Ревю на Casio EF 509 L

Есенцията на нашия форум – ревютата! От фенове за фенове.
Отговори
Потребителски аватар
Dinev
Активен
Регистриран: 29 06 2010, 18:03

Ревю на Casio EF 509 L

Мнение от Dinev » 25 03 2011, 18:54

Ревю на Casio EF 509l - един подценен часовник !

http://watches-bulgaria.eu/product.php?id_product=354

Първия ми контакт с този часовник беше през лятото,когато след дълги дискусии с приятели се реших да се сдобия със спортно елегантен часовник.

Часовникът пристига в тъмно синя кутия,изработена от висококачествен дебел картон,брандирана с логото на Casio в долната страна на капака и надпис Edifice съотвенто със
знака на серията.Повърността е грапава и между другото - доста приятна на пипане.

Изображение
Изображение

След повдигането на капака се разкрива гледката на калпазанкото излегнал се удобно в средата на бяла силиконова възглавничка,която за жалост е само за часовници...

Изображение

Последва леко изваждане и оглеждане на всеки един детайл от японското майсторство.Бях малко скептичен относно качеството на часовника,защото не е във високия ценови диапазон и смятах,че ще има компромис тук-таме - било
то по дизайна в детайли,каишката или производно.Но за щастие се оказа,че грешах.Детайлите са изпипани до части от милиметъра.Това беше моментът,в който
мнението ми за часовниците се преобърна на 180 градуса.Винаги съм се чудил - какво толкова може да се обърка,че един часовник да не е точен или да не изглежда добре
а по скоро е - какво НЕ може да се обърка и с цената на какво този часовник изглежда по този начин.

Изображение

След премахването от възглавничката му разбрах всъщност,че е доста по-тежък от колкото си мислех.

Спецификация и впечатления:

Механизъм: кварцов хронограф.
Спрях се на кварца,защото съм човек,който страшно много държи на точността и никога не правя компромис с времето.При тези обстоятелства сметнах,че ще е редно да мога
по всяко време да се доверя на часовника си щом го погледна.Откакто е мое притежание е избързал с 1 секунда!Уникална точност,по мое мнение.

Корпус: благородна стомана. от горната страна на часовника стоманата е матирана и изглежда доста добре.На задния капак също.Там е щамповано и логото на Edifice серията

Изображение
Изображение

Каишка: Именно тук бях в спор със себе си - кожена или метална.Превес все кожената,тъй като според мен е по-официална и придава по-изискан вид на часовника.Тя е солидна,черна,от естествена кожа с тънък бял шев
от двете страни.Закопчалката е обикновена,също матирана стомана,без надпис Casio.

Изображение
Изображение

Стъкло: Минерално. Доста го пазех,с мисълта,че в момента в който го ударя някъде и веднага ще се надраска,докато неволно това се случи.Поогледах го,завъртях го,пак го поогледах и установих,че му няма нищо.
Тогава разбрах,че наистина има доста сериозна разлика във вида на стъклото.Формата му е леко изпъкнала с цел избягване на отблясъците,което за мен е страшно голям плюс,защото ще е доста неприятно да имаш реномирана
марка часовник,и да трябва да си правиш сянка с ръцете за да можеш да видиш колко е часа.

Циферблат: В тон с каишката - черен.Притежава 12 разделения от полиран метал,които пречупват светлината по много приятен начин.
Над всяко едно от тях има малко (с размера на металната пластинка) фосфорно правоъгълниче.Между часовото разграфяване има съвсем тънки черти
с които са отбелязани минутите доста детеилно.Внимание ми привлече това,че стрелката за секундите прилепва в права линия с всяко едно от 60 разделения.
Разполага с 3 хронографни циферблата,съответно - горен - минути; средата в ляво - часове; долу - 1.в режим хронограф- 1/20 от секундата,2-в режим време-секунди.
Разделенията на малката стрелка също съвпадат перфектно с разделенията на циверблата.В режим хронограф малката стрелка спира да отброява частите от секундата,до приключване на засичането.
Датата е разположена на 3 часа.Непосредствено до нея се намира емблемата на Edifice и водозащитността.

Изображение

Водозащитност: 100м/10bar. И мисля,че тук е мястото където трябва да споделя един доста горчив спомен от съзнателното ми детство,или-как унищожих подарък за 12 си рожден ден
10 минути след като ми беше подарен.Беше нощ,бяхме цялото семейство.Имах една мечта - часовник с много копчета,лампички,циферблати и ако има един начин конфети да излизат от него.
И тогава ми поднесоха малката кутийка с панделката. "Може ли наистина да е това?" - казах чрез звездичките в очите си.За части от секундата пред мен се разкри кутията с НЕГО !
ДА! Син с много копчета,голям циферблат,лампичка и какво ли още не.Приличаше на G-shock,но с приличането си е останал. И там пишеше - "water resistant" ЙЕС! "Имам си часовник с който
ще мога да си играя,да засичам разни неща с хронометъра и да се къпя!"Естествено,те хората са го казали-водоустойчив! Още не бях разопаковал другите подаръци и беш към банята.Напълних един леген с
вода и реших да го тествам.И тогава...останах без подарък.Още не бях го потопил целия,когато просто примигна и изгасна завинаги.И оттогава се зарекох,че някой ден ще имам истински водоустойчив часовник!!!

