Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от phil05 » 10 03 2017, 01:31

stepona555 написа:И за Базел десетина , ама тънки за дамска Омега , за сергийката
Ето, гледаш ли какво прави опаковката? Интереса нарасна :). Само дето трябва да правя и кутийки сега ::crap::, то каквото сам си направи човек...

А за масичката в Базел с дамските ми се върти из главата една прозрачна пирамидка отгоре, като пред Лувъра, да се чудят и само да гледат, да не пипат. Таман ще вдигнем входа на 2 франка :) Може да сложим и каишки, да спестим малко за бира от цените на щандовете вътре.

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 10 03 2017, 01:48

Offtopic: покажи
Не знам Лувъра , ама преди години в Танжер , на улицата един продаваше дъвки и близалки покрити с финна рибарска мрежа само с една дупка до него , мароканчетата гледат избират ,плащат първо!! и той през неговата дупка бърка и им вади бонбонче

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 10 03 2017, 02:16

Seikosha написа:Всичко е добре,когато завършва добре ::thumb:: Само аз , не разбрах в края на краищата за какво е осъществяването на този проект. Нещо което да можем да си направим сами? Т.е. да ни излезе по-евтино, или как. Защото това не е ли копиране на марков продукт? щом се следи и за точните маркировки да са 1:1 Наистина не вдявам за мотивите,освен ,ако не е с търговска цел.
...
Не е копиране на "марков" продукт, защото няма такъв. Няма марка, не е бил за пазара, не се предлага сега и не е останал ни един. Има само спецификации, по които е правен преди 50 години за професионално приложение. Не е, за да излезе по евтино, защото засега излиза колкото може по скъпо, ей така, за да е верен с историята и спецификациите. Даже и ги надвишава. Може и да поевтинее, като излезе извън прототипите. Една от идеите за проекта е, че всички опити да се наподоби досега, са били доста зле, именно за да излезе по евтино и да "заприлича" и само с търговска цел. Друга идея е, че тази каишка, във възможно най оригиналния и вид, е доста свързана с историята на часовника. Още една идея - да се направи още нещо, свързано с този форум, ей така, ако ще да е само за форума. Лично за мен нещо като професионално предизвикателство, как може да се направи с по модерна техника, технология и материали. Защото се оказа, че хич не е лесна и като материал и като изработка.

А това рошавото мъхнатото, ако ми позволите професионално, е отвън и навсякъде по всички супер специални защитни и бойни облекла и пилотски костюми и ако е каквото трябва, нищо не задира и не събира. Не говорим за верига, но коя кожена каишка ще изтрае 10 000 цикъла откопчаване и закопчаване почти без промяна и 10-20 пъти индустриално пране с препарати и центрофуга. Това са параметрите на велкрата които съм използувал, много по добри от тези на НАСА преди 50 години. Ама хайде, това не е толкова интересно, то колко ще се товари тая каишка при ежедневно нормално носене.

Очевидно не е с търговска цел, но ако не ме домързи, че си имам и друга работа, може и да пробваме :)

А, и ако не е станало ясно, поне половината от моите приказки, че и на колегите са очевидно на майтап, за настроение и разнообразие и малко как се викаше хипербола, естествено няма нищо толкова особено или специално с тоя "проект" :)

ПС. Сещам се и още една от идеите на проекта. Примерно може ли да се направи тук, от нас нещо даже и по добре от там някой някъде? Ето, ако тази каишка и пръстен са наистина оригиналните на НАСА летяли по луната и по спецификациите, както претендират, моите пък са по убави ;). Колкото и да е маловажно и лесно :) ::drinks::

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
DoctorPhill
Маниак
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Мнение от DoctorPhill » 10 03 2017, 05:16

Супер е каишката , новия прочит на класиката е най-забавен .Това е като да произведеш стара спортна кола с най- модерна технология .BTW Оригиналния ринг изглежда матов- топнете новия в киселина или го сложете в пясъкоструйка с Лунен прах. А има и бял вариант на тази каишка ;) .
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 10 03 2017, 05:53

