Клуб - CASIO

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!

КОИ МОДЕЛИ ПРЕДПОЧИТАТЕ ОТ ПРОДУКТИТЕ НА CASIO

G-SHOCK
254
42%
EDIFICE
126
21%
PRO TREK
111
19%
OUTGEAR-Fishing-Hunting-Sport
6
1%
BABY-G
1
0%
BESIDE
14
2%
WAVE CEPTOR
22
4%
OCEANUS
33
6%
SHEEN
1
0%
DATABANK
4
1%
DURO200
15
3%
CLASSIC
12
2%

Общо гласове: 599

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Re: Клуб - CASIO

Мнение от NANI » 25 02 2015, 18:02

Какво ще кажете за новия PRW-3500
Изображение
Изглежда добре, въпреки че прилича на PRW-3000 с повишена водоустойчивост и метален безел. Не разбирам защо са го осакатили функционално спрямо PRW-2500 :thumbdown:
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
Null
Активен
Регистриран: 10 01 2012, 02:48

Мнение от Null » 25 02 2015, 20:21

И аз да се включа :)

Изображение
"Success. It's got enemies."

thebigboss
Новобранец
Регистриран: 01 03 2015, 08:30

Мнение от thebigboss » 01 03 2015, 09:04

Ето го и моят уникален Pro Trek prg 270 :) и Честита Баба Марта !!!

Изображение

galia4
Новобранец
Регистриран: 05 03 2015, 14:18

Мнение от galia4 » 05 03 2015, 14:36

Продава се. Можете ли да ме ориентирате за цена?
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
lp1
Активен
Регистриран: 04 03 2015, 17:43

Мнение от lp1 » 06 03 2015, 16:34

Здравейте фенове на марката,
малко е нахално но Ви представям един часовник които реших да продам.
Нов е в отлично състояние. Ще се радвам да го разгледате, http://strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=22925
Поздрави от мен !
Един мъж има нужда от един аксесоар и това часовника на ръката му !

Потребителски аватар
outdoor-watches
Активен
Регистриран: 19 08 2013, 17:42
Контакти:

Мнение от outdoor-watches » 02 04 2015, 18:53

NANI написа:Какво ще кажете за новия PRW-3500
Изображение
Изглежда добре, въпреки че прилича на PRW-3000 с повишена водоустойчивост и метален безел. Не разбирам защо са го осакатили функционално спрямо PRW-2500 :thumbdown:
Какво имаш в предвид "осакатили" има си всичко единствено няма лунните фази и приливите, но те са за сърфисти и моряци, а не за планинари. Много як модел е! Най-накрая направиха нещо по за мъже а не тия 3000, дето бяха като за женички малки и нежни.
ОТОРИЗИРАН СПЕЦИАЛИЗИРАН ОНЛАЙН МАГАЗИН
Изображение
http://outdoor-watches.com
ОТОРИЗИРАН МАГАЗИН ЗА ПРОДУКТИТЕ SUUNTO-GARMIN-CASIO
ПОСЕТЕТЕ НАШИЯТ ОФИЦИАЛЕН БЛОГ:http://blog.outdoor-watches.com/

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 02 04 2015, 19:17

outdoor-watches написа:
NANI написа:Какво ще кажете за новия PRW-3500
Изображение
Какво имаш в предвид "осакатили" има си всичко единствено няма лунните фази и приливите, но те са за сърфисти и моряци, а не за планинари. Много як модел е! Най-накрая направиха нещо по за мъже а не тия 3000, дето бяха като за женички малки и нежни.
Точно за това казвам,че са го "осакатили", 2500 беше ориентиран към морето с тези фази на луната и графика за прилив/отлив, а 2000 беше за планината и дисплеите им имаха различен изглед.
Сега между наследниците им 3500 и 3000, разликата е само размера, безела, водоустойчивост и 5 лева...
Какво му липсва на 3500 спрямо 2500 ли? Просто не показва толкова много информация, без да се налага да натискаш бутони ;) Иначе си изглежда добре и 3500, сигурно е подобрен спрямо стария модел, но на мен лично не ми харесва толкова ::drinks::
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 02 04 2015, 20:15

outdoor-watches написа:а не тия 3000, дето бяха като за женички малки и нежни.
Ако всички протреци бяха кюфтета, никога нямаше да си купя такова нещо. Добре че пуснаха и един нормален часовник като 3000 че да имам и аз. ::up::

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Мнение от Sir Tomaz » 11 04 2015, 15:05

::kiss:: ретро колекцийката ::drinks::

Изображение
Изображение

batrum
Активен
Регистриран: 17 04 2012, 08:49

Мнение от batrum » 11 04 2015, 16:48

Sir Tomaz написа:::kiss:: ретро колекцийката ::drinks::

Изображение

Цепиш мрака))))Страхотна колекция!!!
Законите на Мърфи в повечето случаи побеждават Бръснача на Окам!

