гласуване в конкурса за Ревю 2017!

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

Кой да спечели конкурса на strelki.info за ревю 2017?

Анкетата свършва на 25 02 2018, 15:12

Torro и Алфа Дейтона 3
8
5%
Vladislavpasha и Seiko Monster
3
2%
Nvelikov и Breitling Avenger II GMT
1
1%
Tzetz и Ария Auriol
19
12%
Tzetz и Sinobi
8
5%
Nibaru и Carl F Bucherer
29
19%
Easyrider и Tissot
2
1%
Minchewmartin и Hamilton Khaki Navy GMT
1
1%
Phil05 и една верижка
5
3%
Vesire и Mille Metri Prototipo
9
6%
Prisadov и един ретро дайвър
4
3%
Carducci и Citizen Promaster
0
Няма гласували
Cenzor и Azimuth Mecha BMF 1
0
Няма гласували
Ivanovnov и EDOX Hydrosub
1
1%
HIFI и MorgenWerk M1-X
2
1%
Trk2 и Carrera
32
21%
Marrrto и Fortis
2
1%
Orack и Лъч
2
1%
DDH и Junghans Vista
0
Няма гласували
Senna и Seiko SARB033
16
10%
Marind и Oris
6
4%
Eray_jpn и Полет де Лукс
0
Няма гласували
Portinari и Franck Muller
0
Няма гласували
Ashaman9 и Seiko
3
2%
CapMa_B_MpaKa и Ancon Grand Prix
2
1%

Общо гласове : 155

гласуване в конкурса за Ревю 2017!

Мнениеот monopola » 10 02 2018, 15:12

С непростимо закъснение от моя страна се появява и тази тема :)

Приятели, искам да ви благодаря, защото последните месеци нямам много време и ми бяха убягнали многото чудесни ревюта написани от хората в нашия форум! 25 участника и труден избор :)

И така, да вземем да гласуваме :)

Ето линк към темата с правила и описание на всичко :) - viewtopic.php?f=81&t=37389

Слагам анкета с опции за гласуване за ревютата заявили участие.
Тази година участниците са наистина много :) Затова и гласуването ще е по-дълго - започва официално от сега и продължава 15 дни, тоест приключва на 25.02.2018г. Имате време за лобиране, подкупи и т.н. ::angel::
Ревютата са подредени по хронологичен ред.
Имате право да си променяте гласа до края на конкурска и имате право на по два гласа с оглед на големия брой участници.

След това - наградите ::up::

темата е отворена за коментари, мнения и т.н.
Успех! ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Re: гласуване в конкурса за Ревю 2017!

Мнениеот trk2 » 12 02 2018, 02:01

Моите фаворити са My Oris, my love! На Марин и Сейкото на Асен и гласувах за тях. Разбира се харесаха ми всички, които съм номинирал, но имам право само два гласа :)
Ще отбележа само Моята детска мечта на Марто - Фортис, и страхотните снимки на Нибаро - Карл Бучерер.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот shtora » 12 02 2018, 14:46

Моите фаворити са ревютата на Bucherer от nibaru и Carrera на trk2.
Ако имах право на повече гласове, щях да добавя верижката на phil05, SARB033 на senna, както и двата EDOX-а на ivanovnov (много оригинално сравнение).
shtora
Маниак

Мнениеот Donko1100 » 12 02 2018, 23:18

Аз гласувах за Bucherer от nibaru и SARB033 на senna. Също така ме впечатли и представянето на веригата от Колегата Фил 05, но нямам повече гласове. ::drinks::
Donko1100
Почитател

Мнениеот Kostabo » 15 02 2018, 16:52

Труден избор, впечатляващи, ревюта, ненормално красиви снимки ! ...nibaru и senna...
Тука е така...
Kostabo
Маниак

Мнениеот cthulhu » 15 02 2018, 23:33

Раздела за ревюта ми е любим ,голяма част от темите там съм ги препрочитал няколко пъти. Това усложни гласуването ми до голяма степен тъй като бях предварително пристрастен към дадени потребители заради цялостните им изяви във форума.
Фаворитите ми са :
Марин с неговия орис ,който колко манджи е видял само той знае... :)
senna и негото сейко. Тук е момента да уточня ,че това е от тези усложняващи фактори за който писах по горе. Цялото присъствие на senna във форума за мен е впечатляващо. С удоволствие следя и темата със загадките ,нищо ,че не се включвам.
Trk2 - неговите ревюта винаги са на високо ниво.
Nibaru и Bucherer... тук замина единия ми глас. Просто комбинацията от изчистения стил на писане и страхотните снимки не може да бъде подмината.
Vesire и Mille Metri отнесе другия ми глас. Самата история около часовника е силно грабваща.

