Клуб Ракета

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Re: Клуб Ракета

Мнение от Дон Жуан » 07 06 2018, 11:54

acero написа:И аз така се успокоявам,че в мътните '90 всякакво го е имало. Докато съм на темата, ето още едно попадение.
Един от любимите ми е. Жалко, че не мога да го нося поради сътоянието му.
Изображение

Изображение
Колега, този "телефон" си е истинска находка ::yahoo:: ::drinks::
Силно начало с нови екземпляри!!! :clap: :clap: :clap:
Моята скромна колекцийка : http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=20141

pufokn
Новобранец
Регистриран: 21 08 2016, 10:49

Мнение от pufokn » 16 06 2018, 13:03

Профилактиран отпреди половин година,тази сутрин дойде време за почистване и полиране на прозореца и.....достоен член на колекцията СССР.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Камбуров
Напредващ
Регистриран: 21 05 2018, 00:02

Мнение от Камбуров » 19 06 2018, 00:15

Преди няколко седмици, съвсем по погрешка, купих (за части) това

Изображение

Изображение

След пристъп на артистичен порив, някакси се получи това

Изображение

Пенсионирането се отлага.

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 19 06 2018, 00:27

Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 19 06 2018, 02:16

Този модел на Ракета не бях го виждал, явно е от най-късните. Много добър. Веригата и окачването много ми мязат на едни модели на Слава кварц :roll: ма при унифицираната им икономика е било така Ракетата да не е кварц? ::drinks::

П.П. Намерих два. Логото на катарамата е като две противоположни стрелки, явно на производителя.

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 19 06 2018, 04:00

Вярно е, не са чак толкова много моделите с оригинални вериги. Полетите имат няколко доста често срещани модела, ракетите по-малко, но всичките май са горе-долу началото/средата на 80те. Според мен са избягвали умишлено да правят модели с оригинални вериги, защото неръждаемата стомана оскъпява излишно, а месинговата верига (както на тази ракета) пожълтява от потта за нула време. За Амфибия Нептун оригиналната верига е стомана, ама и там "верига" е много силна дума. Въобще веригите май не са им силата на братушките, ама не се и напъват.
Дори и в днешните модерни времена, който си купи амфибия хвърля стандартната верига още с отварянето на кутията и окача нещо друго (дето струва колкото часовника :) ).
Накратко, макар и доста запазен, този също е с пожълтяла долна страна на веригата ::crap::
Механизъм 2609НА , а това е серията от каталога 1983та

Изображение

Реших да го добавя към колекцията защото е интересен с коронката на 5 часа. Интересни са ми и другите 3 модела с окачването към каишка (адаптори за патенти). Какво хубаво и елегантно решение, а те вериги-мериги.

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 21 06 2018, 12:33

Изображение

Този модел, по каталожни данни, е в съвсем друг модел каси (с червена или златна секундна стрелка). Не мога да разбера дали тази комбинация е автентична или е сглобяван. Предполагам второто, но ако някой има информация ще му бъда изключително благодарен!
Иван

PS: Ще внеса малко пояснение. Тази серия се състои от няколко модела (около 8), с различни комбинации бял/черен цифер, златни/хромирани стрелки и каси. Дизайна на касата е един за всички модели от серията (златна или хромирана). Каталожен пример

Изображение

Изображение

Никой от тези модели не е с червена секундна стрелка (има много цветни снимки на моделите). Всички стрелки са в един цвят и отговарят на маркерите на циферблата.
Има само един модел (за който аз знам), който е с червена секундна стрелка, черен циферблат и златна каса. Ето го:
Изображение

Касата на този модел е съвсем различна от другите в серията, а да ви кажа честно не съм виждал друга подобна Ракета. Не че съм видял кой знае колко. Това, което ми е любопитно, е дали някой от Ракета феновете тук има/е виждал въпросната каса?

Потребителски аватар
Stewn
Напредващ
Регистриран: 08 02 2018, 23:13

Мнение от Stewn » 24 06 2018, 16:06

Изображение

Изображение
Много ги харесвам тези ракети приличащи на Calatrava. :))

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 25 06 2018, 20:39

::up:: Аз също много ги харесвам, жалко че не останаха запазени непретопени каси.
Аз добавям нещо от днес, за субколекцията. Тия поне не ги пипат.

Изображение

Изображение

Смених му стъклото (дойде със залепено), но това са дреболии.
Иван

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 25 06 2018, 20:42

Камбуров написа:::up:: Аз също много ги харесвам, жалко че не останаха запазени непретопени каси.
Аз добавям нещо от днес, за субколекцията. Тия поне не ги пипат.

