Сервизиране?

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Сервизиране?

Мнениеот nilro » 29 05 2017, 21:28

Колеги, чудех защо аджеба на нито един механичен часовник в ръководството за потребителя не е оказан интервала за профилактика, поне аз не съм виждал. И става така, когато потребител, който нищо не разбира и в магазина нищо не му кажат си го носи 10 години ( реален случай с един познат със Сеико Монстър)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Re: Сервизиране?

Мнениеот klon » 30 05 2017, 00:48

Аз съм виждал. По спомен последно за някакъв Ситизен бях гледал в книжката.

Виж милионерските марки и те пишат.

Изображение

Патек -
http://www.patek.com/en/client-service/caring-for-your-watch/caring-for-your-timepiece
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 30 05 2017, 01:22

Много часовници и то известни марки имат друга книжка за гаранцията на 15-тина езика :), дето е пъхната гаранционната карта, отделно от ръководството. И там пише. Радостен от покупката, бързаш да излезеш от магазина и най много да погледнеш нещо в ръководството как се сменя датата, а тази за гаранцията си стои така, кой да я гледа, то гаранцията е ако се строши нещо в 2-те години, като телевизор.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nilro » 30 05 2017, 07:36

Явно не съм попадал на такава :)
Всъщност на часовници, които съм купувал нови оттук и имат втора книжка за гаранцията наистина пише да посетиш сервиз на 2-3 години, като не упоменато само за механики, а за всички. Явно тези дето са ми от други страни понеже имат само ръководство затова не съм видял.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Назад към Интервенции и инструменти