VINTAGE WATCHES FAN CLUB

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!

Re: VINTAGE WATCHES FAN CLUB

Мнениеот Seikosha » 06 03 2018, 08:04

Offtopic: покажи
Сега прочетох излиянието и защитата за правата на Хрономатика. Много приказки Вальо, все едни и същи дъвки ,някакви възхвали за 5 мегамарки,които успели да отнемат хапката от устата на Жорж Жако. Ами работели са и то здраво и не са кой да е, в надпревара в не знам колко равностойна битка с един голям, който обаче първи нарича часовника си El Primero, на английски "The first" Много моля провери все пак къде и за какво съм използвал модерната от скоро дума "джендър" ,ако трябва ще я поясня в контекста. А става въпрос за това КОЙ реши и КОЙ е този,или тези които са решавали кой да е първи. По кои закони? Освен по някакви от древни времена неписани, че едно е да замислиш нещо, а друго е да го видят хората на сергията. Е, щом Зенит показва няколко прототипа,те тъй ли ще си останат бадева само така да хвърлят многогодишен труд и милиони, що за логика. Ами Сейко? Що им стопиха батериите,ми познайте до три пъти. Почти апокрифно е, но Сейко ,още в 1965г. има разработен прототип от Кобаяши ,създателят на KS, но тогавашната надпревара за най-точен механизъм ,изместват приоритетите. И какво? Сейко 6139 излиза на пазара май 1969г. преди всички други. Опппалллаааа, ама пазара бил в Япония,като ,че ли японците не са пускали винаги новостите си в JDM формат, като руснаците техните пата - кюта. Ами, ако не искат да продават на международният пазар? Ако нямат дистрибутори? Трябва да развият мрежа за един месец ли за да спечелят благоволението на онези безлики и безполови и безименни същества,които наричам джендъри,корумпирани до мозъка на костите си и закостенели като шумерски артефакт. Такива абревиатури са безброй и не само при часовниците, такива ще ти кажат дали да ядеш права краставица ,или да си плащаш глоба, дали да си топлиш гъза с газ,или с вятърни мелници,или кога грее слънце. За шкембе чьорбата няма да говоря,че току що наруших закона и още ми пари чилито. Като почнеш от ООН ,ЕК , ФИФА ,УЕФА МОК, БОК , COSC, MAIE, ПАСЕ де не пасе,по-добре IAF иии няколко десетки хиляди абревиатури,които ни казват кое е правилното,кое важно и кое е първо. По чии закони? Не е важно. Нечии.Не моите. И не на слабият, а на ония,безликите, скрити зад някаква абревиатура,кокетно усмихнати ти показват някаква значка,карта ,или документ и учтиво те помолват (първият път)
да си свалиш гащите.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 03 2018, 12:11

Seikosha написа:
Сега прочетох излиянието и защитата за правата на Хрономатика. Много приказки Вальо, все едни и същи дъвки ,някакви възхвали за 5 мегамарки,които успели да отнемат хапката от устата на Жорж Жако. Ами работели са и то здраво и не са кой да е, в надпревара в не знам колко равностойна битка с един голям, който обаче първи нарича часовника си El Primero, на английски "The first" Много моля провери все пак къде и за какво съм използвал модерната от скоро дума "джендър" ,ако трябва ще я поясня в контекста. А става въпрос за това КОЙ реши и КОЙ е този,или тези които са решавали кой да е първи. По кои закони? Освен по някакви от древни времена неписани, че едно е да замислиш нещо, а друго е да го видят хората на сергията. Е, щом Зенит показва няколко прототипа,те тъй ли ще си останат бадева само така да хвърлят многогодишен труд и милиони, що за логика. Ами Сейко? Що им стопиха батериите,ми познайте до три пъти. Почти апокрифно е, но Сейко ,още в 1965г. има разработен прототип от Кобаяши ,създателят на KS, но тогавашната надпревара за най-точен механизъм ,изместват приоритетите. И какво? Сейко 6139 излиза на пазара май 1969г. преди всички други. Опппалллаааа, ама пазара бил в Япония,като ,че ли японците не са пускали винаги новостите си в JDM формат, като руснаците техните пата - кюта. Ами, ако не искат да продават на международният пазар? Ако нямат дистрибутори? Трябва да развият мрежа за един месец ли за да спечелят благоволението на онези безлики и безполови и безименни същества,които наричам джендъри,корумпирани до мозъка на костите си и закостенели като шумерски артефакт. Такива абревиатури са безброй и не само при часовниците, такива ще ти кажат дали да ядеш права краставица ,или да си плащаш глоба, дали да си топлиш гъза с газ,или с вятърни мелници,или кога грее слънце. За шкембе чьорбата няма да говоря,че току що наруших закона и още ми пари чилито. Като почнеш от ООН ,ЕК , ФИФА ,УЕФА МОК, БОК , COSC, MAIE, ПАСЕ де не пасе,по-добре IAF иии няколко десетки хиляди абревиатури,които ни казват кое е правилното,кое важно и кое е първо. По чии закони? Не е важно. Нечии.Не моите. И не на слабият, а на ония,безликите, скрити зад някаква абревиатура,кокетно усмихнати ти показват някаква значка,карта ,или документ и учтиво те помолват (първият път)
да си свалиш гащите.

