Клуб Tourbillon

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Клуб Tourbillon

Мнение от miroman » 22 12 2011, 13:59

Докато в клуба на Seagull има още някой друг, тук май сам ще си говоря :)

Все пак въпреки по-слабото разпространение, мисля, че трябва да уважим и съвременните постижения на часовникарската индустрия.

Ето и първия ми Exactano:

Изображение

Изображение

А това е втория Constantin Durmont:

Изображение

Изображение

Изображение

Опит дали ще стоят добре и двата на една ръка - не стоят добре :))

Изображение
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
ram
Маниак
Регистриран: 11 06 2010, 23:03

Re: Клуб Tourbillon

Мнение от ram » 22 12 2011, 21:03

Инересни екземпляри, дай повече инфо за тях. Изоставане, резерв, нещо повече за самите фирми.
„Времето е наркотик, много от него убива.“
Тери Пратчет

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 22 12 2011, 21:07

Не си сам в клуба, има и друг, но няма да го издавам, ако той сам не го направи :wink: ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 22 12 2011, 22:05

ram написа:Инересни екземпляри, дай повече инфо за тях. Изоставане, резерв, нещо повече за самите фирми.
Exactano е с PTS 3930 механизъм, 28 800 , втора часова зона, ден/нощ индикатор. За една седмица ускоряването е ~ 20 секунди, като го оставям през нощта с лицето нагоре. Резерв не съм мерил, със сигурност е над 24 часа, защото го навивам само вечер :).

Constantin Drurmont е с LiaoNing 5010 механизъм, всъщност това е първият китайски турбийон. Работи на 21 600, има варианти с дата и power reserve. Моят е без компликации. Нося основно него, твърдо 2 сек./ден напред, без значение как го оставям вечерта (което си е нормално за турбийон). Резерв също не съм мерил.
certomaz написа:Не си сам в клуба, има и друг, но няма да го издавам, ако той сам не го направи :wink: ::drinks::
Аз се осланях на теб да не съм сам, ама след като го продаде, не е ясно дали купувачът е член на форума...
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 14 01 2016, 00:15

Империята се въоръжава с турбильони :lol:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 17 01 2016, 16:49

Отдавна мечтаех да влезна в този клуб и накрая мечтата ми се сбъдна.
Не е нещо изключително и луксозно, но все пак е турбилон - тип "Карусел".
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 17 01 2016, 17:20

Честито ::drinks::
Механизма е същия като на междузвездни войни по-горе. Само, че 10 по-евтино излиза :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 17 01 2016, 17:26

И аз да се включа с моите

Изображение
Изображение

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 17 01 2016, 17:30

Да, същият механизъм е.
Иначе часовникът "Междузвездни войни" е много идеен. Хубава каса и циферблат. Общата визия е в духа на филма.Харесва ми!Сигурно феновете на междузвездната сага го търсят много. Е, не знам колко струва този часовник, но не би трябвало да е като някой швейцарски турбилон.

А твоите турбилони "trk2" са по-луксозни и стилни. Моят е по-спортно насочен.
Прекрасни часовници!

Потребителски аватар
galliano
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 00:01

Мнение от galliano » 17 01 2016, 22:25

Супер са ви часовниците, колеги ::drinks::
Торо, честито, много ми харесва. Лесно ли се ориентираш за часа, че малко им се е досвидяло откъм стрелки сякаш ::crap::
Последна промяна от galliano на 17 01 2016, 23:16, променено общо 1 път.
Пръв между равни...

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 17 01 2016, 22:49

Турбилон, ама китайски... китайски, ама турбилон. Не знам, имах един "гермазиан" турбильон - граф фон монте веро не знам си какъв си за около 6-700 лв мисля беше, виждал съм няколко други китайски пак... ама си личи, че са китайски мамка му, и вътре при повечето механизма го държи пластмаса... китайската мъдрост няма граници... обаче поне единият на тракера отзад гледам са го украсили малко, са се заиграли, че иначе "китайският шлиц" или "пекинските вълни", дето му викат е доста неподходящ избор за украса на турбилон б@си, те го правят на машини от по 5лв и на турбилоните... Ама пък все пак, за парите си предполагам е ок. Иначе показаните са готини, NAUTICA NO LIMIT ми хареса като дизайн, честито колега, интересен часовник, изглежда много добре. Стрелките на 10 и 10 ли са или това е част от дизайна на циферблата?
Изображение

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 17 01 2016, 22:59

това е величествено дизайнерско решение :) стрелките са малки и черни. Аз в началото когато го видях и си мисля що за хрумване е това :) После философски заключих, че нарочно са го направили така, че да може да гледаш само торбильона и да не се разсеиваш със стрелки. Torro ще си решава какво да го прави, но аз просто бих го шкурнал тоя цифер еи така на голо и бих го оставил да патенира и ще стане лудница ::up::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 17 01 2016, 23:15

