Некоректен продавач!

Тук можете да попитате "Струва ли си", да изкажете мнение за модела, да изкажете съмненията си и изобщо всичко, което в самите малки обяви е забранено. Тук също може да намерите коментари и отзиви за сделки на потребители.
Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Re: Некоректен продавач!

Мнение от gordanz » 12 03 2018, 15:54

Майната му колега на продавача ... до го :shh: :shh:

Дано ти донесе щастие този часовник и да намериш части и всичко както си трябва, в крайна сметка да се караме за няква вещ и за някъв търгаш некоректен няма смисъл... Ще се радвам да го видя на живо някой ден като е готов :)

А търгаша ако чете, за напред да мислиш повече с главата ::crap:: ::crap::
Един бан вечен ще му дойде добре ;)
CapMa_B_MpaKa написа:В случая беше много примамлива офертата и затова беше до време кой ще действа най-бързо, не знам какво сте си говорил с човека и какво сте си писали, но съм сигурен, че му звънях първи и разбрахме да го видя, другото вече не зависи от мен. И на мен няколко пъти са ми "забравяли" уговорки, но не мисля че е чак толкова голям проблеми, по-добре е от това да ти прати развалина или да не отиде да си вземе пратката ако е купувач, все пак в случая си останал с един СМС назад и разбити надежди...
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 12 03 2018, 15:59

Има толкова некоректни "купувачи" колкото и продавачи тук във форума. И всеки, който продава е длъжен да си гони интереса. Имал съм си вземане-даване с такива "купувачи", та мъжката дума тук е малко овлечено понятие, зависи от коя страна на барикадата си.

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 12 03 2018, 16:01

Точно това имам предвид, ако не те е прецекал финансово или някакви разходи, изобщо не го броя

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 12 03 2018, 16:08

Първо Форумът не е Съд, за да се цитира ЗЗД с цел определяне на коректност!
Второ, дори и да бе Съд, засега имаме думата само на едната страна (gordanz) и нямаме думата на нито един свидетел, с изключение на реално закупилият часовника потребител!
Трето, правило за публично приемане на оферта чрез писане под обявата няма, но от изписаното дотук, на всеки му е станало ясно, че ако gordanz бе писал публично, че приема предложението на продавача, така както е направено в обявата с дата и час, това е равносилно на окончателен договор и сега нямаше да се води тази дискусия защото всичко щеше да е ясно!

Продавача е нарушил форумни правила с действията си по промяна и изтриване съдържанието на обявата!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 12 03 2018, 16:26

Моето скромно мнение, че е некоректно, некоректно е според мен, че не е мъжко не е...

Обаче, не е нарушил правилата на форума (освен, че е изтрил текста на обявата). Няма правило, което да кара купувача да се регистрира и да пише купувам, тва не е сериозно според мен. Няма и правило, което да заставя продавача да продаде на първият, вторият или петият заявили женалние да купят.

Въпросът е принципен, разбирам колегата, който е създал темата, не е приятно, но пък и чак банове и т.н... добре е написал, всеки да си направи сам преценката.
Изображение

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 12 03 2018, 16:27

В този ред на мисли и аз мога да мрънкам, ако не бях го купил, но...

popayo
Маниак
Регистриран: 23 08 2010, 13:46

Мнение от popayo » 12 03 2018, 16:41

Какъв е този 'специален' часовник, я го покажете да видят всички има ли смисъл от цялата тази дандания.

Винаги има какво друго да се хареса и купи, този да не е Единствения!

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 12 03 2018, 16:42

За тази ли Omega Speedmaster Professional Moon Watch - ST 145.022 C.R.S. става на въпрос?