Виждам, че постоянно си допълваш постовете,няма лошо ,но не съм сигурен ,че и отговорът става по ясен. Не бях чел задълбочено отначало темата, а сега я попрехвърлих и още повече се чувствам озадачен от това КАКВО в края на краищата искаш да постигнеш, освен ръкопляскания и някви адмирации от стадната общоност,която или блее в очакване на нещо по-евтино например от това което още в първа страница е дал като линк доктора Фил https://www.seb12100030.com/collections ,или просто блеенето си е форумна екзалтация по принцип, а не по необходимост. Хората казват ,че таланта и парите не можеш да ги скриеш и при тебе колега поне второто е видимо,купуваш маркови материали с метри и ролки,поръчваш метални орнаменти и т.н. ,а ще питам : Тези материали отговарят ли на първообраза? Не ,нали. И тогава къде е кондиката? Разбирам да правиш нещо лично, със собствените си ръце, нещо различно,каквито има във форума "луди" да правят такива неща, а твоето изписано в 5 страници е чист популизъм, без да изисква никакви усилия,освен ровене из интернет, на което иначе си цар,признавам. Колкото до мъхнатото и други специфики на оригинала , се знае ,че каиша се захваща в/у ръкава на скафандъра,поне такъв е оригиналният замисъл и не знам как сега ще си го хака народа в/у ръкавите на якетата,та да фъркат из махалата. Единствено си мисля,че след като тази каишка е създадена за един модел (не знам дали е така) не са много завалиите които носят такъв и ако пък не е само за Омега което пък си губи смисълът, за чий ми е точно такава? и ,ако не е символиката, с какво е по-добра от други? Май отговорите не са лесни и особено, защо по дяволите няма да си купя една от сайта показан по горе, или ще кажеш ,че те са менте и правени от китайци,като ,че ли ти като не си китаец,си сделал нещо по-така. Единственото за мен достойно за адмирации е меракът ти сам да си минеш по цялата процедура и да си доставиш удоволствие и щом ти е широко около врата ,да си го позволиш и да споделиш, но ,всякакви други внушения за нещо повече, са от лукавия.

П.П. Като напоследък се нароиха едни "проекти" дето "проектантът" видял някъде нещо и решил да "проектира" , ама по-така. Не се заблуждавайте, нещата имат достойнства ,но не ги бъркайте с неща ,дето не ви е писано да създадете. Автор и авторска работа, е друга песен. ::cool::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
diran
Маниак
Регистриран: 30 01 2010, 13:46
Контакти:

Мнение от diran » 10 03 2017, 09:55

Това съм го писал много пъти именно в този форум и май няма да спра скоро.

Винаги се намират един-двама да убият мерака на човек да прави каквото и да било.
Лично мен годините са ме научили да игнорирам таквизи люде, и да си правя кефа създавайки неща които мога и да си ги купя по-евтино, но радостта да създадеш нещо не може да си я купиш от никъде.

П.П.
Лична философия и виждане за труда и съзиданието.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 10 03 2017, 10:09

diran написа:....да си правя кефа създавайки неща които мога и да си ги купя по-евтино, но радостта да създадеш нещо не може да си я купиш от никъде.
....или пък да го вземеш повредено," умряло" и да го съживиш пак. Няма такова удоволствие.
Води до пристрастяване. ::drinks::
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 10 03 2017, 10:17

все пак както отбеляза колегата diran един-двама (това е неизбежно), поне в този случай тук се потвърждава максимата, "изключението потвърждава правилото", повечето от хората тук, според мен оценяват труда и желанието да се направи нещо различно и нетипично в този форум. Според мен е много глупаво да се омаловажават постигнатите резултати и то без някаква видима причина, което просто преминава лека в заяждане :) е честно казано малко ми стана неловко, като установих, че съм се влял в стадната общност и се радвам на резултата на труда на колегата Phil05 и другите колеги, които правят разни неща.
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 10 03 2017, 10:21

Опитах се горе да отговоря, обясня и разкажа най внимателно, явно няма смисъл. Ако някой друг се интересува, ето за новите прозрения и съждения в поста по нагоре.

Нищо не се постига с пари и с интернет. И в случая не става въпрос за пари. Купувам стотици пъти повече материали за работата, която върша. Тези материали не са „маркови“, а добри и качествени. Което не можаха да направят и по света, примерно зелената лента точно 20 мм и в цвят, в момента се прави по поръчка в България. Както се направиха и пръстените. Затова се бавят новите каишки.

