Дисекция на Samsung Gear S2 classic R732

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Дисекция на Samsung Gear S2 classic R732

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 22 08 2017, 01:39

Не знам дали има такава тема, но аз реших да ви покажа какво има зад "смарт" часовниците. Часовници не е най-точната дума тук, може би общото е формата и че се носи на ръката. В случая устройството страда от проникнала влага и следващата корозия, вследствие на протеклата елетролиза по простата причина, че батерията е вградена. Та тези устройства като цяло не подлежат на много манипулации и ремонт, по сервизни описания се ремонтират модулно, както се вижда на снимките, имаме основно платка, среден бракет, ОЛЕД дисплей който е вграден в корпусът и безела към него, който изпълнява функцията на копче, другите модули са батерията и антената за безжичното зареждане. Основния проблем е много лошите уплътнение и захващането на задния капак, което е само 4 болтчета, уплътнението е вградено в задния капак.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Re: Дисекция на Samsung Gear S2 classic R732

Мнениеот Puzo » 22 08 2017, 08:35

Ясно, пародия значи... :) Един приличен кварц е класа над това, така като гледам.
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 22 08 2017, 09:24

Общо взето нищо часовникарско няма в него и политиката на различните марки за повреда от корозия е различна и може да има много нерви за потребителя
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Мнениеот Sisq0 » 22 08 2017, 09:50

Puzo написа:Ясно, пародия значи... :) Един приличен кварц е класа над това, така като гледам.

Хайде да не пишем глупости рано сутрин, а? :))
Един приличен кварц или който и да е друг нормален часовник няма смарт функциите на тази "пародия", а идеята зад смарт часовниците въобще не е да заема нишата на аналоговите такива.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 22 08 2017, 09:54

Щом се продават значи има търсене, идеята на темата беше да се види какво представлява разглобен и да се внимава при ползване и да се избягва мокрене
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Мнениеот Puzo » 22 08 2017, 10:11

Sisq0 написа:
Puzo написа:Ясно, пародия значи... :) Един приличен кварц е класа над това, така като гледам.

Хайде да не пишем глупости рано сутрин, а? :))
Един приличен кварц или който и да е друг нормален часовник няма смарт функциите на тази "пародия", а идеята зад смарт часовниците въобще не е да заема нишата на аналоговите такива.

Добре, съгласих се. :)) ::up:: Просто не съм им фен. При наличие на часовникарски марки, смарт телефон ми стига! ;)
Има търсене, разбира се. Младежи и не само, ги носят. Имат смарт интересни функции, но не е "часовник" това.. По-скоро смарт-устройство. :)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 22 08 2017, 13:15

За хора с натоварен график изпълнен с бизнес срещи, да получаваш дискретни известия на китката е безценно удобство. Тъй че основната таргет група не са точно младежите. В глобален план, де. Тук в България малко са объркани нещата, както винаги.

CapMa_B_MpaKa, благодаря за разсъбличането. Ще ми е интересно дали S3 изглежда по-различно. Предполагам, че да - все пак смарт часовниците все още еволюират и не са достигнали платото.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 22 08 2017, 13:39

Sisq0 написа:За хора с натоварен график изпълнен с бизнес срещи, да получаваш дискретни известия на китката е безценно удобство. Тъй че основната таргет група не са точно младежите. В глобален план, де. Тук в България малко са объркани нещата, както винаги.

CapMa_B_MpaKa, благодаря за разсъбличането. Ще ми е интересно дали S3 изглежда по-различно. Предполагам, че да - все пак смарт часовниците все още еволюират и не са достигнали платото.

Ремонтирал съм всички от гамата на Samsung и LG, кардинални разлики няма, просто по-интегрирани платки и елементи. Както горе писах нищо часовникарско няма в тези устройства. Ако имате интерес ще ви качвам и за другите модели подобни теми.
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Мнениеот Scandinavian » 22 08 2017, 14:22

Я, тез боклуци можели да се ремонтират, наистина интригуващо. Ти часовникар ли си или жичкаджия или никое от изброеното :)
Ако толкова лесно пропускат вода и струват една торба пари, дали е разумно да си купува човек????
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 22 08 2017, 14:26

Scandinavian написа:Я, тез боклуци можели да се ремонтират, наистина интригуващо. Ти часовникар ли си или жичкаджия или никое от изброеното :)
Ако толкова лесно пропускат вода и струват една торба пари, дали е разумно да си купува човек????

Това дали си заслужават е лично мнение, иначе се занимавам с телефони от доста години и тези играчки спадат към тях
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Мнениеот Puzo » 22 08 2017, 14:37

Sisq0 написа:За хора с натоварен график изпълнен с бизнес срещи, да получаваш дискретни известия на китката е безценно удобство. Тъй че основната таргет група не са точно младежите. В глобален план, де. Тук в България малко са объркани нещата, както винаги.

Не малко, ами много са объркани нещата в България... ;) Може и да са удобство тези смарт устройства за китка, но ако съм истински бизнесмен аз, бих ходил на срещи с изискан дрес часовник, а не с това. :)) Но за всеки влак си има пътници, купуват се, но не от ценителите на часовници, а от маниаците на тема "умен телефон". :)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 23 08 2017, 11:08

Имам и S3 в същото състояние сега, ако имате интерес ще кача снимки, но няма голяма разлика
Аватар
CapMa_B_MpaKa
Почитател

Назад към Интервенции и инструменти