Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
diran
Маниак
Регистриран: 30 01 2010, 13:46
Контакти:

Re: Мнения

Мнение от diran » 05 10 2017, 11:08

senna написа:№ 2, ако има опция и да се отнеме лека фаска на горният хоризонтален ръб, ще е идеалната каса. ::thumb::
Сена, брат първия опит е заради теб.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чакам джамът и после ще стържа безел
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 05 10 2017, 11:39

::huh:: :clap: :clap:

Диране, поласкан съм, че си се спрял на моето предпочитание в твоите предложения. ::drinks::
Определено ми харесва материализираният резултат, получава се страхотна дайвърска каса, солидна и едновременно с това притежаваща характерен и отличаващ я, от стандартното детайл, с това съчетание на равни с обли повърхнини и покрито междулъгово пространство. Дава ти и идеалната възможност да се развихриш при полирането и крайният финиш, като съчетаеш огледално полирани сектори с бършнати такива. ::thumb:: Играта на светлината по нея после ще е красота! :clap: :clap: :clap:

Отворите за патентите, през цяло ли планираш да са разпробити или само вътрешно, и въобще на патент ли ще е закачането или на луг барове, с болтове демек?

::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 05 10 2017, 12:00

Това ще е предмет на експерименти съдейки от опита си с Восток бочка, където каишките се слагат трудно и се драскат от корпуса. Макар че тук разстоянието е по-голямо пак може да има грижи.
Не ми се иска да дупча на цяло ще натовари външния вид, от друга страна разликата в здравината между патента и винта е доста голяма.
Острите черти върху каса винаги са ми харесвали, многото фасети замазват и създават илюзия за по-голям часовник. Това си е мое мнение.

Изображение

Изображение

Виж марината как изглежда с остър ръб
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 05 10 2017, 12:20

много добре се получава, поклон за усилията и реализацията, крайният продукт ще има потенциал, особено втората каса много ми харесва. :) желая успех за напред :)
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 05 10 2017, 12:29

Супер става, особено отстрани тези два леки вертикални канта. И навсякъде еднаквото спокойно слизане на касата от безела към страничните вертикални повърхнини. Хубаво е да остане нещо запомнящо се и разпознаваемо и за следващи модели. В тази връзка може да се помисли и за вариант същата каса, но да не е бочка, с открито междулъгово пространство. Нещо като последния вариант от първия пост, но без вътрешните фаски по лъговете и касата. Този покрития е красив и изчистен, но вярно нещо ограничава избора на каишки. И началото на каишката се крие отдолу, почва отнякъде. Губи се малко връзката и прехода каишка - часовник, но от друга страна така си има собствено лице и чар.

Острите черти без много фаски и украшения са си най добре, но не пречи само да се "убие" острия кант със съвсем малка полирана фаска, или радиус, почти невидимо, но интересен акцент и детайл. Той канта и без това сам ще се "полира" :wink: със времето, та да му се даде предварително възможност.

Това според мен, де. Успех!

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 05 10 2017, 12:44

phil05 написа:Супер става, особено отстрани тези два леки вертикални канта. И навсякъде еднаквото спокойно слизане на касата от безела към страничните вертикални повърхнини. Хубаво е да остане нещо запомнящо се и разпознаваемо и за следващи модели. В тази връзка може да се помисли и за вариант същата каса, но да не е бочка, с открито междулъгово пространство. Нещо като последния вариант от първия пост, но без вътрешните фаски по лъговете и касата. Този покрития е красив и изчистен, но вярно нещо ограничава избора на каишки. И началото на каишката се крие отдолу, почва отнякъде. Губи се малко връзката и прехода каишка - часовник, но от друга страна така си има собствено лице и чар.

Острите черти без много фаски и украшения са си най добре, но не пречи само да се "убие" острия кант със съвсем малка полирана фаска, или радиус, почти невидимо, но интересен акцент и детайл. Той канта и без това сам ще се "полира" :wink: със времето, та да му се даде предварително възможност.

