★★★ Wrist Shot of the Day ★★★

Теми около конкретна марка, модел или вид часовник
САМО ЗА ФЕНОВЕ!
Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак
Регистриран: 02 09 2010, 13:19

Re: Wrist Shot of the Day

Мнение от Sir Tomaz » 27 10 2013, 11:53

Страаааааотен!! ::yahoo:: ::up::
Offtopic: покажи
Сам ли мина на зимно време?
Изображение

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 27 10 2013, 11:55

certomaz написа:Страаааааотен!! ::yahoo:: ::up::
Сам ли мина на зимно време?
Не, а и аз се надявах. Отдолу е UTC, което си е все така... :)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 27 10 2013, 12:01

certomaz написа: Изображение
Изображение
Опаааа :shifty: ::yahoo:: ::huh::
Daydreamer

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 27 10 2013, 12:07

Брях, ей тва е часовник. Всичките си часовници бих дал за този! Направо ни разби главите!

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 27 10 2013, 12:23

Не е мой, както казах - на приятел е. Уникален часовник! Невъзможен за снимане... нито може да се фокусира, нито може да се хванат цветове... баланс нищо... ужас... а на живо просто човек като го хване в ръка да го разгледа мълчи и забравя да диша ... докато не му кажеш нещо ... Просто е разкош, ама 30К е в магазина. Иначе се продава въпросният, нов е практически - носен е малко и е без забележка, а цената е много добра :wink: , някой ако иска инфо - ЛС.
Изображение

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 27 10 2013, 12:38

Blancpain-ът е много красив, но нещо ми се доближава до Zenith Rainbow и Montblanc Sport.

Изображение

Изображение

::drinks::

Bell & Ross е истински красавец. Розово злато ли е ?
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
pifarata
Напредващ
Регистриран: 11 06 2010, 20:56

Мнение от pifarata » 27 10 2013, 12:42

Изображение

Изображение

Изображение
Моята колекция:
Hamilton X-Wind
Hamilton Qne
Hamilton Aquariva Chrono
Seiko Blue Monster LE

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 27 10 2013, 12:53

Привет!
По-скоро Zenith и Montblanc, се доближатват до FF Blancpain. Въпросният си пази линията на дизайн от както се е пръкнал. А наскоро прочетох много интересно инфо за една малка swiss фирма, която прави прекрасни дайвъри и в началото са произвеждали само корпуси за Blancpain и Tag Heuer, и странно как най-касовият им модел прилича ужасно много на един култов също дайвър на Blancpain от същите години! Но това друг път, като остане време за писане! Прекрасен ден , дано всички му се радват!

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 27 10 2013, 12:54

cenzor написа:Blancpain-ът е много красив, но нещо ми се доближава до Zenith Rainbow и Montblanc Sport.

Изображение

Изображение

::drinks::

Bell & Ross е истински красавец. Розово злато ли е ?

Съгласен съм с колегата hemingway. Зенита на мен не ми прилича на него въобще. На живо съм виждал и двата, та личното ми мнение е, че нямат общо. Бланпен е най-старата действаща швейцарска марка. Монблан пък според мен плагиатстват Бланпен в доста модели и дори аз лично забелязвам сред доста хора да витае идеята, че са сходни марки. Нямат нищо общо - като изработка, детайл, ниво и цени. Бланпен е просто много високо.

Бела е злато да, розово. Обаче е рядкост златен часовник да не е циганийка. :lol: Много красив часовник е.
Изображение

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 27 10 2013, 13:05

hemingway, certomaz , знам че FF е много стар модел и е далеч преди Монблан и Зенит хронографите. А и като качество знам, че Blancpain са напред.
Просто се чудех кога се е появил FF хронограф (не дайъвъра им) и от какво е повлиян (дали е нов модел, родил се след двата модела, на които съм сложил снимки или е далече преди тях).
Защото FF концепцията на мен лично много не ми се връзва с хронографи, и имам чувството че просто експлоатират успеха на дайвъра, за да продадат и нещо друго покрай него. :)

Мои мисли, не ги вземайте насериозно, часовникът е чудесен.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
hemingway
Маниак

Мнение от hemingway » 27 10 2013, 13:16

:)) Разбира се просто обсъждаме интересни и смислени неща, въпреки че се получава малко като offtopic. В този си вид, или по-скоро с този иновативен за модела безел Blancpain FF излиза през 2003 година, когато по случай 50 години от създаването на модела, фирмата пуска лимитирана серия вече с този дизайн на безела. Хроното изцяло си следва концепцията на класическия дайвър и до колкото знам е пуснат на пазара през 2007 година. Нормално е дори най-сериозните фирми да търсят нови клиенти с нови модели!

