Стари руски часовници

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Стари руски часовници

Мнениеот zzarkoo » 06 02 2011, 13:53

Здравейте,

следя форума от няколко месеца и накрая се реших да се регистрирам

Искам да попитам знае ли се някъде в София място/магазин където да се продават втора ръка стари съветски часовници.
Идеята ми е някой ако може да ми каже място, където да има що годе някакво разнообразие. Знам, че по часовникарските ателиета имат, но в тези в които съм влизал (по един или друг повод) обикновено нямат много (5-10 броя например). Доколкото си спомням имаше едно време едно импровизирано пазарче пред "Александър Невски" на което продаваха всякакви стари боклуци, но не го знам съществува ли още и дали там мога да намеря това което търся.

Благодаря предварително!

(Извинявам се ако има подобна тема, но с търсачката не можех да открия, а и нещо ме мързеше да търся много усърдно)

П.С. Поздравления за екипа създал и поддържащ сайта!
Аватар
zzarkoo
Почитател

Re: Стари руски часовници

Мнениеот mitadoc » 06 02 2011, 14:38

Кои часовници не са за теб боклуци?Пълно е със стари часовници в auction.bg , ebay.com , Базара на Форума тук...А вече колко разбираш и кое за теб е хубаво и кое не...ти си преценяй.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот zzarkoo » 06 02 2011, 16:11

Митадок, грешно си ме разбрал (или аз грешно съм се изказал). Под "боклуци" имах впредвид не часовниците, а всякакви неща от сорта на значки, медали, монети, ножове и т.н. които не представляват интерс за мен (които също не са боклуци за хората които ги вълнуват - да не се обиди някой).

А относно Ибей, Аукцион.бг и т.н. - гледал съм там, но ми се ще да отида някъде и на живо да си харесам нещо, както се казва - да го пробвам един вид. От снимки в нета не винаги се вижда какво взимаш и не може да се прецени добре дали съответния артикул ти пасва или не (лично мое мнение).
Аватар
zzarkoo
Почитател

Мнениеот lokoman6 » 06 02 2011, 17:05

провери при старите часовникари, моите почти всички са купувани от тях..... нови и неупотребявани, рядко се намират но и такива съм купувал от колегите, които знаят моята страст към тик-такащите устройства... а в магазините съветски или руски едва ли ще намериш... в събота тук е пазарния ден, разбирай битпазара, съвсем случайно ми попадна съветски Полет кварц 2456 нов, неупотребяван без драскотинка по корпуса, с работещ механизъм и го купих за култовите 5 лева направо без пазарлък. Какво искам да кажа- няма вносители все още за България на руски часовници, това което можеш да намериш е при часовникари и битпазари, където можеш да ги видиш и пробваш различни часовници...
Полет 2456 кварц
Полет 2616 Н
Полет де лукс 2209
Полет Сигнал 2612
lokoman6
Активен

Мнениеот mitadoc » 06 02 2011, 20:03

zzarkoo написа:Митадок, грешно си ме разбрал (или аз грешно съм се изказал). Под "боклуци" имах впредвид не часовниците, а всякакви неща от сорта на значки, медали, монети, ножове и т.н. които не представляват интерс за мен (които също не са боклуци за хората които ги вълнуват - да не се обиди някой).

А относно Ибей, Аукцион.бг и т.н. - гледал съм там, но ми се ще да отида някъде и на живо да си харесам нещо, както се казва - да го пробвам един вид. От снимки в нета не винаги се вижда какво взимаш и не може да се прецени добре дали съответния артикул ти пасва или не (лично мое мнение).

Значи всичко е наред!
И аз щях да ти кажа да се поразходиш при часовникарите-понякога излизат доста хубави неща.Успех и ако намериш нещо интригуващо-пусни снимки да го видим. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Назад към Клуб София и региона