Как да си купим Omega Speedmaster с "джобни пари"

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Как да си купим Omega Speedmaster с джобни пари

Мнение от mitadoc » 03 03 2018, 17:44

Тук е 48 месеца безлихвен лизинг за Омега и 24 месеца безлихвен за Ролекс. Успех,колега, аз нямам нерви за това вече,както и време. А и англичаните се оказаха по-лъжливи копелета от българите :)
Daydreamer

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 03 03 2018, 17:50

mitadoc написа:Тук е 48 месеца безлихвен лизинг за Омега и 24 месеца безлихвен за Ролекс. Успех,колега, аз нямам нерви за това вече,както и време. А и англичаните се оказаха по-лъжливи копелета от българите :)
Лизинг или заем?- много важно уточнение. Моята карера е купена със заем от предния собственик и се съмнявам, че ще бъде изплатен. Аз съм с впечатление, че ние сме лъжливите копелета :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 03 03 2018, 18:02

Лизинг или заем не е същото - и в двата случая ще заделяте пари от обичайните си доходи за изплащане на лизинга/заема. А схемата на колегата е : създаваме нов източник на приходи от търговия с часовници, и с печалбата от този нов бизнес си купуваме омегата. :ugeek:
Изображение

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 03 03 2018, 18:07

Точно там ми е идеята, да не се чувствам длъжен към покупката и отделно за да има с какво да си се забавлявам, досега са се завъртяли около 40-50 часовника и около 30 за продаване все още

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнение от mitadoc » 03 03 2018, 18:26

trk2 написа:
mitadoc написа:Тук е 48 месеца безлихвен лизинг за Омега и 24 месеца безлихвен за Ролекс. Успех,колега, аз нямам нерви за това вече,както и време. А и англичаните се оказаха по-лъжливи копелета от българите :)
Лизинг или заем?- много важно уточнение. Моята карера е купена със заем от предния собственик и се съмнявам, че ще бъде изплатен. Аз съм с впечатление, че ние сме лъжливите копелета :)
Къде съм казал заем? Лизинг, изплащане, все тази. ::drinks::
Daydreamer

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 03 03 2018, 19:13

Добре де, в София си, предполагам имаш хубава работа. Не е ли по-лесно да отделяш от заплата примерно по повече, без сделки и за около година, може би ще се случи чудото.
Аз се извинявам, че се меся в чужди теми. Поддържам Puzo ::thumb:: . От подобни теми оставам с впечатлението, че хората с такива идеи нямат доходоносна работа - тоест просто работа, за която е предвидено заплащане. И затова имат много време. Иначе колко му е да си спечелят парите с разумен труд.

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 03 03 2018, 19:19

Pfote2 написа:
Добре де, в София си, предполагам имаш хубава работа. Не е ли по-лесно да отделяш от заплата примерно по повече, без сделки и за около година, може би ще се случи чудото.
Аз се извинявам, че се меся в чужди теми. Поддържам Puzo ::thumb:: . От подобни теми оставам с впечатлението, че хората с такива идеи нямат доходоносна работа - тоест просто работа, за която е предвидено заплащане. И затова имат много време. Иначе колко му е да си спечелят парите с разумен труд.
Аз разсъждавам така главно защото мразя и бягам от търговска дейност! Купи-продай... и една торба с часовници - нееее! Не е за мен това. Тръпката идва като с мои честни пари с труд, без търговия стигна до заветната цел.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 03 03 2018, 19:24

Тези пари не е казано, че ще са нечестни. Човекът може да си плаща и данъци даже. Но имам една молба. Не слагайте на такива теми заглавия "Как да си купим ....", защото явно не всички сме тръгнали да купуваме Ролекс за 300 лева или Омега за 7,80. Тоест, не приобщавайте обикновените форумци към по-тарикатите, съответно към разполагащите с много време.
---
Освен ако не е на шопски заглавието: аз да си купим, ние да си купиме.

vladislavpasha
Активен
Регистриран: 21 09 2016, 12:27

Мнение от vladislavpasha » 03 03 2018, 19:24

Ами купуване, продаване, събиране, ремонтиране, снимане и др. подобни дейности свързани с часовници си е бая Пещене на крастата.Та по тази логика аз подкрепям тази дейност за набавяне на средствата.

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 03 03 2018, 19:37

Pfote2 написа:Тези пари не е казано, че ще са нечестни. Човекът може да си плаща и данъци даже. Но имам една молба. Не слагайте на такива теми заглавия "Как да си купим ....", защото явно не всички сме тръгнали да купуваме Ролекс за 300 лева или Омега за 7,80. Тоест, не приобщавайте обикновените форумци към по-тарикатите, съответно към разполагащите с много време.
---
Не мога да разбера защо в България на търговията с каквато и да е стока се гледа с лошо, почти съм сигурен, че всеки един часовник който съм продал е на най-ниската цена, която може да се намери на нашия пазар и да не кажа в Интернет. Отделен е фактора, че не винаги съм на печалба и затова просто ще ми отнеме повече време, но е важна целта. Както писах по-рано въпрос на приоритети и инат е това, като фитнеса и много други неща, отдайте го на хоби вместо да ходя за риба или кой каквото му е забавно, аз си играя да се занимавам с това. Имам доста други хобита и всякакви различни разходи и не мисля, че трябва да се оправдавам с това колко време имам или дали ми е доходоносна работата. Дали ще отделям на час два на ден или ще гледам Биг Брадър каква е разликата !? Отделен е въпрос защо съм се спрял на този модел и това е загубено време и критикуващите се замислете със свободното си време колко неща може да свършите и евентуно пари да изкарате ?

