Клуб на Longines

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Re: Клуб на Longines

Мнение от Puzo » 18 01 2017, 00:18

Barking Dog написа:Много е готин! Изключително красив и изчистен дрес. Харесва ми контраста на белия цифер, златните стрелки и черните римски цифри. Аз харесвам най-много с централна секундна стрелка (има някаква магия да гледаш как се плъзга по циферблата), но твоя е много красив. Само в кутията ли го държиш или го разхождаш и навън?! ::drinks::
Разхождам го разбира се, как.. :) Но чакам пролетта и лятото да дойдат, както и поводи естествено! Тогава ще е интересното. :) ::drinks::
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 18 01 2017, 00:41

Ще призная ,че визията на часовника е повече от добра. В същото време ще призная,че имам силно съмнение за пълната му автентичност. Ще призная и ,че се опитах да подам някакви сигнали на собственика му и то по негова молба и то със съвсем деликатни намеци, по-скоро като отправни точки. За мене това,макар и красив, не е чистокръвен Лонжин. Допускам и да бъркам,ама надали и все пак ще се радвам ,ако бъркам ::thumb::

P.S. Има една мисъл на Циолковски: "Вселената е толкова необятна,че каквото и невъзможно нещо да кажеш ,че съществува в нея,никога не можеш да бъдеш сигурен ,че не е си прав."
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Puzo
Маниак
Регистриран: 18 10 2016, 09:37

Мнение от Puzo » 18 01 2017, 10:25

Seikosha написа:Ще призная ,че визията на часовника е повече от добра. В същото време ще призная,че имам силно съмнение за пълната му автентичност. Ще призная и ,че се опитах да подам някакви сигнали на собственика му и то по негова молба и то със съвсем деликатни намеци, по-скоро като отправни точки. За мене това,макар и красив, не е чистокръвен Лонжин. Допускам и да бъркам,ама надали и все пак ще се радвам ,ако бъркам ::thumb::

P.S. Има една мисъл на Циолковски: "Вселената е толкова необятна,че каквото и невъзможно нещо да кажеш ,че съществува в нея,никога не можеш да бъдеш сигурен ,че не е си прав."
Дори и да си прав, важно е състоянието на касата, на механизма, автентичността му и т. н. Също така по циферблата няма свиване на маркери или нещо изкуствено, което да се набива очи, освен ако не съм много кьорав... :lol:
След всички тези преимущества като се замисля, какъвто и ще да е циферблата, то няма значение май! :) ::drinks::
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 18 01 2017, 15:14

Ми точно. ::thumb:: И аз ти го казах вече. супер вижън си има .
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
go7hic
Активен
Регистриран: 04 09 2011, 15:20

Мнение от go7hic » 15 02 2017, 18:46

Може и да не съм за клуба , но аз си го харесвам . longines cal 428
Изображение
Изображение
Последна промяна от go7hic на 26 07 2017, 22:18, променено общо 1 път.

shtora
Маниак
Регистриран: 05 01 2010, 14:06

Мнение от shtora » 10 03 2017, 12:44

Много съм щастлив!
Longines възкресяват VHP - с още по добър механизъм.

http://mediacenter.longines.com/events/ ... C8Ls8pMhbm

https://www.longines.com/novelties/conquest-vhp

Още ми се издигнаха в очите (не че имаше много накъде повече).
Не зная какъв ще бъде пазарният успех, но за мен това е един от много много малкото примери за истински принос към времеизмерването в днешното "модно" време. Бяха и си остават едни от най-истинските производители на часовници.
Да, механизмът не е in-house де факто. На практика обаче, според мен, термокомпенсираните механизми на ЕТА водят началото си от легендарния 276VHP на Longines.

Видео:

И малко по темата от друг форум: http://forums.watchuseek.com/f9/longlin ... 20034.html

Потребителски аватар
carducci
Маниак
Регистриран: 19 04 2015, 00:15

Мнение от carducci » 03 07 2017, 16:41

Часовник, който за съжаление стои само в шкафа ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Learn from everyone. Follow no one. Watch for patterns. Work like hell.

chefopopov
Напредващ
Регистриран: 12 01 2016, 07:46

Мнение от chefopopov » 11 03 2018, 01:04

Изображение

::drinks::

Отговори

Върни се в “Фен теми”