Измишльотина за Ориент

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Измишльотина за Ориент

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 10:32

Колеги, ще ми се да импровизирам и за това направих темата. Влезе ми муха в главата, да си сменя циферблата на часовника с ето този http://www.ebay.com/itm/222579907042
Ето го и часовника:
Изображение

Има голяма вероятност да стане, но има и също толкова голяма вероятност да не стане! ;)
Това, че няма ден от седмицата не е проблем. Струва ли си да се пробва?
Последна промяна Puzo на 30 08 2017, 22:44, променена общо 1 път
Единствената безспорна истина са некролозите. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Re: Интервенция по Ориентче

Мнениеот cenzor » 30 08 2017, 10:52

Няма да стане, разбира се.
Нито циферблатът ще пасне на корпуса, нито на механизма.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 11:06

Часовникар каза, че може и да стане ако диаметъра на циферблата и коронката са на едно и също място.
Последна промяна Puzo на 30 08 2017, 21:20, променена общо 1 път

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот pepopepo » 30 08 2017, 11:28

Действай :) супер ще стане RolRient :)
A пък на коктейла може да забиеш този : http://www.ebay.com/itm/GENUINE-ROLEX-C ... SwmLlX6gYI
Така ще му вдигнеш и цената, защото само това, че не пише swiss му е разликата :)
(всичко е в кръгът на шегата)
pepopepo
Почитател

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 11:40

Ааа, Сейкото е супер така. Няма да го пипам :) Той и Ориента го бива, но не е лесно да си вманиачен... хаха
Може и да рискувам, както казва Цензор може и да не стане. Различни мнения има.
"всичко е в кръга на шегата" - демек с ирония го написа това, така ли!?

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот gata05 » 30 08 2017, 20:05

Недей разваля хубавия часовник :idea:
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот cenzor » 30 08 2017, 20:16

Puzo написа:Ааа, Сейкото е супер така. Няма да го пипам :) Той и Ориента го бива, но не е лесно да си вманиачен... хаха

Не "може и да не стане", няма да стане. Освен ако не го залепите с тиксо или канаколит върху механизма .Майстор Христо да профилактира там каквото профилактира и да не мъчи хубавия Orient.
И да успееш с лепенето,ще имаш грозна реплика с несъразмерен безел, грешна верига, грешен корпус и надписи ориент, съчетaни с Rolex. За 140$ (циферблата)+ 150$ (часовника) можеш да си вземеш реплика, която от 1 метър няма много да си личи , че е реплика.
С намисления от теб подход, разстоянието ще е двойно.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 20:40

cenzor написа:
Puzo написа:Ааа, Сейкото е супер така. Няма да го пипам :) Той и Ориента го бива, но не е лесно да си вманиачен... хаха

Не "може и да не стане", няма да стане. Освен ако не го залепите с тиксо или канаколит върху механизма .Майстор Христо да профилактира там каквото профилактира и да не мъчи хубавия Orient.
И да успееш с лепенето,ще имаш грозна реплика с несъразмерен безел, грешна верига, грешен корпус и надписи ориент, съчетaни с Rolex. За 140$ (циферблата)+ 150$ (часовника) можеш да си вземеш реплика, която от 1 метър няма много да си личи , че е реплика.
С намисления от теб подход, разстоянието ще е двойно.

Прав си! Простотия е! ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 30 08 2017, 21:16

Ми да, на шега бих добавил и че не става с каноконлит, бързо стяга. По добре с епоксидна смола, или с Уху :wink: Прозорчето за датата може и да стане точно на място ::angel::, нищо че е с друга форма и може да резне цифрата, или симетрията до кантовете му. И т.н без да разбирам...

Ама за друго се обаждам. След като вече сам виждаш че не става. Мисля, че е добре да се внимава и не е много коректно да се споменават прибързано имена на майстори и какво били казали, щом е свързано с такава щуротия. Че името на майстора е важно, и за него, и за всички. Защото има всякакви варианти на кой какво казал, имал предвид или разбрал. Даже и да го е казал, лично аз не бих го споменавал, поне докато не създадм "проекта" :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 21:24

Коригирано! ;) Съгласих се. Часовникът не бих го развалил. Може и да има някъде подходящ циферблат от Day Date, но ще е колосална сума... Така си е добре, ама пак да кажа - като си вманиачен и ти идва к'во ли не на акъла. ::huh:: :)) Няма да го продавам, ще му се кефя така. Тоз прост часовник се уверих колко близко е до големите! :)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот cenzor » 30 08 2017, 21:33

Puzo написа:..Тоз прост часовник се уверих колко близко е до големите! :)

От около метър разстояние. След това нещата се избистрят бързо. :-D
Дяволът е в детайлите,а при онази марка с която го сравняваш - детайлите са мноого напред. :thumbup:
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 21:41

cenzor написа:
Puzo написа:..Тоз прост часовник се уверих колко близко е до големите! :)

От около метър разстояние. След това нещата се избистрят бързо. :-D
Дяволът е в детайлите,а при онази марка с която го сравняваш - детайлите са мноого напред. :thumbup:

К'во да ти кажа... Моите очи не разбират, но в този случай ти коренно си противоречиш! Виж си ревюто от преди 2 години, снимки, коментари... Явно човек като натрупа опит с часовниците и си променя впечатленията - сугурно е тъй... Коренно различно ги описваш там.