Метрите поръчани материали ще бъдат използувани до последния сантиметър, надявам се за каишки. Ако не – за други неща. Онова първото нарязаното с кътъра ще отиде един ден в другия модел каишки. Тия работи не стават с интернет, колкото и да му се ще на някой. Материали съм ги избирал и тествал сам. Сам съм настройвал машините и всеки един милиметър разстояние, дължина, начин на работа, допуски и каквото трябва. Сам съм направил първите проби. Материалите не отговарят на първообраза, защото са по добри. Няма вече такива като онези. Примерно велкрото е пъти по добро, онова се разнищва, ето снимката горе. Както и стоманата в един часовник след години може да е по – добра.

Написах, че идеята не е половината народ да фъркат из махалата, а да стане хубава каишка. Който иска и му харесва, да я носи. На мен ми е удобна, мека, лека, лесно се закопчава и регулира, няма какво да я вардиш толкова, лесно се чисти и пере. Като и някой друг я поноси, ще каже. Затова и аз искам да ги направя повече и по бързо. Да ги пратя на който иска да пробва и да каже какво да коригираме.

А тези каишки от сайта – ами не са хубаво направени и го споменах веднага, като една от идеите да почна да се занимавам с тези. Който може да направи разликата, разбира се, то и със саатите е така. И са скъпи от сайта. Не че са правени от китайци, няма значение. Моите са доста по добри :)

И не ми трябва непременно признание или каквото там се споменава, за нещо, което правя с удоволствие. Или където и аз съм майстор и специалист, отдавна съм го получил от който и където трябва и ми е важно и приятно. Хубав ден :)

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 10 03 2017, 10:43

Seikosha написа:Виждам, че постоянно си допълваш постовете,няма лошо ,но не съм сигурен ,че и отговорът става по ясен. Не бях чел задълбочено отначало темата, а сега я попрехвърлих и още повече се чувствам озадачен от това КАКВО в края на краищата искаш да постигнеш, освен ръкопляскания и някви адмирации от стадната общоност,която или блее в очакване на нещо по-евтино например от това което още в първа страница е дал като линк доктора Фил https://www.seb12100030.com/collections ,или просто блеенето си е форумна екзалтация по принцип, а не по необходимост. Хората казват ,че таланта и парите не можеш да ги скриеш и при тебе колега поне второто е видимо,купуваш маркови материали с метри и ролки,поръчваш метални орнаменти и т.н. ,а ще питам : Тези материали отговарят ли на първообраза? Не ,нали. И тогава къде е кондиката? Разбирам да правиш нещо лично, със собствените си ръце, нещо различно,каквито има във форума "луди" да правят такива неща, а твоето изписано в 5 страници е чист популизъм, без да изисква никакви усилия,освен ровене из интернет, на което иначе си цар,признавам. Колкото до мъхнатото и други специфики на оригинала , се знае ,че каиша се захваща в/у ръкава на скафандъра,поне такъв е оригиналният замисъл и не знам как сега ще си го хака народа в/у ръкавите на якетата,та да фъркат из махалата. Единствено си мисля,че след като тази каишка е създадена за един модел (не знам дали е така) не са много завалиите които носят такъв и ако пък не е само за Омега което пък си губи смисълът, за чий ми е точно такава? и ,ако не е символиката, с какво е по-добра от други? Май отговорите не са лесни и особено, защо по дяволите няма да си купя една от сайта показан по горе, или ще кажеш ,че те са менте и правени от китайци,като ,че ли ти като не си китаец,си сделал нещо по-така. Единственото за мен достойно за адмирации е меракът ти сам да си минеш по цялата процедура и да си доставиш удоволствие и щом ти е широко около врата ,да си го позволиш и да споделиш, но ,всякакви други внушения за нещо повече, са от лукавия.

П.П. Като напоследък се нароиха едни "проекти" дето "проектантът" видял някъде нещо и решил да "проектира" , ама по-така. Не се заблуждавайте, нещата имат достойнства ,но не ги бъркайте с неща ,дето не ви е писано да създадете. Автор и авторска работа, е друга песен. ::cool::
Уж четеш внимателно, а заглавието не си прочел - това не е масова каишка, а само за един модел часовник,на една марка.

