Клуб Festina

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Отговори
Потребителски аватар
malinov
Новобранец
Регистриран: 06 01 2014, 03:23

Клуб Festina

Мнение от malinov » 14 05 2014, 21:55

Интересно защо не намирам нищо за тази марка часовници?! Скоро си взех такъв часовник и останах малко объркан дали марката е щвейцарска или испанска?
Festina е създадена в Щвейцария преди повече от 100 години ,но преди години е купена от испанска фирма... който има повече информация и впечатления за марката моля да пише.

Изображение

Това е моя красавец!
Изображение

Изображение

Dennis_B
Новобранец
Регистриран: 21 06 2012, 17:57

Re: Клуб Festina

Мнение от Dennis_B » 31 05 2014, 01:31

Добър ден и от мен :)
milanov часовникът е супер, радва окото.
Моите впечатления от марката са доста добри - вече около месец нося такъв часовник и е доста издръжлив и удобен... Бих се радвал да науча повече за марката, защото информацията в Интернет наистина е много оскъдна.
Ето го моят :)

Изображение

Изображение
Нестандартното мислене изкривява вижданията за света...

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 31 05 2014, 10:08

Festina е била швейцарска марка до кварцовата криза, след което изпада във фалит. После е купена от испански предприемач, който изнася производството от Швейцария - частично в Испания, частично на изток. Почти не използват швейцарски движения, повечето модели са с Мийота. Както и със Swatch и Swatch Group, бизнесът се разраства и около Фестина се създава Festina Group, която включва в себе си (освен Festina) няколко фешън бранда (Калипсо, Джагуар, Лотус) и няколко традиционни Swiss Made марки - Candino, Perrelet и Soprod. Самата Festina в днешно време е позиционирана ценово под средния swiss made клас, но произвежда доста прилични като качество часовници.

Потребителски аватар
DocVader
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от DocVader » 27 10 2014, 23:04

Изображение
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
popov308
Активен
Регистриран: 06 11 2015, 23:35

Мнение от popov308 » 25 11 2015, 13:20

Нов съм във форума. Забелязвайки темата за Festina, веднага се нахвърлих да чета, тъй като се самоопределям като фен на марката.
Учуден съм от слабата активност. Мисля, че този бранд е доста популярен и обичан по Света, не само заради мащабната рекламна кампания, свързана със спорта, но най-вече заради разнообразните дизайнерски решения при продуктите им и приличното качество на изработка.
Особено съм впечатлен от хронографите. Самата функция "хронограф" едва ли някога ще има реално приложение при мен, но пък часовниците от серията изглеждат внушително и всеки има своята особена красота.
Поръчал съм модела F6698/2, като обещанието на търговеца е да пристигне до седмица. Този модел най-много се доближава до разбиранията ми за семпъл часовник /без да е претрупан с "лунапаркови" елементи/, но същевременно раздвижен и сравнително масивен /без това да пречи на употребата/. За всичко останало си имам и едно Касио.
http://www.bgdot.com/FESTINA-SPORT-Chro ... 11&id=3068

Изображение

Потребителски аватар
popov308
Активен

Мнение от popov308 » 10 12 2015, 12:01

Въпросната Festina F6698-2 вече е при мен. Преди това разгледах безброй снимки, но на живо часовникът е много по-красив. Всичко работи коректно. Стрелките си застават точно на мястото в съответния час. За три дена забелязвам "избързване" с около половин секунда спрямо часовника на Time and Date, по който винаги се ръководя.
Лъскавите стрелки и цифри се забелязват дори при много слаба осветеност. Леко сферичното стъкло също допринася за тази информативност.
Хронографът също работи перфектно /не че някога ще го ползвам/. Радва ме, че копчетата за управлението му не стърчат, а са продълговати и прибрани към касата, което помага да ги забравиш.
При излагане на силна светлина, подсветката е ярка и красива в синьо-зелен цвят. Тази яркост изчезва след около 10 минути, но после маркерите светят достатъчно видимо чак до сутринта. Виждат се най-добре в пълен мрак. Разбира се, ако се изгаси лампата в стаята и настане пълна тъмнина, първоначално ти се струва, че нищо не свети, но когато окото се адаптира, точиците и чертите на стрелките бавно "изплуват" и стават видими. Минус е, че точките за часовете са еднакви, а можеше поне тази на 12 чс. да е по-голяма.
Часовникът стои удобно на ръката, а ниският му профил позволява да се пъхне безпроблемно под ръкава на ризата. Тъй като по него липсват обичайните за Фестина шарении, може да се носи и като Dress watch. Все пак да не забравяме, че напоследък Джеймс Бонд се появява с много по-"коледни" часовници.
Като цяло, засега няма нещо, което да ме дразни в часовника /освен еднаквите точки на подсветката/ и си го нося с кеф.
Поздрави!

