Предимства и недостатъци на механизмите

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.
navisailor
Напредващ
Регистриран: 18 11 2016, 00:13

Re: Предимства и недостатъци на механизмите

Мнение от navisailor » 01 12 2016, 13:17

Сега ще споделя какво чувствам,абсолютно неподготвен.В момента съм капитан на търговски кораб и винаги тръгвам с по два часовника.Като говорим че времето е пари-приемете,че при закъснение от моя страна щетата е много пари.За това нося в куфара резерва.Многократно е ставало нещо-на висок клас Сертина е дефектирала платка,губил съм Тисо-просто кожената Хирш се отлепи(въпреки рекламата със сауни и т.н)Абе просто си е добре да имаш резервен.В океана няма обхват и е много тъпо да ходиш с телефона(с будилник в джоба ще е същото)През 2008 ми спря поредния Г-шок.Купих Радо Оригинала,беше най-евтиния в магазин за диаманти и луксозни стоки.Тествах го брутално.Тогава бях старши помощник на капитана.Пълзят съм с Радото в баластни танкове замърсени с мазут.След това дрехите нямат изпиране.Хвърлят се,а хората се мият с химикал./////След седмица,изкъпан и парфюмиран,докато гледах нощното небе,чувах само цъкането на Радото,без драскотина,без мазут,без проблем.
Пробвал съм варианти.Г-шок менте(разпространен в Африка),вярвате или не,изостава с часове за денонощие.///Все още харесвам Г-шок,този с бутона по средата.В кризисно събуждане,може да не позная стрелките,да сгреша,а няма време за грешка,само ли за кафе и миене на очи.Тогава този голям бутон е безценен,просто го напипвам и знам часа.
В заключение искам да кажа,да не съжалявате ако се наложи да купите скъп часовник,дори да няма на кой да се исфукате,инструмента си струва.И май Да-механичният има душа.Сега ви оставям,защото чета с голям интерес за механизмите.

Потребителски аватар
lp1
Активен
Регистриран: 04 03 2015, 17:43

Мнение от lp1 » 22 12 2017, 12:23

Здравейте, може ли някои да даде информация за този механизъм ETA 2892-A2
Един мъж има нужда от един аксесоар и това часовника на ръката му !

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 22 12 2017, 15:03

lp1 написа:Здравейте, може ли някои да даде информация за този механизъм ETA 2892-A2
Кое те интересува,колега?

https://www.watch-wiki.net/index.php?title=ETA_2892-2
Daydreamer

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 02 02 2018, 16:51

Благодаря !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 02 02 2018, 16:58

Здравейте, имате ли представа каква механика ползват Rado Ceramica с ref.nom 152.0347.3 , опитвам се да установя и кога е произведен но за сега цък :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
lp1
Активен

Мнение от lp1 » 11 08 2018, 19:21

Здраввйте , ще се радвам ако има някои който да ме осветли каква е разликата между 7750 и 7753, след това изниква въпроса и каква е разликата между 7753 и Е05.H31 ?
Благодаря сърдечно :)

Kostabo
Маниак
Регистриран: 22 04 2015, 19:01

Мнение от Kostabo » 11 08 2018, 22:19

lp1 написа:
11 08 2018, 19:21
Здраввйте , ще се радвам ако има някои който да ме осветли каква е разликата между 7750 и 7753, след това изниква въпроса и каква е разликата между 7753 и Е05.H31 ?
Благодаря сърдечно :)
Накратко, и двата механизма са от едно семейство в някаква степен, но има някои разлики. При 7750 броячите са разположени на 6,9 и 12 часа, а датата, евентуално и денят на 3 часа. Настройването на същите става от втората позиция на коронката. Резерв 42 часа, 25 камъка. При 7753 броячите са разположени на 3, 6 и 9 часа, датата е на 6 часа. Бързата смяна на последната обикновено се извършва от допълнителен бутон, разположен на 10 часа, но има и изключения. Резерв 48 часа и 27 камъка. Н-31 по същество си е кал. 7753 с оптимизиран, разбирай увеличен резерв на пружината на 60 часа. Това е една от основните разлики - другите са декорирани детайли, скелетонизиран ротор и повишаване на точността на работа на механизма - каквото и да означава това.
Тука е така...