А останалото ,което го напляска като съждения,изобщо ще се направя,че не съм го прочел , за да не разваляме на Вальо темата и няма да го коментирам.В днешно време ни трябват повече Вальовци,които да влагат усилия във всичко,дори незначително за останалите, а не спирачки на всякакви идеи ,като теб. ;)
Daydreamer

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 10 03 2017, 12:26

:clap: Адмирации за положения труд, упоритост и перфекционизъм!
И якето дойде вече, почти съм готов да излитам ::huh::

NASA pilot leather jacket special edition by ALPHA Industries :crazy:

Изображение

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 10 03 2017, 12:28

hemingway написа::clap: Адмирации за положения труд, упоритост и перфекционизъм!
И якето дойде вече, почти съм готов да излитам ::huh::

NASA pilot leather jacket special edition by ALPHA Industries :crazy:

Изображение
манияшко яке, готов си да фъркаш из махалата :)) ::drinks::
...go forward...

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнение от mitadoc » 10 03 2017, 12:32

::up:: ::up:: ::up::

Изображение
Точно по темата. Оригинален, произведен конкретната година. ::drinks:: ::yahoo::
Daydreamer

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 10 03 2017, 12:38

Охо, така ще фъркам из махалата, че направо свят ще ми се завие от фъркане :) :) :) Дори може и специалните джапанки да си сложа, с тях съм доста маневрен и маниашки изглеждащ :) Само да не си забравя хавлията, че нали знаете какво ще ми се случи, ако случайно попадна на свирепите чудовища / Пътеводител на галактическия стопаджия / :)

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 10 03 2017, 13:02

Offtopic: покажи
hemingway написа:Охо, така ще фъркам из махалата, че направо свят ще ми се завие от фъркане :) :) :) Дори може и специалните джапанки да си сложа, с тях съм доста маневрен и маниашки изглеждащ :) Само да не си забравя хавлията, че нали знаете какво ще ми се случи, ако случайно попадна на свирепите чудовища / Пътеводител на галактическия стопаджия / :)
:lol: :lol: :lol: Без хавлия-в никакъв случай! Супер ме сети за тази книга и в тези дъждовни дни ще има какво да си чета с кеф!
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 10 03 2017, 14:40

DoctorPhill написа:Супер е каишката , новия прочит на класиката е най-забавен .Това е като да произведеш стара спортна кола с най- модерна технология .BTW Оригиналния ринг изглежда матов- топнете новия в киселина или го сложете в пясъкоструйка с Лунен прах. А има и бял вариант на тази каишка ;) .
Благодаря :). Тоя ринг ужким го правихме да е матов. То и двете снимки са съвсем различни, там светлина и т.н.. Вярно, че можеше да е и по - матов. Мен ме радва, че като форма и функция стана по - близко до спецификацията, онзи е по - заоблен.

Всъщност ето как е до полирана част от часовника.

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнение от mitadoc » 10 03 2017, 15:04

phil05 написа:
DoctorPhill написа:Супер е каишката , новия прочит на класиката е най-забавен .Това е като да произведеш стара спортна кола с най- модерна технология .BTW Оригиналния ринг изглежда матов- топнете новия в киселина или го сложете в пясъкоструйка с Лунен прах. А има и бял вариант на тази каишка ;) .
Благодаря :). Тоя ринг ужким го правихме да е матов. То и двете снимки са съвсем различни, там светлина и т.н.. Вярно, че можеше да е и по - матов. Мен ме радва, че като форма и функция стана по - близко до спецификацията, онзи е по - заоблен.

Всъщност ето как е до полирана част от часовника.