Какви много приказки, възхвали и защита на права бре, Мишо :)). Няма и дума ни за права, ни за кой пръв, кой втор, ни възхвали, нито кой кой е, и какъв е... Ставаше дума, че не са дали само кинтите и хептен да нямат принос. Имат и принос, и идеята да ги съберат Бюрен с Дюбоа е на Хоер, и технически принос за проекта и за готовите часовници. Това е, или не е така? Крайните аргументи не са винаги най добри.

А за другите - и на мен Ел Примеро ми харесва много повече, защото е класически интегриран хронограф с колонно колело как си трябва. хем автомат. И Сейкото също. А не модулен хронограф. Всеки има нещо интересно и доста различно, по онова време и е първи по своему. Иначе, то се вижда кой е доживял и е претърпял развитие и досега и кой е останал в историята. А кой се пише пръв, кой втор с няколко месеца, или кой кого пише пръв и втори, според мен няма толкова значение, който иска да спори и да носи от 9 кладенци вода. И кой какъв бил. ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот bbo » 06 03 2018, 12:19

Може ли за мен като все още лаик човек да изясним понятията на разбираем език (без специфични термини ::angel:: ) какво е "интегриран хронограф" и "модулен хронограф". По мое тълкуване си представям първото като хронограф, който за функциите си ползва стандартната часовникова и минутна стрелки. А модулният (допълниотелен модул) ползва за хронографските функции подциферблати (subdial-и). Сигурно греша, но затова е този форум, за да се допитваме до по-опитните.
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Почитател

Мнениеот ясс » 06 03 2018, 12:24

Дон Жуан написа:Изображение

Кой модел е това красиво бижу , имаше нещо интересно около него
ясс
Напредващ

Мнениеот senna » 06 03 2018, 12:30

"Интегриран", означава "вграден" в основната архитектура на движението, т.е. цялото движение е изпълнено така, че да обезпечи едновременно часовниковата и хронографската функция, чрез система от предавателни зъбни вериги и съединители. "Модулен" означава, допълнителен модул свързан чрез съединител с основното движение, допълнителен "етаж" най-образно казано или плоча с хронографска функция наложена върху основното движение. Как ще са разположени регистрите, и въобще какви регистри ще се ползват е по-скоро въпрос на инженерно-технически дизайн и за двата типа.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 03 2018, 14:49

Според мен, модулните хронографи са си компромис, малко нагласена работа и имат недостатъци, къде ще да е модула, отгоре или отдолу. Но това е стара и дъвкана история.

Но този Хрономатик на Бюрен/Дюбоа и там Хоер Брайтлинг Хамилтън е малко по - особен и там модула донякъде има смисъл, заради короната в ляво, просто са завъртяли базата на 180 градуса. Което го прави различен и интересен, там Монако-то и Хроно-Матика на Брайтлинг. Иначе бая щяха да се озорят да променят класическата конструкция на някой интегриран хронограф,че да му пратят короната в ляво.

Та това му е все пак интересното на тоя хронограф и е редкаж, защото не е живял дълго. Иначе и на мен не ми харесва големия шум и пресконференции Март 1969 в Женева и Ню Йорк, което вярно са кинти, после април в Базел, в сравнение със скромното представяне на Ел Примеро на малка пресконференция пред локалната преса още януари, нищо че са били няколко прототипа и доста преди серийното производство. И в сравнение с почти незабелязаното по света излизане на Сейко-то още май месец в Япония.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот diksanal » 06 03 2018, 17:03

::thumb:: И един автомат със хак, от Roamer-Searock cal.MST 522 17j.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Seikosha » 06 03 2018, 18:22

Чудесен Роамер, от славните 70s ::thumb::
Колкото до предната тема: те тези състезатели няма начин да не са си писали на скайпа и да не са се разбрали помежду си :)) Я вижте Сейко е с един субдиал, Хоер и сие с два, а Зенит с три :)
Seikosha
Маниак

Мнениеот Seikosha » 11 03 2018, 07:42

Sea-gul :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Seikosha
Маниак

Мнениеот ceramosi5 » 11 03 2018, 11:31

Добре си я нагласил Чайката, браво Сейкоша-сан !!! :clap:
Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот baoquang » 13 03 2018, 21:33

Всеки път като го нося, влюбвам се отново...

Изображение
baoquang
Активен

Мнениеот diksanal » 13 03 2018, 22:17

baoquang написа:Всеки път като го нося, влюбвам се отново...

Изображение

::drinks:: :clap:
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот Seikosha » 14 03 2018, 00:51

Изображение

Хлъц ::huh::
Seikosha
Маниак

Мнениеот Stewn » 14 03 2018, 18:32

И тук да се похваля и да попитам дали някой и а повече информация
Изображение

Изображение
Аватар
Stewn
Напредващ

Мнениеот Donko1100 » 14 03 2018, 22:51

От мен един редкаж на Glashutte с калибър 66, след спа процедури. С бърза смяна на датата. Произведени били много малко бройки, защото нямало интерес към модела. :))
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Donko1100
Почитател

Мнениеот Дон Жуан » 15 03 2018, 00:08

Изображение

Ох.....и аз бих се влюбил в него..... ::angel::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот Seikosha » 16 03 2018, 18:54

La Generale Вече сме на 46г.

Изображение

Изображение