Сервизиране IWC Cal.37521(2892)

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Сервизиране IWC Cal.37521(2892)

Мнениеот kaloyan » 18 06 2017, 23:32

В тази тема освен етапите на профилактика,ще споменем и работи,които не сме казвали в предходните теми.В една от предните теми сме показвали този калибър(2892),но сега ще е по-детайлно,а и ще може да видите как изглежда той през погледа на IWC.

Часовникът е разглобен и готов за миене.
Изображение

Изображение

Започваме сглобяването.
Изображение
Изображение
Жълтото колело,което виждате над барабана е т.нар. надбарабанно колело(ratchet wheel)
Изображение
Надбарабанен мост(Barrel bridge)
Изображение
Трите колела,които се падат от лявата страна предават движение до надбарабанно колело(ratchet wheel),когато навиваме часовника ръчно,а другото колело взема движението от колелата на автоматната система и предава до надбарабанно колело(ratchet wheel).
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Обръщаме механизма и започваме да сглобяваме сверяващата система.След това смазваме долния incablock и останалите камъни от тази страна.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Луфтът на анкъра имаше нужда от лека корекция.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Сглобяваме и останалото от страната под циферблата и предстои да видим как работи.
Изображение
Изображение
Преди да се сложи на виброграф,се тества за магнит.Както можете да видите на снимката нивото на магнит е много високо.
Изображение
С помощта на този уред,механизмът се демагнитизира.
Изображение
Пробваме отново,вече всичко е наред.
Изображение
Ще Ви покажем четирите основни позиции,в които часовникът задължително трябва да се провери как работи,а те са:с циферблат нагоре;с циферблат надолу;коронка на 9 часа;коронка на 6 часа.Под всяка снимка ще приложим и резултатите,които сме получили.
1.Циферблат надолу.
Изображение
Изображение
2.Циферблат нагоре.
Изображение

Изображение
3.Коронка на 9 часа.
Изображение

Изображение

4.Коронка на 6 часа.
Изображение

Изображение
Продължаваме нататък.
Изображение
Не сме споменавали до този момент за смяната на бавната дата.В различните технически документации може да видите различен толеранс относно кога трябва да прехвърли дата.Някъде казват,че е допустимо от без 15 до и 15,другаде от без 10 до и 10 или от без 5 до и 5 и т.н.На снимките може да видите,че в нашия случай сменя точно в 12 часа.
Изображение

Изображение
Забелязвате,че при поставянето на стрелките използваме друга стойка,тъй като тя специално пригодена за този калибър и има т.нар "support"(ограденото в червено).Той се допира до камъка на секундното колело при поставяне на секундната стрелка и не позволява евентуално изместване на луфта от натиска.Това е и основното преимущество да се разполага с подобни holder-и за различните калибри.
Изображение

Изображение

Изображение
Връщаме механизма в корпуса.
Изображение
Поставяме внимателно лостчето за хак функцията.
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Водоустойчивост-ОК.
Изображение

Изображение

След всеки един ремонт извършен от нас даваме 2 ГОДИНИ ПИСМЕНА ГАРАНЦИЯ,за извършените от нас дейности.
Изображение

Благодаря за вниманието,надявам се да Ви е харесало.
Аватар
kaloyan
Активен

Re: Сервизиране IWC Cal.37521(2892)

Мнениеот stepona555 » 18 06 2017, 23:54

хареса ми
stepona555
Маниак

Мнениеот trk2 » 19 06 2017, 01:03

Има ли разлика от стоковата ЕТА? (Поне аз не видях видима такава)
На магнитотеста защо не му се вижда чертичката на колелото за настройка. Излежа не е калибриран за това работно място?
Как се компенсира разлика между две вертикални позиции. Скоро ще ми се наложи за ЕТА 7754 та се чудя дали има начин?
Съпорта в държача регулира ли се на височина. Държача изглежда универсален за всички 25,6 мм калибри?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот kaloyan » 21 06 2017, 22:58

trk2 написа:Има ли разлика от стоковата ЕТА? (Поне аз не видях видима такава)
На магнитотеста защо не му се вижда чертичката на колелото за настройка. Излежа не е калибриран за това работно място?
Как се компенсира разлика между две вертикални позиции. Скоро ще ми се наложи за ЕТА 7754 та се чудя дали има начин?
Съпорта в държача регулира ли се на височина. Държача изглежда универсален за всички 25,6 мм калибри?

