Помощ за избор на механизъм за смоделен стенен часовник

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.
Отговори
jenn_kata
Новобранец
Регистриран: 03 11 2015, 11:04

Помощ за избор на механизъм за смоделен стенен часовник

Мнение от jenn_kata » 03 11 2015, 11:12

Здравейте, много ще съм ви благодарна, ако ме насочите какъв механизъм и стрелки мога да си купя и от къде, за да си направя стенен часовник с рамки за снимки. Искам на мястото на цифрите да сложа снимки и ми трябва сравнително малък механизъм (за да не бие на очи) или пък да е цветен + стрелки, които обаче да са достатъчно големи (да кажем около 15 см за най-дългата).
В трепетно очакване съм, дано успеете да ми помогнете ;)

drmilendd
Новобранец
Регистриран: 23 11 2015, 22:17

Re: Помощ за избор на механизъм за смоделен стенен часовник

Мнение от drmilendd » 23 11 2015, 22:28

Ако Ви трябва обикновен електрически механизъм, богат избор има в ибей, с размер на стрелките до 30 см. Има даже готови часовници със снимки.
Аз се чудя дали има някъде в България производство на истински часовникови механизми за стенни часовници и дали човек може да си поръча механизъм. Имам подобна идея за стенен часовник, но със видим истински механизъм. Имам кой да ми изработи цифрите и стрелките.

kiril_bulgaria
Новобранец
Регистриран: 11 06 2019, 15:16

Мнение от kiril_bulgaria » 11 06 2019, 15:37

Здраве желая,
Преди година - две купих часовник, голям, около Ф1м, със стрелки съответно 28см и 33см.от центъра на механизма.
Изглежда механизма по начало е повреден или маломощен, защото още като го купих - спираше, тръгваше, независимо от батерията. Потърсих контакт с интернет фирмата - въобще не реагираха, имаха само интернет адрес.

Четох, че големината на стрелките оказва влияние на механизма и той трябва да бъде "тягов".

В интернет са много механизмите, които се продават 2-3-4лв/бр, но ми се струват несериозни, за часовници с малки стрелки.
Намерих един тягов, но пише, че е за стрелки до 20см. Помежду другото, тяхното описание буди доверие, никои друг търговец не посочва такава спецификация.
https://www.slanchogled.com/product/629 ... 13-mm.html

Направих контакт с един продавач в ОЛХ, където продава големи стенни часовници. По неговите думи, механизма му е обикновен, от тези за няколко лева и неговите часовници нямало проблем със спиране.

И така, какъв механизъм да купя и откъде?в България за стрелки 28 и 33см?

Благодаря, от сърце, за всяка информация.
КИРИЛ

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 12 06 2019, 07:27

Ако стрелките са леки (а те винаги са леки, алуминиеви), няма кой знае какво значение колко са дълги. Също, може да имат противотежест. Просто се ориентирайте към по-леки стрелки... Най-вероятно ви е попаднал калпав механизъм, те евтините и без стрелки понякога не работят...

kiril_bulgaria
Новобранец
Регистриран: 11 06 2019, 15:16

Мнение от kiril_bulgaria » 12 06 2019, 07:59

Благодаря Ви сърдечно за отговора.
Ще изчакам още няколко дни, за други мнения. То и без това в Бг съм на 25.06.
Ако няма други препоръки, ще взема този за 20см стрелки, За него има някакво описание, което все пак е информация.

ipvalchev
Маниак
Регистриран: 26 04 2012, 10:54

Мнение от ipvalchev » 12 06 2019, 09:01

https://www.ebay.com/itm/Silent-Wall-Cl ... ctupt=true

по-евтин е от цената за доставка в бг. този е от тихите с плавна секундна стрелка ...в Габрово на пазара са по 2,50 лв :)

Купете си един стенен часовник от някой магазин "всичко по лев" разглобете го и си ползвайте частите ..или просто сменете само циферблата с това което сте си направили

ако искате може да сложите и механизъм с радио сверяване ...ама не знам дали ще лови сигнала вкъщи на стената :)
https://www.ebay.com/itm/DIY-Atomic-Rad ... 0005.m1851

Отговори

Върни се в “Механизми”