Официален клуб на "БОЛНИЯТ МОЗЪК"

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Re: Официален клуб на "БОЛНИЯТ МОЗЪК"

Мнение от Toshiro » 13 03 2018, 13:08

Аз от няколко месеца, сигурно половин година, съм се поспрял. Хвърлям пак по някой плах поглед на промоциите, Хроно24 и базара на форума, но все успявам да се овладея някак, защото иначе ще трябва да отложа Suzuki SV -то с още 5-6 години и то тогава я камилата, я камиларя.

Потребителски аватар
forski
Напредващ
Регистриран: 10 06 2016, 13:37

Мнение от forski » 02 06 2018, 22:52

Аз все още съм добре, от както открих форума съм сменил само 4. Успокоявам се с това че поне не ги събирам. Купувам, нося, продавам, купувам :)
DW-5600 HR

tonny
Новобранец
Регистриран: 24 04 2018, 17:20

Мнение от tonny » 03 06 2018, 01:16

знам вече къде да пращам тези които ми казват че аз съм ненормален с тея мои часовници ::up::
така не бях се смял отдавна но в доста от коментарите виждам частица и от себе си и то не малка ;)
да не се повтарям за носенето на два часовника вкъщи и т.н няма да споменавам...
на мен много често взе да ми се случва да поглеждам часовника да видя колко е часа,гледам го няколко секунди,ех красавец....вдигам погледа ,минава минута-две абе аз часа щях да гледам ,айде пак,секундната стрелка ме хипнотизира нещо,пак дигам погледа,ах пак не видях часа,почвам се нервя на себе си...получавам смс,вадя телефона,аха 7:30 ,нищо интересно там....
другото което почнах да правя от година-две, да си купувам един и същ модел по два пъти ама различен циферблат и т,н ги понося малко,да реша кой по ми допада и другия да го продам ,първите 2-3 пъти опита беше успешен,викам става номера ама сега не мога се оправя с тези тука,така че ще съм благодарен на всяка помощ и мнение ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
spring_drive
Почитател
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 03 06 2018, 13:28

Нещо къщата взе да ни отеснява :shock:
Изображение
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 03 06 2018, 14:01

Offtopic: покажи
Ами, има два варианта: нова къща или подстригвал стадото...:)!!! Ама като гледам темата, май ще е първият...
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
ivo p
Маниак
Регистриран: 20 09 2014, 11:31

Мнение от ivo p » 27 08 2018, 23:07

Такаааа, търся помощ. Имам проблем- въпреки всички тези, се оглеждам за още.

А не ми се и разделя с тях...

Изображение

Изображение

А интересното е, че нося този доста често.
Изображение

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 27 08 2018, 23:12

ivo p написа:
27 08 2018, 23:07

Изображение

Изображение

Изображение
Мога да помогна за Корума, трите Амфибии, бронзовият Хелсон и още нещо :) :) :)

Потребителски аватар
atans
Маниак
Регистриран: 08 05 2017, 11:32

Мнение от atans » 27 08 2018, 23:21

Като цяло има н какво да се спре човек ако ще се помага ;) Аз не съм като Митака. Ще взема само ZRCто . Хаххаха ееееее може и някой друг ако имам възможност.

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 27 08 2018, 23:21

" ivo p " и тебе те хапе кучето здраво. Знам какво е . Моите не са от този ценови клас, но са много, много. Сега пиша и си гледам кутиите, ама е тъмно и утре може и да ги снимам. Днес поръчах и поредния си часовник. Иначе в навивачката стоят 4бр. в готовност и един е на ръката ми, а в кутиите имам няколко навити "ръчки" , готови за слагане. Абе страшна работа...

П.П. И аз се облизвам на доста от твоите, ама няма да кажа за кои. Но не ги продавай, поне да знам, че не съм сам в болеста ни, ха, ха!

Потребителски аватар
ivo p
Маниак

Мнение от ivo p » 28 08 2018, 00:30

Хахахахахах, благодаря за подкрепата. Поне никой не каза, че съм напълно луд.

Иначе тези с места са май “ недосегаемите”- други отстрани се каня да раздвижа и така се каня цяла година :).

Торо- ще ми е много любопитно да направиш наколко хубави на твойте- много от тях са били в моя лист също.

Митак, с теб ме е страх дори да обсъждам- ще се окажа с още някой готин съветски, не че се оплаквач :)

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 28 08 2018, 06:49

най-накрая да покажеш и да оплакнем очите, има страхотни екземпляри, хексата,калмара, танкчето дето така си го паркирал в тъча, глисина.
Горната кутия не се коментира :thumbup:
Последна промяна от Vesire на 28 08 2018, 07:06, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nibaru
Маниак
Регистриран: 28 02 2015, 15:14

Мнение от nibaru » 28 08 2018, 06:59

Като ще "помагаме" и аз да се включа - ще те отърва от Aerospace Evo ::angel::
ivo p написа:

...
Последна промяна от nibaru на 28 08 2018, 10:56, променено общо 1 път.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 28 08 2018, 08:59

ivo p написа:

Изображение

Изображение

Изображение
@ivo p, не знам за болен мозък, но определено виждам една страхотна колекция, прекрасни часовници, искрено съм впечатлен :clap: :clap: :clap:
...go forward...

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 28 08 2018, 09:18

ivo p написа:
28 08 2018, 00:30
Хахахахахах, благодаря за подкрепата. Поне никой не каза, че съм напълно луд.