Моите и двата са със пластмасови държачи. В началото и аз го намирах за проява на икономия, но си има и предимства допълнително омекотяват при удар.
Някой от големите марки като Картие също ползват пластмасови държачи.
Аз също съм изненадан от китайците в частност Сиигъл, които правят страхотни механизми но декорацията им куца. Но за тези пари толкова.
Които междувпрочем никак не са малко. Преди години механизма регулатор струваше около 600 щ.д. на едро, предполагам, че сега е по- скъп.
Касите на перпетуал не са на нивото за което Алекс претендира, но се ядва. Циферблатите не са машинен гилош, (то няма как за тази цена) но въпреки това само познавач може да познае, покритието е на топ ниво и ефекта е зашеметяващ.
Стрелките не са термично посинени, но и това синьо не лошо. Някой швецарски марки от ниския клас като Реймонд Вейл също го използват. От Миналата година Алекс почна да слага и термично посинени стрелки. Мисля да сменя тези на регулатора. За другия часовник няма да прави защото сиигъл са вдигнали много цената и повече няма да пуска бройки с този механизъм.
Касата на Торо е много интересна и ми харесва, но като цяло механизмите с изместен център на стрелките не ми допадат.

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 17 01 2016, 23:55

Честито Торо, добре дошъл в клуба на екзотиката. Изглежда масивен, но ми идва леко спортен, а представата ми за турбильон винаги е била изчистен и елегантен. С пожелания за Здраве, че по здравна каса тези часовници не минават. :) Не зная защо не съм се разписвал тук, от моя Stuhrling с Хуанджоу 3300 турбильон остана само снимков материал, дано радва някой както радваше мен. Не зная за Миро, но евала на Коце, че успя да запази и облагороди колекцията. ::thumb::

Изображение

Изображение

Изображение
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 18 01 2016, 20:39

Касата на NAUTEC NO LIMIT е малко в стила на любимия ми бранд PANERAI. Това е една от причините да се спра на този часовник. Разбира се основната причина е меканизмът. Стрелките са ужасни, много трудно се ориентирам за часа, макар , че вече свикнах. Подсветка почти няма, дори руските Амфибии са с доста по-силна подсветка. Все пак, като погледнеш часовника и видиш турбилона забравяш, че се интересуваш от времето, а това е прекрасно!
Циферблатът е една дизайнерска издънка и тези "ръчички" на 10 и 2ч. са много подвеждащи.
Едва ли на този етап ще посмея да правя интервенции на циферблата, но стрелките ще бъдат сменени с по-подходящи. Сега съм в процес на издирване, но и допълнително новите стрелки трябва да се нагодят на размерите на съответните оси, а тук ще се опира до помощта на нашите приятели - часовникарите.
В цялото му несъвършенство часовникът много ме радва и непрекъснато го гледам, дори го намирам за красив!
Трака доста отчетливо с 28800 уд./час и обичам да го слушам!
Пракрасна музика за ушите и радост за очите!
Последна промяна от Torro на 18 01 2016, 22:30, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 18 01 2016, 21:52

колега часовника ти е НАУТЕК а не НАУТИКА! различни марки са.
иначе е интересен часовник.

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 18 01 2016, 22:31

Да, така е "kokokoz"! Грешка при писане. Редактирах.

Потребителски аватар
Orack
Маниак
Регистриран: 13 01 2016, 17:13

Мнение от Orack » 03 06 2016, 15:06

Здравейте,
моля да ми дадете съвет относно избор на един китайски турбийон.
Харесал съм 2 модела – единият е Stuhrling Eclipse с ST93001, а другият Perpetual T03 с ST8000:

Изображение

Изображение

На Stuhrling ми харесва повече карусела и това че е с арабски цифри, но ме притесняват отзивите от сервизната поддръжка. Чета за паднали стрелки (вярно че е на моделите за по 50$, но все пак), не-признаване на гаранцията от производителя, ремонти които траят по 4 месеца и т.н.
Докато за Perpetual има само суперлативи както за качеството, така и цялостното обслужване, сервиз, поддръжка.

Предварително благодаря за споделеното мнение!

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 03 06 2016, 17:49

Аз съм за втория. Повече ми харесва. Имам подобни
http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=21890#p190065
http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=21890#p190065

snarlev
Новобранец
Регистриран: 30 04 2016, 10:43

Мнение от snarlev » 16 06 2016, 14:37

Уважаеми колеги съфорумци. Благодаря ви че върнахте вярата ми в живота. Бях убеден че в този живот едва ли ще сложа на ръката си турбильон. Харесал съм на Chronoswiss регулатор турбильон. Обаче това не го намирам в нета под BGN 40 k. Това за мен е бюджет с който мога да обзаведа няколко апартамента (занимавам се с мебели).
За най голяма радост попаднах на тази тема и устатових че има решение и за мен. Щом експерти в материята като вас си купуват китайски турбильони, значи не са за пренебрегване.
И о небеса, виждам Constantin Durmont регулатор турбильон, същия дизайн като мечтания и сънуван Chronoswiss, но както гледам, ще излезе в БГ под BGN 2k.
Това вече е много добра новина. Благодаря ви.

Отговори

Върни се в “Фен теми”