ORIENT
-
СекундомеR
- Активен
- Мнения: 269
- Регистриран: 02 08 2010, 04:45
- Местоположение: Обл. Смолян
- miroman
- Маниак
- Мнения: 2474
- Регистриран: 15 06 2010, 23:06
- Местоположение: Пловдив
Re: ORIENT
Записвам се и тук.




---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.
- kokokoz
- Маниак
- Мнения: 4471
- Регистриран: 17 01 2011, 18:39
- Местоположение: софия
- kokokoz
- Маниак
- Мнения: 4471
- Регистриран: 17 01 2011, 18:39
- Местоположение: софия
-
Scandinavian
- Маниак
- Мнения: 1624
- Регистриран: 11 03 2011, 14:28
- Местоположение: София
Re: ORIENT
Колега, Citizen част от Orient ли бяха?
Нещо не са застъпени на нашия пазар, като Seko 5- цата или Orient - Crystal-а.
Иначе този Orient Star е уникално красив и ми напомня на Grand Seiko.
Нещо не са застъпени на нашия пазар, като Seko 5- цата или Orient - Crystal-а.
Иначе този Orient Star е уникално красив и ми напомня на Grand Seiko.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Casio G-Shock GW-B5600
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Casio G-Shock GW-B5600
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
- kokokoz
- Маниак
- Мнения: 4471
- Регистриран: 17 01 2011, 18:39
- Местоположение: софия
Re: ORIENT
ситизен са самостоятелни!до колкото знам те са най големия японски производител на часовници и техните компоненти включително и механизми!и като цени са по скъпи и от сейко и от ориент!преди години доста се продаваха но сега защо так позалезнаха в българия идея си нямам!иначе ориент са купени от сейко но са самостоятелно звено! 
- tuxy
- Напредващ
- Мнения: 69
- Регистриран: 07 01 2011, 15:00
- Местоположение: София
Re: ORIENT
+ 1 фен 
"Mechanical watches are not there any more to have the primary function of indicating the time. Their role is to present part of our personality" Julien Tornare CEO of Zenith
- sci
- Маниак
- Мнения: 2579
- Регистриран: 31 03 2010, 17:32
Re: ORIENT
Първият ми автоматик е Ориент 3 стар. Стоманен, но "Железен"!
- omegaqq
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 1759
- Регистриран: 13 02 2010, 15:28
- Местоположение: Прованс
Re: ORIENT
Доста време се чудих в кой клуб да се включа и накрая реших да е в този. Ориент са любимите ми часовници поради много причини. Часовниците на тази марка се отличават с простота на изпълнението (разглобявам ги за около 10 мин.), добра водоустойчивост(а са само WR), непретенциозни към пазене и профилактика, надеждни и сравнително точни.


- rogue
- Маниак
- Мнения: 1486
- Регистриран: 03 05 2010, 16:21
- Местоположение: София
Re: ORIENT
Eeee най-накрая част от колекцията на omegaqq
Лично аз съм фен на по-големите екземпляри от колекцията, тези с календара.
Сложи някой на кожа, ей така за разнообразие
Сложи някой на кожа, ей така за разнообразие
"Even the most eminent persons are subject to the laws of gravity" — Winston Churchill
- omegaqq
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 1759
- Регистриран: 13 02 2010, 15:28
- Местоположение: Прованс
Re: ORIENT
Няма как да стане. След едноседмично носене всяка кожена каишка става само за боклука и поради тази причина ама много ги недолюбвамrogue написа: ...
Сложи някой на кожа, ей така за разнообразие
- penmark
- Маниак
- Мнения: 1054
- Регистриран: 05 06 2010, 10:00
- Местоположение: Казанлък
-
kikars
- Новобранец
- Мнения: 4
- Регистриран: 29 11 2011, 17:52
- Местоположение: Русе/Варна
Re: ORIENT
Колега не си прав, защото на моя Orient му сложих кожена каишка и вече 6 месеца съм с нея и няма почти никакво износванеomegaqq написа:Няма как да стане. След едноседмично носене всяка кожена каишка става само за боклука и поради тази причина ама много ги недолюбвамrogue написа: ...
Сложи някой на кожа, ей така за разнообразие.
- omegaqq
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 1759
- Регистриран: 13 02 2010, 15:28
- Местоположение: Прованс
Re: ORIENT
Може да съм прав, а може и да не съм. Всеки разсъждава от собствената си гледна точка, та и аз от моята. Не твърдя, че каишката ще се износи за толкова малко време. Причината е друга. Аз много се потя, особено през лятото. Каишката се напоява с пот и след няколко дни от нея започват да се носят едни ухания дето ме е срам да говоря за тях. Та от хигиенична гледна точка не ползвам кожени каишки колкото и добре да стоят на дадения часовник.
- Stormbringer
- Напредващ
- Мнения: 40
- Регистриран: 27 01 2010, 23:10
- Местоположение: Под Тепетата
Re: ORIENT
Колеги някой случайно няма ли представител на серията Beast да оплакнем окото?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
- k-2
- Новобранец
- Мнения: 13
- Регистриран: 17 04 2010, 22:37
- felix
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 908
- Регистриран: 29 09 2010, 23:42
- Контакти:
-
vene_lin
- Активен
- Мнения: 162
- Регистриран: 29 05 2011, 11:07
- Местоположение: Плевен
- penmark
- Маниак
- Мнения: 1054
- Регистриран: 05 06 2010, 10:00
- Местоположение: Казанлък
Re: ORIENT
Удобна ли е? Корава, мека? Припотява ли? Мисля, че за плуване ще е добре, ама за ежедневна, ц.






