Колегата gordanz,поне да се успокои,че не е претърпял и финансови загуби,за разлика от другия колега,който си плаща да си разхожда часовника напред- назад с бусовете на Еконт,но и това го има в живота.
https://strelki.info/viewtopic.php?f=56 ... 60#p358181
Та се радвайте на живота и децата си,а часовниците...макар и красиви са едни тиктакащи вещи. ::drinks::
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 12 03 2018, 16:45

Да, същата Омега и това имах предвид, освен с неприятен вкус в устата с нищо не е пренебрегнат

disco_volante
Маниак
Регистриран: 23 10 2017, 15:21

Мнение от disco_volante » 12 03 2018, 17:10

Ок, не е съд, за да се цитира ЗЗД, а защо във форума е забранена продажбата на реплики? Защото е обидно спрямо оригиналите или защото е забранено с норма? Залагам на второто.

Прав си, ако има доказан консенсус - е друго.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 12 03 2018, 17:14

Sir Tomaz написа:Моето скромно мнение, че е некоректно, некоректно е според мен, че не е мъжко не е...

Обаче, не е нарушил правилата на форума (освен, че е изтрил текста на обявата). Няма правило, което да кара купувача да се регистрира и да пише купувам, тва не е сериозно според мен. Няма и правило, което да заставя продавача да продаде на първият, вторият или петият заявили женалние да купят.

Въпросът е принципен, разбирам колегата, който е създал темата, не е приятно, но пък и чак банове и т.н... добре е написал, всеки да си направи сам преценката.
Принципно си прав Пени, и наистина въпросът е принципен. В случая, според колегата отворил дискусията, имаме не само заявяване на желание от негова страна, а и заявено съгласие от страна на продавача с поета договорка да му продаде часовника именно на него! Доколко и дали това е така, не се наемам да коментирам без доказателства, които да подкрепят това твърдение. Само констатирам писаното в темата.
Колкото до постването на "купувам", "вземам", "пазарувам" или друг недвусмислен текст под обявата изразяващ волята на определен купувач, да няма такова правило. Но именно подобно действие представлява едновременна застраховка и за двете страни. За продавача, че желаещият да купи е съгласен с обявените условия и параметри по сделката и няма да се отмята от тях или пазари в последствие без последствия, а за купувача, че няма да бъде "прецакан" от последващи действия и отмятания от страна на продавача, които да останат само с репутационни последствия за него.
Регистрацията е по избор и доброволна, но без нея освен, че не може да се пише, не може и да се отварят дискусии. :)

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 12 03 2018, 17:18

disco_volante написа:Ок, не е съд, за да се цитира ЗЗД, а защо във форума е забранена продажбата на реплики? Защото е обидно спрямо оригиналите или защото е забранено с норма? Залагам на второто.

Прав си, ако има доказан консенсус - е друго.
Второто по принцип, но не по-маловажно според мен, защото Форума нi е достатъчно сериозно място за среща на една страхотна общност, за да бъде принизяван до нивото на OLX! ::drinks::

limonata
Маниак
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 12 03 2018, 17:24

Ами ако:
12.00 - “Продавам часовник” Излизам от форума
12.30 - “Купувам”. Аз все още не съм влязъл пак във форума
17.20 - Получавам обаждане и решавам да го продам на обадилия се.
19.00 - Влизам във форума, за да напиша “продаден” и виждам изявеното желание, но вече часовника има друг собственик.
Народен съд, mojebi ?
Написаното по-горе не се отнася за ситуацията с омегата, там е имало комуникация. Да се разглежда единствено в императивното “купувам”, като задължаващо продавача да продаде часовника на написалия го.
“Ролекс или СМРТ” - Паисий Хилендарски

