Предимства и недостатъци на механизмите

Теми относно конкретни механизми на часовници, групи механизми или общо за механизмите.

Re: Предимства и недостатъци на механизмите

Мнениеот nescafe » 28 04 2010, 21:13

simonb написа: по-хубаво е чувството когато е чисто нов и стига с това нес кафе, дай да пием по едно уиски..;)

Разбирам - макар за мен подобен проблем да не съществува - но обмислял ли си като възможност NOS часовниците? Например тази съветска амфибия купих декември - абсолютно нова - и си я пазя за лятото. Никой не може да ме убеди, че е с по-лошо качество от новите амфибии.
Изображение

За уискито - няма проблеми. Особено ако ти е интересно да погледнеш и други съветски амфибии.
nescafe
Санитар

Мнениеот Groot » 28 04 2010, 21:19

Несериозно е да си говорите за руски часовници и да пиете уиски... :)
На водка трябва да се води тоя разговор
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот sci » 28 04 2010, 23:04

уау nescafe, този Албатрос Radio room е невероятен. Сега ако кажеш и че си дал по-малко от 150 евро, ще ти завидя... благородно :)
sci
Маниак

Мнениеот nescafe » 28 04 2010, 23:48

Купих го от аукцион.бг за 50 лева малко на късмет - снимката беше много размазана. Но тогава тъкмо започвах да се интересувам от часовници и имах късмета на начинаещите. Ако това ще те успокои - колко пъти пък съм се минавал...
nescafe
Санитар

Мнениеот sci » 29 04 2010, 08:34

nescafe написа:Ако това ще те успокои - колко пъти пък съм се минавал...

Не, това не ме успокоява :yawn: И въобще неуспехите на другите не са нещо радостно. Честито за Албатроса, това е доста рядък часовник и се търгува скъпо, особено пък NOS (предполагам го знаеш). Освен това е красавец :thumbup:
Като цяло NOS е много добър вариант. Аз имам два NOS часовника от началото на 80-те (Poljot и Чайка). Хубавото е, че са едновременно редки и практически нови. Но NOS се намират все по-трудно, а и е добре да са стъпали на компоненти, които са били или много разпространени, или се произвеждат и днес, защото поддръжката после би била трудно начинание. В един друг форум, човек се опитваше да възстанови Слава Транзистор, то беше цял епос.
sci
Маниак

Мнениеот Pavel_d83 » 08 05 2010, 19:39

Благодаря на колегата "Nescafe" за чудесния пост - мисля, че с няколко думи успя да обобщи чувствата и мислите на почти всички ни. Старият механичен часовник е не просто вещ - той носи в себе си и частица история, духа на времето, в което е правен. Въплатил е труда и постиженията на десетилия труд на знайни и незнайни часовникари. В днешната hi-tech ера, усещането да носиш на ръката си четиридесет годишен часовник и да заспиваш с музиката на машинката му е неописуемо. Да не говорим, че на фона на съвременната тенденция да се правят големи, груби часовници, с крещящ дизайн и цветове, изчистения, семпъл и стилен часовник (каквито са били повечето часовници от средата на миналия век) привлича вниманието и интереса на околните много повече и има нещо, което голямата част от съвременните часовници нямат - своя индивидуалност.
Omega Seamaster cal.1012
Omega Geneve cal. 552
Poljot cal.2609
Casio Beside
Pavel_d83
Напредващ

Мнениеот Стефан » 27 05 2010, 23:08

Първо искам да се извиня за грешката, че писах в друга тема (не е било умишлено) и второ искам да попитам какво точно ще рече "Почти всички съвременни механични не се нуждаят и от навиване, тъй като са автоматици." През годините не съм обръщал внимание на механизма, а сега синът ми ме юрка да му купувам часвоник и тъй като не съм часовникар причината да питам за механизмите е http://www.westerna.org/component/virtu ... gory_id=42 моделът, който синът ми желае и моделът, койта аз му предлагам http://www.westerna.org/component/virtu ... gory_id=45 ако може дайте съвет кой да избера

Извинявам се отново за допуснатата грешка
Стефан
Новобранец

Мнениеот Groot » 27 05 2010, 23:15

На дете да взимаш реплика е странно решение, но пък имаш свободата да си го взимаш :).

Повечето механични не се навиват ръчно, защото са автоматици - навиват се от движението на ръката.

