*** Помощ от приятел ***

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

*** Помощ от приятел ***

Мнение от senna » 16 04 2018, 22:09

Колеги, отварям нова, нарочна тема, хем от зор :)), хем защото съм сигурен, че на всеки понякога му се случва да се захване с нещо, за което да се окаже, че не е съвсем подготвен. Та вместо да се пуска тема всеки път, по-добре да се ползва тази, пък и така всички решени проблеми, къде с части, къде със съвети от по-опитните, ще са на едно място. ::drinks::

От доста време отлагам една (аз си мислех) бърза интервенция, с която да върна в живота китайското чудо със сантиментална стойност, отмервало времето между уроците и игрите в ония безгрижни мои детските дни. Нищо и никакъв будилник, някакво иглено изпълнение, обаче цъкането му в тихата стая носи една особена душевна нирвана на наша милост. И понеже отдавна не тик-така, днес реших, че му е дошло времето за баня и смазка. Знаех, че има проблем с пружината на репетира :)) , но си мислех, че по бедност ще мина с презацепването и в по-къса позиция. Е да, ама не. Оказа се надробена на пет, шест парчета, кое, от кое по-късо. Главната ходова е здрава за щастие и в краен случай, ще го събера без опцията да кукурига. Но пък, ако някой има една излишна за продаване, ще съм му безкрайно благодарен!
Широчината и е 5 мм.

Изображение
Изображение
Изображение
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: *** Помощ от приятел ***

Мнение от trk2 » 17 04 2018, 09:46

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 17 04 2018, 11:20

Дай снимка на китаеца :))
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Мнение от SHARKY » 17 04 2018, 20:44

Виж тук, дали нещо няма да ти свърши работа
https://balkan.auction/bg/auction/40939 ... tsena-khit

Martin36
Активен
Регистриран: 01 02 2017, 21:58

Мнение от Martin36 » 17 04 2018, 21:01

Може да попиташ Христо Лозанов. Веднъж на мен ми трябваше ходовата пружина на един 60 годишен(поне според дядо ми) будилник Слава. Отидох при него и той бръкна в едно шкафче и извади едно пликче с такива, които не знам дали са нови, но изглеждаха като чисто нови. Вероятно твоята е доста по-рядка за намиране, но според мен има шанс.

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 17 04 2018, 21:30

Трябва да имам някъде в кутиите, но ще излезе по-скъпо изпращането с Еконт отколкото да си купиш от някой битак 2 цели китайски часовника (механизмите са еднакви). Последните им варианти са с пластмасови колелета и алуминиеви плочи, за нищо не стават, но пружините им са нормални...

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 17 04 2018, 21:36

Благодаря на всички за съдействието!
Коце, Косинус е вариант в краен случай, ако тук не намеря. Не съм си преоторизирал още картата в ПейПал обаче, ако ти мислиш да правиш заявка за нещо от там в близко време, свиркай, че съм набелязал няколко неща. Ще си поделим доставните. ::drinks::
@Martin36 за Х.Лозанов въобще не се бях сетил. ::thumb::
@SHARKY в твоят линк е нужната пружина. ::thumb:: Продавача габровец даже, ей ся отворихме работа за един приятел. :))
Дон Жуан написа:Дай снимка на китаеца :))
Приятел, за теб винаги :)
Изображение
Изображение
На този етап, толкова обаче. Гледал ли си Чарли Чаплин в ролята му на часовникар? ::angel::
Като съдействаш при съгражданина ти от аукционна за една 50 х 0.20 на цената на целият лот (само една ми трябва), специално ще ти направя снимка в сглобено и работещо състояние. :) ::drinks::
Невене, Благодаря за предложението. Ще пробвам всички други варианти вкл. и твоята идея, и ако не се получи нищо с тях, тогава ще го мислим. Имаш си достатъчно ангажименти и без моите глупости. ::drinks::

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 17 04 2018, 22:51

Имам един такъв подарък.....трябва да го потърся и си уреден ;)
За това ти поисках снимка :)
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 18 04 2018, 18:48

Дон Жуан написа:Имам един такъв подарък.....трябва да го потърся и си уреден ;)
За това ти поисках снимка :)
Ей, има ли нещо да няма при теб! В Лондон сега нали профилактират Биг Бен. Нещо ако закъсат, ще им препоръчам да ти се обадят. :)) ::drinks::

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 18 04 2018, 19:12

Биг Бен ,ама от щата Илинойс ;) 1916г Най-голяното нещо което имам, тежи точно идно кило :)) И до него Веглия на Санаторе Борлети и Дита Фратели, от 1015г гледайте Ферари и се сещайте :) Като крачун и малчо са :lol: Трябва някой ден да разкажа в "кухнята" за тях :)

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 18 04 2018, 21:25

::huh:: :wtf:
На този пружината с арматурно шестица трябва да се върже сигурно. :)) Как ли тик-така само. :clap: С нетърпение ще чакам да ни ги "сготвиш". :)) ::drinks::