Също да спомена tzetz ,който е може би най-сладкодумния от участниците ,чисто удоволствие е да се четат неговите ревюта. Azimuth-a на cenzor изглежда като доста интересен часовник ,определено не е моя тип ,но това не означава ,че не може да ми привлече вниманието по други начини.

В заключение бих казал ,че за мен всички участници са се справили превъзходно с предаването на емоцията ,пробудена в тях от даден часовник. Смятам ,че точно в това е смисъла на нашия форум :)
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот west hamm » 18 02 2018, 18:17

Аз гласувах за Марин и за Жорката-Везире ::drinks::
Всички ревюта са страхотни и заслужават награда :)
west hamm
Маниак

Мнениеот Puzo » 19 02 2018, 08:02

Trк2 с Carrera и senna със SARB033, това е от мен. Рядко се срещат в днешно време хора на толкова високо ниво! ;)
Удоволствие ми е да ги чета.
Като цяло доста ревюта ми харесаха, но избрах тези.
Беше време турско, дойде време мижитурско. ;)

Радой Ралин
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот nibaru » 19 02 2018, 09:23

Невероятни ревюта и тази година. Като започнем от нестандартното ревю на Phil05 за една верижка (станаха две към края, пък и то какви!), минаваме през интересното сравнение на Ivanovnov за Edox Hydrosub - много интересно ми беше защото съм притежавал и двата часовника, marind и интересния Oris - страхотен дизайн, а и с този син цвят, пък и четвърт кило ::huh:: , cenzor и неговия Azimuth BMF 1 и въздишането му по още по-нестандартни модели..... (със сигурност ще пропусна някой, да не ми се сърдят) .... и да стигна до моите фаворити (не защото са най-дълги ревютата):
trk2 (коцето) със неговото ревю, което ако го отпечатам на книжка ще е 50 страници поне, и интересното и увлекателно списване на senna (Асен) "Земя, дари ме с твойта сила - да мога да обичам всички хора"
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот monopola » 19 02 2018, 15:25

В момента - пълен паритет между две страшни ревюта :)

Какво ли ще стане до края ::drinks:: ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот tzetz » 19 02 2018, 15:51

Ревютата на професионалистите са наистина на висота :clap:, но за да бъде форумът пъстър и приветлив като дъгата, подкрепете с "глас" и сладкодумните! ;)

Изображение
Посегнах аз към времето, а то изтече като пясък между пръстите...
Аватар
tzetz
Почитател

Мнениеот senna » 19 02 2018, 18:57

Искрено се радвам, че двете ревюта, за които гласувах са до такава степен равностойни във висотата на представеното в тях, че дори заслужават да си поделят триумфа. Знам, че е невъзможно, но просто го заслужават. За мен няма победител и победен между тях и изборът ми бе лесен, нали имаме по два гласа. Добре, че не са три, че тогава щеше да е мъка. Страхотни ревюта тази година! Както се казва, всички без изключение заслужават този форум!
Всяко едно от тях правеше денят ми, в който бе публикувано тук! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот tzetz » 21 02 2018, 15:47

Гласувах за моето ревю на Ауриол, което считам за най-доброто, което съм успявал да сътворя досега, да одухотворя кварц, който е браун, а не шварц :) в приказка, четяща се на един дъх и за невероятното ревю-шедьовър на Trk2, за което баща ми, пенсиониран художник и преподавател по изобразително изкуство възкликна: "Това ревю е като един всестранно завършен пейзаж, има и преден план, и перспектива, и живи цветове." Сена, Кардучи, Ашаман, Фил, Нибару, нашият форум е изпълен с автори, който слепват умело думите-тухли на своите ревюта с много любов към часовниците, която ни е събрала тук! Това им коства много лично свободно време, много минути с апарати в ръцете, четене на информация в нета, исторически справки и кофи "вар", т. нар. творческа страст за белосване на "сградата". Тук няма лоши кандидати! Всяко ревю носи своите достоинства и ползи за четящите. Особено за младите колеги, които току що навлизат в този вълшебен свят, където да откриват своите си хоризонти!
Така че, поклон и респект към всички участници! :thumbup:
Аватар
tzetz
Почитател

Мнениеот monopola » 24 02 2018, 10:35

Още малко време остава :) Гласувайте докато е време ::drinks:: ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот cthulhu » 25 02 2018, 15:45