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 11 04 2015, 16:51

Яко! :) МанЯшка работа ::drinks::

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 12 04 2015, 00:16

Sir Tomaz написа:::kiss:: ретро колекцийката ::drinks::
Този долу е тъчскрийн май, като телефоните 20 години по-късно )

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 13 04 2015, 16:07

здравейте
Може би ми предстои да се включа във вашия клуб!
http://strelki.info/viewtopic.php?f=36&t=23421
Дайте ми оценка на този хубавец втора ръка!

Casio oceanus OCW T1010

Изображение

Или ако има подобен модел edificie ?
Пиша и тук защото не знам дали пуснах темата на правилното място!
Поздрави на всички

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 13 04 2015, 17:37

Мн хубав, за какви пари ти го дават? Увери се, че не е менте само..
Изображение

stepona555
Маниак

Мнение от stepona555 » 13 04 2015, 20:59

Sir Tomaz написа:Мн хубав, за какви пари ти го дават? Увери се, че не е менте само..
Ами цената ми се вижда висока за кварцов , може би защото си търся механичен :) , 300 като база за пазарлък.Имам 1 месец гаранция ако излезе мента ще го върна с подобаващ скандал.На задния капак освен серийния номер 291х60 има още един 001A251B , a на верижката има номер S1329DB.
Благодаря предварително за всякакви коментари!

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 13 04 2015, 21:21

Разцъкай менютата - няма как да направят смарт аксеса на менте, както и солара, и радио контрола. Просто прегледай малко клипове в ютюб и след това сравни дали така се държи и въпросният. Иначе с този часовник ако е истински и всичко е наред няма да сбъркаш.
Изображение

stepona555
Маниак

Мнение от stepona555 » 13 04 2015, 21:45

Благодаря !
Само този капак на обратно , ако е обърнат при отваряне , не знам колко трябва да си тъп за да го сложиш с надписите срещу коронката , а не под нея.Защото нещо отворено затворено набързо и пуснато за продажба ми навявя лоши спомени.
Последна промяна от stepona555 на 14 04 2015, 22:02, променено общо 1 път.

stepona555
Маниак

Мнение от stepona555 » 14 04 2015, 22:02

Клубът има нов член!
Засега като играчка , че ми е малка верижката.

Изображение

Изображение

Изображение

Първи снимки съжалявам за качеството ,тук съм виждал доста добре направени , но снимам със сапунерката канон на автомат и това е резултата.Все пак се виждат стрелките.
Поздрави на всички!
::drinks::

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 15 04 2015, 23:39

Това ревю го бях публикувал като отделна тема, но после я махнах и сега реших да го сложа само като мнение във "фенската":

Напук на бавното залязване на цифровия часовник от началото на века насам, и обратно на прогнозите на големите експерти, че умните часовници ще изместят класическия прост "цифровак", трендовете напоследък показват интересен обрат. CASIO не успява да свали от производствените линии F-91W вече четвърт век, серията DW5600 прехвърли 30-те, а ретро-LCD часовници се забелязват все по-често по ръцете и на заклети WIS-ове. Дали е мода, продиктувана от хипстерите, или удобството от точност, надеждност и супер-ниски разходи, но дигиталните часовници определено са в началото на ренесанс.

AE-1200 е сравнително нов модел, с който CASIO зарадва феновете си през 2012. Модел, който беше посрещнат със смесени емоции - от една страна часовникът има прекрасен ретро-футуро-дизайн, чудесна функционалност, огромен ресурс на батерията и достъпна цена. От друга страна - корпусът е отново пластмасов и чакането на метален класически модел от CASIO продължава...
Изображение

Но да видим точките една по една:

ДИЗАЙН:
Разбира се, това е първото, което се набива на очи. AE-1200 е изпълнен в стила на футуристичния дизайн от 70-те и 80-те. Не знам дали CASIO са търсили този ефект нарочно, но връзката към това време я прави почти всеки, къде съзнателно, къде - не. Набързо моделът получи артистичното име CASIO Royale, като препратка към Джеймс Бонд и неговото ana-digi Seiko G757 от филма "Октопуси". AE-1200 обаче не е клонинг на Сейкото на агента на Нейно величество, първо - защото има харизматична карта на Света и второ - защото това не е първия модел на Casio с аналогово показване върху дисплей с течни кристали. Комбинацията от карта за часовите пояси и аналогов дисплей е определено попадения, с което Casio може да се гордее.
Моделът идва в няколко модификации - с различен цвят на корпуса и дисплея. Сребърната версия е с пластмасов лакиран корпус, докато останалите са с корпус без покритие в черно или олив-зелено.
Аз се спрях на черния вариант със сива карта. Не че много съм избирал, просто това имаше в магазина :) Но дни преди това попаднах на сребърния модел и не го купих, защото очаквам, че лакът на корпуса ще е най-нетрайното нещо в целия часовник. Корпусът е с размер 42мм, но стои много прибрано заради ниско свалените къси лъгове. Благодарение на използваните материали, часовникът не се усеща на ръката като маса (32гр.), а само ако ръкавът на ризата не се закачи за него (или някой не го изкоментира - нещо което също се случва) :)

