Групови снимки

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Групови снимки

Мнение от trk2 » 08 12 2012, 17:44

Много рядко срещам групови снимки. На мен са ми интересни такива снимки, защото има необикновени комбинации и носят някаква информация за собственика си.
Помня някога груповата снимка на колегата rouge ме беше впечатлила, последно видях снимката Стоян във “вристошот оф дъ дей” та рекох да направя отделна тема
Слагам началото с бившата ми четворка:
Изображение

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Re: Групови снимки

Мнение от cenzor » 08 12 2012, 18:30

Изображение
Изображение
:lol: Я да сложа нещо и аз. Нищо интересно , но пък са си мои...

P.S. trk2, Ball-ът от снимката ти е в добри ръце и обгрижен :

Изображение

:)
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

plamenhar
Маниак
Регистриран: 26 09 2010, 11:21

Мнение от plamenhar » 08 12 2012, 21:48

E,и аз да сложа нещо:

Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 08 12 2012, 23:20

trk2 написа:Много рядко срещам групови снимки. На мен са ми интересни такива снимки, защото има необикновени комбинации и носят някаква информация за собственика си.
Помня някога груповата снимка на колегата rouge ме беше впечатлила, последно видях снимката Стоян във “вристошот оф дъ дей” та рекох да направя отделна тема
Слагам началото с бившата ми четворка:
Изображение

Изображение
Добра идея...

Всички са чудесни, ама No 1 e No 1! :thumbup:

Потребителски аватар
iivetsa
Активен
Регистриран: 22 10 2011, 16:24

Мнение от iivetsa » 09 12 2012, 00:00

Ето и от мен няколко групови снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 09 12 2012, 00:19

Ето и от мен няколко:

1. Швейцарските ми - два броя Frederique Constant и едно Tissot LeLocle, плюс двата турбийона (китайски), плюс двата хронографа Belgravia (с китайски механизми), форумния Orient, едно Seiko и един Woodford (с ЕТА)

Изображение

2. Колекцията от съвременни Seagull, плюс три vintage Seagull, плюс форумния от WUS, плюс форумния на Chinese watch enthusiast assotiation, и един дайвър Parnis

Изображение

3. Колекцията от vintage китайски часовници:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

4. Колекцията от реплики

упс, няма да я показвам :))

Поздрави, Миро.
Последна промяна от miroman на 09 12 2012, 23:31, променено общо 1 път.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

IlianC
Активен
Регистриран: 14 11 2012, 21:27

Мнение от IlianC » 09 12 2012, 00:30

Колега miroman. евала като се казва на един съседски език! Или "chapeau" на французки. ::up:: Не съм любител на китайското часовникарско изкуство, но твоята колекция е впечатляваща!! Следя твоите изяви и във WUS и мога да кажа само едно: WoooW ::drinks::

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 09 12 2012, 00:56

Миро, ТИ МЕ РАЗБИ!!! ::huh:: ::huh:: ::huh:: ::huh::
Направо нямам думи... :crazy:
Ами шапка ти свалям за подобна колекция, човек. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 09 12 2012, 01:53

Миро направо утрепа коча с лопатата ::huh:: Евала :clap: :clap: :clap:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
Rado6364
Маниак
Регистриран: 02 09 2012, 15:49

Мнение от Rado6364 » 09 12 2012, 10:39

Колега Miroman Имаш много сериозна колекция - :clap: :clap: :clap:
Колко време ти отне за попълването и ?
Rado Zhivkov

Изображение

Потребителски аватар
rogue
Маниак
Регистриран: 03 05 2010, 16:21

Мнение от rogue » 09 12 2012, 15:39

Чудесни групови фотоси ::thumb::

Много ми беше любопитно да видя колекцията на колегата iivetsa и на Миро. Адмирации и за двамата. Миро определено е страхотен разбирач на китайците а iivetsa ми направи впечатление че е 'олд скул' милитари фен с всичките НАТО каишки, които е сложил. Не съм имал досега НАТО, но пък имам една поръчана ;) Ще ми се да ги пробвам като комфорт на носене.

трк2, сигурно тази снимка имаш впредвид:

Изображение

това беше преди повече от година ако не се лъжа. Сега трябва да направя ъдейт на колекцията. Steinhart Proteus вече го няма, размених го за Breitling Chrono Avenger, Sinn U1 e на метална верига в момента, сменени са и 'гащите' MM с една страхотна разръфана 'distressed' кожа (която е почти на цената на самия часовник, този часовник каквото и да му сложиш му стои съвсем на място).

Тази тема може и да послужи да покаже как се променят вкусовете с времето. Продължавам да харесвам контрастни и четливи циферблати, всичко де що направено като инстурмент, предимно aviation/flieger, diver като стил ми допада. Надживях периода дето носех всичко на кожа, смятам че часовника трябва да се носи както е предназначен: дайверите на метал или гума, флигерите/дрес на кожа. Има и изключения разбира се, часовници които могат да се носят еднакво добре и на трите.

