Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от mitadoc » 26 04 2020, 18:26

phil05 написа:
26 04 2020, 17:04
И аз нямам, освен някой прототип със забележки и 1-2 каишки неприкосновен запас, като мостри към проекта, ама не знам къде са...
mitadoc написа:
26 04 2020, 13:47
...
накрая ми прати отговор,че му харесва,много била удобна, само нему харесвал шрифта като контраст ,размер, абе като цяло. Уж трябваше да я сложи на някой часовник и да я снима и направи ревю,но така и не се случи.
...
А аз толкова се мъчих да направя надписа по - блед, по неутрален, без да тежи, като в оригинала :(. Даже и същия шрифт. Защото не е толкова важен, само някаква информация ...Ама трябваше да го светна искрящо бял, с по голям шрифт, с OMEGA начело! Да се вижда отдалече, хем така по лесно ::crap::. Като в презентационния комплект на Спиди-то. Тамам и цената щеше да двойна, или нагоре :) .
Вальо,каишката е перфектна. Оня да си гледа работата. 8-) :lol: :clap:
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 26 04 2020, 18:43

Да де ;), малко се пошегувах, ама чак перфектна... Поне се надявам, че с такъв надпис е по добре. Който с какъвто иска, ние толкова можем.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 26 04 2020, 19:15

Аз мисля,че писах някъде мнение,че надписа трябва да бъде по-скоро сив, а има и едни (не един) ,като накъсани буквите,като ретро. И аз не знам защо Вальо не продължи. При тази огромна работа с технологията, да получиш резултат на такова високо ниво и да има интерес :roll: Остава това, режийните да са повече от печалбата и всъщност той ни направи един жест, воден от мерака. Па си и начеса крастата Хвала му и да ъпгрейдне идеята. ::thumb::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 01 05 2020, 09:00

mitadoc написа:
Здравей. Незнам дали са останали някакви. Вальо ми беше пратил около десетина,които все още имаше,но беше преди няколко години. През това време аз подарих на някои членове на форума,които се обзаведоха със Спийдита, както и със съвместна помощ на Румен, подарих една и на Робърт Ян-Броер ,като очаквах да напише поне малък очерк за нея. Човекът беше голямо разочарование за мен, бави се цял месец, все се оправдаваше,че няма време,накрая ми прати отговор,че му харесва,много била удобна, само нему харесвал шрифта като контраст ,размер, абе като цяло. Уж трябваше да я сложи на някой часовник и да я снима и направи ревю,но така и не се случи.

Последната я подарих на нов колега от форума,който твърдеше,че имал Спийди. Голямо разочарование. Нито ми писа дали е пристигнала, нито каза едно благодаря.

С две думи - аз нямам. Дано на Вальо му е останала някоя.
Изпуснал съм с няколко дни движението по темата. В първия момент като прочетох коментара се сепнах дали аз не съм я направил тая селяния - да не напиша един ред след като Mitadoc ми прати велкро ::crap:: после проверих :)
Много странно ми стана, че Робърт Ян е постъпил така, но пък от друга страна комерсът ги е настигнал и там... Тия 38 К евро за златното спийди все трябва да ги избие от някъде.
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 01 05 2020, 10:28

Swiss M. написа:
01 05 2020, 09:00
mitadoc написа:
Здравей. Незнам дали са останали някакви. Вальо ми беше пратил около десетина,които все още имаше,но беше преди няколко години. През това време аз подарих на някои членове на форума,които се обзаведоха със Спийдита, както и със съвместна помощ на Румен, подарих една и на Робърт Ян-Броер ,като очаквах да напише поне малък очерк за нея. Човекът беше голямо разочарование за мен, бави се цял месец, все се оправдаваше,че няма време,накрая ми прати отговор,че му харесва,много била удобна, само нему харесвал шрифта като контраст ,размер, абе като цяло. Уж трябваше да я сложи на някой часовник и да я снима и направи ревю,но така и не се случи.

Последната я подарих на нов колега от форума,който твърдеше,че имал Спийди. Голямо разочарование. Нито ми писа дали е пристигнала, нито каза едно благодаря.

С две думи - аз нямам. Дано на Вальо му е останала някоя.
Изпуснал съм с няколко дни движението по темата. В първия момент като прочетох коментара се сепнах дали аз не съм я направил тая селяния - да не напиша един ред след като Mitadoc ми прати велкро ::crap:: после проверих :)
Много странно ми стана, че Робърт Ян е постъпил така, но пък от друга страна комерсът ги е настигнал и там... Тия 38 К евро за златното спийди все трябва да ги избие от някъде.
Не,не , не си ти. Колегата се казва Inkaso. :roll:
Daydreamer

cassillas
Почитател
Регистриран: 26 05 2014, 09:27

Мнение от cassillas » 01 05 2020, 22:49

Преди около година аз имах късмета да се сдобия с такава каишка(купих си я). И що се отнася до визия, качество на материала и изработка мисля, че е чудесно изпълнение. Нося я на Bulova Moonwatch защото нямам Speedmaster, но пак стои страхотно. Имам само един проблем с каишката и ми е чудно само при мен ли е така. Като я нося дори в не много топло време китката ми се поти точно под каишката. С гума, нато или верига не ми се случва освен разбира се ако не е 35 градуса и не съм на слънце. Обяснявам си го с това, че материала е доста плътен и не може да попива потта пък и не позволява тя да минава през него.
Аз я нося по следния начин като реално кожата ми има допир само до гладката част, а не до рошавата :

Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 02 05 2020, 12:34

Да за съжаление е така. Все пак това велкро е било за върху ръкав или скафандър, не за ръката. Това сега е малко на ужким, за идеята ;) не е много удобно директно на ръката. И това велкро е много здраво, за професионално ползуване и е с доста стегната структура. Сигурно не пропуска влага. Но пък можеш да си го мокриш и переш в пералнята, или на чешмата.

Чакам някой да каже какви проблеми има след по - дълго носене, някъде скъсан шев, или разнищени краища, каквото има.

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Мнение от Swiss M. » 02 05 2020, 13:13

Phil05 ще наснимам моето, това което си взех от теб, не пратеното от Mitadoc :) но ме е малко срам, че е мръсно сега, като го изпера ще да е
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”