Това според мен, де. Успех!
Благодаря за окуражаващите думи.
Проекти имам шест които смятам да материализирам тези дни, защото картинки на монитора е едно, желязо в ръката е съвсем друго.
От там нататък ще видим кое ще се променя, кое ще е шкарт и тн.
За това качвам снимки че на мен ми се губи общата картина да ровя в детайли. ::drinks::
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 05 10 2017, 13:46

Браво и само напред!

Потребителски аватар
DDimitrov
Активен
Регистриран: 24 09 2010, 10:09

Мнение от DDimitrov » 05 10 2017, 14:52

Браво бе Дирански! Вижда му се края. Аз да питам - Фланеца за стъклото нещо не ми е завършен, на фрезата ли го пробва или не се е получило при заготовката или е от снимката?

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 05 10 2017, 15:17

Не е обработван въобще. Чакам стъклото и тефлона и ще го резна за две бройки ама искам да сваля размера много точно, че нали уж дайвър да не го удавим още на теста.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
Blond
Маниак
Регистриран: 09 03 2013, 19:30
Контакти:

Мнение от Blond » 05 10 2017, 15:34

Diran, мнооого труден избор ни караш да правим. И трите са много индивидуалистични каси и са интересни по своему.
Имам едно притеснение - че лъговете и долния край на касата са едва ли не в една равнина и може лъговете да стърчат неестествено.
Може ли да снимаш касите наложени върху китката ти за да видя дали съм прав, моля.

Чест и почитания за усилията и моженето ти!

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 05 10 2017, 16:26

Blond написа:Diran, мнооого труден избор ни караш да правим. И трите са много индивидуалистични каси и са интересни по своему.
Имам едно притеснение - че лъговете и долния край на касата са едва ли не в една равнина и може лъговете да стърчат неестествено.
Може ли да снимаш касите наложени върху китката ти за да видя дали съм прав, моля.

Ръчичката освен космата е доста тънка, а касата е доста Инвиктеста :))
Изображение
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 05 10 2017, 17:01

Всъщност какви са размерите на касите-проби?

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 05 10 2017, 17:12

И какъв ще е безела ?

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 05 10 2017, 17:27

№3 от пръв поглед.
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 05 10 2017, 21:27

Torro написа:Всъщност какви са размерите на касите-проби?
44мм
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
Blond
Маниак
Регистриран: 09 03 2013, 19:30
Контакти:

Мнение от Blond » 05 10 2017, 21:35

diran написа:
Blond написа:Diran, мнооого труден избор ни караш да правим. И трите са много индивидуалистични каси и са интересни по своему.

Изображение
На тази каса прилягането към ръката е много добро.
Класи над Инвиктата изглежда касата ти. Не я принизявай!
Все се каня да мина през теб като съм из Варна и все не остава време. Живи и здрави и това ще стане.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 06 10 2017, 00:30

Blond написа:
diran написа:

Изображение
На тази каса прилягането към ръката е много добро.
Класи над Инвиктата изглежда касата ти. Не я принизявай!
Все се каня да мина през теб като съм из Варна и все не остава време. Живи и здрави и това ще стане.
Offtopic: покажи
То на път за Варна е и Габрово.....почти де :)) ::drinks::
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 06 10 2017, 07:45

Сън не заспивам....
Хората вечер, пият, бият, размножават се, а аз вися до 1часа в работилницата дупки за стъкла да стържа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
diran
Маниак
Контакти:

Мнение от diran » 07 10 2017, 21:53

Касата която наделал днес.
Направата и е с цел да се гравира, чисто платно за можещи.
Да видим дали ще се навие :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 07 10 2017, 22:19

Страхотно начинание, а първоначалният резултат е впечатляващ! Чакам с нетърпение по-нататъчното развитие.

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”