"Спира се от ПРОДАЖБА"SEKONDA - SLAVA MINT - S2427

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

"Спира се от ПРОДАЖБА"SEKONDA - SLAVA MINT - S2427

Мнениеот Prisadov » 13 03 2017, 12:47

Здравейте Приятели,
Пускам един прекрасен часовник на Слава, маркиран като Секонда. Състоянието е просто невероятно. Наистина е минтов, както ще видите от снимките. Снимани са с много остър обектив, и няма скрито покрито. Циферблата е ефект на слънчеви лъчи, като има много красива патина, под формата на точки. Маркерите и стрелките са невероятни, а такъв циферблат на слава, до сега не бях виждал. Наистина е страхотен. Стъклото е оригиналното, като е в неполирано състояние. Честно казано единствената забележка за мен е че не сменя датата. Денят се сменя коректно, но датата не се сменя нито с превъртането на стрелките, нито от копчето. Механизма е S2427 автомат на слава, като не ми е известна последната профилактика. Така и не ми остана време, и най-вече средства за профилактика, а и вече ми мина мерака за него. След като почнах да не посягам към него, е време за нов дом. Работи точно като не съм засичал за отклоние.

Размерът е 36мм без и 38мм с коронката. 44мм от лъг до лъг, като между лъговото е 18мм. Височината е 12мм, като часовникът, наистина изглежда и се носи масивно. Часовникът го давам на черната кожена каишка с етикетите от снимките. Качвам снимки, как стои и на натовки, защото на тях най-много го носих, но предпочитам да го дам на черната кожа. Не мисля, че е естествена, макар че на кутията от каишките пише така.

Ето и ревюто което написах за този часовник със снимки в пълна резолюция -
http://zpwatches.blogspot.bg/2017/02/ha ... s2427.html

Ето снимки и тук...
Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Извинявам се за многото снимки, но часовникът е страхотен и го заслъжава. Една профилактика и ремонт на датата, и ще е готов за нови подвизи, а състоянието е наистина колекционерско.

Цена -Спира се от продажба

Часовникът се намира в Гр. Пловдив. За тук е ясно, а за другите градове Еконт с преглед и тест.

Благодаря за вниманието.

Злати...
Последна промяна Prisadov на 13 03 2017, 17:20, променена общо 1 път
Аватар
Prisadov
Маниак

Re: SEKONDA - SLAVA MINT - S2427 "БЕЗ ЦЕНА"

Мнениеот dpt » 13 03 2017, 15:47

Здравей, колега. Не се заяждам, но ако на това викаме МИНТ състояние, здраве му кажи.
Най-добронамерено пожелавам успех с продажбата.
Хубав ден!
Моята колекция https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-1868389100105089/?ref=aymt_homepage_panel

"От къс желязо той изработи малък часовник с много колела, който се навива и може да работи в джоба на дрехата или в кесия 40 часа"
Аватар
dpt
Почитател

Мнениеот Prisadov » 13 03 2017, 15:58

Здравейте Колега,
Под минт визирам състоянието на корпуса, което е наистина запазено. НЕ е нов, и затова е в тази категория, но следите по него са минимални и са в следвие на съхранение, а не носене. Ще се радвам да ви го покажа на чаша кафе :)
Хубав ден също пожелавам.

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот rosen_er » 13 03 2017, 17:15

Злати,
И друг път като чета описанията в обявите ти,а после разгледам снимките ,първото нещо което ми идва на ум е ,че несъзнателно си сгрешил снимките и си качил такива на друг часовник.
В тази обява обаче ...... според мен няма нищо общо между описани и снимки.Ще ме извиниш,но този часовник го е налегнала ръжда и по стрелки ,и по циферблат ,и по механизъм,а ти ако искаш я наричай "патина". Касата също е далеч от състояние МИНТ (коментирали сме какво точно означава тази абревиатура) . Може в твоите очи часовника да изглежда по описания начин ,но повярвай ми в действителност нещата са по-различни.
Без лоши чувства и успех в продажбата.
rosen_er
Маниак

Мнениеот Prisadov » 13 03 2017, 17:19

Явно проблема е в мен. Извинявам се на колегите.
Часовникът се спира от продажба. Без лоши чувства е всичко наистина !

