Черен Списък - некоректни продавачи/купувачи

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Черен Списък - некоректни продавачи/купувачи

Мнениеот М.Тончев » 21 08 2017, 21:12

Привет колеги,
Без да правя каквато и да е реклама, искам да Ви споделя един сайт, в който биват регистрирани всички некоректни потребители в България.
Това е полезно според мен, защото мисля, че не съм единствения който си продава часовниците (както и всичко останало) във всички търговски платформи за безплатни обяви. Там можем да се консултираме, както и да добавяме и обогатяваме сайт-а с такива потребители, от които не един или двама от нас са страдали/страдат.
П.С. Ако модераторите мислят, че темата не е според правилата - може да я зачистят. ::drinks::

http://cheren-spisak.com/
You can have results or excuses... not both !
Аватар
М.Тончев
Маниак

Re: Черен Списък - некоректни продавачи/купувачи

Мнениеот alexandrov » 21 08 2017, 23:58

А ако някой реши да наклевети невинен?
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот KDelchev » 22 08 2017, 21:05

Клеветниците са едни долни същества, които ще оплюят някого ей така, от злоба, завист и за кефа и спорта, но без аргументи и доказателства. Съществото /защото не мога да го нарека човек/, толкова му е отровена душата, че примерно, ако е от нашия форум, ще те окаля навсякъде, та дори и БГ МАМА /нищо лично, моля от примера ми да не се обижда дефицита ни от дами, които ни посещават тук :)/. На такова не му дреме има ли такъв сайт, за да пише там, или не...то ще вложи целия си минималистичен житейски ресурс, нищожния продуктивен капацитет и максималните усилия за следващите си пет години съществуване, за да те оплюе подобаващо и след това да си легне и спи спокойно.
За мен този сайт има някакъв резон, хората са дали имена, телефони, профили, снимки на товарителници, може да се провери нещо все пак....
Идеята на сайта е, на почтенните хора, да се даде публична платформа, където да се опитат да предпазят други почтенни хора от такива мишки, а защо не и от по-мащабни измамници /сещам се за темата тук с "оригиналните" швейцарски часовници в един известен БГ онлайн магазин/. Замислете се, колко често тук, сме ги изхващали разни тарикати, кой на дребно, кой бизнес решил да прави с нас "балъците"....
Лошото е, че на тия същества, им е пределно наясно какво вършат, имат си по една торба акаунти, трият профили, вадят нови и т.н. и т.н, и утре пак са на пистата, безнаказано и чакайки новите си жертви.
ПС: Едно време такива ги обявяваха за назидание и порицание на градското табло в центъра на града...
Последна промяна KDelchev на 22 08 2017, 23:04, променена общо 3 пъти
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 22 08 2017, 21:24

Offtopic: покажи
сори, дублира се поста
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот stilian » 22 08 2017, 21:32

Доста долен сайт,както се вижда 90 % са невзети пратки.И аз съм пращал пратки,които не са били вземани,и какво от това ,да седна да пиша имена и телефони на хора ,да копирам профили в социални мрежи?Това не съм сигурен дали не е подсъдно.Както е написал колегата по-горе вероятността да се наклевети някой е доста голяма,защото сайта показва само едната страна на нещата.
stilian
Напредващ

Мнениеот KDelchev » 22 08 2017, 21:53

stilian написа:Доста долен сайт,както се вижда 90 % са невзети пратки.И аз съм пращал пратки,които не са били вземани,и какво от това ,да седна да пиша имена и телефони на хора ,да копирам профили в социални мрежи?Това не съм сигурен дали не е подсъдно.Както е написал колегата по-горе вероятността да се наклевети някой е доста голяма,защото сайта показва само едната страна на нещата.

