Цени - определяне !

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.
Потребителски аватар
М.Тончев
Маниак
Регистриран: 11 10 2015, 09:27

Re: Цени - определяне !

Мнение от М.Тончев » 26 05 2017, 11:25

george2502 написа:Съществува термина "Справедлива цена". Това е цена уговорена между информиран продавач и купувач. И двете страни знаят какво правят и или има сделка или не.
Във форума, май няма хора, които не са информирани или не знаят как да получат необходимата информация.
От там насетне всяка дискусия ми се струва безмислена...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Нямам нищо против, но не е ли по-удачно тези договорки да се случват малко по-дискретно? На Л.С. или по телефона?
You can have results or excuses... not both !

Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Мнение от george2502 » 26 05 2017, 11:46

Разбира се, че уговорки е най-удачно да се правят лично, но пък е и въпрос и на възпитание.
Човечето членове на форума определено са достатъчно възпитани и културни хора, но винаги има такива, които обичат да са в центъра на вниманието... ;)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Потребителски аватар
PlayB0t
Активен
Регистриран: 09 07 2015, 20:42

Мнение от PlayB0t » 26 05 2017, 13:30

Нека да влючим сега и другата страна - купувачите. Тук съм за да купя часовник втора ръка - евтино. Ако не ми се смъкне цената - просто няма да го купя. Продавайте си на каквито цени искате. Ще отида в OLX или направо в магазин. Ако часовника е качествен съответно бих остнал тук. Ако е некачествен и с висока цена няма да купя от тук. Кратко, просто и ясно надявам се
Изображение

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 26 05 2017, 13:43

PlayB0t написа:Нека да влючим сега и другата страна - купувачите. Тук съм за да купя часовник втора ръка - евтино. Ако не ми се смъкне цената - просто няма да го купя. Продавайте си на каквито цени искате. Ще отида в OLX или направо в магазин. Ако часовника е качествен съответно бих остнал тук. Ако е некачествен и с висока цена няма да купя от тук. Кратко, просто и ясно надявам се
Пропускаш факта, че "тук" не е търговска платформа :wink: Тук повечето хора се познават и са се доказали, докато в ОЛХ преобладават съмнителните субекти, да не казвам директно - измамници! А откъде ще си купиш дадено нещо, си е твое право и твой проблем :wink:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
PlayB0t
Активен

Мнение от PlayB0t » 26 05 2017, 13:47

Всеки новорегистриран с точно 1 или 2 обяви за продажба може да я някой от OLX. Иначе от колегите, които са се доказали и имам причтни впечатления - купувам без да искам отстъпка, защото знам, че купувам на добра цена нещо качествено.
Tова, че се познавате означава ли, че "Търговския център " е затворен за външни лица. Подразних се с този Tag Heuer само заради това - не успях да го купя защото не съм от София за да го взема още същия ден.
Изображение

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 26 05 2017, 19:24

Да, много по-изгодно е да се купи от OLX ролекс за 75 лв вместо от тук за 13000. Никой не го оспорва.

Потребителски аватар
М.Тончев
Маниак
Регистриран: 11 10 2015, 09:27

Мнение от М.Тончев » 26 05 2017, 19:32

PlayB0t написа:Нека да влючим сега и другата страна - купувачите. Тук съм за да купя часовник втора ръка - евтино. Ако не ми се смъкне цената - просто няма да го купя. Продавайте си на каквито цени искате. Ще отида в OLX или направо в магазин. Ако часовника е качествен съответно бих остнал тук. Ако е некачествен и с висока цена няма да купя от тук. Кратко, просто и ясно надявам се
Значи аз разбирам, че независимо колко е ниска цената на часовника(примерно), Вие винаги ще търсите още по-ниска. По принцип аз също търся по-ниски цени, но не е това темата тук. Темата е за това, дали е редно да плеснете пред целия форум в обявата на колегите " Чшш... кви са тия цени, като в магазина бре ?!? Аз в ОЛХ на половин цена ще го купя оууу! Я веднага смъквай/те цената !!!" и т.н. Дори това да е Вашият коментар, не е ли по-редно да го направите на Л.С. или по телефона, вместо на една хубаво оформена обява?
You can have results or excuses... not both !

Потребителски аватар
dvd7586
Почитател
Регистриран: 11 03 2014, 15:03

Мнение от dvd7586 » 26 05 2017, 20:11

Според мен не е редно да се намесваш там където нямаш реален интерес само да прецакаш другарче.С ясното съзнание че не правиш добро на никой проекто клиент.

Потребителски аватар
diran
Маниак
Регистриран: 30 01 2010, 13:46
Контакти:

Мнение от diran » 26 05 2017, 22:16

PlayB0t написа:Всеки новорегистриран с точно 1 или 2 обяви за продажба може да я някой от OLX. Иначе от колегите, които са се доказали и имам причтни впечатления - купувам без да искам отстъпка, защото знам, че купувам на добра цена нещо качествено.
Tова, че се познавате означава ли, че "Търговския център " е затворен за външни лица. Подразних се с този Tag Heuer само заради това - не успях да го купя защото не съм от София за да го взема още същия ден.