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 10 12 2015, 12:30

Хайде честит,и да те радва дълго :thumbup:

IILCH
Напредващ
Регистриран: 12 01 2016, 04:35

Мнение от IILCH » 05 02 2016, 08:40

popov308 написа:Въпросната Festina F6698-2 вече е при мен. Преди това разгледах безброй снимки, но на живо часовникът е много по-красив. Всичко работи коректно. Стрелките си застават точно на мястото в съответния час. За три дена забелязвам "избързване" с около половин секунда спрямо часовника на Time and Date, по който винаги се ръководя.
Лъскавите стрелки и цифри се забелязват дори при много слаба осветеност. Леко сферичното стъкло също допринася за тази информативност.
Хронографът също работи перфектно /не че някога ще го ползвам/. Радва ме, че копчетата за управлението му не стърчат, а са продълговати и прибрани към касата, което помага да ги забравиш.
При излагане на силна светлина, подсветката е ярка и красива в синьо-зелен цвят. Тази яркост изчезва след около 10 минути, но после маркерите светят достатъчно видимо чак до сутринта. Виждат се най-добре в пълен мрак. Разбира се, ако се изгаси лампата в стаята и настане пълна тъмнина, първоначално ти се струва, че нищо не свети, но когато окото се адаптира, точиците и чертите на стрелките бавно "изплуват" и стават видими. Минус е, че точките за часовете са еднакви, а можеше поне тази на 12 чс. да е по-голяма.
Часовникът стои удобно на ръката, а ниският му профил позволява да се пъхне безпроблемно под ръкава на ризата. Тъй като по него липсват обичайните за Фестина шарении, може да се носи и като Dress watch. Все пак да не забравяме, че напоследък Джеймс Бонд се появява с много по-"коледни" часовници.
Като цяло, засега няма нещо, което да ме дразни в часовника /освен еднаквите точки на подсветката/ и си го нося с кеф.
Поздрави!

Изображение

Изображение

Изображение
Здравей колега и аз имам същия часовник. Служи ми вярно 2 години без са го свалям от ръката. Използван е при всякакви условия - студ, пек, всякакъв вид химии, керосин, обезмаслители и какво ли още не. Оказа се доста издръжлив. Единствения му проблем е че попадна на калпави майстори, които просто трябваше да му сменят батерията. В крайна сметка секундната стрелка е малко в страни и не му работят бутоните. Сега съм го дал на ремонт да му оправят тези проблеми и да му сменят кристала, че е малко по надран. Много си обичам този часовник. Пази го че не е много дуракоустойчив. Е аз не съм критерии, защото и на G-SHOCK-а успях да му направя деруга за един месец ползване.
Честито и със здраве да си го носиш

Потребителски аватар
popov308
Активен

Мнение от popov308 » 05 02 2016, 15:34

Благодаря колега! Тъй като моделът вече взе да поостарява, поръчах му едно резервно стъкло от Джулияни, ейтака да си го имам за всеки случай. Излезе 35 лв. Извенадах се, че стъклото всъщност е вид лупа. А часовникът е удобен, защото е с нисък профил и стои повече като гривна. Не се кандилка вляво или дясно, както други по-високи часовници. Поздрави!

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 06 02 2016, 03:26

И от мен една с колоездачна теметика

Изображение
Последна промяна от stepona555 на 22 03 2016, 12:57, променено общо 1 път.

eljoni
Активен
Регистриран: 28 10 2010, 10:04

Мнение от eljoni » 20 03 2016, 14:57

И аз в клуба:
Изображение
Масивен хронограф с променяща се визия спрямо настроението

Изображение

noX
Новобранец
Регистриран: 18 03 2016, 23:12

Мнение от noX » 21 03 2016, 21:13

Изображение

Номер 0354/5000 ::drinks::

Mbp3eJIa
Активен
Регистриран: 03 07 2015, 10:51

Мнение от Mbp3eJIa » 28 03 2016, 21:13

FESTINA Tour de France - Chronograph / F16350 ::yahoo::

Изображение

:) :) :)

Tissot 1853
Напредващ
Регистриран: 30 11 2015, 19:23

Мнение от Tissot 1853 » 17 05 2018, 18:26

Нещо и от мен

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
SHOCK
Активен
Регистриран: 23 08 2017, 10:20

Мнение от SHOCK » 07 06 2018, 08:40

Изображение

Изображение

Изображение
::up::

eljoni
Активен
Регистриран: 28 10 2010, 10:04

Мнение от eljoni » 12 06 2018, 19:43

Изображение

tigar4o
Напредващ
Регистриран: 16 12 2018, 12:33

Мнение от tigar4o » 16 05 2019, 23:34

Като за първа снимка нещо май не ми се получи !
Изображение

Потребителски аватар
Johnyiliev
Активен
Регистриран: 22 05 2019, 07:48

Мнение от Johnyiliev » 22 05 2019, 18:27

Хайде да се включа и аз, да има движение :) Изображение

Севгин.kaраджа
Новобранец
Регистриран: 25 10 2019, 13:08