Размисли и страсти за ebay

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.

Размисли и страсти за ebay

Мнениеот nvelikov » 09 10 2017, 18:49

Здравейте, колеги. Пред голяма дилема съм. Днес видях мой часовник в бея с моите снимки и се чудя да докладвам ли или да пиша на продавача, че го купувам и да му го продам на доста по-висока цена.? :-) Шантава работа, това е много гадна практика от продавачите в бея. Вие какво мислите по въпроса?
Последна промяна nvelikov на 09 10 2017, 19:03, променена общо 1 път
Никога не бъди точен – губиш много време, докато чакаш другите.
Аватар
nvelikov
Почитател

Re: Размисли и страсти за ebay

Мнениеот popayo » 09 10 2017, 19:01

Имаше подобна тема, пробвайте да го купите
popayo
Маниак

Мнениеот gordanz » 09 10 2017, 19:47

Купи го да видим какво ще стане... само внимавай ибей да не си помислят че няква измама става :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот nvelikov » 09 10 2017, 20:18

Май така ще направя, за да видя какво ще ми прати. :-)
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот cenzor » 09 10 2017, 20:27

Не влизай в този филм. По-скоро рапортувай на йбей за крадени снимки.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот otof » 09 10 2017, 20:59

Помагат ти с продажбата практично погледнато :)
Получаваш колкото очакваш,за него остава една хубава добавена стойност,и риска ,ако нещо с часовника/или купувача му/не е наред.
Подобен модел на търговия работи много успешно в Азия,и Русия,сигурно и другаде..
Разбира се,шокиращо е,неприятно е,понеже не си молил никого за това съдействие,но те геройте са тук,сред нас
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот sixking » 09 10 2017, 21:49

Ти продаваш в бея часовника ли или?
Аз бих ти дал и трети вариант (ако съм те разбрал де):
Купуваш си часовника, продаваш му го на по-висока цена, ама нещо от сорта на 10% и когато го пусне да пътува към купувача - ти - изчакай да "не дойде", пиши му че не е дошла, виж какво ще ти каже - връщане на парите или изпращане на друг. Мисля че се досещаш после какво става :D :D

Относно практиката им така, не е противозаконна или да нарушава правилата (само на ибей може би). Това, че някой може да продаде нещо по-добре от теб не се води наказуемо. Практика е да, дори в България се практикува.
Аватар
sixking
Напредващ

Мнениеот nvelikov » 09 10 2017, 22:09

Аз ако искам в ибей, там ще го продавам, но след като той иска да го продава-да го купи. Реших, че няма да правя подли номера и писах на продавача, както и репорт в ибей. Не че е противозаконно, а просто продава нещо до което няма допир. Ами ако часовника ми не работи или е реплика? Вярно, няколко човека се свързаха с мен за часовника, но им лазах да изчакат една седмица, понеже го дадох на профилактика, за да съм сигурен, че всичко си му е 6 понеже избързваше с 40сек на ден.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот thebest1978 » 11 10 2017, 02:45

Значи много пъти в олх има обяви с мой снимки и мой текст към обявата.Репортвам,даже и по телефона говорих с модератор-отговора е,че щом не мога да докажа авторски права не могат да направят нищо.Викам,абе моята обява е на две седмици,а неговата от днес и фона на мойте обяви е винаги почти еднакъв,ама отговора пак е кОр.Така,че теглих една майна и спря да ми пука.
В линка отдолу са коментарите от сделки с мен:

viewtopic.php?f=56&t=24964
Аватар
thebest1978
Маниак

Мнениеот nvelikov » 11 10 2017, 13:39

Другия път, ако пак има такова нещо, пиша, че го купувам и искам нова снимка, за да съм сигурен, че това продава. Като го купи от мен му драсвам, че се отказвам и получава фингър. :) Ако искат да продават няма нищо лошо, но така като посредник не е правилно без да уведоми собственика. Поне аз смятам, че не е правилно.
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот watch1111 » 23 10 2017, 09:06

Как може някой да продава часовник , който не е негов ? Ако някой купи часовника - какво ще прави фалшивия собственик ?
watch1111
Новобранец

Мнениеот Sisq0 » 23 10 2017, 09:44

Купува го от оригиналния продавач и го изпраща на мераклията за по-висока цена, отколкото го е закупил.
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот watch1111 » 24 10 2017, 09:08

:lol: Оригиналния продавач има два възможни варианта - да му го продаде по скъпо от обявената цена - да го глоби за нарушаване на авторските права или да не му продаде часовника
watch1111
Новобранец

Мнениеот nvelikov » 24 10 2017, 09:20

Абе дявола в мен ме караше да направя простотия, но реших, че е по-добре да му пиша :) Преди всичко сме хора и е ясно, че всеки гледа да изкара пари из под всеки камък. Няма лошо, но аз като купувач като говоря с продавача очаквам честност за състоянието на часовника, а като не е в него какво може да ми каже?
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот miroman » 24 10 2017, 09:33

Аз пък не мога да разбера какво против има продавачът? Завижда, че някой може да продаде нещо по-скъпо, отколкото той може? Или се ядосва, че не е толкова компетентен, за да оцени правилно стоката си? А може би му се иска посредникът да му купи часовника, и тогава да си го продава както иска?

В огромна част от сделките между клиент и купувач стои последник, често верига от посредници. Каква е целта на продавача? Да си продаде стоката и да получи желаната от него сума. Е, в случая кое от двете няма да стане, ако "посредникът" успее да реализира сделка? Разбирам, ако след като е продал в еБей, посредникът започне да се пазари и да сваля цената (например с аргумента "аз ти намерих клиент, дай отстъпка"), тогава да се ядосва. Но не мисля, че това ще се получи.

Аз лично не бих имал нищо против някой да продаде всички ми часовници по начин, който му е удобен (естествено, ако това води до получаване на желаната от мен цена). Явно е въпрос на лична гледна точка. Приемам го, но наистина не го разбирам.

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот nvelikov » 24 10 2017, 10:06

Защото ако искам да го продавам там, ще го продавам там. Като цяло търсех замяна, но взех, че го продадох и изведнъж моят купувач ме попита защо го продавам в ибей като часовника е у него... стана мешана салата :)
Аватар
nvelikov
Почитател

Мнениеот watch1111 » 02 11 2017, 09:44

Важното е , че си му взел цената , която търсиш...
watch1111
Новобранец

Назад към Дискусии