Ако не беше се пазарил за "по-добра" цена непрежалимия Таг щеше да е твой.
Случайно да си се замислял, че като започнеш да се циганиш за два лева дразниш продавача,.
Особенно ако става въпрос за стока която ще се продаде на исканата цена веднага. (Както и стана).
Спри се вече с този твой Таг......а сори, за малко щеше да е твой.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 26 05 2017, 23:10

Обикновено мен ме причисляват към социопатите-темерути, ама в тая тема има хора, които ме карат да се чувствам нормален. Всеки има право на мнение - и продавач, и купувач. И аз като продавач/купувач имам право да помоля другата страна да запази мнението си, което е изключително жизнеутвърждаващо за мен (баси, става въпрос за предмети), да го запази добре увито в алумииниево фолио на място, труднодостъпно за светлина, а в същото време на телесна температура. Аре стига драми, наградите АСКЕЕР ги раздадоха. Личните нападки са много лесни във форума, защото няма личен контакт. И друго ВЕЩИТЕ НЕ СА ХОРА, МОЖЕМ И БЕЗ ТЯХ!!!
P.S. Както казва един мой приятел тъговец - Едно нещо струва толкова, за колкото го продадеш.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 26 05 2017, 23:52

Още Любен Каравелов е дал простия и правилен отговор, как се определят цените :wink:. Дядо Либен ли беше - не е работата да купиш хубав ат, работата е да купиш хубав ат за малко пари! :) И май си беше тръгнал без ат ли, нещо такова.

dimoyanushev
Маниак
Регистриран: 16 07 2012, 18:51

Мнение от dimoyanushev » 27 05 2017, 01:24

Аз определям цената според : http://www.chrono24.com/ Търсите най ниската цена в Европа, слагате 5% доставка +застраховка, и имате цената на часовника :) . Разбира се като се има предвид състояние ,кутия , документи. Забелязал съм че в БГ вървят 5-10% по добри от там, а и там нямаш контакт с продукта преди плащане :) .
Относно коментарите по темите. Твърде много внимание им се обърна, вместо просто да се разчистят темите :) .

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак
Регистриран: 15 07 2014, 12:31

Мнение от Spitfir3 » 27 05 2017, 01:57

Като един купуващ и непродаващ (поне до момента) потребител(уточнявам за да стане ясна гледната ми точка), съм солидарен с мнението на колегата! :!:
vvgospodinov написа:Обикновено мен ме причисляват към социопатите-темерути, ама в тая тема има хора, които ме карат да се чувствам нормален. Всеки има право на мнение - и продавач, и купувач. И аз като продавач/купувач имам право да помоля другата страна да запази мнението си, което е изключително жизнеутвърждаващо за мен (баси, става въпрос за предмети), да го запази добре увито в алумииниево фолио на място, труднодостъпно за светлина, а в същото време на телесна температура. Аре стига драми, наградите АСКЕЕР ги раздадоха. Личните нападки са много лесни във форума, защото няма личен контакт. И друго ВЕЩИТЕ НЕ СА ХОРА, МОЖЕМ И БЕЗ ТЯХ!!!
P.S. Както казва един мой приятел тъговец - Едно нещо струва толкова, за колкото го продадеш.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Последна промяна от Spitfir3 на 27 05 2017, 17:00, променено общо 1 път.
Vulnerant omnes, ultima necat !

Потребителски аватар
PlayB0t
Активен

Мнение от PlayB0t » 27 05 2017, 02:02

diran написа:
PlayB0t написа:Всеки новорегистриран с точно 1 или 2 обяви за продажба може да я някой от OLX. Иначе от колегите, които са се доказали и имам причтни впечатления - купувам без да искам отстъпка, защото знам, че купувам на добра цена нещо качествено.

Ако не беше се пазарил за "по-добра" цена непрежалимия Таг щеше да е твой.
Случайно да си се замислял, че като започнеш да се циганиш за два лева дразниш продавача,.
Особенно ако става въпрос за стока която ще се продаде на исканата цена веднага. (Както и стана).
Спри се вече с този твой Таг......а сори, за малко щеше да е твой.
Цената, която щях да платя е тази, на която продавача се съгласи. Опита се да ме изнуди с това, че се купува веднага и на неговата цена, като преди това вече бяхме уговорили подробно продажбата. И да излъга ме. Тук говорим за некоректност. От този човек и лист хартия с намаление няма да купя. Колкото до това да напишеш на някому в темата без някаво основание, че цените му са несъобразени също е некоректно отношение. Аз не говоря за намаление в рамките на 70 процента от цената, която продавача е дал, а в рамките на нормалното.
Изображение

Потребителски аватар
ipolit
Маниак
Регистриран: 08 03 2011, 15:47

Мнение от ipolit » 27 05 2017, 07:26

Като махнем обявите за скъпи часовници на няколко уважавани съфорумци, останалото е безобразие.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Восток Амфибия Министерские
МакТайм Хронограф Лунна фаза
Orient ER2A005Y Aviator
hmt Janata

В продажба - http://strelki.info/viewtopic.php?f=98&t=36125

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 27 05 2017, 14:31

Имах невежеството преди време, да купувам часовници от олх. Слава Богу евтини, като ги продадох после естествено! Та после разбрах, ако не са нови, откъде се купуват часовници и съм ползвал услугите на трима търговци от форума! Доволен съм от отношението и наистина ниските цени. Който покаже уважение към мен, му отвръщам двойно! ;)
Иначе всеки иска с трици маймуни да лови... И аз хем като габровец и хем както един друг колега, искам "да ударя кьоравото" с 200 лв за хубав часовник с ЕТА, ама не става. :)
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Отговори

Върни се в “Дискусии”