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот cenzor » 30 08 2017, 22:02

Чукча писател, чукча не читател. :lol:
Знам го ревюто, там не пише че са еднакви или идентични, дори не са много близки, просто почти си приличат.
Изчети го пак, за почти всички елементи съм цитирал тънките разлики (дяволът в детайлите ...).

Като кратко заключение - Orient са черпили с пълни шепи вдъхновение от най-продавания Rolex - Datejust, във варианта му Day Date и им се е получило добре. Само циркончетата идват малко в повече за ежедневно носене, но предполагам се свиква и с това

:wink: Това не бива да ти разваля удоволствието от носенето на Ориента, и жена ми носи нейният и си го обича много.
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 22:08

Кат' за човек, който има к'во още да постига в тоз живот, ми е идеален. :)
Млад човек под 30, без да е постигнал основните цели в живота си, не върви да се изтипоса с часовник за 10 бона... :wink:
Не го разбирам това. Малко са, но има и такива индивиди.

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 30 08 2017, 22:28

"Ти слушаш Джими, ама не можеш да го чуеш"!!!
От "Белите не могат да скачат" ( забиват ).......
Или казано по селски - Не е лесно да си прост!!!
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 30 08 2017, 22:35

Дон Жуан написа:"Ти слушаш Джими, ама не можеш да го чуеш"!!!

::up:: ::up:: ::up:: ::drinks::
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Re: Измишльотина за Ориент

Мнениеот Seikosha » 30 08 2017, 23:21

Самата идея е изначално порочна и предполагам ,че на колегата Пузо, са му интересни по-скоро реакциите на съфорумците,отколкото сериозно да е подходил към идеята. Първо трябва голям непукизъм да сготвиш швейцарско - японска манджа при положение,че едната съставка е 250 кинта, а крайният резултат,определено ще нагарча. Отделно е техническата част, която също ще глътне ресурс. За да са съвместими двата кулинарни компонента за кюфтето, трябва първо двата диаметъра да са еднакви (в случая 36мм) второ - трябва двата отвора за датата да са еднакви, да се измери до десета от милиметъра отстоянието от центъра до отвора и от отвора до края на циферблата. Да се знае колко от циферблата влиза под безела, Крачетата на Ролексовият циферблат трябва да се премахнат и да се запоят нови,или залепяне на циферблата,като може да е с двойнозалепващо тиксо поне на три места пирамидално,или с лепило от рода на Промата , еластично е и поема вибрациите, а при нужда се премахва без остатък като люспа и не оставя следа.
Т%ака ,че колега Пузо, ако искаш моето мнение, заеби тези мухи дето са ти влезли в главата и си носи хубавият Ориент, Бачкай здраво и като станеш на 40г. ти пожелавам един истински дейтаджуст ::thumb::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 23:28

Seikosha написа:Самата идея е изначално порочна и предполагам ,че на колегата Пузо, са му интересни по-скоро реакциите на съфорумците,отколкото сериозно да е подходил към идеята. Първо трябва голям непукизъм да сготвиш швейцарско - японска манджа при положение,че едната съставка е 250 кинта, а крайният резултат,определено ще нагарча. Отделно е техническата част, която също ще глътне ресурс. За да са съвместими двата кулинарни компонента за кюфтето, трябва първо двата диаметъра да са еднакви (в случая 36мм) второ - трябва двата отвора за датата да са еднакви, да се измери до десета от милиметъра отстоянието от центъра до отвора и от отвора до края на циферблата. Да се знае колко от циферблата влиза под безела, Крачетата на Ролексовият циферблат трябва да се премахнат и да се запоят нови,или залепяне на циферблата,като може да е с двойнозалепващо тиксо поне на три места пирамидално,или с лепило от рода на Промата , еластично е и поема вибрациите, а при нужда се премахва без остатък като люспа и не оставя следа.
Т%ака ,че колега Пузо, ако искаш моето мнение, заеби тези мухи дето са ти влезли в главата и си носи хубавият Ориент, Бачкай здраво и като станеш на 40г. ти пожелавам един истински дейтаджуст ::thumb::

Перфектно и на място! ;) Реакцията ми беше интересна, да... Няма как да подходя сериозно, абсурдно е! ;) Идея ми дойде просто в почивка на работа.
Парите живот и здраве съм ги събрал за 1 година, но не това е начина. :) Към 40 години, ако е рекъл Господ, може! :) ::drinks::

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Puzo » 30 08 2017, 23:31

Дон Жуан написа:"Ти слушаш Джими, ама не можеш да го чуеш"!!!

Ще се обиждаме ли?! Аз съм прост, ама поне знам, че съм проЗ, пък доста и това не знаят! ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот kokokoz » 30 08 2017, 23:55

въпроса ми е ни в клин,ни в ръкав! ти семеен ли беше??
Аватар
kokokoz
Маниак

Следваща

Назад към Интервенции и инструменти