Франко
Активен
Регистриран: 27 07 2018, 21:26

Мнение от Франко » 28 12 2019, 21:22

Днес попаднах на този "справочник" за видовете калибри използвани от различни брандове ... не съм много сигурен дали е за тази тема, но пък може на някой да му е интересно, а ако вече го има някъде из форума - съжалявам (и мнението ми да се изтрие) :) ::drinks::
https://watchbase.com/calibers

ivancho0512
Новобранец
Регистриран: 02 04 2020, 19:17

Мнение от ivancho0512 » 05 04 2020, 21:19

Колеги, а някой знае ли материалите с които се правят механизмите [оси валове втулки] и как се променят с годините при руски, немски , швейцарски , японски, американски.

Lazar.Marinov85
Новобранец
Регистриран: 11 12 2020, 15:10

Мнение от Lazar.Marinov85 » 14 12 2020, 23:36

Здравейте,

Моите часовници са всичките кварцови бюджетни модели и вече са по на доста години.
Имам 2 добри механизма на Casio MTP-1094 и на Candino C2077/4 с ETA 60.111 --> ETA-та е страхотна машинка и сменях ENERGIZER батерии на всеки 4,5 год.

От 25.11.2020 год имам бюджетен, дори най-евтиния механичен модел на ORIENT с автоматично навиване - серия Silver 3 star Classic, mod. FAB00003W9...... Механизма е на Ориент - f4902 и е страхотен!!!! Много съм доволен!!!
Да, не са автоматиците не са като кварцовите им братя - много по-неточни са, но пък са като "живи".....! :))

Вече, май ще залагам на автомата, макар и по-капризна, но пък винаги мнението ми е било, че при добра грижа и поддръжка механиката има доста по-дълъг експлоатационен живот!

Това е моето мнение! Просто, трябва да поносиш май и двата вида механизма (кварцов и механичен) и да прецениш!

Поздрави,
Лазар Маринов

Sozy
Активен
Регистриран: 04 10 2010, 13:14

Мнение от Sozy » 05 02 2021, 18:55

Механиката има дълъг живот ако е от старата школа, при новите бюджвтни швейцарци, поне каквото съм чел за Powermatic 80, нещата май-хич не са така. На мен, като цяло много взеха да ми допадат автоматиците, дори в момента обмислям дали, като надеждност и качество на изработка един Orient star не е напълно съпоставим с едно Тисо за което питах неотдавна тук във форума с 2824-2 , говорим за сума от около 1000 лв макс, без да имам наблюдения си мисля че този Ориент е възможн8 да е качествен толкова колкото и Seiko Presage например. Та от трите модела си мисля ( без да имам реални факти ) , че Ориент star би бил най-надеждния избор. Неща , като при автомобилите - отдавна немските премиуми не могат дори да си помидлят за надеждността, която имаха през началото на 90-те години, та си мисля, че малко или много това се пренася и при часовн7ци и при ел.уреди и т.н. Но може и да бъркам при часовниците, при автомобилите обаче съм видял с очите си.....

BonoVox
Новобранец
Регистриран: 07 06 2022, 23:32

Мнение от BonoVox » 21 06 2022, 13:33

Имам и Ориент(този с календара за идните 20 години) и Тиссо ЛеЛокле с 2824-2, имах и Ориент Стар, ама го подарих преди месец.
От трите Тиссо-то е най-пипнато в детайл(заради гравюрите на задния капак го казвам). Ориента е най-зле, определено си личи че е 100 лв., Ориент Стар-а определено е много качествено изработен(няма общо с Ориент) и дойде най-добре настроен от трите.
Трудно да се каже кое е по-качествено, макар че Ориент Стара, печели като стойност ("сини" стоманиени стрелки, power reserve, т.н.) ... Тисо-то или Стара.

Ако аз трябваше да избирам между Тиссо-то и Стара... бих избрал Тиссо-то, но не защото е по-качествено (пак казвам, не мога да преценя обективно), а защото ми харесва повече и най-вече заради гравирания заден капак. :) Тоест по чисто обективни фактори.

Отговори

Върни се в “Механизми”