Честито на победителите ! Още веднъж страхотни ревюта !
Аватар
cthulhu
Маниак

Мнениеот trk2 » 25 02 2018, 23:07

Това е първия конкурс, който печеля. От няколко години неизменно участвам в различни видове конкурси както в този така и в другия форум, но не съм заемал по-високо от 2-ро място. Взел съм девиза на Тойота, които предпочитат да са втори по продажби, за да имат движеща сила да се усъвършенстват. Така и аз се учих Сър Томаз да вплитам интересни истории, да обработвам снимки. И продължавам да се уча на снимки от Нибару, въпреки че засега е недостижим- пълноформатен фотоапарат, собствен сайт за качване на снимките- поклон.
Още повече съм впечатлен от неговото благородство, когато на късен етап от гласуването, след като стана ясно, че съм негов конкурент той е гласувал за мен- благодаря ти за признанието Ники.

Благодаря и на организатора за невероятните награди, които всяка година стават все по- яки. Тук е мястото да си призная, че се влюбих в първата награда, затова си позволих да пиша лични съобщения на някой колеги, които предполагам, че биха харесали моето ревю за да напомня, че може да гласуват в тази тема.
Избързах с благодарностите преди проверката за редовоността на гласуването, но нямах търпение.
В заключение слагам снимка от първото си участие в конкурс от което събрах 0 гласа.

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 25 02 2018, 23:55

Благодаря на всички, които са гласували!
Радвам се, че много съфорумници са гласували за моето ревю. Така имам стимул да напиша следващо ревю. А това, че се нареждам сред видни съфорумници като trk2 и senna още повече ме мотивира.

Коце (@trk2), ревютата ти винаги са като енциклопедия - подредени, завършени, с много факти и детайли, които с интерес чета всеки път.
Относно снимките ми - в ревюто на за Bucherer съм снимал с кропка (Nikon D7200) , Louis Moinet също с кропка - Nikon D5200 и D7200. От няколко месеца съм с Full Frame, но разлика не виждам голяма за нуждите, за които го ползвам. Даже обратното - с обектива ми 60mm макро снимах по-добре на кроп фотоапарат. Всички снимки, които качвам тук - ако ги свалиш и провериш details - не им махам инфото - там се вижда с какъв апарат е снимано и с какъв обектив (поне милиметрите)
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот tzetz » 26 02 2018, 00:55

Не съм професионалист в света на часовниците. Големият ми ентусиазъм и любов към тях е подплътен с "възглавница" от малко лудост (да останеш с 9 лв на картата за цяла седмица, но да си си купил мечтания часовник). Занаятът ми не е от най-доходоносните (носи повече хемороиди, отколкото финанси), та не мога да се похваля с хубава техника - снимам с легендарния за 2012г. Canon Sx130is, и камерата Сони, на незаменимото ми Xiaomi Mi3, което още ме слуша. Но във снимките се старая доколкото мога да вложа душа, да намеря момента. Е не винаги се получава, но зодията ми е такава една - въздушна и всичко дето се яде - лети! От моята камбанария, без да се усетя, често може би се превръщам в досада за околните... Та ако съм се се сторил досаден на моменти, в самореклама, простете пианиста.
Такова едно класиране е огромна радост, но е и задължение. Задължение да се продължат усилията в представянията на любими часовници, не само за да има в стрелки инфо най-разнообразна информация за часовникоентусиасти, но също така и за да направиш деня на някой съфорумец, докато си пие сутрешната чашка кафе. Или на друг, точно преди да е похарчил последните си спестявания за любим модел, защото е спрян от производство и цените са разпордажни до изчерпване на количествата. И то не с цел да го продаде утре, когато ще стува 2 пъти продажната си цена, а заради "мравките" по гърба, да може да го види със слънчев отблясък на китката си, и да го заснеме до разцъфнало цвете, в някой приветлив пролетен следобед.
Благодаря на всички за подкрепата и нека 2018 г. сбъдне мечтите ви в новите конкурси! Не спирайте да вярвате, не спирайте да обичате.
Аватар
tzetz
Почитател

Мнениеот marind » 26 02 2018, 01:16

Аз умишлено си мълчах и чаках да свърши конкурса, за да кажа някои неща, но размислих и се отказах :) Всеки, който е следил гласуването ще се сети за едното нещо, за другото съм писал в темата с номинациите :wink:
Поздравявам от сърце всички печеливши! Благодаря и на хората, които са оценили моето ревю ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот trk2 » 03 03 2018, 14:07

Произведение на изкуството Изображение

Изображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Назад към Конкурси с награди