Официален клуб на "БОЛНИЯТ МОЗЪК"

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Re: Официален клуб на "БОЛНИЯТ МОЗЪК"

Мнение от senna » 20 10 2015, 12:18

Аааа... не може без придружаващи заболявания ! Основното не протича така гладко иначе. :lol:

Значи колега PlayB0t, четириколесните имат емоционална стойност за мен, точно колкото има и една лъжица. Просто е неприлично да се храня с ръце или да маам пеш. :))
Виж с моторите е по-друго. За мен тези машини имат душа. Ножки ползвам. Имам десетина. Гледам да са в кондиция да режат хартия. :wink:
Съпътстващото на основното състояние съм си го диагностицирал сам, като мания по кожени якета. Ама истински! :lol: ::drinks::

П.П. И в никакъв случай не се считам за откачен. То и без това всеки психиатър ще ти каже, че нормални хора няма. Има само не прегледани. :lol:
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 21 10 2015, 20:01

Мдаа... да се върнем към часовниците...

То вярно трябва някой специалист да каже...

Седя и си мисля. Преди време, като ученик и баща ми ми подари първия часовник, беше някак си нормално да го поглеждам през 1 минута и да се блъскам из хората - най много да отнесеш "Абе ей, тиквеник, внимавай къде ходиш..."

Ами сега, коскоджамити голям човек, на възраст, може и в костюм, с някой нов влудяващ часовник на ръката, пак току да гледаш колко е часа? И тъй като явно не е заради часа, ами заради друго - заплесваш се и прегазваш хората по някоя централна улица, или отскачаш в последния момент :) Е, има разлика - вместо това горе, директното, чуваш отзад нещо приглушено, затихващо и не много ясно - вероятно същото :).

Има само едно нещо, дето ме кара да се съвземам в такива случаи - спомена за взводния в казармата, беше 1.90 висок. И като го направиха капитан, първия месец ходеше само с глава докрай наляво или надясно, да си гледа звездата на пагоните и минаваше през всичко напред с една и съща скорост :) .

Потребителски аватар
PlayB0t
Активен
Регистриран: 09 07 2015, 20:42

Мнение от PlayB0t » 22 10 2015, 21:25

Всеки обръща внимание на различни " детайли " в часовниците. Според мен няма нищо лошо в това да се сдобиеш с нов часовник, мотор или кола и после да им се нарадваш подобаващо :)
Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 22 10 2015, 21:51

Няма, вярно е. То радостта си е радост. Ама да стоиш жаден на някоя скала на брега, защото си изсипал последната половин бутилка вода за да изплакнеш солта от машинката... :crazy:
Е, ми стоял съм. :-D
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 22 10 2015, 21:54

Хора, аз ходя на работа с лично от мен изрязано и обшито хавлиено "парче" 30/15см в джоба, за да си оставям часовника на него.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 22 10 2015, 22:02

senna написа:Няма, вярно е. То радостта си е радост. Ама да стоиш жаден на някоя скала на брега, защото си изсипал последната половин бутилка вода за да изплакнеш солта от машинката... :crazy:
Е, ми стоял съм. :-D
Каква сол, това е невъзможно :) Защо жаден... Има мноого по - тежки случаи - да туриш дайвър 3000 м и на плажа, като прехвърчи мокрото дете и го напръска с вода, да му се скараш... Да знае, да внимава, че има и вода и пясък и сол наоколо :shock: ;)

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 23 10 2015, 01:30

vvgospodinov написа:Хора, аз ходя на работа с лично от мен изрязано и обшито хавлиено "парче" 30/15см в джоба, за да си оставям часовника на него.
Аз си носа калъф тип поничка , и си го държа в нея . А на бюрото имам кърпичка за очила с която го забърсвам ::angel::

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 26 10 2015, 01:41

Трябва да сме подготвени за всякакви ситуации

Изображение
hébergeur d image gratuit

Потребителски аватар
tzetz
Почитател
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 30 10 2015, 14:44

Аватарът ми говори сам. Подкрепям и с малко снимково доказателство!

Изображение

Един доктор ми каза, че при маниакалното ми състояние алкохолът бил помагал.
Започвам уикенд-терапия! ::drinks::
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 11 2015, 02:20

Спокойно, нищо ти няма, даже си супер добре. Сетих се нещо, дето съм го чел, или чувал. Когато човек почне да си забравя и изоставя без ясна прична ей такива интереси или някое "хоби", не е хубаво, трябва да ходи да си прегледа мозъка. Така че се оказваме в цветущо здраве и трябва да се постараем повече, като членове на клуба ;) Да видим...

