Восток Амфибия.

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Восток Амфибия.

Мнение от Bartek » 23 05 2011, 17:29

Здравейте,
мъчи ме една мисъл и ще я споделя, за да мъчи и вас. :) Чудя се кой ще идеалния вид на Амфибията, понеже има много варианти на циферблати, за мен най-добрия ще е черен като този на снимките с надпис Амфибия, но това което ме мъчи,( след като неможах да закупя един екземпляр от форума, защото бях изпреварен ::angry::, сега искам такъв часовник още по вече) е на кой модел по-вече ще отива кожена, или гумена каишка,на този с открити лъгове, или със закрити лъгове.
Изображение

Изображение
Благодаря, предватително.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Re: Восток Амфибия.

Мнение от sci » 23 05 2011, 18:19

Стандартния корпус на Амфибия е с реф. номер 420 и е този от първата снимка. Това е дизайна на Амфибия от 30-тина години насам и според мен, ако ще е Амфибия - тази да е. Вторият (реф. номер 060) стои по-дълъг и ти трябва по-голяма ръка за него. Според мен е бил опит да се осъвремени дизайна малко, без много-много друг инженеринг.
Ето как стои тази амфибия с корпус 420 с кожена каишка:
Изображение

Потребителски аватар
ceramosi5
Маниак
Регистриран: 20 09 2010, 21:27

Мнение от ceramosi5 » 23 05 2011, 18:32

Най-добре е ако можеш да ги видиш различните варианти и лично да избереш модела,
който най-много ти допада.Често се срещат.Иначе колкото хора , толкова и мнения ще получиш.
Потърси малко повече и часовникът, който си търсил ще те намери.

:)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 23 05 2011, 21:16

И за да стане по-интересно - мен ми допада министерският вид корпус:
Изображение
Daydreamer

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 24 05 2011, 02:46

sci написа:Стандартния корпус на Амфибия е с реф. номер 420 и е този от първата снимка. Това е дизайна на Амфибия от 30-тина години насам и според мен, ако ще е Амфибия - тази да е. Вторият (реф. номер 060) стои по-дълъг и ти трябва по-голяма ръка за него. Според мен е бил опит да се осъвремени дизайна малко, без много-много друг инженеринг.
Ето как стои тази амфибия с корпус 420 с кожена каишка:
Изображение
Аз също симпатизирам по-вече на този модел и смятам, че изглежда по-добре, непретенциозно и запазва класиката, вторият ми изглежда нещо недодялан. Сега остана да намеря някой, който иска да се раздели с Амфибията си. :))

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 24 05 2011, 09:35

Целта на всички магазини е да се разделят със стоката си :)

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 24 05 2011, 23:21

Daydreamer

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 25 05 2011, 09:33

Някой пазарувал ли е от тези сайтове, аз като не виждам Еконт, съм малко притеснен. До колкото зная в България не може да се намери, един колега от форума е поръчвал от тук http://www.vostok-inc.com/index.php?do= ... 45&start=7, останал е доволен, но невиждам базовата Амфибия.

Потребителски аватар
zzarkoo
Почитател
Регистриран: 06 02 2011, 13:36

Мнение от zzarkoo » 25 05 2011, 10:37

Аз съм пазарувал от Smirs и Meranom

Смирс няма да ги хваля, щото ме мотаха 2 месеца и даже в един момент мислех че съм си дал парите за нещо дето никога няма да получа. Не им е ъпдейтната базата на сайта и не е ясно кои часовници са им налични. Пишеш имейли, не ти връщат отговор. Все пак аз моя часовник си го получих оттам в крайна сметка и има и доста други хора пазаруват оттам и са доволни. Специално аз не съм доволен особено от комуникацията с тях.

Мераном са ОК - пазарувал съм 2 пъти от тях, дават ти тракинг номер на руската авиопоща (да си проследиш поръчката). Пращат ти мейл като изпратят стоката и т.н. Доставката отнема около 3 седмици. Не съм имал никакъв проблем.

За m-watches съм чувал само добри отзиви във WUS, но евтиния клас руски часовници са по-скъпи в западните сайтове.

Ирина Майер също е OK. http://aviator-buran.com/ При запитване по имейл ти отговаря почти веднага. Поддържа перфектна комуникация с клиентите (което може да се види и от guestbook-а на сайта. Моят "Авиатор" дойде от там за 3 дни! Мога да кажа перфектно обслужване!

Ако решиш да поръчваш от руските сайтове, пиши им в забележка да ти го пратят като "inexpensive gift" за да си спестиш евентуалното ходене по митници. Обикновено номера минава.

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 25 05 2011, 13:30

Верно дойде за 3 дни?
Daydreamer

Потребителски аватар
zzarkoo
Почитател
Регистриран: 06 02 2011, 13:36

Мнение от zzarkoo » 25 05 2011, 15:09

mitadoc написа:Верно дойде за 3 дни?
Аха, във вторник по обяд го платих, в петък сутринта беше в пощата. Предполагам, че не винаги става толкова бързо и съм имал късмет, но по принцип от там идва бързо стоката (както се вижда от guestbook-а им)

::drinks::

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”