Полиране на хардлекс кристал на Seiko (Варна)

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
Потребителски аватар
SNikolov
Маниак
Регистриран: 22 04 2016, 15:19

Полиране на хардлекс кристал на Seiko (Варна)

Мнение от SNikolov » 22 01 2019, 15:52

Здравейте,

Увредих кристала на часовника по най-тъпия начин на едно място, може би 1 кв.см., но е много дразнещо. Каква процедура ще препоръчате? Гледах видеа на някакъв младеж, който с дремелче го полира един час и някаква паста, но предпочитам да се доверя на професионалист. Във Варна съм.

Изображение
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Ориент Maestro, красивата алтернатива на Orient Bambino, син циферблат само за 259лв viewtopic.php?f=72&t=49577

Ориент Kamasu син, метална верига за 390лв
viewtopic.php?f=72&t=49506

Потърсете и активните ми търгове в търгове от 1лв - чисто нови часовници за малко пари

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Re: Полиране на хардлекс кристал на Seiko (Варна)

Мнение от senna » 22 01 2019, 17:02

Мдам... професионално е надран! :(
Хардлекса куполен ли бе на този модел?
За Варна, Диран. Смяната с ново стъкло също е вариант. Дори, може да се помисли и за смяна със сапфир-кристал.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак

Мнение от SNikolov » 22 01 2019, 18:05

Куполен да. Диран го знам къде е, въпроса е колко би струвало полирането и какво би отнело като време и колко би струвал един сапфир и дали си струва риска да се отваря часовника... Въпросите за цените и времето ясно, ще трябва да ги отнеса като него, но струва ли си риска да го отваряме?
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Ориент Maestro, красивата алтернатива на Orient Bambino, син циферблат само за 259лв viewtopic.php?f=72&t=49577

Потърсете и активните ми търгове в търгове от 1лв - чисто нови часовници за малко пари

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак
Регистриран: 15 07 2014, 12:31

Мнение от Spitfir3 » 22 01 2019, 19:37

Какъв риск има от отварянето на коктейлтайм, да не е DSSD?
Така или иначе, Диран е човекът, който може да отговори на въпросите Ви, а Вие да прецените "дали си заслужава", според мен -Да!
Часовникът е класически модел на Сейко и лек мод би му дошъл много добре, особено щом му се радвате и го носите често.

Изпратено с помощта на Tapatalk

Vulnerant omnes, ultima necat!
Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 22 01 2019, 19:38

Риск от какво? Да не би да си смятал, часовника да не се отваря в близките 1000 години. :)) ::drinks::
Така или иначе, ако ще се полира стъклото, няма да е лошо това да стане отделно от часовника, че като гледам проблемният сектор, върху който основно ще се работи е доста близо до безела! Освен това ще се наложи да се отнема по цялата повърхнина, иначе ще кривне геометрията, и ще удвоиш бройката на индексите и стрелките. Полусферичната форма допълнително усложнява процеса. Говорим за закалено стъкло, не за плекси! Мисля си, че няма как да е много евтин ремонта, ако ли е въобще възможен за извършване със задоволителен резултат, но това си е по преценка на майсторът, който и ако, се захване. Ново стъкло, предполагам се предлага, като резервна част, или замяна с куполен сапфир по размер. Часовникарите знаят откъде и как се поръчват тези неща. :) За цените на стъклата и кристалите с малко ровене в нета, предполагам и сам можеш да добиеш някаква представа. Тук също има поне няколко теми по въпроса.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак

Мнение от SNikolov » 22 01 2019, 19:47

Супер отговори, значи може би по-добре да проуча как стоят нещата с нов сапфир. Ще потърся и теми за цени да не съм неподготвен.
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 22 01 2019, 22:43

Полировка-20лв,но да е при утвърден майстор,че при бомбето е по трудно от плоско такова.Също има риск от счупване...Доста се пробват в полирането на кристално стъкло,но не на всеки се отдава.
Христо Лозанов ми е вършил отлична работа с изпъкнал кристал...
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак

Мнение от SNikolov » 24 01 2019, 16:48

А, някой да е тествал Polywatch, те имат и за стъкло двукомпонентен продукт?
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”