Благодаря за забележките.
Хубав ден пожелавам на всички и късмет :)

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Re: "Спира се от ПРОДАЖБА"SEKONDA - SLAVA MINT - S2427

Мнениеот stepona555 » 14 03 2017, 01:13

Не разбрах защо се спира обявата заради една дума , която заедно с НОС се използва тук по форума без някой много да им обръща внимание , по скоро са станали философско естететически категории.
За един е минт и нос за друг същото е тотална щета , кантари различни.
Колегата си описва часовника от фотографска гледна точка като обект на предметна фотография или както там се казва , точките ръжда за него създават интересен винтиж ефект , ако гледаме от часовникарска гледна точка , ужас ще има проблем с механизма може би .И какво от това , такива механизми по пазарите има , не е Ролекс.
Затова в чуждите сайтове , хората пишат модел ,3 думи описние ако е нещо странно и с големи букви казват , следващите снимки са най важната част от описанието.
В дадения случай описанието е изчерпателно, и от към снимки не може да се желае повече .

Аз по скоро не разбрах изречението.
Работи точно като не съм засичал за отклоние.

Точноста е математическа категория , или е в нормите от завода или извън тях .За някои хора този часовник и в половин допуск , пак е ще е много неточен , ама той си е такъв по рождение.

С една дума подновявай си обявата , дреболиите бяха уточнени от един от капацитетите в областа на руските часовници.Останалото се вижда от снимките , думата има купувача ,а не филмовите критици

Поздрави и ::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот the collector » 14 03 2017, 02:05

stephona555, вдяваш ли какви глупости си изписал в този пост?
the collector
Напредващ

Мнениеот stepona555 » 14 03 2017, 02:12

Не , цитирай и коментирай
stepona555
Маниак

Мнениеот rosen_er » 14 03 2017, 09:56

Сигурен съм,че the collector може да извади доста цитати и да ги коментира аргументирано.
Но понеже в
stepona555 написа:
...........дреболиите бяха уточнени от един от капацитетите в областа на руските часовници.Останалото се вижда от снимките , думата има купувача ,а не филмовите критици.......

мисля,че става дума за моя милост,ще си позволя още един пост в темата.
Когато коментирам даден съветски часовник,го правя достатъчно аргументирано и не като "филмов критик" . Мога също да цитирам и коментирам поста ти (защото the collector е прав ,макар и малко рязък).
Бих сторил това обаче,само след изрично разрешение от автора на обявата.
За да имаш мнение за състоянието на определен часовник ,не е необходимо да си "капацитет",трябва си "око" и в конкретната обява несъответствията не са "дреболии".Разбира се всичко е много субективно,но не можеш да кажеш на черното бяло,все пак.

П.П.
Знаем се с Присадов от другия форум и там доста сме коментирали стари съветски часовници.Много добре знам какви часовници и в какъв вид (от руските) харесва Злати.
Когато става дума за лична колекция всичко е ОК,но в обява за продажба има огромно несъответствие в описание и реално състояние(което се вижда от наистина много добрите снимки),а не бива.
Няма и намек за сваляне на обявата от моя страна.Напротив - пожелал съм успех в продажбата .
rosen_er
Маниак

Мнениеот stepona555 » 14 03 2017, 13:56

Нали не смяташ че съм толкова тъп че в два реда първо да те нарека капацитет и след това филмов критик .
Второто е насочено към евентуални бъдещи коментари от хора които не са на твоето ниво.
То филмов критик обида ли е всъщност.
Явно ни се разминават мненията някъде , ама аз си пиша моето , вие слагате обидни квалификации и не казвате кое според вас не е така , за да има полза изобщо предложете ваш вариант на текста на колегата и цитирайте моите "глупости" че да има някаква полза от форума
stepona555
Маниак

Мнениеот alexandrov » 14 03 2017, 14:14

Темата за несъответствие на състоянието на продаван във форума часовник се повдига не за първи път.
Виждам, че в в случая няма опит за измама, a само очевадно несъответствие на термина "минт" с действителното състояние на часовника.
Мисля, че наред с десетките други правила, които са установени в този форум, трябва да се установят критерии за понятията "mint" и "NOS", и въобще някаква скала за състоянията на часовниците, за да няма излишно писане и да се подпомогнат новодошлите.
Повечето хора знаят, че нещата са прости:
"NOS" (абревиатура за "new old stock") е часовник, моделът на който вече не се произвежда, КОЙТО НИКОГА НЕ Е НОСЕН.
"MINT" e носен часовник БЕЗ СЛЕДИ ОТ УПОТРЕБА.

