ORIENT

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
messermann
Активен
Мнения: 137
Регистриран: 20 05 2019, 12:41

Re: ORIENT

Мнение от messermann » 01 02 2024, 23:01

childrolland написа:
30 01 2024, 13:25
Изображение
Страхотен! Може ли да споделите впечатления.

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 02 02 2024, 00:42

messermann написа:
01 02 2024, 23:01
childrolland написа:
30 01 2024, 13:25
Изображение
Страхотен! Може ли да споделите впечатления.
Благодаря!
- Много приятно се усеща на ръката - не е прекалено масивен; не е прекалено лек. Добро разпределение на тежестта и не висва при по-хлабаво носене на моята китка. Носи се като 40 мм (17,5 - 17,7 см китка).
- Като часовник, върви доста добре за момента - около 8-10 секунди по-бързо се движи, което ми е идеално.
- Тялото е на 80%+ полирано, но не е натрапчиво, защото добре се балансира от малкото бръш при лъговете и матираната вложка на безела.
- Цифера е много красиво тъмно син до черен (в зависимост от светлината). Това му е сила, ама и слабост, защото фината текстура по цифера (не е радиална смятам), както и липсата на вътрешно антирефлексно покритие, го кара (особено на снимки) да "сивее".
- С четимостта обаче няма проблеми, защото рамките на 5-минутните маркери и на самите стрелки (минути и часове) в такива случаи отразяват равномерно светлината, отразена от сапфира и сякаш светят. Лично на мен, този тип 5-минутни маркери (правоъгълни) и целият тиъгълник на 12 часа повече ми харесват, като изглед и като обем (дебелина), в сравнение с решението при Kamasu II. Допринася за усещането за дайвър-часовник, който си минава и за офисно-ежедневен. Много е удовлетворително как минутната и секундната стрелка стигат и минават през минутните маркери, а не само да ги сочат.
- Луминисценцията на трелките и маркерите (реално зелена) е достатъчно силна, за да кажа по всяко време на нощта колко е часа (поне 5-6 часа е четима на привикнало на тъмно око).
- Действието на безела при въртенето му е мазно - не са много "тракащи" кликовете (поне на моята бройка), в сравнение с другите дайвъри, които имам. С точното съпротивление е за удобно не инцидентно въртене, според мен.
- Короната стои малко малка, на фона на значителните гардове около нея. В повечето случаи, нямам особени проблеми с ползването, отвиването/завиването ѝ. Доста е полирана, с едри жлебове и с потни/мокри пръсти е малко по-пързелива, отколкото би ми се искало. Нямам подобни проблеми с короната на хронографа от предходния ми пост - по-голяма и с по "хаплива" текстура, ама той нали е кварц, та не се ползва особено :D.
- Моят е модела със силиконова каишка (ценово така ми се случи), която почти веднага смених - удобна е, ама много хваща влакна и прашинки. Освен това, на 17,5 см китка съм на предпоследнатата дупка (в посока към чаовника :D). На nato каишка се носи доста добре (мисля, че е 14 - 14,5 мм дебелината тогава). Временно съм на една метална верига, която ми беше под ръка, докато ми дойде една юбилейна, която поръчах (дано да стане).
Това са ми впечатленията за момента. :)

messermann
Активен
Мнения: 137
Регистриран: 20 05 2019, 12:41

Re: ORIENT

Мнение от messermann » 02 02 2024, 11:04

Много изчерпателно ревю👍. Колебая се между него и Кано, но това сериозно накланя везните към Камасу.

winnerkn
Активен
Мнения: 197
Регистриран: 25 01 2014, 16:28
Местоположение: София

Re: ORIENT

Мнение от winnerkn » 04 02 2024, 16:51

Първи опит за ръчно правена кайшка. Смятам, че добре се получи. А и този цвят много му ходи.
Изображение

Изображение

Изображение
Orient ETAC-000B
Citizen Eco-Drive Diver's 200m
Seiko 5 7009
Casio Edifice WR100
Casio G-Shock GA-201
Marina Militare

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 09 02 2024, 12:36

Изображение
На "дюбел" доста приятно се носи.

messermann
Активен
Мнения: 137
Регистриран: 20 05 2019, 12:41

Re: ORIENT

Мнение от messermann » 09 02 2024, 20:28

childrolland написа:
09 02 2024, 12:36
Изображение
На "дюбел" доста приятно се носи.
И добре изглежда ::up::
Моят пътува,другата седмица ще е при мен.

Потребителски аватар
aaron
Почитател
Мнения: 424
Регистриран: 19 07 2013, 23:58
Местоположение: В.Търново

Re: ORIENT

Мнение от aaron » 11 02 2024, 23:12

Тия дни последният ми останал SK беше реновиран и леко моднат.