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 24 04 2018, 23:43

Имаме развитие. Скоро след хелп апелът ми, фотруната биде благосклонна и получихме ЛС с блага вест, че някой има нещо за мен. Пружина демек. Радостно зачакахме заветното парче метал, което ще даде тласък на амбициите ни, да се докопаме до така лелеяният чирашки разряд. Вчера пак ЛС с още по-благата вест, че тумороу ърли (рано сабахлем :)) ) можем да минем да си вземем пружинчето от Еконтовци. И разбира се ние рано, рано, с кафето дет се вика сме там. Мацката взема телефонният ни номер, намира бързо номера на пратката и пита -
- "Части за часовници ли чакате? Нещо малко значи?".
- "Ми, да малко. Ню ню, такова." Отговаряме ние.
Момето отива да търси и след малко се връща. Пак гледа, пак търси, пак се връща, пак гледа монитора, и чете на глас номера на пратката, съдържанието и теглото.
-"Номер, еди кой си, части за часовници, кило и осемстотин"
Наша милост е развеселен. Ха, тия са объркали пратката, сега ще има сеир. :))
-"Объркано е нещо, за грамове говорим"
-"Не, не е. Пише си кило и осемстотин! Какви са тези часовници?"
-"Ми, кви... такива едни тиктакащи" смотолевяме ние, докато мисълта ни трескаво се блъска в стените ограничаващи пространството на черепната ни кутия в напразен опит да разберем, какво става.
Пристига колега в мъжки род очевидно усетил, че нещо става проблем. Разбира се, веднага намира пратката. Ужас, огромна е... и вЕрно е кило и канче. Една зловеща представа започва бавно да изплува в съзнанието ни. Ами ако... леле, дано не гръмне сега точно. Подписвам и се изсулвам през вратата внимателно придържайки с протегнати ръце кашончето. Бомба е, със сигурност, с часовников механизъм е, прикрита е, като доставка на части за часовник за да не предизвика съмнение! Прибирам се бързешком в офиса, изгонвам на пожар там присъстващите навън, поставям кашончето върху един шкаф и започвам да го изследвам. Гледам надписано даже. Пише "Изненада". Каква ирония, си викам. Вземам макетният нож и почвам внимателно да режа. Всеки момент очаквам, или взрив, или боксова ръкавица на пружина. С едната ръка режа, с другата съм в обратен висок гард с цел прикриване на собствената ни муцуна. Срязвам докрай тиксото и без да се надвесвам отварям. Тишина, липса на движение, в съзнание съм, няма звезди, никой не брои до десет над мен. Аха, значи е със закъснител, чакам една цигара време и поглеждам вътре... Мишооооооо, Мишо! Да ти имам тънкото английско чувство за хумор! :lol: :clap: ::drinks::
Изненадите от Приятел, са най-хубавото нещо на този свят, да знаете!

Изображение

Изображение

To be continued

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 25 04 2018, 04:26

Ми да ти изпратя още няколко ,та да продължиш с тези шедьоври ,ала Джером Джером дето ги нижеш. :clap: :lol: Това е изненада - задачка драги и тя е от пет налични, да направиш поне три да вървят. Подсказка - квадратният грозник Тиандзин си работи,би трябвало да няма пластмаса вътре и си е от 70-те, както и другите де. Той е ,ако всичко друго се разхвърчи незнайно как из околното ти работно пространство и стане несъбираемо :)) да ти остане като утеха,ма не вярвам ::thumb:: А ако сполучиш и с други, сигур ще се намери в махалата някое хлапе, което освен да се взира в айфона си, ще прояви интерес към такова "извънземно" и един ден ,може да има и твоите спомени и то да хване отвертката. ::drinks::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 25 04 2018, 13:55

senna написа:Имаме развитие.
...
Мдаа...Не искам да те плаша, но се чувствам някак задължен, най приятелски :))

Това са първите крачки към едно неминуемо и непредотвратимо състояние на страдащия и покъщината. На всяка възможна хориозонтална повърхност навсякъде в къщи има разглобени часовници, а страдащият се щура от един към друг, блед и с изменено лице. Опитите на близките да помогнат отдавна са прекратени, тъй като той нито чува, нито вижда нещо друго. Даже им е забравил и имената.

Това от собствен опит, с една малко по друга техника. Единствения начин за лечение да минеш на нещо друго, както аз минах на часовници, но не виждам как ще стане при тебе.

С най искрени съчувствия, винаги съм на разположение, ако разбира се се сетиш кой бях и как ми беше името ::drinks::

ПП. Виж, ако това успееш да свършиш, което каза Мишо и да спасиш поне една малка загубена душа, всичко ти е простено ::up::
Seikosha написа: ...сигур ще се намери в махалата някое хлапе, което освен да се взира в айфона си, ще прояви интерес към такова "извънземно" и един ден ,може да има и твоите спомени и то да хване отвертката. ::drinks::

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”