблиците бол,мисля ,че се водеше "Document"
дори едни като малко поизядени,като от калпава лента на машината ,леко ретро и телеграфно,като документално ще стои на поопушено мини кашьонче. Само идеи де,щом разрешаваш :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 02 07 2017, 01:34

Да, момчето е далече, не е виждало кутийката и аз не му казах от какъв картон е. Ставаше въпрос само да коригира надписите, а той цялата кутийка е създал, да ги онагледи. Че и велпапе за по-така срязал, явно и на него му се е сторило че трябва да е по стабилна дето казваш.

Слагам две от страните готови за печат да се види по добре като шрифт, беше направил всичко готово за печат на тези с отвора. Не че е толкова важно, но нали все пак детайли от проекта.

Изображение
Изображение

Шегата настрана, но тази кутийка с отвора като материал, цвят амбалаж и изработка хич не е лоша, ако го няма отвора. Картона вярно малко тънък, но е стабилен и за първа серия може и да свърши работа. И принт файловете са готови за тези размери на кутийката. В понеделник ще видя с тези откъдето ги поръчах кутийките, дали може да се стигне кой ги прави, ако са някъде тук, а не чайна. Да направят без отвор. Ако има нещо смущаващо, да кажат тест пилотите дето са ги виждали нали получха каишки за тест в такава кутийка.

Ако няма без отвор, ще ги надпишем сега тези с отвора, голяма работа. Тези първите 80-100 ще са така да не се бавим повече.

Иначе каишката вътре я сгъваме така, че през отвора да се вижда точно надписа там реф. номера. Горе - долу ;)

Идеята за шрифт пишеща машина е супер, между другото оригиналния шрифт на надписа на каишката в NASA спецификациите е именно шрифт за пишеща машина Pica, и съм го спазил точно такъв и на каишката. Пише го някъде в началото на темата. И нарочно малко блед, а не ярко бяло като на Омега каишката в комплекта на Сена. Остава да сложим някъде на кутийката надписа на каишката със същия този шрифт долу на снимката и готово. Само това на една от страните, да няма друго. Хайде утре ще говоря със сина. Аз му го предложих и преди, ама той каза че двата шрифта ще се карат и е прав, или единия всичко или другия. И каза този лекия тънкия по добре, другия нали го има на самата каишка.

Изображение

stepona555
Маниак

Мнение от stepona555 » 02 07 2017, 03:46

хора събудете се кутията е за каишка която не може да я нарани дори влак ако мине върху нея , велпапето е за да предпазва нещо чупливо , или някаква луксозна кутия от твърд картон за ценители или най обикновенна от бяла хартия за нормални притежатели на омега , не изключвам и варианта ламиниран блистер, това е специфичен продукт .
Свач така си продава каишките , вярно омега е на 1 етаж по горе в кооперацията , автора да си прецени
горното е писано след употреба и като гледам
някаква луксозна кутия от твърд картон за ценители
е достатъчно , обаче от друга страна дали някой си пази кутиите от каишките :?:
Последна промяна от stepona555 на 03 07 2017, 00:58, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 02 07 2017, 05:01

"Хора събудете се" :yawn: Тошко, надявам се този път гениалните ти умозаключения да не хванат дикиш :)
Това с ламинираният блистер направо ме хвърли в тъч :)) , таман като китайска отвертка, или фазомер да я накичи Вальо. Ти май не разбра ,че се търси някакъв бутиков ефект и индивидуалност, защото Вальо и да си скъса иначе гъза и да не плаща на работниците,не може дори да си избие само и качествените материали които влага. Така ,че остъй китайците,дай поне едно нещо да не са направили те. ::cool::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 07 2017, 00:42

Да не разводняваме с тези кутийки, но все пак стана въпрос. Та няма сега готови кутийки без отвор, трябва да се правят нови и засега ще караме с тези, да не се проточи пак. Идеята на Сейкоша според мен е хубава и на място, ще сложим отвътре прозорче да закрие отвора. Тъкмо ще стабилизира горната част. Давам ги утре за печат да видим кога ще ги направят.
stepona555 написа:
...
от друга страна дали някой си пази кутиите от каишките :?:
Разбира се никой не ги пази, те вече са си свършили работата :wink:

stepona555
Маниак

Мнение от stepona555 » 06 07 2017, 20:17

Днес ми е ред да вадя чиниите от съдомиялната и си сложих велкро с пластмаса за морски пехотинци , опасно си е , пара влага може да те удари някоя вилица , тренирам може някой ден да си намеря Омега и да си я разхождам .
Изображение

Изображение

Изображение

::drinks:: ::drinks::

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 07 07 2017, 14:48

Получих новият вариант на каишката още в края на миналата седмица, но исках да я понося няколко дни за да споделя впечатления! Искам да благодаря отново на phil05 за проекта и перфектното изпълнение! За мен е чест да нося такава каишка изработена в България и то с такова качество!
Подобреният втори вариант е друга работа, не спрямо качество на изработка, а относно проблемът, който аз споделих - че велкрото е с доста твърди ръбове, които драскат кожата и се впиват в нея, а велкро каишката не може да се носи свободно, тъй като няма плътност и би седяла комично заедно с часовника провиснал неестествено. Новата версия е просто перфектна, материята за подложката е мека и не спарва. Дори придава допълнителна плътност на цялата каишка и изглежда като такава, а не просто като парче плат. Това че подложката е сива, мен лично не ме дразни, получава се като допълнителен акцент. Предполагам, няма да е проблем да се сложи черна, ако се стигне всички да се правят с такава подложка. Всичко останало по каишката вече е коментирано и е излишно да го обсъждам. За мен лично това беше единственият недостатък, който перфектно е решен. А материята използвана, е наистина много приятна на допир, и след седмица носене, не виждам петна по нея от изпотяване или деформации.
Благодаря отново!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 08 07 2017, 00:39

Благодаря за отзивите и снимките. Радвам се, че сега с лентата е по добре. ::drinks:: ще видя нататък да има и с такава лента отдолу, и за друг цвят черна лента и т.н.

(Това му се вика да си вкарам таралеж в гащите... Който каквото сам си направи... :( :wink: )

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 07 2017, 15:44

Сега пък не става добре ситопечата на готови кутийки... ::angry:: а трябва и да се разгъват и сгъват. Последно ще пробваме с някакъв дигитален печат и ако пак се бави, ще ги дам тук на една девойка ще ги надпише на ръка за 1 час, и толкоз :wink:. Тъкмо ще са уникални :)). Или ще сложим накриво някакъв обикновен като фирмен печат, поръчан в Офис 1.

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”