ФУНКЦИИ:
Не знам дали тази характеристика принадлежи официално към функциите, но за мен 10 години ресурс с една батерия е функция No.1. През това време механиките ми ще са минали по две профилактики. Повечето стандартни кварцарки ще са сменили между 2 и 5 батерии. А този симпатяга ще си търкаля оригиналната батерия и ще е поискал нула разходи по поддръжката си. CASIO са доказали през десетилетията, че модулите им са "неубиваеми" (аз лично смятам, че най-добрите дигитални модули прави именно CASIO) и много вероятно е тези часовници да преживеят не една и две смени на батериите, докато все така показват точно време в целия свят и будят собствениците си сутрин.
Друга десятка е WR индексът на часовника. 100 метра/10 АТМ, което дава доста голямо безгрижие в ежедневната експлоатация, поне що се отнася до водата.
Иначе сухите факти за "фийчърите" са:
- Часовник!!! 12 или 24 часов;
- 4 избираеми времеви зони (аналоговият показва винаги домашното време);
- Свободно "браузване" по картата за световно време;
- LED подсветка на екрана;
- Хронограф 1/100 секунда и 24 часа акумулирирано време;
- Обратен таймер;
- 5 аларми;
- Автоматичен календар;
- Лятно/зимно време;

ДОСТЪПНОСТ:
В голямата верига Galeria Kaufhof, АЕ-1200 се продава за 29.95 евро. Още тази цена я намирам за повече от справедлива за часовника. А онлайн, особенно като има някаква промоция, може да се намери на цени дори от 15-тина долара.

ПЛАСТМАСА:
Casio от доста време не прави стоманени дигитални часовници. Последният, който ми е известен, е EFD-1000. Доколко обаче пластмасата е кофти? От МНОГОТО време, което съм (меко казано) експлоатирал F-91W, имам впечатлението, че пластмасата на корпусите е доста здрава. Отнася сравнително малко драскотини от удари, а с течение на времето острите дерушки се отполирват или поне заглаждат в дрехите. След 22-23 години, моите F-91W-та изглеждат всъщност доста прилично. Пластмасата е лека и може да има всеки цвят, който в случай на PVD върху стомана например, би се износило повече отколкото пластмасов корпус със солидно оцветяване. Макар, че корпусите от твърда пластмаса не страдат от "разпадането", което сполетява гумените безели на G-Shock-овете например, не ми е известно колко време може да "изкара" един пластмасов корпус. Разбира се, това не е практичен въпрос - при цена от примерно 30 евро, часовникът ще се е изплатил още преди да му се смени първата батерия.

МИНУСИ:
Колкото и да е добър, часовникът не е перфектен. Честно казано, никой от изброените минуси не е no-go фактор за мен, но в името на обективността:
- Голямото, издадено напред, пластмасово стъкло е податливо на драскотини (аз нямам, но "дизайн-анализът" ми показва, че това е слабо място);
- Аналоговият часовник е куул дизайн елемент, но читаемостта е толкова ниска (поради малкия размер), че практическата му използваемост е под съмнение;
- Картата на Света е също елемент, изискващ орлов поглед;
- Смяната на 4-те програмирани времеви зони е твърде лесна. Намира се на бутона долу в дясно. Ако сте сменили вчера часовника от DW5600 например, през нощта вместо да си светнете, по инерция ще превключите на времето в Дубай.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Много готин и "честен" часовник в ретро-стилистика. Подходящ за спорт, всекидневно носене в неофициален стил, дразнене на разбирачи и други забавни занимания от сорта. Превъзходно съотношение цена/качество и потенциал да стане класика, като дядо F-91W :)
Последна промяна от sci на 08 09 2015, 00:30, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
dtmf
Маниак

Мнение от dtmf » 16 04 2015, 00:18

sci написа: и обратно на прогнозите на големите експерти, че умните часовници ще изместят класическия прост "цифровак",

Ами кой нормален човек ще си купи часовник да гледа колко е часа, който трябва да се зарежда на всеки 2-3 дни. За мен смарт часовника става само за втори часовник, който да се носи на другата ръка като аксесоар.

Отговори

Върни се в “Фен теми”