<< MACRO WATCH PHOTOGRAPHY >>

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!

<< MACRO WATCH PHOTOGRAPHY >>

Мнениеот galliano » 04 04 2017, 19:11

Здравейте колеги, надявам се темата, която започвам да бъде интересна за много от нас. Винаги съм се прехласвал по снимки, които представят детайлите на любимите ни играчки. Често колеги и в нашия форум експериментират на тази тематика и ни радват с повече от чудесни фотографии, които след време забравям в кой фен клуб или ревю са публикувани и нямам възможност да видя повторно.
Би било хубаво да се насладим от близо на всевъзможни циферблати, стрелки, индекси, коронки, безели, механизми, каишки/верижки, закопчалки/бъкъли и всичко що е част от духа на часовникарството.
Нека представим един микро свят в макро детайли

Това са ми първите подобни снимки, като часовниците са част от личната ми колекция:
Изображениеupload img
Изображениеpicture uploading
Изображение

Изображение

Изображение

image free hosting
Изображение

Изображение

Изображениеscreen shot pc

Изображение

image
Последна промяна galliano на 08 04 2017, 18:15, променена общо 1 път
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Re: << MACRO WATCH PHOTOGRAPHY >>

Мнениеот mitadoc » 04 04 2017, 19:32

Браво,много хубави снимки.Ще се радвам да споделиш каква е екипировката ти.
Отново - много хубави снимки.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот galliano » 04 04 2017, 19:39

Ами преди известно време си взех втора ръка стар Nikon P500 и днес за пръв път реших да го тествам и това са му първите снимки. Понеже нищо не разбирам от фотография и само с телефон досега снимам реших да тръгна от ниското относно техника. Нямам търпение да видя включването на доказали се колеги като stdenev, Prisadov, cenzor, nibaru, stenli, Sir-a, PeturN и още много други :)
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот mitadoc » 04 04 2017, 19:53

galliano написа:Ами преди известно време си взех втора ръка стар Nikon P500 и днес за пръв път реших да го тествам и това са му първите снимки. Понеже нищо не разбирам от фотография и само с телефон досега снимам реших да тръгна от ниското относно техника. Нямам търпение да видя включването на доказали се колеги като stdenev, Prisadov, cenzor, nibaru, stenli, Sir-a, PeturN и още много други :)

И аз така ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 04 04 2017, 20:03

Наистина снимките са страхотни ::thumb::, както и другите във форума, които показваш. Но ако позволиш едно честно и открито мнение - мен лично не ме кефят макро снимки на часовници, циферблати и механизми. Мисля някъде го коментирахме. Не говорим за случаите, където открито се спекулира, но и малка крачка е достатъчна. Имаше едни Зенити... ::crap:: Това все пак не е градски часовник. Цялата работа е в миниатюрните детайли, постигнати с толкова можене и труд. Като ги направим толкова големи, не е същото, те не са такива. Все едно да гледаш илюзионост и да си застанал не където трябва, няма я вече магията... ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 04 04 2017, 20:07

Мен ме е страх да снимам макро, всякакви караконджули се показват на снимката. :lol:
Късоглед съм, най-обичам да ги гледам часовниците без контактни лещи, все са като нови. :twisted:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот kickimora » 04 04 2017, 20:16

:)
Изображение
Изображение
kickimora
Активен

Мнениеот petarstoil » 04 04 2017, 20:20

Е с`я вече ще "лъснат" всичките кусури на "прехвалените" марки :twisted: ... майтап, бе, Уили ;) /или не съвсем :wink: ?!/. Галине, снимките са един път :thumbup: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот stdenev » 04 04 2017, 20:20

galliano написа:Ами преди известно време си взех втора ръка стар Nikon P500 и днес за пръв път реших да го тествам и това са му първите снимки. Понеже нищо не разбирам от фотография и само с телефон досега снимам реших да тръгна от ниското относно техника. Нямам търпение да видя включването на доказали се колеги като stdenev, Prisadov, cenzor, nibaru, stenli, Sir-a, PeturN и още много други :)

Гальо, не мога да ти опиша душевният комфорт, който ми създаде, слагайки ме в този списък и то преди Присадов, да речем (пък дори и да не си ги степенувал). :))
Благодаря ти, мой (както казва един твой съгражданин :) ) и другият път като дойдеш в София, бирите и мезето са от мен. :)) ::drinks::
А по темата - идеята е страхотна и определено ми харесва и ще се включа.
Апаратът, който си взел се справя доста добре, но и ти имаш усет за нещата според мен.
Поздрави.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 04 04 2017, 20:58

:) Само да не ме разбере накриво galliano, снимките са чудесни, респект за труда, моженето и желанието, всяко нещо и да се въртим с толкова хъс около часовниците е интересно и достойно за уважение и респект ::thumb:: Ама какво дa правя, това вероятно е неподвластно... Като погледна такава снимка, нещо ми се свива отвътре, какво ли ще видя ;), и защо. Честно, без да си кривя душата. Няма нищо общо с интересното, което показва galliano. Та затова ::drinks:: .