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 27 10 2013, 18:32

certomaz написа:
Не е мой, както казах - на приятел е. Уникален часовник! Невъзможен за снимане... нито може да се фокусира, нито може да се хванат цветове... баланс нищо... ужас... а на живо просто човек като го хване в ръка да го разгледа мълчи и забравя да диша ... докато не му кажеш нещо ... Просто е разкош, ама 30К е в магазина. Иначе се продава въпросният, нов е практически - носен е малко и е без забележка, а цената е много добра :wink: , някой ако иска инфо - ЛС.
...а на живо просто човек като го хване в ръка да го разгледа мълчи и забравя да диша ... докато не му кажеш нещо ...
Дааа...така е ...виждал съм го на живо и то именно конкретния часовник...аха да проговори и той... Микеланджело със статуята на Мойсей - говори! - без чук разбира се :) ::drinks::

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 27 10 2013, 19:40

phil05 написа:
certomaz написа:
...а на живо просто човек като го хване в ръка да го разгледа мълчи и забравя да диша ... докато не му кажеш нещо ...
Дааа...така е ...виждал съм го на живо и то именно конкретния часовник...аха да проговори и той... Микеланджело със статуята на Мойсей - говори! - без чук разбира се :) ::drinks::
А как светиииии....

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 27 10 2013, 19:43

certomaz написа:
phil05 написа:
certomaz написа:
А как светиииии....

Изображение
Шшш,голяма сметка за тока ще платиш,виж как свети... ::drinks::
Daydreamer

СТАРО КУЧЕ
Почитател
Регистриран: 14 04 2013, 12:05

Мнение от СТАРО КУЧЕ » 27 10 2013, 20:07

"На село" от ... :?: :?:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнение от Sir Tomaz » 27 10 2013, 20:48

Само на маса пада така Power Reserva :) ::drinks::
Изображение

СТАРО КУЧЕ
Почитател
Регистриран: 14 04 2013, 12:05

Мнение от СТАРО КУЧЕ » 27 10 2013, 21:29

certomaz написа:Само на маса пада така Power Reserva :) ::drinks::
Да,стоеше на масата,докато бях с кирката и лопатата :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
acronym
Маниак
Регистриран: 23 06 2012, 13:17

Мнение от acronym » 27 10 2013, 23:29

Днес на тавана на нашите, намерих една почти 25 годишна кварцова машина - JEAN PERRET Geneve серия QJ. Търкаляше се в кутия с остатъци от съветски механични часовници, включително една дамска Заря с 22к позлата. Ако й се смени стъклото и се направи профилактика може и да тръгне. :)

Та, почистих му платката около батерията понеже беше окослена, сложих му нова и тръгна. Стъклото е непокътнато понеже е спафир. Харесва ми, ако може да се полира малко, та да се поскрият косъмчетата по касата ще го нося. ::yahoo::

Изображение Изображение

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 27 10 2013, 23:51

Един съвет ,ако позволиш :) Обърни по-сериозно внимание на окислението,остатъци може да провокират неприятност...
....и задължително качествена батерия. ::drinks::

Потребителски аватар
acronym
Маниак
Регистриран: 23 06 2012, 13:17

Мнение от acronym » 28 10 2013, 00:18

Уж почистих всичко което забелязах.
За сега ще го оставя да поработи няколко дни, за да видя как ще се държи.
Може би ще го дам на часовникар за една хубава профилактика.

Не знаех нищо за тази марка, тъкмо разглеждам сайта, но много малко модели представят.

Отговори

Върни се в “Фен теми”