Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от phil05 » 03 08 2018, 12:01

Да видим първо с оранжАвото как е, че това зелено много зелено :)

Велкро на Velcro, какво повече ::up::. Ако ще е оранжева, да е оранжева. Е по - ярко и сигнално оранжево няма. И конци каквито трябва, Coats Epic 60 в цвят, между другото са правени тук в България. Отиде swiss made... ;)

Изображение

Само не знам кой ще багри и ще тъче текстилната лента в същия цвят. Там поне съм сигурен, че ще иска 1000 м. минимално количество ::angry::.

Или да оставим черната лента, там накрая при катарамата и при закопчаването? За повече контраст? Тъкмо ще разправяме, че така е по - така ::angel::

Изображение
Изображение

Всъщност, има ли смисъл, как е с оранжева каишка? Нещо съм със смесени чувства към тази комбинация. Но му отива на черния циферблат, а?

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 03 08 2018, 14:01

Идеално е в комплект с оранжевата спасителна жилетка и костюмче за приводняване, за НАСА беше обичайно когато летяха на собствени кораби, ....един вид обединява космоса и океана :))

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 03 08 2018, 14:07

Супер е, даже ако се стигне до производство запазвам веднага 1 брой

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 03 08 2018, 16:08

Тръмпмания!

Аз съм пас, този път... На такава разцветка ще си сложа Спидито само ако ми дадат да карам валяка на Лот 3 от Струма! :))
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 08 2018, 16:41

senna написа:
03 08 2018, 16:08
Тръмпмания!
...
А! Това ли било... Аз се чудех какво е, нали написах, че съм със смесени чувства :)) ::drinks::

Еми супер, значи е "политически коректна" :lol: . Сега ще изпратим безплатни мостри на когото трябва и ето обществена поръчка, каква Струма 3...

И на Тръмп ще изпратим една и ето договор с НАСА, че и с Омега за американския пазар ::up::. А ние с тебе скромно в сянка с черните, ама как да кръшнем подписването, че ще трябва да се изтипосаме с оранжеви :(. А, сетих се, ще отиде RuKo ::up::

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 03 08 2018, 16:48

на мен лично много ми харесва в този цвят, черната си е класика, но това оранжево е страхотно :)
...go forward...

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 03 08 2018, 17:07

Веднага отивам да ги предложа за Space Force екипите, такава сигнална оранжева е идеална

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 08 2018, 17:11

ivanovnov написа:
03 08 2018, 16:48
на мен лично много ми харесва в този цвят, черната си е класика, но това оранжево е страхотно :)
Страхотно е на живо, на снимките вярно е малко чае шукарие, но с малко повече желание може да стане и Едерлези. Изобщо съмнителна работа, да видим.

Важното е ни крачка назад, смело, трябва да сме първи, за малко да ги изпреварим тия :)

Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 03 08 2018, 18:01

Ма тя, каишката си е страхотна. Това, че на наша милост лично този цвят не ми импонира стилово, няма връзка с другото. :)) ::thumb:: ::drinks::
Като казвам "стилово" имам в предвид ежедневният делови стил. В друг вид употреба, този цвят би бил чудесно допълнение, към облекло или оборудване и перфектно решение за носене на часовника. Съчетан с отпуска, хавайка и бермуди ще е класика.
Със сигурност тази цветова гама си има почитатели и извън средите на служителите по чистотата. ;) Освен на тръмписти и валякчии :)), подобна сигнално ярка цветова индивидуалност би доставила неимоверна радост на огромен брой авджии например. Особено в ситуация, при която обекта на прицела е в състояние да отвръща на огъня. Сноубордистите търсещи екстремно изживяване извън обезопасените писти също биха оценили полезността от употребата и, с високо протегната над лавината ръка.

Потребителски аватар
greg4o
Маниак
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 03 08 2018, 18:39

Аз се нареждам на опашката за оранжево,че ми е любимо. А ако има мегдан и за 22мм направо ще е чудно.
И не го бавете,че лятото мина. А мога и да съм тестер...... ::cool::
Последна промяна от greg4o на 03 08 2018, 18:40, променено общо 1 път.
Casio Pro-trek PRG-600YB
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-
Агат 46 Дамаск

