ORIENT

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
SNikolov
Маниак
Мнения: 2445
Регистриран: 22 04 2016, 15:19
Местоположение: ВАРНА
Контакти:

Re: ORIENT

Мнение от SNikolov » 21 05 2024, 17:04

Абе и мен много неща ми харесват, но гледам да съм разумен. Не може 100 часовника Orient.
AUDENTES FORTUNA IUVAT

Присъедни се към моята Facebook страница:

СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА И АКСЕСОАРИ - лично подбрана селекция на слънчеви очила, часовници, портфейли и други edc

https://www.facebook.com/avtentia

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Мнения: 5834
Регистриран: 15 10 2009, 17:47
Местоположение: гр. София

Re: ORIENT

Мнение от cenzor » 21 05 2024, 18:35

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 25 06 2024, 17:06

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 16 07 2024, 10:31

Изображение

stucksider
Новобранец
Мнения: 29
Регистриран: 19 02 2024, 20:30

Re: ORIENT

Мнение от stucksider » 07 08 2024, 13:50

Първият ми часовник от марката, както и първия ми автоматик. Модел RA-BA0002E със зелен циферблат. Към момента е с точност около +10/14 секунди на 24 часа.
Изображение

Потребителски аватар
Bo Song
Маниак
Мнения: 660
Регистриран: 24 05 2018, 11:55
Местоположение: Пловдив

Re: ORIENT

Мнение от Bo Song » 28 08 2024, 14:55

Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Мнения: 4924
Регистриран: 04 12 2015, 18:57
Местоположение: Пловдив

Re: ORIENT

Мнение от petarstoil » 23 09 2024, 15:59

Изображение
Изображение

stucksider
Новобранец
Мнения: 29
Регистриран: 19 02 2024, 20:30

Re: ORIENT

Мнение от stucksider » 25 09 2024, 22:01

Вторият представител на марката в колекцията ми.

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 25 09 2024, 22:21

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 05 10 2024, 13:38

Изображение

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Мнения: 2699
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Re: ORIENT

Мнение от gata05 » 06 10 2024, 15:17

Не ги правят вече тези
Изображение

Потребителски аватар
naHuka
Почитател
Мнения: 463
Регистриран: 19 10 2016, 16:35

Re: ORIENT

Мнение от naHuka » 06 10 2024, 15:28

Това...старо ли е или reissue?

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 06 10 2024, 16:34

Спечелих го на търг тук '21 година някъде декември. Вървеше с кутия като на новите ориенти и пластмасов таг с номер SEM70002DG, който ми водеше към някакви варианти с шампанско-цифер и тук таме такъв син. Има си типичния бутон за смяна на деня от седмицата. Трапецовидното стъкло и цифера под него са много яки. Много запазено състояние. Касата е много копи/пейст на Rado DiaStar. На 7.09.22 спря да ми сменя ден и дата механизма. Занесох го на часовникар в Пловдив, който много уважавам. Той каза, че може да го оправи и често се чупели след време тия механизми за смяна, щото са пластмасови. Видя и засъхнала смазка тук и там. През месеците след това няколко пъти го търсих, да питам дали е готов часовника. Той казваше, че още не бил, имал някакви лични проблеми и т.н. Общо взето, бях забравил за точ часовник... 2 години и 1 месец по-късно, човека ми се обади и каза, че е готов часовника. Извини се много за забавянето и ми вика, че му дава 2 години гаранция. Сега работи перфектно и избързва с около 2 секунди на ден. Та... дали е стар, нов и т.н. - май въпрос на гледна точка. За мене е и двете :D

Потребителски аватар
ViktorMirkovich
Маниак
Мнения: 1857
Регистриран: 15 04 2015, 13:58
Местоположение: Пловдив