За малко разнообразие от часовници - както си карах, щракнах с телефона през джама на колата едно красиво небе, днес вечерта на връщане към София и не погледнах по кое време беше, не е добре...

Изображение

Потребителски аватар
tzetz
Почитател
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 04 11 2015, 12:02

Днес един приятел ми заяви, че съм страдал от Клокизъм и Часовникофилия, причинявани от бактериите стафилоклоки! :-D
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 11 11 2015, 00:31

Ръководство за поставяне и носене на хубава каишка.
(За да не прати някой бърза помощ, този път изрично и предварително да спомена, че има и мааалко шега ;)).

Увод:

Убеждаваш се за сетен път, след 10-тина каишки и хвърлени пари на вятъра, че хубавата каишка е скъпа, много скъпа. Като изключим уникалните и хубави каишки на форума. Ръководството в голямата си част важи и за тях.

1. Прежалваш пари колкоto за един часовник, примерно за оригинален алигатор за известна марка. Казваш си - ако ще е гарга, рошава да е, щом е за този часовник и тази марка. И я купуваш. Това е положението.
2. Отваряш фирмената голяма опаковка, като внимаваш къде е каишката и да не я пипнеш отгоре с пръсти.

При поставянето:

3. Внимаваш за точен специален инструмент, концентрираш се максимално – и о чудо – каишката е поставена без щети. Отдъхваш си. Почиваш и пиеш нещо, за да удължиш очакването, преди да сложиш часовника.

4. Внимание! Каишката като нова е права, но не трябва да се „очупва“ и огъва предварително, трябва да си заеме сама формата във времето. Но отначало няма да е още по ръката, трябва да се закопчае малко по – дълга. Независимо дали е с катарама, или със сгъваема закопчалка. Ами сега? Може да останат следи от закопчаване на друго място... Преодолява се някак, но въпросът може и да те събуди пак през нощта.

Ако е с катарама - каишката в никакъв случай не трябва да се дърпа, прегъва на повече от 10 градуса и остъргва през катарамата, за да се вкара онова нещо в дупката. При разкопчаване, за да се излезе - също! Не е известно как точно може да се направи по друг начин, но всеки трябва да си го намери. Споменава се, че имало сполучливи начини, които се пазят в строга тайна, като влизат в действие и двете ръце и най малко 8 пръста.

Трябва да се внимава и с друг проблем – каишката заема формата на китката след известно носене и вследствие топлината на ръката, но в никакъв случай не трябва да се допуска потене!!! Виж т. 7.1.

5. Проблемът 2-ра гайка. Внимание! Няма нищо по неприятно от халтава 2-ра гайка, дето се разхожда, няма функция и никога не си е на място. За тази гайка трябват специални грижи и внимание, да не се разтегне още повече. За целта, преди поставяне на часовника, 2-рата гайка се плъзга до първата и края на каишката се мушка още веднага през двете, после се регулира леко и внимателно. Да не се допуска 2-рата гайка да е някъде до часовника и после след поставянето да се дърпа, гласи и разтяга.

При носене:

6. Независимо от душ сутрин и вечер, часовникът се сваля и китката се избърсва с влажна хавлия всеки 2 часа. Лятото по често. Китката се подсушава със суха кърпа.

7. Най важното. Каишката се променя отвътре при носене, малко или много. Даже и без недопустимото!!! потене на ръката. За да се гарантира да няма промяна на каишката отвътре, години наред :)), трябва да се съблюдава следното:

7.1. При най малкия признак на потене – часовникът се сваля незабавно и се поставя далеч от тялото! Ако трябва, се захвърля бързо и надалече върху нещо меко, за да се спаси каишката.
7.2. Ако има и най – малко съмнение, че има пот върху каишката, всичко друго се преустановява и каишката бързо се издухва леко с в среда с чист въздух. За целта се носи малка гумена или метална часовникарска помпичка :lol: . Не се допуска сушене с топлина или топъл въздух, третиране с вода, сапун, препарати за кожа и каквото и да е.
7.3. В къщи часовник с хубава каишка се носи върху кухненска хартия, увита около китката! :))

8. Часовникът с каишката не се закопчават върху онези възглавнички за кутии и навивачки, за да релаксира каишката през нощта и да не придобие онази постоянна кръгла форма. На каишката и трябва живот и движение. Оставя се през нощта с разкопчана закопчалка.
9. При студено време, сутрин преди излизане каишката трябва да се темперира на ръката най малко 20 минути. После не се излага на външна температура с разлика повече от 10 градуса от тази на тялото. Или се вземат мерки за термоизолиране на часовника и каишката, докато се стигне до кола, транспорт или където отиваме. Лесно е - събличаш си якето, колкото и да е студено и си го мяташ небрежно на ръката.