Това е, следва ъпдейт, някой ден когато не ме мързи да наснимам новата 'формация'.
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill

Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Мнение от Prisadov » 09 12 2012, 19:32

Да идеята е много добра :) Опитах се да започна и аз това в секцията за ревюта и снимки,но явно не се получи....Евала на trk2,че е направил тук и поздравления за часовцниите,особено този Precista страшно ми харесва.....

miroman ,просто останах без думи....някадъде по темите беше споменал колко часовника имаш,та с нетърпение исках да ги видя :) Поздравления за прекрасната колекция също :)

http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=11455

това е моята малка колекцийка :)

Поздрави....

Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Мнение от Prisadov » 09 12 2012, 19:36

iivetsa написа:Ето и от мен няколко групови снимки:

Изображение

Изображение

Изображение
Колега, Кама-та от последната снимка е невероятна ! Поздравления за колекцията също :)

Поздрави...

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 09 12 2012, 19:38

iivetsa написа:Ето и от мен няколко групови снимки:

Изображение

Изображение

Изображение
Браво за колекцията,виждам,че Штурманские е в добри ръце! ::drinks::
Daydreamer

Потребителски аватар
ObZerver
Маниак
Регистриран: 01 04 2011, 11:47
Контакти:

Мнение от ObZerver » 09 12 2012, 19:46

Не е цялата колекция. Някои са на поправка, други пътуват към къщи, трети са в офиса и т.н., но в общи линии...

Изображение
::drinks::

П.П. Кафявата Амфибия 470 "Антимагнитные" (зад Буран-а) скоро преотстъпва почетното си място на друг часовник с кафяв циферблат и заема ново в колекцията на колега от форума.
...все по-рядко пиша във форума. Но пък все още често чета.

http://www.flickr.com/photos/plamenvele ... 042857674/

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 09 12 2012, 23:51

Rado6364 написа:Колега Miroman Имаш много сериозна колекция - :clap: :clap: :clap:
Колко време ти отне за попълването и ?
Благодаря на теб и на колегите за добрите думи. Първия си китайски часовник купих от аукцион.бг - марка "RUILI",но и досега не съм виждал никъде другаде часовник от тази марка, дори доайените в WUS не я знаеха ::yahoo::. Това стана може би преди около две години. Но в България да се колекционират точно китайски часовници е изключително трудно - колко ровене из неразбираеми сайтове с йероглифи и половинчати преводи съм изръчкал, просто не е истина.

За колекцията - със сигурност в България има доста по-добри колекции от моята, но от съветски часовници. Какви бройки съм виждал снимани и тук, и в друг форум...
Със сигурност има и много по-богати колекции от китайски часовници по света, но засега в България май съм единствения.
Както сте забелязали, опитвам се да ви заинтересувам с по-съвременните китайски часовници и пиша ревюта. На няколко пъти съм бил на ръба да започна да превставям и винтидж колекцията, но все съм се отказвал от страх, че ще е нахалост.
Но ако се направи един под-форум "Моята колекция", там може всеки, който събира часовници не само за носене, да си прави една тема и да си представя неговите "priceless" :)

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 10 12 2012, 13:34

Чак съм изненадан колко сте впечатлени от колекцията на Миро :) може би защото съм му чел и мненията във WUS, за мен хич не е чудно какви неща има той. Както съм казвал неведнъж не разбирам някой от възгледите му, но Миро е човек с искрена любов към любимото ми хоби.
Евала за всичко което си събрал пич! Според мен не трябва да си скромен, надали има много хора в света с подобни колекции. Едно твое мнение във WUS ме беше впечатлило, за това на каква стойност е била някоя от пратките от Китай. Може би трябва да напишеш и това на някой от отговорите за киселото грозде :) ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 11 12 2012, 11:01

Е*ати, яката тема... с извинение!!! :)

Браво на Миро за хубавата колекция.. имаме един колега, дето няма да му стигне батерията на фотоапарата, ако трябва да снима всичките си часовници.... :)

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 11 12 2012, 11:14

колегата директно да го включва към ел. мрежата и да почва да щрака!
ако трябва и служебни бележки ще му вадим за пред жената и местоработата! ::up:: :))

Потребителски аватар
evin
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 17:35

Мнение от evin » 11 12 2012, 11:20

Според мен Миро заслужава цял раздел само за китайски часовници, включително да модераторства и китайските реплики

Не знам защо форумът е ПРОТИВ репликите, при условие, че чисто механично и конструктурски са интересни. Одобрявам да е против търговията с реплики, но репликите са интересен предмет за дискусии.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)

Отговори

Върни се в “Фен теми”