Re: ORIENT

Мнение от ViktorMirkovich » 06 10 2024, 17:26

childrolland написа:Спечелих го на търг тук '21 година някъде декември. Вървеше с кутия като на новите ориенти и пластмасов таг с номер SEM70002DG, който ми водеше към някакви варианти с шампанско-цифер и тук таме такъв син. Има си типичния бутон за смяна на деня от седмицата. Трапецовидното стъкло и цифера под него са много яки. Много запазено състояние. Касата е много копи/пейст на Rado DiaStar. На 7.09.22 спря да ми сменя ден и дата механизма. Занесох го на часовникар в Пловдив, който много уважавам. Той каза, че може да го оправи и често се чупели след време тия механизми за смяна, щото са пластмасови. Видя и засъхнала смазка тук и там. През месеците след това няколко пъти го търсих, да питам дали е готов часовника. Той казваше, че още не бил, имал някакви лични проблеми и т.н. Общо взето, бях забравил за точ часовник... 2 години и 1 месец по-късно, човека ми се обади и каза, че е готов часовника. Извини се много за забавянето и ми вика, че му дава 2 години гаранция. Сега работи перфектно и избързва с около 2 секунди на ден. Та... дали е стар, нов и т.н. - май въпрос на гледна точка. За мене е и двете :D
Знаем го този часовникар. С него всеки часовник идва като нов, даже си забравил за него. Иначе е без спор майстор.
Изображение

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Потребителски аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР
Мнения: 1759
Регистриран: 13 02 2010, 15:28
Местоположение: Прованс

Re: ORIENT

Мнение от omegaqq » 08 10 2024, 20:33

Изображение

Потребителски аватар
petarstoil
Маниак
Мнения: 4924
Регистриран: 04 12 2015, 18:57
Местоположение: Пловдив

Re: ORIENT

Мнение от petarstoil » 05 11 2024, 15:59

Пак в клуба. :thumbup:

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 05 11 2024, 19:30

petarstoil написа:
05 11 2024, 15:59
Пак в клуба. :thumbup:

Изображение
Цифера е с такъв наситено син цвят, че почти физически може да се усети вкус на мастило :) . Освен това, на тази по-стара версия Mako, както и Ray повече харесвам касите, които са еднакви, но различни от тези на новото Mako, което ползва касата на Kamasu-то, както и безела, които са някак по-скучни. Вярно, по-труден за хващане и въртене е безелът на Mako 2/Ray, но много харесвам как е скосен и компактен върху касата. На Kamasu и Mako 3, някак седи безелка като монтирана джанта на кола/не е от там :lol: Няма значение и че е минерално стъклото - по-малко рефлектира светлината от доста отражателния цифер и така се намалява "сивеенето". Аз вземах син Ray, ама за Mako 2 се вманиачих по черния цифер, без сънбърст - стегнат и семпъл.

nilro
Маниак
Мнения: 1097
Регистриран: 11 06 2015, 22:51

Re: ORIENT

Мнение от nilro » 06 11 2024, 22:55

За мен макото си остава най- красивият и любим мой часовник завинаги! Особено Мако първа генерация. Уникален часовник от гледна точка на дизайна почти няма ролексови истории, уникална изработка, детайл и много смислено направен по думите на един от най- добрите часовникари в София нещо рядко срещано и в дестки по- скъпи часовници. Аз лично имам три вече много редки и трудно откриваеми, като оранжевия за втори път го притежавам. Всичките цифери сами по себе си са уникални, брутални бих казал ориентското синьо си е синьо никой друг не го може това синьо мамка му! Орнажевото е едно такова като текстура на хартия напомняща леко кора на портокал. И накрая жълтото е малиии мале при облачно време седи жълт мат като жълтък на яйце на слънце обаче има лек сънбръст ефект много интересен жълт цифер наистина.
Изображение

Изображение

Изображение
ED ECCO UNA PROFANIA COMPLETA

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: ORIENT

Мнение от childrolland » 09 11 2024, 13:21

Изображение

Потребителски аватар
iuli1971
Напредващ
Мнения: 38
Регистриран: 11 02 2018, 17:39

Re: ORIENT

Мнение от iuli1971 » 12 11 2024, 16:47

Подарих си това бамбино,но останах с въпроси.
Произведено в Тайван,на циферблата липсва надписа Japan Mov't.И кутията е друга
Купуван е от timer.bg.Възможно ли е да е реплика.Четях чуждоезични материали по темата,че производството е изместено в Китай ,а механизма си е японски.
Иначе си е красавец.Дойде с всички документи и гаранция.Изображение
Изображение







Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от iuli1971 на 12 11 2024, 21:40, променено общо 2 пъти.

Отговори

Върни се в “Фен теми”