Изображение

Изображение

Смених му стъклото (дойде със залепено), но това са дреболии.
Иван
Много лъскава :thumbup:
Изображение

Donko1100
Почитател
Регистриран: 28 11 2016, 20:40

Мнение от Donko1100 » 25 06 2018, 22:21

Ето и една която е доста голяма и масивна. Позлатата е запазена 9 от 10. Леко надраскано стъкло.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 26 06 2018, 00:12

otof написа: Много лъскава :thumbup:
Благодаря! В обявата не изглеждаше така (супер за мен, по-малко наддавания), особено с лепеното стъкло, но запазената задна част на касата издаде реалното и състояние. Потта от китката ги съсипва много бързо тези, рядко попадам на здрава каса под 30лв.
Donko1100 написа:Ето и една която е доста голяма и масивна. Позлатата е запазена 9 от 10. Леко надраскано стъкло.
Ех,тази колко я гледах и се чудех! Поколебах се заради цената, а вече бях похарчил доста този месец. Със здраве да и се радваш, много е красива!
При следваща възможност няма да се чудя :))
Ще ми е интересно да покажеш как стои на ръката ::drinks::

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 26 06 2018, 23:15

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 27 06 2018, 05:32

И още няколко

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

двустрелочка
Изображение

г. Петродворец
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
ceramosi5
Маниак
Регистриран: 20 09 2010, 21:27

Мнение от ceramosi5 » 27 06 2018, 17:34

Браво, добри неща си "сготвил"! ::up::

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 27 06 2018, 17:48

Страхотна Ракета фиеста! Всичките са чудесни, а квадратната с вишневия цифер ми прави особено впечатление! Любопитно ми е задния капак стандартен от две части ли е (капак с пръстен)?

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 27 06 2018, 22:36

Лично на мен от всички Ракети които съм имал и имам ,най-любимият модел ми е черната най -горе , наистина е невероятна, на живо е още по-хубава. Макар и на толкова години и не толкова модерна позлатена каса, пак стои актуално и сега да я носиш. М/у другото,това е Иване оригиналната каса,понеже питаше някъде по-горе. Имал съм и с каса като на други модели с 2603, 2609 , дори съм виждал такива притежание на английски и френски колекционери и има някаква вероятност на даден етап да е имало износ в такива каси,но няма достоверни данни, макар ,че количеството в такива каси е наистина забележително, може просто произведените циферблати да е надвишило много произведените каси в един кратък момент, само господ знае кви са ги вършили, но за мен оригиналната каса е показаната горе, страхотен дизайн, имам още няколко модела (мисля два) от тази серия, но са все бели.
Червена стрелка в този модел ,не пре чом.
Колкото до "Черешката" както я бях кръстил вишнявата, това е най-хубавото кюфте от десетината които съм сготвял досега :)) Задният капак си е с ринг

Изображение

Оригиналът който съм виждал, а и при мен беше така ,е с чисто снежнобял циферблат с черни стрелки и на мене яко ми простееше за тази каса с чудесният безел-венец, а в същото това време имах една ракета с вишнявия цифер с едни от най-тъпите им каси, та от любопитство направих размяната и резултатът ме гипсира направо. Получи се много яка симбиоза. :) "Черешката" е и единствената ,която не е вече и у мен, един ирландец с арабско име я отнесе в иБей ,като куцо пиле домат за 130 паунда, тя си беше баш в арабски стил макар и с римски цифри :)) Тя така или иначе не беше за кутията за собствено взиране..... :)) Сега имам оригинала ,но още не готов и това е. С паундите купих три де лукса и аха - аха и аз да се забъркам в схеми, ма при мен не става, трябва и да се яде, а и да се купуват части,консумативи, то да е едно. Остана ми спомена за нещо вкусно и артистично сготвено в "кухнята" :)

Камбуров
Напредващ

Мнение от Камбуров » 28 06 2018, 01:25

Ахааа, затова така се загледах, всичките ми познати модели в тази конкретна каса са с бели циферблати. Яка комбинация, да не повярва човек! Квадратна позлатена ракета с вишнев циферблат има, но е по-различен модел:

Изображение

За задния капак те попитах, защото наскоро при един познат се появи този модел с този (експериментален?) капак

Изображение

и ми беше любопитно дали ще се появи втори такъв екземпляр. Някой да е виждал такъв съветски заден капак?