Да колега, прав си, но нека гледаме нещата малко по-детайлно. Какъв е % на споменатите хора в сайта, които изобщо не са си потърсили пратката? Не е ли това най-малкото, което се изисква от теб, след като си направил поръчката и си ангажирал продавача с ресурс и време? Едва ли някой е бил упоен и вързан за стол, когато си е правил поръчката? Ами, ако през този диапазон, продавача е изтървал потенциален/ни клиенти, за кого са пропуснатите ползи, остави ги транспортните, там вече си пил една студена вода?
Виж, съвсем друго е, да си отидеш като пич в офиса на куриера, отваряш, гледаш, тестваш, пробваш, и примерно пратката не отговаря на описанието, снимките, липсва нещо и т.н. и т.н..., или ако щеш, на живо осъзнаеш, че това просто не е твоята вещ, да си я откажеш по надлежния ред, да си платиш разходите по транспорта, и евентуално, ако си джентълмен, да се обадиш след това на продавача.
Последна промяна KDelchev на 22 08 2017, 21:58, променена общо 1 път
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот stilian » 22 08 2017, 21:58

"И аз съм пращал пратки,които не са били вземани,и какво от това ,да седна да пиша имена и телефони на хора ,да копирам профили в социални мрежи?" това изречение прочете ли го ?Говоря от личен опит.
stilian
Напредващ

Мнениеот М.Тончев » 22 08 2017, 22:20

Нуждата от този сайт се поражда от така наречените "псевдо купувачи". Резнал 2 ракии и поръчва. На другия ден решава, че туй нещо не му е нужно и вместо да постъпи мъжката и да се обади на продавача - си трае. Защо? - да не излезе балък, който няма някви къси, да си плати 50-100лв. Иначе баровец - поръчва. Пък че ще има клевета - ще има.
Комплексари в нашата ддържава - бол.
Хората си постват, пък ние ако искаме да вярваме. В краен случай винаги може да се чуем с нарочения (ако му има FB или тел. номер) и да го питаме, защо се говорят такива неща за него в мрежата. :arrow:
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот KDelchev » 22 08 2017, 22:42

stilian написа:"И аз съм пращал пратки,които не са били вземани,и какво от това ,да седна да пиша имена и телефони на хора ,да копирам профили в социални мрежи?" това изречение прочете ли го ?Говоря от личен опит.

Колега, явно не разбра семата от коментара ми...? Аз също съм пращал, без да си потърсят пратката, повярвай ми, предвид ангажиментите и времевия ресурс, с който разполагам, повече ме е било яд, не за транспортните разходи, а за загубеното време. Пускал съм търгове, без спечелия да ме потърси, след това...и т.н.
С едно обаче, категорично не съм съгласен с теб, а именно, че няма как в едно нормално общество, да се приеме за нормално такова бездушно поведение. Еми да, какво чак толкова е станало, нормалните ежедневни неща в милата ни Родина, защо да се хабиш да пишеш, защо да го посочиш с пръст и порицаеш? Приема се за нормално, забравяш по-скоро горчивата случка и си продължаваш съществуването, а да му мисли другия след теб..... Ще си позволя да цитирам една култова реплика от култов и любим мой филм: " Еми, няма само аз да страдам аз я?" Доста българи си мислят, че са по рождение и душа тарикати, всеки е от гявол нагоре, и когато някой друг ги мине, нямат доблестта дори да си го признаят, да не говорим за публичност или пък превенция за следващите жертви...някой си мълчи, а утре примерно приятеля му "увисва" в същата схема, или по-лощо, точно със същия човек от отсрещната страна. Понеже спомена, тук не визирам съд, правосъдие и закони, а апелирам за социална ангажираност, съвест и морални закони.
А пропо, тук също има подобна тема с 79 страници viewtopic.php?f=56&t=1093 , която ми дава надежда, че още има хора, които не остават безучастни по темата.

