Доставка от извън ЕС: 2 часа на митницата на летището

Срещи, размяна на часовници, информация за часовникари и магазини в района.

Модератор: baycho1

Re: Доставка от извън ЕС: 2 часа на митницата на летището

Мнениеот george2502 » 15 05 2013, 13:22

Ау!!!!!

Флайинг Карго / Федекс трябва да се избягват при всякакви подобни транзакции. По принцип роднините на собственика и на половината митница на летището работят там и е доста много соц като обслужване.

Често пазарувам от САЩ. Ако са дрехи може по пощата. Там е ако мине. 90% от случаите идва в кварталната поща (вкл. един път много скъпа задна главина за велосипед, за която бях подготвил ДДС-то пък после почерпих с парите). Ако не мине пощенска станция към митница Веслец предлага да ти ги донесе на място внесени под техен EORI, и се заплащат ДДС и такси на куриера. Рядко, много рядко се стига до ненужни усложнения и като цяло обслужването е ОК.
За по-скъпи доставки - парфюми и електроника, която би могла да има гаранционно обслужване в ЕС, когато мога винаги ползвам DHL. Пазарил съм се с B&H Photo да са те, а не UPS например и стана.
Обслужването им е едно от малкото неща, които никога не са ме карали да казвам "Българска работа". Вярно е никога не минаваш метър, винаги плащаш ДДС, но с едно ходене до нотариус да си завериш пълномощното към тях приключваш разправиите.
За часовници и бижутерия. Както всички по-долу са писали българските митници са нещо изключително субективно с мнооогооо мъглява процедурна база. Малко известен факт е, че българските митници нямата единни процедури и всяка митница си ги определя сама (познайте защо...).
Имам познат, който си поръча от САЩ бижутерия на Тифани и независимо, че е физическо лице, на Веслец (куриерът е бил пренасочен там) трябваше да плати не само ДДС, но и мито. И тогава му беше заявено, че хипотезата за луксозните стоки е една и съща и често часовници над Х стойност също подлежат на обмитяване, освен ДДС. На Летището, през DHL, 2 месеца по-късно аз платих единствено ДДС за почти същата поръчка....

ПС. от САЩ около намаленията цените понякога са в пъти по-ниски от ЕС, НО(!!!!!) голям процент US търговци трудно приемат кредитни карти издадени от евро банки непредставени там - wired transfer си струва пари. Гаранцията на електрониката, много рядко важи, стандартите и може да не са напълно същите. Имам обективи от там и апарат купен тук. Байонетът е един и същ, но американските влизат мааалко по-тегаво. Обяснение от производителя: различни заводи (и все в Китай) обслужват различни континенти, отклонение от 3-20 микрона било приемливо...
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот marind » 15 05 2013, 15:01

george2502 написа:...Федекс ...

Три дни им сърбам попарата, НИКОГА НЯМА ДА ПОВТОРЯ!!!!
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 06 12 2013, 18:12

Здравейте, сега видях темата. Много е интересна. Поръчката от чужди сайтове, в повечето случаи е интересен вариант, особено за скъпи стоки и то основно от САЩ. :thumbup: В крайна сметка ако цената си заслужава, защо да не се изгубят 2-3 часа на митница. Колегата по-горе, който каза за часовника АТЛАНТИК, ако е бил 1350 лв, а той е платил 1000 с всички изразходени часове и такси, мисля че си заслужава повече от добре. Това е с 30% по ниска цена, нали ;) Аз съм поръчвал доста неща от САЩ и в повечето случаи не съм съжалявал. Плащам си всичко и досега няма проблеми. С течение на времето и процедурата се забързва, аз лично съм консултант на търговска фирма и доста вися по митниците :crazy:
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 06 12 2013, 18:22

george2502 написа:Ау!!!!!

Флайинг Карго / Федекс трябва да се избягват при всякакви подобни транзакции. По принцип роднините на собственика и на половината митница на летището работят там и е доста много соц като обслужване.

Често пазарувам от САЩ. Ако са дрехи може по пощата. Там е ако мине. 90% от случаите идва в кварталната поща (вкл. един път много скъпа задна главина за велосипед, за която бях подготвил ДДС-то пък после почерпих с парите). Ако не мине пощенска станция към митница Веслец предлага да ти ги донесе на място внесени под техен EORI, и се заплащат ДДС и такси на куриера. Рядко, много рядко се стига до ненужни усложнения и като цяло обслужването е ОК.
За по-скъпи доставки - парфюми и електроника, която би могла да има гаранционно обслужване в ЕС, когато мога винаги ползвам DHL. Пазарил съм се с B&H Photo да са те, а не UPS например и стана.
Обслужването им е едно от малкото неща, които никога не са ме карали да казвам "Българска работа". Вярно е никога не минаваш метър, винаги плащаш ДДС, но с едно ходене до нотариус да си завериш пълномощното към тях приключваш разправиите.
За часовници и бижутерия. Както всички по-долу са писали българските митници са нещо изключително субективно с мнооогооо мъглява процедурна база. Малко известен факт е, че българските митници нямата единни процедури и всяка митница си ги определя сама (познайте защо...).
Имам познат, който си поръча от САЩ бижутерия на Тифани и независимо, че е физическо лице, на Веслец (куриерът е бил пренасочен там) трябваше да плати не само ДДС, но и мито. И тогава му беше заявено, че хипотезата за луксозните стоки е една и съща и често часовници над Х стойност също подлежат на обмитяване, освен ДДС. На Летището, през DHL, 2 месеца по-късно аз платих единствено ДДС за почти същата поръчка....

ПС. от САЩ около намаленията цените понякога са в пъти по-ниски от ЕС, НО(!!!!!) голям процент US търговци трудно приемат кредитни карти издадени от евро банки непредставени там - wired transfer си струва пари. Гаранцията на електрониката, много рядко важи, стандартите и може да не са напълно същите. Имам обективи от там и апарат купен тук. Байонетът е един и същ, но американските влизат мааалко по-тегаво. Обяснение от производителя: различни заводи (и все в Китай) обслужват различни континенти, отклонение от 3-20 микрона било приемливо...

Колега, относно часовниците и бижутата съм наясно мога да кажа доста наясно, по принцип има един списък на ЕС за луксозни стоки, за съжаление попадне ли ти там стоката, няма мърдане. Така е Европейска му работа.
Специално за митниците е добре да се ползват съответните митнически бюра, които ти подготвят документите. Техните услуги поне около летище София варират от 12-21 лв. зависи от фирмата. След като ти изчислят и оформят всичко отиваш да внасяш парите. Самите служители в митниците, са доста по любезни, когато им занесеш професионално попълнени документи и всичко минава доста по-бързо :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот igs07 » 27 03 2014, 18:56

Искам да споделя негативен опит с FEDEX или ФЛАЙИНГ КАРГО - БЪЛГАРИЯ. Накараха ме да платя някаква измислена от тях такса "банкова гаранция за временен митн. склад" - 24 лв. Не е въпроса в парите, но това е обидно отношение към клиента. Единствения аргумент - или плащаш или не получаваш пратката - с една дума рекет. Мисля, че това си е някаква местна BG далавера - то нали тук всичко минава, но мен ме загубиха като клиент.
igs07
Новобранец

Предишна

Назад към Клуб София и региона