Иначе тези с места са май “ недосегаемите”- други отстрани се каня да раздвижа и така се каня цяла година :).

Торо- ще ми е много любопитно да направиш наколко хубави на твойте- много от тях са били в моя лист също.

Митак, с теб ме е страх дори да обсъждам- ще се окажа с още някой готин съветски, не че се оплаквач :)
Не си луд! Добре си си :)) :)) :)) Ще споделя само едно! Бях стигнал до около 400бр. руски и джобни....като в това число не влизаха часовниците за търговия както и тези за носене....
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 28 08 2018, 21:29

Ето анамнеза на болестта:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А в тази кутия имам малка колекция от съветски Амфибии и Командирски:
Изображение
Имам и едно чекмедже пълно със стари съветски, но нямах нерви да се боря и с тях, уморих се. ::huh::
А в момента съм с два часовника на ръцете и кенче бира Старопрамен, ама вече не ми се снима, релаксирам.
И има защо да се успокоявам, предстои ми да отида за една седмица на морето и съм в ужас - не мога да си избера часовници за пътуването.

ПП Ле лее, разгледах снимките и установих, че два часовника ми липсват. Това не може за бъде. Имам още два Суач - хронографи , но и представа си нямам къде са. Ами сега ...
Уф, ще отворя още един кен с бира.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 28 08 2018, 21:53

То и аз тъй :) Тия са само които са на каиш,което преведено на мой език ,значи ,че са работещи и такива които съм ремонтирал вече,другите които са по така,са си по кутиите, а не работещите и те в насипно състояние,чакат ред. Снимките са от когато купих вибрографа и си взех беля ::crap:: ,щото уж работят ,ама как, разбрах ,като отиде два месеца всичко да мине тест и резултата си личи от една тънка разделителна полоса в купчината,където в долната всеки в пликче и вътре на бележка написано какво му има,или по-точно какво,не прави както трябва. За следващите няколко години съм си осигурил забавлението ;) Та кандидатствам за член на клуба :lol:

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

cassillas
Активен
Регистриран: 26 05 2014, 09:27

Мнение от cassillas » 28 08 2018, 22:35

Хубаво е, че я има тази тема. Малко да се успокоя. Имам 14 часовника и си мислех, че нещо започва да ми хлопа дъската. Защото реално не успявам да ги нося пък всичките си ги харесвам. Но сега разбрах - аз съм си съвсем наред и няма още за какво да се притесявам.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 29 08 2018, 00:01

Ами, наред си... Заболяването прогресира неумолимо и не се осъзнава от страдащия, като всички тежки отклонения... :(

Няма никакво разбиране и помощ от страна на обществото към тази зависимост. Може да основем нещо с благотворителна цел, в близост до някоя малка пивоварна, от тези новите във форума и да помагаме кой с каквото може на другите, или на самите себе си.

Аз пробвам върху себе си единственият донякъде успешен метод, който временно помага. Почваш да ги продаваш, или да ги сменяш за някой нов, ужким по - убав. Но два за един, три за един. Така се мъчиш на надхитриш причината за заболяването, която е ясна, нЕкой нов и не какъв да е часовник. Както се гаси горски пожар, пак с огън. И ето хем нов часовник, хем временно облекчаване на състоянието, хем ония другите намаляват, да се не видят дано. Дано се свършат някой ден...

Не се знае какво става, като останеш само с един и той ти омръзне. Тогаз или идва спасението, да се скиташ блед и отнесен и да се връщаш постепенно в света на хората. Или има един краен метод за лечение, фиксация (връзване). Май го споменах някъде преди в темата :(

ПП. Майтапа настрана, респект :clap: за чудесата в последните постове, желанието и толкова работа и преживявания по тях, че да ги има и да живеят тези часовници! Да са живи и здрави и собствениците, и часовниците.

Потребителски аватар
ivo p
Маниак

Мнение от ivo p » 29 08 2018, 01:26

@Torro, ти си болен човек :). Но имаш много яки машини :clap: , все неща които съм се изкушавал да видя ( освен Панерайските вариации).
Алфите са ми много любопитни. ::drinks::

@Vesire- сгънал съм го Танка :lol: , защото от година му се каня да го разкарам и не се занимавам....

Митак, от теб не очаквах съчувстие, благодаря :). Ти си си истински колекционер- аз съм от тези дето трупат защото искат всичко и да го носят.

@Nibaru, шегата на страна, много съм впечатлен от Аероспейса, определено не беше любов ог пръв поглед- спомням си Стоян ми го хвалеше, а аз си виках брей че “спрял” часовник, лек, тънък, дрънка на тенеке, няма секундна стрелка, тези странни дигитални дупки, но откакто го имам е един от най- носените.

С една дума благодаря за моралната подкрепа от всички и особено на Торо и Сейкоша за споделената лудост.

Незмам дали ще повярвате, но откакто пуснах първия пост, все още :oops: не съм сменил Гармина, май ще ставам колекционер на миш маш часовници :oops: :roll:

Потребителски аватар
gordanz
Маниак
Регистриран: 29 07 2012, 02:54

Мнение от gordanz » 29 08 2018, 02:06

3 стрелковото Жан ришарче кефи доста :) Пиши ако решиш да го продаваш :)

Страхотна колекция имаш браво :) :clap: :crazy: ::yahoo:: ::up::
ivo p написа:

Изображение

Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas

Отговори

Върни се в “Фен теми”