10. Каишката трябва да се пази от допир с предмети, издраскване и каквото и да е, също като часовника.

Ползата и удоволствието от тези усилия са очевидни - все едно носиш и се разправяш с 2 часовника, не само с един.

::drinks::

Mbp3eJIa
Активен
Регистриран: 03 07 2015, 10:51

Мнение от Mbp3eJIa » 11 11 2015, 11:38

phil05 написа:Ръководство за поставяне и носене на хубава каишка.
:)) с широка усмивка и внимание прочетох ръководството, колега ::up::

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 11 11 2015, 18:52

На 31.12.2014г. в 23:59, всички чакат да стане полунощ с шампанско в ръка, а други в готовност да палят фойерверки и да избухнат в радостни възгласи.... А аз... аз зяпам един протрек- беше ми интересно как ще смени- ден, дата, година, час и т.н. :)) Пълен идиот
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 13 11 2015, 20:38

При строителни работи, пеша по улици с много движение, покрай ъгли на къщи, в гората, или след 2-3 такива бири, на Ролекс Съб се слага транспортния протектор на безела. Щели да пуснат и керамичен :)

Изображение

Има и за целия часовник - брандирани :)

Изображение

Изображение

;) ::drinks::

penchod
Активен
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 19 11 2015, 12:15

Ох, хора ... Че е тежко, тежко е. Че е нелечимо, нелечимо е. Обче се оказа и доста заразно. За мен няма да говоря, това че децата имат по 2 часовника добре. Съпругата, както се сещате и тя не като с без хич, обаче преди 2 седмици си купи 2 броя нови. Но днес ме разби...
В 8:30 ми се обади да се похвали, че от някакъв сайт е поръчала 8 часовника, щото били на разпродажба ::huh::
След кратка консултация с мен, поръча още 2 ::crap::
Добрата новина е, че не са mushroom, но като дойдат ще показвам. Аз лично такава пратка до момента не съм получавал...

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 19 11 2015, 12:49

Сериозна заявка за участие :thumbup:
Да са ти живи и здрави,все ще се уредиш покрай тях ::drinks::
Изображение

penchod
Активен
Регистриран: 24 01 2013, 00:06

Мнение от penchod » 15 12 2015, 19:12

Та както обещах, пратката дойде и снимам. Утре се очаква още един часовник, а по детайлни снимки ще направя в ревю на марката, което замислям да спретна.
Изображение
upload jpg

Потребителски аватар
loveseiko
Новобранец
Регистриран: 14 03 2017, 05:41

Мнение от loveseiko » 15 07 2017, 15:31

phil05 написа:На някои във вените им тече бензин, вместо кръв – ние може пък да имаме по сърцата или главите кой винтов, кой силициев баланс, полирани колела или малтийски кръстове. Може и нек‘ви полирани стрелки и индекси. Чудя се, какво ли ще покаже един магнитен реознанс ;)

Ама според мен не е проблем – просто друго състояние и измерение. Или друг вид. Може и да има такава по различна цивилизация, само баланси и колела, и то какви :shock: , Като гледам разни нови механизми :) . Направо си е страшно, какво може да има. Защо не?

А бе нещо се е вселило в нас, не знам какво...
БраВО страхотно казано,много точно!!! ::yahoo:: ::up::
повтарям:Човека откри времето,Сейко го усъвършенства!!!

narhaim
Напредващ
Регистриран: 20 08 2016, 21:52

Мнение от narhaim » 13 03 2018, 00:39

Здравейте и от мен.
Аз съм сравнително нов в отделението, но бързо бързо се сдобих с 11 бр. часовници :D
Слабост са ми старите дрес часовници....голяма страст.
Постоянно следа разни форуми и търгове, да изпадне нещо. Взимам го и лека-полека го връщам към живот.
Ходя при много добър часовникар, и връща антиката обратно към живот.
До скоро се заигравах с 2 мортими, а най-скъпия ми проект е една Амфибия.Реставрацията й ми излезе колкото да си купя чисто нова...дали нямаше да ми излезе и по-евтино, но сега адски много и се кефа, особено с надписа „сделано в ссср”, ммммм душевен оргазъм.
До скоро се смеех на едно приятелче, че върви в тях с 2 часовника, но веднага щом и аз почнах да се разкарвам из нас с 2 бр автомати, му звъннах да де извиня :D :D
В общи линии положението е страшно.... :D :D
Orient AAA. Seiko 5. Casio Fossil Chronograph Diesel
Восток Амфибия Слава. Mortima Starmaster Mortima Mayerling

Отговори

Върни се в “Фен теми”