Часовници и автомобили & Co. :)

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!

Re: Часовници и автомобили & Co. :)

Мнениеот alex_slav » 09 06 2017, 22:44

Повечето марки си имат култови модели, дори скучните за повечето хора тойоти, ама ето каква си харесах, просто жестока. Вечен дизел, задно, супер класика.

http://foro.clubjapo.com/t/vendo-cambio-toyota-cressida-1985/31952
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот ostap » 09 06 2017, 23:28

phil05 написа:
Затова, малко по темата, стискам палци на Алфа да направят нещо наистина свястно, защото има на какво да се опрат и това не е само старата избледняла слава. Щом веднаж са го постигнали, значи знаят как и там е цялата работа. И сега във всяка Алфа човек ще намери нещо интересно, специално и заслужаващо внимание, независимо че някоя Киа ще я превъзхожда по не знам какви параметри и показатели, като че ли става въпрос за някоя машина за производство какво ще изкараш с нея.

Напълно подкрепям :thumbup: Алфа е прекрасна, красива и вълнуваща като ария от италианска опера. Истина е че от 90-те насам качеството на италианските коли е зле. Дано да оправят нещата, марката го заслужава. За жалост за Ланчия нямат пари и за сега не се предвиждат нови модели и развитие на марката :( През 80-те във всички иалиански криминалета с Джулиано Джема, Франко Неро или Микеле Плачидо хвърчаха алфи, фиати и ланчии :-D
А Ален Делон имаше договор с Ланчия в полицейските си филми от онова време. ::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот phil05 » 09 06 2017, 23:55

И ние като деца зарязвахме топката и бягахме през половин София да зяпаме Алфата на Гунди, като се чуеше, че била спряла не знам къде си. Което не знам дали е било само от снобария и престиж и за нас, и за него, да почива в мир, светла му памет. Тогава нямаше толкова маркетинг и колко ни е бил акъля, но веднага и отдалече се виждаше, че е...бе направо си беше извънземна.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nilro » 10 06 2017, 00:00

То, качеството и при Мерцедес не е същото, както преди. А, италианските коли за цената си предлагат повече дори. Аз като избирах гледах Бмв, Нисан и Фиат с нищо първите две не превъзхождаха фиата освен с двойната си цена. Дори мисля, че фиата ги превъзхожда от всякъде. И още нещо аз се убедих, ако ще е дизел само италиански, това са вечни дизели, определено знаят как да правят дизел тия хора.
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 06 2017, 00:17

Айде пак старата песен, с НИЩО. Нагоре беше по добре, с мярка. Ужким постигнахме някакво съгласие, ама нЕма успеваемост...Как така хептен с нищо, превъзхождат Фиат поне с престиж, като швейцарски часовник :wink: :))

Хайде да помоля пак, стига с тоя престиж и маркетинг поне в тая тема. И не започнах пръв, там нагоре пише :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот stefanov_s » 10 06 2017, 00:22

Алфа ми беше първата... 156 2.4 jtd... кола, която ще я запомниш - и с добро и с лошо. Уникална визия, вървеж, който за мен тогава беше извънземен, директно управление, любов... от към качество уникален боклук, няма нещо, което да не съм сменил и то само с оригинално и без икономии, 0 надеждност, но пък има сърце, душа, чак ми залипсва като ме сетихте, малко като с часовниците. Аз никога не бих могъл да карам някоя Дачия или Форд например...надеждно, икономично, твърди седалки и сиви пластмаси и управлението направено да може да го кара жена ми най-лесно...въпрос на светоусещане предполагам. Премиум марките имат и различно усещане, дори една 7ца за 20 хил лв е смешно да се сравнява и с най-новата и наточена Insignia за 80, не е само "престиж" според мен. Между другото, ако има някой с опит със CLS 500 около 2008 да сподели, на крачка съм от там...
stefanov_s
Активен

Мнениеот stepona555 » 10 06 2017, 00:25

Малко връщане към темата , забравил съм една "снимка" ::drinks::
Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот ZeroReverse » 10 06 2017, 08:35

stefanov_s написа:Алфа ми беше първата... 156 2.4 jtd... кола, която ще я запомниш - и с добро и с лошо. Уникална визия, вървеж, който за мен тогава беше извънземен, директно управление, любов... от към качество уникален боклук, няма нещо, което да не съм сменил и то само с оригинално и без икономии, 0 надеждност, но пък има сърце, душа, чак ми залипсва като ме сетихте, малко като с часовниците. Аз никога не бих могъл да карам някоя Дачия или Форд например...надеждно, икономично, твърди седалки и сиви пластмаси и управлението направено да може да го кара жена ми най-лесно...въпрос на светоусещане предполагам. Премиум марките имат и различно усещане, дори една 7ца за 20 хил лв е смешно да се сравнява и с най-новата и наточена Insignia за 80, не е само "престиж" според мен. Между другото, ако има някой с опит със CLS 500 около 2008 да сподели, на крачка съм от там...