Нека някой админ или модератор най-после да оформи някакъв текст за тия понятия и да го плясне на видно място в тоя раздел (извинявам се, ако вече е сторено и не съм го видял :mrgreen: ).
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот the collector » 14 03 2017, 15:39

stepona555 написа:Не , цитирай и коментирай

Няма какво толкова да коментирам. Това е обява за часовник, а не за предметна или арт фотография и в този ред на мисли, писанията ти са не на място.
Друг, но не маловажен въпрос е, че този часовник е сбиртак от няколко различни модела без това да е упоменато никъде.
the collector
Напредващ

Мнениеот Prisadov » 14 03 2017, 17:23

Не съм вярвал, че просто моя обява за часовник, който просто не нося, ще предизвика такъв дебат, че чак и нотки на Нападки. Както виждате започнал съм темата с Приятели, а не Колеги, защото смятам, че ние в този форум сме едно голямо семейство от Приятели, който споделят обща страст, интерес, и най-вече усещането да виждаме красотата в машините на времето, а не просто инстумент на ръката ни, който отмерва времето ни.
Росене, не свалих часовникът заради, твойте думи или на някой друг. Свалих го защото усетих да се заражда дебат и исках да избегна това. Знам какви часовници показвах преди време в другият форум, но моята гледна точка, и насока доста се премени от тогава. Взех да виждам други неща в часовниците, взех да търся други емоций и чар в тях. Да често на пръв поглед си харесвам часовник, и след известно време осъзнавам, че не е моя, но с много от нас е така.
Да пускам ги тук, но не за друго, а се надявам да останат в нашето семейство, а не да потънат в дебрите на интернет пространството. Мисълта, че са останали във форумът ни, ме радва. Както и да е, взех да се отплесвам.

Предмет на фотографията ми не са просто часовници, които искам да изглеждат арт, или нещо подобно. Снимам това което виждам. Опитвам се да покажа моята гледна точка. Не ме итересува после кой как че разбере снимките, и дали ще му харесат, по-простата причина, че не може всичко да се хареса на всеки. По тази причина не задълбавам в темите и не споря, но както споменавам часовникът е мега запазен. Явно моето разбиране за минт е различно от това на други хора. Приемам го като забележка и по-скоро като урок. Но както съм споменал механизма е за ремонт, нищо че часовникът работи точно, тук ще отговоря и на Stepona555, да в границите за механизма е, но просто не съм засичал точните секунди отклонение. Ако сте забелязали, опитвам се да го правя винаги когато мога.
Споменавам че снимам с много остри обективи, за да няма скрито покрито, но и не очаквам някой от този форум да забележи, че те всъщност на живо нямат толкова забележки колкото на снимките, по простата причина, че тези обективи хващат всяко косъмче, всяка прашинка, всяка игра на светлината. Не случайно с тях не снимам хора, когато съм на работа. Да с фотография в момента си изкарвам прехраната, и затова много се старая за снимките си тук. Идеята е да се покаже всичко, и да няма скрито, и покрито.

НЕ смятам че часовникът е сбиртак, защото с най-просто написване на SLAVA SEKONDA watch в гугъл изкачат поне още 5 такива. Добре демек, има 6 часовника събрани по същият начин ли. Точно с тези стрелки, с този цифеблат и каса?!?!
Както и да е, ще помоля някой от модераторите да премести темата. Дефиницийте за НОС и МИНТ са ясни на всички, които се интересуват от ретро часовници, дори в уйкипедия ги има. Смятам темата за този часовник за приключена.
Има си характер и чар, който само аз виждам, и часовникът си остава за мен. Благодаря за вниманието на всички.
Всичко е без лоши чувства и нека да запазим добрият тон в форумът ни, всички да сме щастливи, и да се радваме на малките, на големите неща в живота, а и на часовните , които ни карат да се усмихваме.