Потребителски аватар
cthulhu
Маниак
Регистриран: 24 09 2016, 16:03

Мнение от cthulhu » 03 03 2018, 19:56

Аз съм купувал часовник от сърмата (човек как го избра тоя ник...). Цената беше отлична ,както и часовника ,че даже и бонус имаше към него. Е как да не се кефиш на такива хора ? Човека няма нищо общо с някаква форма търгаш ,който едва ли не за 20лева отгоре ще те прецака ,с единствената цел да прибави към бюджета за омегата.

Sent from my 5080X using Tapatalk

limonata
Почитател
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 03 03 2018, 20:04

Важен е Пътя. Успех в начинанието.
“Ох, да, да, още, да, не спирай” - Джена Джеймсън

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 03 03 2018, 20:07

Моделът е един от най-култовите изобщо. Това е ясно! Ти го сънуваш, аз те виждам, че само за него пишеш от доста време. Успех ти пожелавам! Дано се случат нещата.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 03 03 2018, 20:13

cthulhu написа:Аз съм купувал часовник от сърмата (човек как го избра тоя ник...). Цената беше отлична ,както и часовника ,че даже и бонус имаше към него. Е как да не се кефиш на такива хора ? Човека няма нищо общо с някаква форма търгаш ,който едва ли не за 20лева отгоре ще те прецака ,с единствената цел да прибави към бюджета за омегата.

Sent from my 5080X using Tapatalk
Както в началото писах, щом аз си правя кефа за часовника гледам и другите да са доволни максимално. Ника ма остана от годините на CS и почти навсякъде съм регистриран така и си остана, ако има вариант да го сменя бих го направил

disco_volante
Активен
Регистриран: 23 10 2017, 15:21

Мнение от disco_volante » 03 03 2018, 20:16

Pfote2 написа:Тези пари не е казано, че ще са нечестни. Човекът може да си плаща и данъци даже. Но имам една молба. Не слагайте на такива теми заглавия "Как да си купим ....", защото явно не всички сме тръгнали да купуваме Ролекс за 300 лева или Омега за 7,80. Тоест, не приобщавайте обикновените форумци към по-тарикатите, съответно към разполагащите с много време.
---

"Как да си купим..." може да се тълкува и като наръчник за тези, които желаят, защо трябва да бъде приобщаване?

И ми стана интересно - кои точно са "по-тарикатите"?

Сарма, давай смело!
Offtopic: покажи
мислех да те питам за cs-a :)

vladislavpasha
Активен
Регистриран: 21 09 2016, 12:27

Мнение от vladislavpasha » 03 03 2018, 20:19

Не си ли играл в OPTILAN 12.
Успех в начинанието и най-важното е търпението.
Като събереш парите, да не започнеш колебанията и с други Омеги, Зенити или някой Ролекс. :)) ::drinks::

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 03 03 2018, 20:24

vladislavpasha написа:Не си ли играл в OPTILAN 12.
Като събереш парите, да не започнеш колебанията и с други Омеги, Зенити или някой Ролекс. :)) ::drinks::
Колебанията минаха общо взето, имах удоволствието да разгледам повечето класически модели и след като си играх с няколко Омеги си затвърдих желанието, следващата ми тема догодина може да е " Как да си купим Зенит Ел примеро "

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнение от mitadoc » 03 03 2018, 21:21

CapMa_B_MpaKa написа:
vladislavpasha написа:Не си ли играл в OPTILAN 12.
Колебанията минаха общо взето, имах удоволствието да разгледам повечето класически модели и след като си играх с няколко Омеги си затвърдих желанието, следващата ми тема догодина може да е " Как да си купим Зенит Ел примеро "
И аз съм те засичал в Контрата. Иначе Ел Примеро и на мен ми е следващата цел. ::drinks::
Daydreamer

Потребителски аватар
nilro
Маниак
Регистриран: 11 06 2015, 22:51

Мнение от nilro » 04 03 2018, 23:17

Определено трябва да взимаш продаваеми часовници и хем да са на цена, хем и да си на печалба. Щото като гледам и как "лесно" се продават бая ще чакаш. Като гледам тук във форума например, че и в ибея ако щеш доста добри часовници, инрересни и на добри цени някои си стоят по година две на обяви. Иначе успех с начинанието ;)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.

Потребителски аватар
RuKo
Маниак

Мнение от RuKo » 04 03 2018, 23:30

Ами като всяка друга стока ако цената е добра бързо заминава, от началотото на приключението вече зиминаха 30-40 часовника

Отговори

Върни се в “Фен теми”