Изображение

Потребителски аватар
aaron
Почитател
Мнения: 424
Регистриран: 19 07 2013, 23:58
Местоположение: В.Търново

Re: ORIENT

Мнение от aaron » 13 02 2024, 23:10

Ето още една снимка, специално за потребителя Puzo, понеже ми писа горещ отзив на ЛС,
а не мога да му отговоря, появява се това:
“Някои потребители не могат да бъдат добавени, тъй като нямат права да четат лични съобщения.“
::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 19 03 2024, 14:56

Изображение

messermann
Активен
Мнения: 137
Регистриран: 20 05 2019, 12:41

Re: ORIENT

Мнение от messermann » 19 03 2024, 16:02

Изображение

kkisyov
Маниак
Мнения: 624
Регистриран: 13 12 2010, 16:20
Местоположение: Габрово

Re: ORIENT

Мнение от kkisyov » 12 04 2024, 13:10

Изображение

kkisyov
Маниак
Мнения: 624
Регистриран: 13 12 2010, 16:20
Местоположение: Габрово

Re: ORIENT

Мнение от kkisyov » 12 04 2024, 13:12

Изображение

karlson
Активен
Мнения: 184
Регистриран: 01 06 2020, 13:41

Re: ORIENT

Мнение от karlson » 12 04 2024, 16:49

Втория ориент е по - хубав, но първия е по - готин.Втория е по - красив, но първия е по - як.Все пак втория е по - добър но първия е по - по!Абе...втория по ми харесва но първия по ме кефи.

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак
Мнения: 2445
Регистриран: 22 04 2016, 15:19
Местоположение: ВАРНА
Контакти:

Re: ORIENT

Мнение от SNikolov » 12 04 2024, 17:16

Изображение

Ако трябва да избирам не мога да реша дали small seconds шампанско или новият 38 мм. ::yahoo::
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Присъедни се към моята Facebook страница:

СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА И АКСЕСОАРИ - лично подбрана селекция на слънчеви очила, часовници, портфейли и други edc

https://www.facebook.com/avtentia

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак
Мнения: 2445
Регистриран: 22 04 2016, 15:19
Местоположение: ВАРНА
Контакти:

Re: ORIENT

Мнение от SNikolov » 15 04 2024, 11:30

Изображение
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Присъедни се към моята Facebook страница:

СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА И АКСЕСОАРИ - лично подбрана селекция на слънчеви очила, часовници, портфейли и други edc

https://www.facebook.com/avtentia

Потребителски аватар
ViktorMirkovich
Маниак
Мнения: 1857
Регистриран: 15 04 2015, 13:58
Местоположение: Пловдив

Re: ORIENT

Мнение от ViktorMirkovich » 15 04 2024, 20:58

Изображение

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


kkisyov
Маниак
Мнения: 624
Регистриран: 13 12 2010, 16:20
Местоположение: Габрово

Re: ORIENT

Мнение от kkisyov » 16 04 2024, 10:13

Ако трябва да избирам не мога да реша дали small seconds шампанско или новият 38 мм. ::yahoo::
[/quote]
Малката стрелка шампанско го продадох, защото ми беше трудно четим, заради полираните стрелки :)

botoroki
Новобранец
Мнения: 16
Регистриран: 15 05 2015, 22:38

Re: ORIENT

Мнение от botoroki » 21 05 2024, 14:23

Изображение

Потребителски аватар
SNikolov
Маниак
Мнения: 2445
Регистриран: 22 04 2016, 15:19
Местоположение: ВАРНА
Контакти:

Re: ORIENT

Мнение от SNikolov » 21 05 2024, 14:29

И аз имах шампанско small seconds и аз го продадох заради четимостта, обаче съжалих и сега пак имам един наличен уж за продаване и пак се изкушавам да си го запазя. Не е чак толкова лоша четимостта, пък красотата му на живо е неповторима.
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Присъедни се към моята Facebook страница:

СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА И АКСЕСОАРИ - лично подбрана селекция на слънчеви очила, часовници, портфейли и други edc

https://www.facebook.com/avtentia

kkisyov
Маниак
Мнения: 624
Регистриран: 13 12 2010, 16:20
Местоположение: Габрово

Re: ORIENT

Мнение от kkisyov » 21 05 2024, 16:17

SNikolov написа:
21 05 2024, 14:29
И аз имах шампанско small seconds и аз го продадох заради четимостта, обаче съжалих и сега пак имам един наличен уж за продаване и пак се изкушавам да си го запазя. Не е чак толкова лоша четимостта, пък красотата му на живо е неповторима.
Този със сините стрелки също много ме кефи, ама като знам колко бързо ми минава :))

Отговори

Върни се в “Фен теми”