Как да монтирам ремонтуар в коронка с по-голяма резба?

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Как да монтирам ремонтуар в коронка с по-голяма резба?

Мнениеот miroman » 02 08 2017, 09:02

Здравейте,

Имам Полет Амфибия 23-камъков с поизносена коронката (даже са 3 бр.). За съжаление няколко месеца вече не мога да намеря оригинални нови. Всъщност един руснак продаваше такива, купих си, дойдоха, оказаха се с по-широка резба, и ги върнах, а май не трябваше :). Оригиналният ремонтуар е с диаметър 0.8 мм., а отворът на коронката е 1.2 мм (коронките били от хронограф "Буран", както подсказаха в един руски форум). Върнах ги, защото очаквах, че ще си намеря оригинални.
Но ето, още два месеца никой не предлага, и аз започвам да се замислям - дали може да се приспособи нещо, така че ремонтуар 0.8 мм да се закрепи в отвор 1.2 мм.? Ако може да стане, да си ги купя отново :). Уточнявам, че ремонтуарът е оригинален, т.е. резбата за коронката е само 3 мм. (а не е цялото тяло в резба като на ремонтните), съответно не става с удължител. А и изобщо не знам дали има такива удължители, с един размер от едната страна, и с друг - от другата.
Първите идеи, които михрумнаха, са: епоксидно лепило, запояване с твърд припой, навиване на стоманен тел около резбата на ремонтуара.
Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем, и ако да - как го е решил?

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Re: Как да монтирам ремонтуар в коронка с по-голяма резба?

Мнениеот Vesire » 02 08 2017, 09:31

Миро има такива преходници, но трябва да поровя

води се stem adaptor
виждал съм от 1,2 към 0,9 коронка
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 08 2017, 12:46

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот asen popov » 12 08 2017, 16:51

Аз бих го залепил. С преходника вероятно ще се наложи рязане , а нямаш място/резба/.
asen popov
Напредващ

Назад към Интервенции и инструменти