Oris calibre 400
Публикувано: 16 11 2022, 22:32
Какво Ви е мнението за калибър 400 на ORIS
Писал съм Ви ЛС.nevenbekriev написа: ↑17 02 2026, 22:58Жално ми стана като прочетох, дай да ти оправя спиралата, така за компенсация...
Да, вече разговарях с г-н Бекриев и ще му го изпратя.Kuonyy написа: ↑18 02 2026, 11:22Много официални сервизи са инструктирани по този начин. Точно затова много от нас не търсят официални сервизи, а майстори-часовникари, за които има изписано много във форума.
Убеден съм, че всяка една част от този механизъм може да се ремонтира. Щом е създаден, значи може да се ремонтира. Просто се обърни към някой наш часовникар и всичко ще е топ. Даже му направи профилактика и нека ти го настроят както трябва. Механизмът е нов, не е ясно какви ще са дългосрочните му резултати.

Определено е кофти, да те третират като кучка, че и да си плащаш баснословно. Има и други, по-елитни такива марки, с подобни порочни практики. Ама то кучето скача според тоягата, така са научени поради липсата на изисквания и ментеливи дадености. Никоя идентичност, която продават, не заслужава такова отношение към клиенти.ivaylo stamenov написа: ↑24 02 2026, 13:08Най-големия пОдавач в случая е Oris.
Думи нямам, поне не и цензурни, да изразя възмущението си от тази фирма и политиката им.
Да продаваш часовници за по 3600-700 евро и да не осигуриш ремонт за тях би следвало да е дори подлежащо на санкция.
Както казах, всеки часовник би издържал да работи 10г ако не настъпи инцидент. 10 годишната им гаранция е евтин маркетингов трик. Всеки друг случай коства нов механизъм, по-скъп от часовника, който вече е втора употреба и е на половината цена от нов.
За това си разпродадох напоследък всички часовници Oris, не защото не ги харесвам, а защото се разочаровах от фирмата производител.
Вероятно в един момент и този ще продам, въпреки, че страшно много го харесвам и в момента, пипнат от Невен, работи по-добре от всякога, вероятно и от повечето нови такива.
Орис ми беше любимата марка много дълги години. Хвалил съм ги навсякъде как в ценовия си клас нямат равни, страхотен дизайн и изработка...
Обаче обслужването им ме отврати и ме отблъсна чисто принципно от тях.
Писах им редица мейли, така и не ме удостоиха с отговор различен от автоматичен, което ме отвръщавава окончателно.
Със сигурност ще се насладя известно време на перфектно работещия механизъм и красотата на синия Oris Aquis caliber 400, но едва ли ще го задържа както обикновено правех с Oris - ите си.
Напълно съм съгласен!Kuonyy написа: ↑24 02 2026, 20:38Аз бях сигурен, че е правимо, няма непоправими неща
Всичко е маркетинг и за съжаление на гърба на клиентите.
Затова когато купуваме/купувате нов часовник и получите гаранция изобщо не считайте, че има такава. Даже напротив - по-добре да не се възползваме от нея, защото често пъти правят повече поразии отколкото поправят.
Имаме 4-5 часовникари, които са виртуози и трябва да използваме само техните услуги за всичко. Не разчитайте на гаранции.