Сега,с около 11 години по зрял реших да го повторя,но опарен от горещия котлон питах и четох де що видя за това явление-водоустойчивотст!И тогава достигнах до извода,че съм изпълнил една своя детска мечта-имах
часовник с който мога да се мокря на воля! За щастие тестът беше успешен.

А сега сериозно.Този часовник има добра водоустойчивост,но с оглед на кожената каишка,това не е препоръчително.Бутоните му не трябва да се натискат,когато е във вода.

Изображение
Изображение
Изображение

Общо впечатление: Часовникът е изключително добър за цената си! Уникална точност,конфорт,здравина и стил съчетана в едно!Годен е както за ежедневна употреба,така и
за официални събития.Много добре се съчетава с костюм/риза.Много добре и конфортно прилепва на ръката.Препоръчвам го на всеки!

Изображение
Линк към официалния сайт на Casio Bulgaria
Поздрави !

п.с : Снимките са лични! Намалени са от 3100х2000 на 640х480,поради което има загуба на качество.
Последна промяна от Dinev на 12 04 2011, 12:09, променено общо 1 път.
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

Потребителски аватар
Деян
Активен
Регистриран: 16 03 2011, 19:26

Re: Ревю на Casio EF 509 L

Мнение от Деян » 25 03 2011, 19:26

Страхотен часовник и страхотни снимки!!!

Потребителски аватар
Dinev
Активен

Мнение от Dinev » 26 03 2011, 00:35

Благодаря много.Фотографията отскоро ме влече и чакам да дойде най-накрая тази пуста пролет,че да стане малко по-шарено и да мога да се развихря :D
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 26 03 2011, 01:02

Чудесни снимки и текст! :)

luloz
Напредващ
Регистриран: 01 09 2010, 00:36

Мнение от luloz » 26 03 2011, 12:02

Тази снимка под течащата вода...направо разцепи.Много хубаво ревю и един готин модел за мен :)

Потребителски аватар
bat'Petzo
Почитател
Регистриран: 02 06 2010, 15:40

Мнение от bat'Petzo » 30 03 2011, 10:44

Браво ,страхотен часовник и снимки.Има ли ги с метална верижка?
Аааа ...намерих ,ето го ..красавец.Casio Edifice EF-509D-1AVEF
Изображение

Потребителски аватар
Dinev
Активен

Мнение от Dinev » 31 03 2011, 00:19

Вече има различни разновидности на каишката (вече има метални при които средните сегменти на верижката са със златист цвят и жълта стрелка на мястото на червената )
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

vladuu
Новобранец
Регистриран: 11 11 2010, 13:02

Мнение от vladuu » 03 04 2011, 22:33

Страхотен е : ). Имам го същая с кожената верижка и съм много доволен , тъкмо влезох да видя дали има ревю за него и като видях се отказах , добра работа "колега "

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 12 04 2011, 11:37

Потребителски аватар
casio-bulgaria
Активен
Регистриран: 21 04 2010, 09:04
Контакти:

Мнение от casio-bulgaria » 12 04 2011, 11:39

Здравейте
Можете да поствате линка на модела, който вече е тук
http://watches-bulgaria.eu/product.php?id_product=354

Поздрави за ревюто...
Изображение
ОТОРИЗИРАН ОНЛАЙН МАГАЗИН НА МАРКАТА
http://casio-market.com

Потребителски аватар
casio-bulgaria
Активен
Регистриран: 21 04 2010, 09:04
Контакти:

Мнение от casio-bulgaria » 05 05 2011, 18:50

Виждаме един лидер в надпреварата... ако това са наистина твои снимки/ което ще искаме да докажеш/ си на път за 1 място. 150 лв. не са малко и може човек да си закупи прекрасен модел.
Изображение
ОТОРИЗИРАН ОНЛАЙН МАГАЗИН НА МАРКАТА
http://casio-market.com

Потребителски аватар
Dinev
Активен

Мнение от Dinev » 05 05 2011, 19:36

Да,снимките са мои. Пазя оригиналните.При желание пращам :)
Casio EF 509
Jacques lemans 1-1452B
Casio G-7800B
Orient Mako CEM65001B

mitoveca
Новобранец
Регистриран: 08 05 2011, 12:57

Мнение от mitoveca » 18 05 2011, 00:15

Може ли снимка на ръката ти, доста приятен часовник

Отговори

Върни се в “Ревюта и снимки на часовници”