Поздрави и с уважение Злати...
Последна промяна Prisadov на 15 03 2017, 12:43, променена общо 1 път
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот the collector » 15 03 2017, 04:36

Prisadov, тъпо е да се правиш на жертва и на ощипана мома!
Жертва щеше да бъде евентуален купувач, който се доверява на потребителите в тясно специализиран форум, а получава посредствен сбиртак с ръжди.
В думите ти за приятелство няма резон, защото на приятели не обясняваш, че говното е торта гараш. Някак не е приятелско, морално и достойно...

п.п. този часовник е 100%-ов сбиртак
the collector
Напредващ

Мнениеот nvelikov » 15 03 2017, 10:01

Добре де, не мога да разбера какво целиш? Момчето спря търга, извини се и приключи темата. И сбиртак да е, какво от това? Часовник на 50 години от голямо производство, неизвестни доработки през годините, често се случва да има сложено това и онова, НО какво искаш от часовник за 15-20 лв? Искаш винтидж часовниче, взимаш го и го носиш 1-2-5 години, спира, а ти си купуваш я нов механизъм я нов часовник. Няма нужда да нападаш толкова яростно! Ама ти изобщо участва ли в търга, че се чувстваш излъган, измамен и ощетен?
Мир и разбирателство да има!
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот ivanovnov » 15 03 2017, 10:14

the collector написа:Prisadov, тъпо е да се правиш на жертва и на ощипана мома!
Жертва щеше да бъде евентуален купувач, който се доверява на потребителите в тясно специализиран форум, а получава посредствен сбиртак с ръжди.
В думите ти за приятелство няма резон, защото на приятели не обясняваш, че говното е торта гараш. Някак не е приятелско, морално и достойно...

п.п. този часовник е 100%-ов сбиртак

и аз не разбирам реакцията ти, колега, Злати го познавам и имам създадени впечатления за него, не ми се вярва да е тръгнал да ни "мами" с този часовник, а отделно ти се включваш от позицията на най-големия капацитет и започваш да му "сипваш" по часовника, без никакви ясни доводи. Дет се вика качи една снимка на автентичния според теб модел, посочи, кое е сменено и така. Честно казано като гледам, че имаш 20 мнения във форума, май ще се окажеш поредния разсърден посетител, който не е могъл да отвори очите на "заблудените форумни балъци".

Лек ден ::drinks::
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот ivan_gd » 15 03 2017, 11:12

Купувал съм от Злати часовник и то точно от търг. Мога да кажа, че получих точно това, което видях на снимките и съм напълно доволен от сделката и комуникацията с него. Според мен и в този случай се държа достойно и не си позволи да отговори грубо, въпреки откровените нападки и квалификации.

Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
CERTINA DS PODIUM C260.7129.12.66
Аватар
ivan_gd
Маниак

Мнениеот prostotoi » 15 03 2017, 12:45

мале, мале колко много приказки ::crap::

Ето какво означва MINT според чичо Гугъл:
Originally, the phrase related to the way collectors described the condition of coins. As the name given to a coin factory is a "mint", then mint condition is the condition a coin is in when it leaves the mint.

На кратко в състоянието в което е напуснал производителя.

Този часовник може да е много запазен и в прекрасно състояние, но не е МИНТ...
“We don't see things as they are, we see them as we are”
Аватар
prostotoi
Почитател

Мнениеот Дон Жуан » 15 03 2017, 13:07

Часовникът е спрян от продажба!!!
Колегата се е извинил, така че не виждам смисъл от повече коментари!!!
Ако някой има желание за по-нататъшен дебат нека да си отвори една нова тема и готово :thumbup:
Хубав ден на всички ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот stdenev » 15 03 2017, 14:21

Разминаване в преценката за състоянието на часовник при различни гледни точки и грешката в разбирането на подобни термини като "минт" е напълно нормално и е факт. Не е нито за първи нито за последен път и затова друго задължително условие за обявите втора ръка е да има СНИМКИ.
Когато снимките са много, както в случая и са изключително качествени и ясни и часовникът е сниман от всички страни (както в случая), е очевАдно, че става въпрос за грешно буравене с някакъв термин и нищо повече.
Присадов е реагирал напълно адекватно и колегиално, дори гледам се е извинил за грешката.
Също смятам, че няма смисъл от по-нататъшни коментари и полемики и заключвам темата. :)
Поздрави и хубав ден на всички. ::up::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Назад към Дискусии