ПС. Като пример, стрелките на Helsona горе предпочитам да ги гледам малко по отдалече... :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот galliano » 04 04 2017, 21:33

:) Е Вальо, разбира се, че те разбирам по правилния начин какво имаш предвид. Те моите часовници си имат кусури и се виждат и без макро, но дебна оначи част от цифера, където са идеални :)) Но пък и темата ,ако не развлекателна може да е полезна точно по въпроса , който повдигна, че покрай хубавото може да се види и недостатък :) И между другото много ми харесва макрото, което е на аватара ти. Ти специално имаш какво да покажеш винаги и някой път "стисни зъби" и се включи в темата, ще бъде само в плюс за форума ::drinks::

Стояне :) ....не съм ги степенувал, но да кажем сте на кантар всички, но пък аз ще си търся бирата и мезето :))

kickimora, sarb-а си е красота както и да го снимаш ::drinks::
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот dpt » 04 04 2017, 22:00

Много хубава идея за тема. Нямам много макро на моите часовници, но ще се вдъхновя да направя наколко в следващите дни. Ето една от самото начало:

Изображениеimage hosting adult
Моята колекция https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-1868389100105089/?ref=aymt_homepage_panel

"От къс желязо той изработи малък часовник с много колела, който се навива и може да работи в джоба на дрехата или в кесия 40 часа"
Аватар
dpt
Почитател

Мнениеот ivanovnov » 04 04 2017, 22:13

Страхотна тема, вече съм фен. :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 04 2017, 22:15

galliano написа::) Е Вальо, разбира се, че те разбирам по правилния начин какво имаш предвид. Те моите часовници си имат кусури и се виждат и без макро, но дебна оначи част от цифера, където са идеални :)) Но пък и темата ,ако не развлекателна може да е полезна точно по въпроса , който повдигна, че покрай хубавото може да се види и недостатък :) И между другото много ми харесва макрото, което е на аватара ти. Ти специално имаш какво да покажеш винаги и някой път "стисни зъби" и се включи в темата, ще бъде само в плюс за форума ::drinks::

Стояне :) ....не съм ги степенувал, но да кажем сте на кантар всички, но пък аз ще си търся бирата и мезето :))

kickimora, sarb-а си е красота както и да го снимаш ::drinks::

::thumb:: ::drinks::

Ех, Галине, не ми трябва да стискам зъби да се включа, с удоволствие се включвам и се радвам, че си ме разбрал. Това на аватара не е много макро и добре че не е, че кой знае и там какво ще се види. Интересно ми беше това колело, чекръка и се позанимавах за какво са му такива спиците, като на пружиниращите колела на първите локомотиви. И на доста стари машини с ремъчни предавки. И имат ли някакъв смисъл в това колело в часовника. Това друг въпрос. Не ми връзвай кусур, при мен явно има свръхчувствителност на тая тема макро. Но ето пък някакво друго мнение, да речем малко за баланс, примерно да внимаваме да не прекаляваме. Говорили сме със Стоян, неговите снимки са страхотия, особено напоследък, той снима освен с друго и с макро, но не влиза в толкова детайли. Рекох му веднаж какви ли не обективи имам, само макро нямам и нещо не ми се снима часовник с макро. Снимките ти са едни от най хубавите макро които съм виждал де да бяха всичките така. Само че...ето едни от най старите снмки из компютъра ми, дето на времето ми насадиха такова чувство към макрото. Тогава си мечтаех за 7750 и като си зяпах, гледам нек'ви такива работи :(. Знам, че е така и същевременно не чак толкова така. И механизмът е по скоро красив, отколкото такъв и не е задължително да го гледам такъв.

Offtopic: покажи
Изображение
Изображение

А твоите наистина са чудесни! И ще е много хубаво да има още такива! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Prisadov » 05 04 2017, 00:48

Страхотна тема, ще участвам редовно.
Ето и един макро шот от мен, който мисля, че заслужава, да е тук.
Това е един от проблемите на макро фотографията. За да излезне добре снимката, всичките недостатъци ще излезнат, и реално изглеждат доста по-драстични, отколото са на живо. Но детайлите са и причината да харесваме чаовниците.

Изображение

Злати...
Аватар
Prisadov
Маниак

Мнениеот galliano » 05 04 2017, 01:24

Offtopic: покажи
Prisadov написа:Страхотна тема, ще участвам редовно.
Ето и един макро шот от мен, който мисля, че заслужава, да е тук.
Това е един от проблемите на макро фотографията. За да излезне добре снимката, всичките недостатъци ще излезнат, и реално изглеждат доста по-драстични, отколото са на живо. Но детайлите са и причината да харесваме чаовниците.

Изображение

Злати...

Чудесно включване, Злати. Брайтлинг си е кеф да ги снимаш, не само да ги носиш :)
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот The_Hunter » 05 04 2017, 12:13

Страхотна тема! Ще си позволя да се включа в нея с няколко снимки от един слънчев следобед, когато ми пристигна Bambino-то. За първи път тогава експерементирах с обърнат обектив, като нито бях спрял часовника, нито позиционирах хубаво стрелките, но човек се учи от грешките си : )

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
The_Hunter
Новобранец

Мнениеот cenzor » 05 04 2017, 12:40

Изображение
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 05 04 2017, 12:58

Хайде и от мен като за начало :

Изображение

Изображение

за тази не съм сигурен дали се води макро

Изображение

Изображение

И малко заиграване

Изображение

Изображение
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот aaron » 05 04 2017, 15:47

Големи красоти, яки камери! ::thumb::
Аз реших да пробвам с един ветеран, който тиктака от 1957г. досега и любителски апарат Panasonic.

http://i.imgur.com/RdjVkX6.jpg

Изображение

http://i.imgur.com/RHYtkSZ.jpg

Изображение
Аватар
aaron
Активен

Следваща

Назад към Фен теми