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 12 03 2018, 17:45

limonata написа:Ами ако:
12.00 - “Продавам часовник” Излизам от форума
12.30 - “Купувам”. Аз все още не съм влязъл пак във форума
17.20 - Получавам обаждане и решавам да го продам на обадилия се.
19.00 - Влизам във форума, за да напиша “продаден” и виждам изявеното желание, но вече часовника има друг собственик.
Народен съд, mojebi ?
Написаното по-горе не се отнася за ситуацията с омегата, там е имало комуникация. Да се разглежда единствено в императивното “купувам”, като задължаващо продавача да продаде часовника на написалия го.
"Купувам" си е заявил желанието да купува на цена и при условия написани от "Продавам". "Продавам" обаче не се е съгласил да продаде на "Купувам" все още, а междувременно е продал на друг "Купувам" , с който комуникира и извън обявата, преди да види желанието на първият "Купувам". Когато, или ако, "Продавам" види поста на "Купувам" в обявата, пише, че артикула вече е бил продаден, когато е видял поста, добавя в заглавието на обявата думата "Продаден" и тихо се самобичува в яда си, че не е погледнал обявата си, а е клекнал на по-ниската цена на вторият "Купувам". Писането под обявата е само застраховка, и не изключва личната връзка с продавача. Лошото е, че лишава писалият "Купувам" от възможността за пазарлъци, ако "Продавам" не е продал все още и рече да се заяде. :) защото "Купувам" също означава поемане на ангажимент за спазване на мъжка дума и принципи. Нали не смяташ, че това са еднопосочни действия задължаващи с мъжка чест само и единствено продавачите?

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 12 03 2018, 18:16

И мен щяха да ме некоректят веднъж,ама се сетих че прекалявам с пазарлъците
Друга причина не знам

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 12 03 2018, 20:12

Само имайте предвид, че не всеки може да иска да се изцепи "купувам!" и да се знае какво купува, или че точно той е купил определен часовник от този продавач. Така е, да не си кривим душата.

И продавача не е длъжен да си влиза през 5 минути в обявата да гледа дали някой не е писал "купувам". И спокойно може да каже, че не е видял. Айде после пак разследвания, колко е било часа, скрийншотове и т.н.

Според мен, всичко си зависи от продавача и от купувача. И от двамата. Какво и как са се разбрали.

Иначе, като пуснеш с търсачката в старите обяви "купувам" връща 19 страници и много постове с "купувам", та и в това има смисъл, който както прецени.

И не прекалявайте с пазарлъците, както каза колегата горе, често това е причината за "недоразуменията".

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 12 03 2018, 20:27

gordanz написа:Изображение
CapMa_B_MpaKa написа:Да хвърля и моите 5ст. по темата, часовникът го купих аз, говорих първи с човека по телефона и се разбрахме да се уговорим да го видя на живо и после запалих колата, бих 170км в посока път и след като го разгледах го взех...
Ся ми е интересно кой от двамата лъже - продавача, или купувача? :roll: :wink:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 12 03 2018, 20:48

Касова бележка от Пловдив ли да кача :D просто се е чудил как да му каже, че го е дал по-деликатно, какво се вижда не върши работа :D

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 12 03 2018, 20:49

И само да добавя предпочиташе лично предаване, може би поради икономически причини

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 12 03 2018, 20:57

Е, това не го разбирам. Не може да обяви, че купува, но може да отвори дискусия, че не му е продаден на него. :)
Продавача не е длъжен да си следи обявата, вярно. Ама е в негов интерес, сам да си следи за интереса.
phil05 написа:Според мен, всичко си зависи от продавача и от купувача. И от двамата. Какво и как са се разбрали.
::thumb:: Да, ако се разбираме аз и ти. Не, че не сме го правили, де! :) ::drinks::

И защо трябва да се правим на недоразбрали, кой какво е правил в този случай? :)
Пуска се обява. Почват се пазарлъци по телефона. Продавача се навива на една цена (според написаното от едната страна тук), но вместо да напише в обявата "Продаден", както е редно, сяда и трие. Междувременно се появява втори купувач готов да запали колата, да плати повече, че и носещ пари в брой. Продавача му продава часовника на него и пише "скръбна вест" на първият купувач. Той пък от своя страна се чувства "прецакан" и отваря дискусията тук с искане за наказание.

Заключена

Върни се в “Дискусии”