Offtopic: покажи
Oсвен ако Алфата ти (или коя да е друга марка) не си я взел чисто нова, не знам как може да съдиш за качество. При 2ра ръка автомобил всичко зависи от това как е била потдържана от предния собственик. Имам близки приятели които се наиграха с бмв-та и волксвагени които не излизаха от сервизите. Моята алафа също е ходила бая в сервиз, но основно за модове не за ремонти. Сега ми предстои първия сериозен ремонт - смяна на съединител което реално си е консуматив. Преди това съм сменил 1 турбо път и едни носачи, още като я купих. За мен това не е критерий че алфа е по здрава от бмв - 2ра ръка автомобили са кой знае предния собственик какво ги е правил.

Иначе за БМВ, Ауди и Мерц, премиум автомобили са и разликата с други не премиум марки/модели не е само в маркетинг и цена (И Алфа се водеше премиум макар че в последните години моделите им не бяха много на ниво). Качеството на изработка, звуко изолация и детайлите са на друго ниво. Комфорта ако е фактор в дадения автомобил също. Но като здравина не бих казал че са нещо отгоре спрямо кой да е друг модел от друга марка който няма заводски проблем. Всеки модерен автомобил е "здрав" (пак повтарям стига да няма производствен/инжинерен дефект в нещо). Колко зависи от това как човек го гледа и използва.
Аватар
ZeroReverse
Активен

Мнениеот nilro » 10 06 2017, 09:25

ZeroReverse Абсолютно правилно казано. ::drinks:: Точно при фиатите мен ми направи впечатление добрата шумоизолация още с пунтото, което е 2001година направо ме учуди за такъв клас автомобил. Може би все пак си е заслужил приза кола на годината и бестселър в Германия. А, кромата няма да коментирам това за мен е уникален автомобил има естествено и своите забележки. Също невероятно тиха един човек като пътувахме с 150 на магистрала ме попита коя година е колата, нова ли е?
И него това го впечатли, а той кара Тойота от същата година. Бмв като съм карал имам чувството, че мотора е при мен чува се даже и турбината, но пък там може и нарочно да е за кеф. ;)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот stepona555 » 10 06 2017, 15:51

Млко по добър опит , вече си личи че е женска кола
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот KDelchev » 10 06 2017, 16:02

Алфа, еех страхотни автомобили със собствен дух, който за жалост липсва от десетилетия. Както е казал Хенри Форд: "Като видя Алфа, и и свалям шапка". По-горе прочетох какво я очаква Ланча, и ми стана жалко за марката, някои от нас помнят подвизите от едно време на прословутата Делта Интеграле.
Новите коли, за мен са друга бира, от доста години подменям нови служебни автомобили от няколко различни марки /подчертавам, че не са флагманите на марките, и за тях нямам преки впечатления/, еми какво да ви кажа, на баща ми колата 1998г, по-малко проблеми има. Добре, че в повечето случаи гаранцията покрива ремонтите, а след това собственика от оперативния лизинг, защото ако ми бяха лични автомобили... ::crap:: Марки, умишлено не споменавам, защото ще подпалим темата.
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 10 06 2017, 16:16

Млко по добър опит , вече си личи че е женска кола
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение[/quote]

Колега, тайно си мечтая, да ми се налага, да си искам едно кръгче с това от жена ми. Дай Боже всекиму тая мъка :) По случайно съвпадение на обстоятелствата, днес ме возиха в един Кайен, ама Магнум, ииииии........ първото, което се сетих, е дали да не взема една такава "женска кола" на моятата булка :)) :)) [quote="stepona555"]
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 10 06 2017, 16:55

Като стана приказка за Ланча........то някои от нас помнят и Стратос ;)
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот nilro » 10 06 2017, 16:57

Супер е кайена само да не беше с тоя калпав Ауди мотор.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот stepona555 » 10 06 2017, 17:00

По темата за вечните коли , на тая преди 20 000 за пръв път сменях нещо различно от консуматив , но почнаха да се обаждат дреболии, според мен ще изкара до 500к , според тукашните норми за преглед и няколко по 100к още ако е в БГ.
Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот stepona555 » 10 06 2017, 17:02

И да не отварям друга тема покажете какво зайче прави на тавана часовника ви докато карате
Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот otof » 10 06 2017, 18:33

ZeroReverse написа:Изображение

А как ще ти ходи и една Жулиета от ония години ::yahoo::
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 06 2017, 20:22

stepona555 написа:И да не отварям друга тема покажете какво зайче прави на тавана часовника ви докато карате
...

Гледай телепатия...Скоро и аз снимах едно зайче на тавана и днес таман мислех да сложа в загадките от какъв часовник е зайчето, ама и сам не мога да разбера и не се сещам :)) Та се отказах, но ти недей, сигурно ще има нещо интересно. И аз ще поработя по въпроса :wink: ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот nilro » 10 06 2017, 20:41

Сапфира прави интересни зайчета. Абе хора тотално откачихме децата ще ни се смеят :lol:
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 06 2017, 20:46

Абе не е истина... Как си държа ръката на волана, зайчето ми е някъде на вратата, та не гледам и напред...::crap:: Ако беше на тавана, пак добре.
Аватар
phil05
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Фен теми