Ако бяха само тези два часовника на света бих препоръчал втория.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Genev » 27 05 2010, 23:20

Не му купувай реплика! Има толкова много изписано по този въпрос... Ако си решил да е реплика попрочети и тогава прецени... Според мен ще направиш голяма грешка. По-добре истински евтин часовник на известна марка...
Автоматикът има ротор който навива пружината му - тоест се зарежда от носенето и се самонавива.
...
Аватар
Genev
Почитател

Мнениеот иво тик так » 07 07 2010, 12:08

Стефан написа:Първо искам да се извиня за грешката, че писах в друга тема (не е било умишлено) и второ искам да попитам какво точно ще рече "Почти всички съвременни механични не се нуждаят и от навиване, тъй като са автоматици." През годините не съм обръщал внимание на механизма, а сега синът ми ме юрка да му купувам часвоник и тъй като не съм часовникар причината да питам за механизмите е http://www.westerna.org/component/virtu ... gory_id=42 моделът, който синът ми желае и моделът, койта аз му предлагам http://www.westerna.org/component/virtu ... gory_id=45 ако може дайте съвет кой да избера

Извинявам се отново за допуснатата грешка

Ще сгрешиш ако му купиш менте часовник ( няпомням този брайтлинг няма нищо общо с репликите) Има хубави часовници до 300 лв., за които ще получиш качество и гаранция. Такива марки са Casio, Pierre Cardin, Jacques Lemans, някои Tissot-и с кожена каишка и т.н и т.н.
Изображение
Аватар
иво тик так
Напредващ

Мнениеот shtora » 07 07 2010, 12:16

иво тик так написа:Такива марки са Casio, Pierre Cardin, Jacques Lemans, някои Tissot-и с кожена каишка и т.н и т.н.
...SEIKO, ORIENT, CITIZEN ...
shtora
Маниак

Мнениеот иво тик так » 08 07 2010, 14:38

shtora написа:
иво тик так написа:Такива марки са Casio, Pierre Cardin, Jacques Lemans, някои Tissot-и с кожена каишка и т.н и т.н.
...SEIKO, ORIENT, CITIZEN ...

примерно.... :thumbup:
Изображение
Аватар
иво тик так
Напредващ

Мнениеот georgwolf » 21 09 2010, 15:01

А защо не FESTINA.....примерно...подарък може да бъде само ОРИГИНАЛ
Vulnerant Omnes Ultima Necat
Seiko 5 7009-876A
CASIO DURO 1794 MDV 300
Аватар
georgwolf
Напредващ

Мнениеот sando82 » 26 09 2010, 12:29

а да сте чували че часовник не се подарява :)
sando82
Новобранец

Мнениеот 7009-3170 » 26 09 2010, 15:22

Чувал съм, но не съм суеверен, тъй че който иска може да ми подари. :D
Аватар
7009-3170
Маниак

Мнениеот ram » 26 09 2010, 17:05

И аз съм чувал че не е хубаво да подариш часовник на "любимата", за да не се разделите. Но не знам от къде идва легендата!
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет
Аватар
ram
Маниак

Мнениеот r34c7 » 26 09 2010, 19:06

Кварц - сравнително евтин и много точен. На ръката ми има кварц на малко повече от 25 години, които не е спирал, ама когато му дойде времето ще ми е много мъчно. Отговаря точно на предназначието на часовника - да показва точно време. Ако имам излишни пари обаче, без да се замислям бих си купил механичен. Някак си все едно имат душа. :)
r34c7
Новобранец

Мнениеот simonb » 27 10 2010, 20:49

r34c7 написа:Кварц - сравнително евтин и много точен. На ръката ми има кварц на малко повече от 25 години, които не е спирал, ама когато му дойде времето ще ми е много мъчно. Отговаря точно на предназначието на часовника - да показва точно време. Ако имам излишни пари обаче, без да се замислям бих си купил механичен. Някак си все едно имат душа. :)

По-хубаво изказване не бях чувал досега, няколко пъти го чета и се наслаждавам, само малка подробност е че Е спирал -понеже си сменял батерия. Накрая най-много ми хареса: 'без да се замислям бих си купил механичен. Някак си все едно имат душа. :)[/quote]' Красота. Браво за изказването, напълни ми душата.. :thumbup:
Пожелавам ти да си купиш механичен Zenith (не автоматик) някой ден и да си го навиваш с кеф. :crazy: Примерно този: http://www.watchtrader.com.au/store/wat ... rimero-hw/
Моята колекция:
Восток Амфибия Blue Diver
Восток (LIP)
още една Молния (с влак и римски индекси)
Casio G-SCHOK DW-6900 (Made in Japan)
Aretta (правоъгълен ,швейцарски)
Tom Tailor (quartz) с дата
и не на последно място Будилник Слава (механичен).[/b]
Аватар
simonb
Маниак

Мнениеот Genev » 28 10 2010, 00:00

Часовник с ръчно навиване ми е мечта от много време... Обаче в днешно време цените им са... :crazy:
А, достатъчно запазени втора ръка се намират много трудно.
...
Аватар
Genev
Почитател

Мнениеот zaharyg » 28 10 2010, 08:47

Genev написа:Часовник с ръчно навиване ми е мечта от много време... Обаче в днешно време цените им са... :crazy:
А, достатъчно запазени втора ръка се намират много трудно.

Продавам идеално запазен часовник Победа с ръчно навиване, имаше го тук по темите но нещо са се затрили снимките, утре ще кача нови. Ако проявяваш интерес може да се споразумеем.
zaharyg
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Механизми