нова схема за измама

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

нова схема за измама

Мнениеот monopola » 01 04 2015, 16:05

Пичове,

може би някаква нова схема се е появила.
Някакъв с неизвестен, новорегистриран ник, никъде не излиза подобен username, в нито един форум, ибеи или каквото и да е (разбира се е възможно да не съм го открил) иска да купува един скъп часовник от мен. Очевидно е българин, правописа не е гугъл транслейт, твърди че живее в Англия и щял да плати по банкова сметка или Western Union. Малко се изненадох, но и преди съм имал такива сделки, общо взето като ме "проверят" хората ми се доверяват, то е ясно, че аз няма да измамя никой. Този обаче не пита са feedback, но пък за да се уверял, че часовника е мой иска да го снимам върху лист хартия с написан неговия никнейм. Не моя, ами неговия. Направих се на ударен, че ще мога да му пратя снимки по фейсбук, но искал да запази конфиденциалност и като му пратя снимките и е сигурен, че имам часовника щял да ми се обади.
Според мен единствената причина да иска такива снимки е да може да твърди, че часовника е негов и да се опита да го "продаде" някъде и да измами някой. Успях да го накарам да ми прати имейл адрес, като имейла също не излиза никъде в гугъл и е тотално различен от никнейма му, като имейла е примерно ivan.georgiev87, тоест някакво обичайно българско име.

Според мен цялата работа е схема и не се връзвайте на такива. Че ако пък вземе наистина да получи снимки и да измами някой с 5-10 хиляди лева, тоя някой най-вероятно ще пусне жалба в полицията в неговата си държава и недай си Боже някой ден да трябва да обяснявате в някоя районно някъде си, че часовника си е ваш.

Та така, някой с подобна история да сподели?
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: нова схема за измама

Мнениеот kaizersoze » 01 04 2015, 16:14

Такива схеми има отдавна при хай енд и топ енд аудиотехниката. Не съм страдал, но са се опитвали, а там са доста по-високи числата. Основно руснаци.
kaizersoze
Маниак

Мнениеот trk2 » 01 04 2015, 16:47

И каква е схемата с аудиото?
Просто ползва твоя снимка?
Прати му снимка на часовника върху вашата и-мейл кореспонденция.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот kaizersoze » 01 04 2015, 17:04

trk2 написа:И каква е схемата с аудиото?
Просто ползва твоя снимка?
Прати му снимка на часовника върху вашата и-мейл кореспонденция.

Голяма драма са снимките "под капака" (трафове, платки, прах, нагар при сингъл енд схемите и др.). И ако си пич свляш капаците, почват едни детайлни снимки, едно чудо, водиш си кореспонденция през AUDIOGONE. Сигурен си, сайта е с тегава регистрация и след време твойте снимки с описания на сайта на "продавача", снимката брандирана, тел. за контакт, подробности за апарата. Иди,че обяснявай после, че ти си го пуснал, или устройството физически е твое. Гадна работа.
Ние българите нали сме набедени и никой не ни вярва, влагаме повечко старание, та понякога се и престараваме. Европейците са страшни мърлячи, не всички де, но голяма част. Да не говорим, че нямат никаква потребителска култура, това разбира се важи и за часовниците. А американците каква сган са...
kaizersoze
Маниак

Мнениеот taipan » 01 04 2015, 17:14

monopola написа:Пичове,

може би някаква нова схема се е появила.
Някакъв с неизвестен, новорегистриран ник, никъде не излиза подобен username, в нито един форум, ибеи или каквото и да е (разбира се е възможно да не съм го открил) иска да купува един скъп часовник от мен. Очевидно е българин, правописа не е гугъл транслейт, твърди че живее в Англия и щял да плати по банкова сметка или Western Union. Малко се изненадох, но и преди съм имал такива сделки, общо взето като ме "проверят" хората ми се доверяват, то е ясно, че аз няма да измамя никой. Този обаче не пита са feedback, но пък за да се уверял, че часовника е мой иска да го снимам върху лист хартия с написан неговия никнейм. Не моя, ами неговия. Направих се на ударен, че ще мога да му пратя снимки по фейсбук, но искал да запази конфиденциалност и като му пратя снимките и е сигурен, че имам часовника щял да ми се обади.
Според мен единствената причина да иска такива снимки е да може да твърди, че часовника е негов и да се опита да го "продаде" някъде и да измами някой. Успях да го накарам да ми прати имейл адрес, като имейла също не излиза никъде в гугъл и е тотално различен от никнейма му, като имейла е примерно ivan.georgiev87, тоест някакво обичайно българско име.

Според мен цялата работа е схема и не се връзвайте на такива. Че ако пък вземе наистина да получи снимки и да измами някой с 5-10 хиляди лева, тоя някой най-вероятно ще пусне жалба в полицията в неговата си държава и недай си Боже някой ден да трябва да обяснявате в някоя районно някъде си, че часовника си е ваш.

Та така, някой с подобна история да сподели?

Щом чух уестърн юниън - измама!!!
Банков превод има начин и да те измамят и с банков превод!!! И то доста сериозно.
Казус на мой близък приключи много неприятно в Англия, с фирма, която е активна, трето лице има данни на фирмата и използва банковата сметка на юридическото лице, без да има правото и достъпа. Та едни проблеми, разправии, банкови преводи, и накрая приключи всичко мнооого неприятно и със съдебното дело
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот ILLco. » 09 03 2016, 11:40

Според мен просто се опитват да препродадат твоят часовник, като на 3то лице покажат снимките с всички подробности, и ако той върже купуват твоя и го продават. В OLX и всичките там подобни бг сайтове мен пък ме затрупват с предложения от африка да ми заплатят часовник от европейска държава а аз да го пратя в африка на тамошен адрес...простотии в общи линии.
Аватар
ILLco.
Почитател

Мнениеот jorozh » 25 08 2016, 10:32

И пресен случай от днес.Преди време пратих снимки на л.с. за един бартер който не се осъществи.Мина време бартеросах часовника с друг човек и днес ми се обажда собственика и казва че часовника е обявен в аукцион бг със същите снимки които съм му пратил и на него.А сега да видиш.Обявяваш нещо което не е при теб.Ако има интерес какво става.И най лошото според мен е че продавача е с безупречен рейтинг.Досега не бях влизал в аукцион бг а нататък със сигурност няма да стъпя.
jorozh
Напредващ

Мнениеот otof » 25 08 2016, 11:37

Дропшипинг форма някаква.
Реално ти помага да получиш очакваната сума,
Коретно е да те информират за подобна схема,
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Назад към Дискусии