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 03 08 2018, 18:39

Прекрасна е. Браво, Вальо.
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 03 08 2018, 19:53

senna написа:
03 08 2018, 18:01
Ма тя, каишката си е страхотна. Това, че на наша милост лично този цвят не ми импонира стилово, няма връзка с другото. :)) ::thumb:: ::drinks::
Като казвам "стилово" имам в предвид ежедневният делови стил. В друг вид употреба, този цвят би бил чудесно допълнение, към облекло или оборудване и перфектно решение за носене на часовника. Съчетан с отпуска, хавайка и бермуди ще е класика.
...
Ми да :)). И не се назландисвай, ами вземай бързо, че следващата ще е стил вечерно облекло, черна с надпис камъни Сваровски "SPACE LOVE". Лове от към 6 часа.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 03 08 2018, 20:10

phil05 написа:
03 08 2018, 19:53
senna написа:
03 08 2018, 18:01
...
Ми да :)). И не се назландисвай, ами вземай бързо, че следващата ще е стил вечерно облекло, черна с надпис камъни Сваровски "SPACE LOVE". Лове от към 6 часа.
Това ще върви с онези лентички за вратлето.. черните. :lol:

Изображение
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 03 08 2018, 20:57

Каишката е супер.. Ама и аз като другите се надявам на версия 22 :)

И още веднъж поздравления за добре изпълнения проект

Потребителски аватар
DoctorPhill
Маниак
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Мнение от DoctorPhill » 03 08 2018, 21:38

Хубава е ,направете я оранжево с бяло ,като за Аляска проекта на Спидито . ::up::
https://magazine.bulangandsons.com/wp-c ... ect-06.jpg
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 03 08 2018, 21:39

phil05 написа:
03 08 2018, 12:01

Или да оставим черната лента, там накрая при катарамата и при закопчаването? За повече контраст? Тъкмо ще разправяме, че така е по - така ::angel::

Изображение
Обратното, също ще е интересна комбинация. И печата на цифрите да е в черно. ::up:: Обаче не знам, доколко е възможно, като изпълнение. Има ли оранжева лента за краищата или е само в черен вариант? А черна с оранжев шев, или оранжева с черен, как ти звучи?

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 03 08 2018, 23:39

Всъщност каква е точно идеята? Да се направи ориндж NASA велкро? В някаква връзка ли е? Иначе такава със Спидито е доста.... как да кажа..неудачна комбинация. Може би с легендата Докса дайвър,или Сейко ориндж и десетки други с подходящ циферблат, а защо не и каса, ще е супер,но за Спидито :roll: той е за верига, а това ,че са му закачили поради нужда от сигурност заради инцидентно напускане на земната орбита е точно извънредно произшествие,което продължава да обърква умовете на хората, внасяйки грешни представи,че ако сложиш такава каишка ще станеш астронавт,както и ,ако сложиш дайвър ,ще станеш водолаз. То ,че скоро ще ни се наложи да станем едно от двете е вече друга приказка и там вече дали шева дали да бъде черен или оранжев,ще е без значение :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
DoctorPhill
Маниак
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Мнение от DoctorPhill » 04 08 2018, 00:16

Логиката е строго персонално нещо , ако сложиш велкро на Омегата -астронавт , ако изядеш морков ще станеш заек и т.н . Смяната на каишки е част от забавлението и оранжевото велкро с некъв бял шев ще отива на Муунуоча ;) .
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 04 08 2018, 00:57

Пропуснал съм развитие, но веднага се записвам за ново велкро - спидито обича разнообразие, трябва да му угаждам ::up::
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 08 2018, 01:03

senna написа:
03 08 2018, 21:39
...
Обратното, също ще е интересна комбинация. И печата на цифрите да е в черно. ::up:: Обаче не знам, доколко е възможно, като изпълнение. Има ли оранжева лента за краищата или е само в черен вариант? А черна с оранжев шев, или оранжева с черен, как ти звучи?
Това е идея, но точно оранжевата текстилна лента за краищата е проблем. Велкрото го има и задава цвета, конците ги направихме, те са лесни, само че лентата в този цвят, за да е качествена, трябва да се багри още на влакно или нишка, после се тъче и прави по машините. Не можеш само да я топнеш готова в оранжева боя. И това е проблема, дълъг цикъл, с друго производство преди това и цветът се променя след тъкането. Черното е по - лесно, ама аз си знам колко е лесно, и при него имаше нюанси. Затова не се захващам със зелените ::angel:: Производителите на такива ленти си знаят, непрестанно проблеми с цветовете.

Единствено заради Сена мога да се хвана да се разправям с тях и с тая оранжева лента, ако кандиса на оранжева каишка ::angel::. Само да не каже сега, че вече иска ::angry::.

Идеята с бял шев на оранжева лента и велкро за Спидито е хубава ::up::.

Ако ще ги правим оранжеви някой ден, може би първо ще сложа черна лента със същия надпис и с черен конец, че да ми е по лесно и да видим как ще стои.

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”