ПС: Не защитавам сайта /за пръв път го виждам, и има много, ама много още какво да се желае там/, а по-скоро идеята му ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 22 08 2017, 22:55

М.Тончев написа:Нуждата от този сайт се поражда от така наречените "псевдо купувачи". Резнал 2 ракии и поръчва. На другия ден решава, че туй нещо не му е нужно и вместо да постъпи мъжката и да се обади на продавача - си трае. Защо? - да не излезе балък, който няма някви къси, да си плати 50-100лв. Иначе баровец - поръчва. Пък че ще има клевета - ще има.
Комплексари в нашата ддържава - бол.
Хората си постват, пък ние ако искаме да вярваме. В краен случай винаги може да се чуем с нарочения (ако му има FB или тел. номер) и да го питаме, защо се говорят такива неща за него в мрежата. :arrow:

:lol: :lol: :lol: Това с двете ракии ми хареса, ама се питам тия, къде участват с бидове в търг, течащ цяла седмица, пермаментно ли са си "вързали кънките" с рИкйката? :lol: ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот М.Тончев » 23 08 2017, 09:11

Че има някои перманентно пияни - факт :)
На някой, наистина може да му изкочи инцидентен разход и да не може да плати, друг е въпроса, че някой келеш може да реши, че репликите са по-добрия вариант за тези пари. Останалото не го разбирам... да наддаваш и после се почва с обясненията ::drinks::
Аватар
М.Тончев
Маниак

Мнениеот rosen_er » 23 08 2017, 09:28

Отворих първите 4-5 поста - всичките бяха с "Некоректния търговец е добавен от анонимен потребител."
Социална ангажираност от анонимен потребител ми звучи някак нечистоплътно.Защо се страхуват(срамуват) да застанат с данните си,след като публично оповестяват такива за отсрещната страна?
И каква точно полза за някой ще донесе подобен сайт?Да не би продавач при всеки продаден артикул да "прелисти" десетина страници за да провери дали случайно купувачът няма "регистрация" в черния списък?Или ще ползва търсачката??
rosen_er
Маниак

Мнениеот KDelchev » 23 08 2017, 11:26

rosen_er написа:Отворих първите 4-5 поста - всичките бяха с "Некоректния търговец е добавен от анонимен потребител."

Тук съм абсолютно съгласен :thumbup: Като посочваш с пръст някого и го обвиняваш в нещо, трябва да ти стиска и да се изправиш срещу него с името си.
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот ISDP » 23 08 2017, 13:58

ами.. това което виждам аз е, че в този сайт трябва да са основно търговци и идеята не е лоша като цяло. Работата е там, че гнили ябълки има и от двете страни, съответно няма лошо да слагат и купувачи. ОБАЧЕ за да сме честни - според мен и това си е лично мое мнение - в краина сметка търговците си поемат риска да изпратят нещо и то да не бъде потърсено. ДА наистина е грозно да вържеш така човек, да ти прати нещо, а ти да го прецакаш да чака... Но това са рискове които според мен всеки сам решава дали да поема

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот JDredd » 30 08 2017, 18:19

KDelchev написа:...ама се питам тия, къде участват с бидове в търг, течащ цяла седмица, пермаментно ли са си "вързали кънките" с рИкйката? :lol: ::drinks::
Това е тръпка, дълбоко заложена в човешката природа: да си пръв, да грабнеш приза, да победиш другите, да смачкаш конкуренцията... Моят и на много хора около мен опит от участие в търгове от всякакъв вид показва, че това е присъщо за всички хора, независимо от възраст, класа, пол и занятие, степен на обществено-икономическо развитие на държавата и т.н. Мисля, че в определени случаи и зависимост да се нарече това - няма да се сбърка...

Не виждам с какво толкова ви изненадва явлението непотърсена пратка/неплатена стока от търг.
Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Citizen AT4010-50E, CITIZEN JY0080-62E
Casio G-Shock GW-7900-1ER, Casio Edifice EFA-118D-1A
Тimex Ironman Тriathlon T5E241, Timex IQ T2N958
Аватар
JDredd
Активен

Назад към Дискусии