Изображение
Изображение
::up:: ::up:: ::up::
Daydreamer

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 10 03 2017, 22:14

Я ,голямо бау-бау е паднало :)) и пак под строй,че и надпревара е имало, що ли не съм изненадан. Не знам защо си мислите ,че се опитвам да скърша нечий хатър,или да омаловажа работата и трудът му, да му орежа крилата, да го турна на Покрустово ложе и други подобни. То си е в реда на нещата и без труд и мерак,няма на къде и затова горе това съм и написал,че моето потупване по рамото и ::thumb:: е заради ентусиазма, хъса и този вроден явно перфекционизъм,преливащ в педантизъм, без който едва ли щеше да има такъв резултат. Колкото до другото,оставам на същото си мнение и макар да изглежда като заяждане,ма то май си е такова :)) ,че с Фил отдавна си имаме закачка, че това си е организация за производство на една реплика, нищо ,че както гледам се прави повсеместно. И не знам как пък парите не били важни? Не ми е ясно как без тези пратки с материали от най-висше качество, то от Австрия, Швейцария, че Германия и още не знам откъде, можеше да се стигне до този резултат,ми то ясно,от хубава кайма ,стават хубави кюфтета, само ,че колко хора от местното население може да си го позволи,така ,че как парите не били важни? Или пък интернет, моделът не е ли по снимки от интернет, или каишите си растат по дърветата в Трънско, ми спецификациите? разните други точни данни за модела? Ами това не ми хареса, че за нещо което е от две парчета материал + едни халки, които майстора,явно майстор ги напраскал за отрицателно време без много умуване. Използване на супер профи техника Лазари,Деси машини,компютърни програми и спец офсетов печат, ще стане, дет викаше Връбчо, де ще иде. Това са нещата , за мене една перфектна работа по подготовка за производството на един артикул и не на последно място смелостта за поетият риск....и до там. Може би целите тези подробности и информация излети в толкова писмен материал та да запълни страниците на енциклопедия Британика и внушаващи колко зор е да сътвориш това чудо ,ми идва лично на мен в повече,мое мнение и да ме ръчкате не мой да стане инак. Иначе точно както казва и Фил като за маркетинг е супер :) Чакайте солени цени :)) Надявам се ,че за да ме опровергае, ще пусне тука в сайта на народни цени,та и аз да си купя ;) :-D
Има и един друг момент, в който явно останах неразбран и поста на Диран ме навежда на тази мисъл, а аз имах точно и него предвид като дадох пример за "луди" аз така има викам на такива хора (може би "луди глави" е по-точно) а и на себе си по някога като противоположност, такива като Невен Бекриев,който прави чудеса, сам изработва части за древни артефакти та да тръгнат, такива като самият Диран, който обръща и меси като тесто разни търкалета и се пръква нещо авторско и уникално, работите на DDimitrov пред които съм се прехласвал, ръчно изработените каишки на някои от членовете на форума, създадени с истинска фантазия и интелект. Като цяло хора творци с авторски идеи и златни ръце. Точно това мислех и се опитах да разгранича, ма май неуспешно. А нещата наистина са различни и трябва да се прави разлика м/у тях.ако искаме да сме обективни.
Като епилог,още веднъж поздравления за постигнатия резултат, другото е суета. Благодаря и на всички,които изказаха мнение за моята скромна особа,что паделаш всеки сам си носи кръста.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 10 03 2017, 22:49

@Seikosha , имам един конкретен въпрос към теб. Виждал ли си такава каишка, без значение дали реплика или "оригинал" на живо? Пипал ли си я, слагал ли си Спиди с такава каишка на ръка?
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 10 03 2017, 22:54

Скулпторът и инженера са две различни натури!
Художникът и механика - два различни свята!
Хайде да не ги сравняваме и слагаме под общ знаменател защото са несравними!!!
Докато единия яхнал гребена на вълната развихря фантазията си, опитвайки се да създаде нещо несъздавано до сега, то другия вманиачен в детайлите се опитва със скромни сили и средства да постигне нещо, създадено от голяма организация.....
И понеже не съм нито механик, нито творец се прекланям пред стремежа към съвършенство! Към вниманието към детайла и към желанието на един Български производител да покаже, че не само можем, но и че го можем много по-добре дори и от хамерикансите :)) и при това не с комерсиална цел, а просто така - за спорта.....за форума....за феновете.....И това го прави човек, заринат с работа!!!
От мен :clap: :clap: :clap: ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo:: ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Колкото до подобни теми и въобще за така навъдилите се напоследък проекти във форума.......
Благодаря на всички, които ги правят!!! :thumbup: ::drinks:: Защото ако ги нямаше замислете се какво щяхте да виждате тук!
Миналият ден имах възможността да видя някои от проектите на живо и мога да кажа, че са на ниво, но което много скъпи марки не са!
Момчета бъдете здрави и не спирайте да дерзаете! ::drinks:: :clap: ::drinks::

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”