Черния е много красив часовник, благородно ти завиждам за колекцията! Цялата серия са красиви. За каса вече съм си нарочил една ракета от продавалниците и като я наместя, ще се похваля :))
Темата за касите я разнищихме оня ден с един колега. На лична.
Накрая се съгласихме, че съветското производство като цяло е мътна работа. В резултат от тази главоблъсканица проследих цялата история на въпросните модели. Ще спестя на всички четящи дългата история (от около 1967 до около 1975) и ще отбележа само интересните моменти.
Като цяло, да, това е оригиналната каса (позлатена и хромирана), но...
През 1967 два модела от серията се произвеждат в две различни каси. Въпросният черен модел

Изображение

и един бял с дълги часови маркери

Изображение

вторият съм го виждал в колекцията watches of the USSR на Дашиел

Изображение

и това е единственият екземпляр в тази каса който съм виждал до сега. Ако някой има такава излишна, с удоволствие бих я закупил.

Единственото друго изключение от правилото е през 1975г., когато модели с дългите часови маркери са в тази каса

Изображение

Касата е като на моя часовник, само че тази черна машина с малки маркери никога не е била оригинално в тази каса. За този черен модел, единственото възможно изключение е мистериозната каса с цели лъгове. Направи ми впечатление, че секундните стрелки в нея са червени. Та от там тръгна цялата работа.
Просто ми беше любопитно колко е трудно да бъде намерена пущината, а от това което видях последните дни, май си е трудничко дори да бъде зърната в гугъл.
Не е първата и последната мистерия в съветските часовници, започвам да свиквам с рези работи :roll: , но понеже темата е Ракета, ще споделя една друга мистерия която ме човърка от доста време.
Някой има ли/виждал ли е ли е тази Ракета в стоманена каса

Изображение

Не са много стоманените ракети, но ако другите са доста известни, то тази малко ми се губи. Ще съм благодарен за всякаква информация свързана с нея.
Иван

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 28 06 2018, 02:42

Ще тръгна от зад напред. За стоманена Ракета знам за автоматика им, за други не знам(говоря за себе си) възможно е,трябва да се види и задният капак, Имало е часовници които са изнасяни зад граница и нищо чудно този да е от такава серия, но не е за мене лично познат ,за вътрешният пазар.
За каталозите е хубаво ,че ровиш в тях, но аз съм намнение ,каквото изповядваше и на времето Върбан, че "каталоги не документ" В много каталози и разни търговски дипляни на Внешторг и други износители се виждат модели,които никой не ги е виждал на живо и обратното, лично съм виждал модели,които ги няма в нито един каталог. Въобще има години а доста подробни каталози, а и такива ,дето са правени избирателно, подобен е случаят и със Сейко. Двата черни най-горе са съвсем различни модели от този който съм показал аз. и нямат нищо общо.
Ракетата със задният капак с октаграм, ми е малко съмнителен, не само ,че няма аналог ,поне аз не съм виждал, а е трудно да се повярва ,че е имало и таава масова серия. Ръбовете с прекалено заоблени и това е по-скоро фрезовано от някой "ентусиаст" Не съм сигурен дали изобщо касата е от Ракета :crazy:
Горната квадратна Ракета е чудесна, но е съвсем друг модел и ако се не бъркам ,това е каменен,или от полускъпоценен минерал циферблат , има ги и в няколко варианта, с механизъм 2209.
Тука може и rosen.er да се включи,а и ceramosi. ::thumb::

rosen_er
Маниак
Регистриран: 01 09 2011, 12:50

Мнение от rosen_er » 28 06 2018, 09:58

Камбуров написа: Някой има ли/виждал ли е ли е тази Ракета в стоманена каса

Изображение

Не са много стоманените ракети, но ако другите са доста известни, то тази малко ми се губи. Ще съм благодарен за всякаква информация свързана с нея.
Иван
Сигурен ли си ,че тази Ракета е в стоманена каса?
Ракета в стомана са :
Ракета Амфибията :

Изображение
+ всичките и разновидности

Ракета 3031:
Има две разновидности на касата:
Изображение
Изображение

Обикновените автомати на Ракета са в хромирани или позлатени каси.

И една също много рядка Ракета 2609:
Изображение Изображение
Коронката и е също много различна:
Изображение
Ето я и в каталог(третата цифра на номера е "0" което потвърждава че касата е стомана:
Изображение

Май други не съм срещал в стомана.
За странния капак съм на различно мнение със seikocha.Не прилича на самоделка.Стандартен капак няма достатъчно "месо' за да позволи подобна фрезовка.Освен това ръбът на капака би потънал в касата.Не се вижда и жлеб ,защото ако го няма този многоъгълен профил за определен тип инструмент ,как би се отворил подобен гладък капак освен ако не е на "щрак".Може би е някаква експортна поръчка(при тях има много различни от стандартните съветски изпълнения,като понякога касите са изработвани и зад граница).

Отговори

Върни се в “Фен теми”