Като цяло няма разлика с базовата ЕТА.Относно съпорта да височината му се регулира.Магнотестът не е със стрелка,а лампичките показват колко е високо нивото.Поздрави! ::up::
Последна промяна kaloyan на 21 06 2017, 23:35, променена общо 1 път
Аватар
kaloyan
Активен

Мнениеот kaloyan » 21 06 2017, 23:19

Смятам за уместно точно в тази тема да съобщя,че KK Time Studio,вече е официален сервиз на IWC за страната.
Изображение
Изображение
И малко снимки от самото обучение.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
kaloyan
Активен

Мнениеот phil05 » 22 06 2017, 00:13

kaloyan написа:
Като цяло няма разлика с базовата ЕТА.
...

От какъв материал е външния сегмент на ротора? Не е ли 21К злато за по ефективно навиване?

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... &IWC_37521

"rotor weight 21K gold"
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот diksanal » 22 06 2017, 00:45

Браво Майсторе! :clap:
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 22 06 2017, 07:46

Поздравления за сертификата! И дано да има на кого да предавате Вие тези знания.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот trk2 » 22 06 2017, 11:07

Поздравления за курса.
Втулките задължително ли се вадят от касата при полиране?
При ИВЦ те на винт ли са? Какъв универсален инструмент бихте ми препоръчали за любителски цели.
За какво служи снимания инструмент с петте пъпки?
На последната снимка, хронографа прилича на дизайн на Джералд Джента? Кой е модела?
Понеже стана дума за каси, срещали ли сте каса с кликващи бутони (независимо от механизма) и при коя марка?
Offtopic: покажи
Относно магно- теста имах предвид чертичката на потенциометъра
Изображение
при калибриран уред тя трябва да е в центъра.

phil05 написа:От какъв материал е външния сегмент на ротора? Не е ли 21К злато за по ефективно навиване?

"rotor weight 21K gold"

Мисля си, че ако тежеста е златна това трябва да е отбелязано на нея. въпреки, че съм срещал и тежести, на които това не е отбелязано, например Бланпан, но там целия роторо е златен не само периферията. (хм ще взема да му направя един тест, обикновено швейцарците не пропуската да отбелязват такива обстоятелства)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stepona555 » 22 06 2017, 12:16

По отношение на уреда за тестване на намагнитване , това си е разновидност на металотърсач , въпреки че не съм работил с този модел ,гледайки панела , според мен след като се включи уреда , с потенциометъра се нулира , в смисъл трябва да остане да свети само най ниско ниво или и то да премигва леко малко преди да угасне .
По тоя начин си задаваш фона и всичко с повече магнетизъм ще запали следващите светодиоди.
А чертичката нагоре най вероятно е изключен уред.
Това са само предположения на база работа с подобни уреди в други области
stepona555
Маниак

Мнениеот phil05 » 22 06 2017, 12:38

trk2 написа:...
phil05 написа:От какъв материал е външния сегмент на ротора? Не е ли 21К злато за по ефективно навиване?

"rotor weight 21K gold"

Мисля си, че ако тежеста е златна това трябва да е отбелязано на нея. въпреки, че съм срещал и тежести, на които това не е отбелязано, например Бланпан, но там целия роторо е златен не само периферията. (хм ще взема да му направя един тест, обикновено швейцарците не пропуската да отбелязват такива обстоятелства)

Да отбелязват го, на моя Инженер 500 000 А/h пишеше 21К, но там имаше и други работи по ЕТА-та. За този някъде бях мернал, че е също със златен сегмент, а и д-р Ранфт го дава така, но не съм сигурен, затова питах. Не знам как може да се разбере само на вид, освен ако не се претеглят заедно с обикновен ротор. Или ако няма визуална разлика, май че златния сегмент е по висок и се различава.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот kaloyan » 22 06 2017, 22:28

trk2 написа:Поздравления за курса.
Втулките задължително ли се вадят от касата при полиране?
При ИВЦ те на винт ли са? Какъв универсален инструмент бихте ми препоръчали за любителски цели.
За какво служи снимания инструмент с петте пъпки?
На последната снимка, хронографа прилича на дизайн на Джералд Джента? Кой е модела?
Понеже стана дума за каси, срещали ли сте каса с кликващи бутони (независимо от механизма) и при коя марка?
Offtopic: покажи
Относно магно- теста имах предвид чертичката на потенциометъра
Изображение
при калибриран уред тя трябва да е в центъра.

"rotor weight 21K gold"

Да при полиране втулките се вадят,както и стъклото се маха.При IWC има втулки,които са на винт,но не всичките.Инструментът с петте пъпки е за хелиевите клапи при IWC.Поздрави! ::up::
Аватар
kaloyan
Активен

Назад към Интервенции и инструменти