Фонд взаимопомощ

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори
Отговори
Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25

Фонд взаимопомощ

Мнение от Defoto » 14 07 2018, 23:38

Здравейте! Имам една идея ,която се роди ей така ,заради безпаричието . На повече от вас може да не се е случвало, но представете си искате много много някой часовник ,ноооо пара - нема! Та идеята ми е следната. Разбира се ако има почва ще я доразвием в последствие. Един път седмично или месечно се избира даден потребител. И след което събираме пари за него. После или той или администраторите му купуват, часовника ,който си е избрал и следват снимки коментари ,алабализми и така. :) Оставям идеята отворена за предложения и дискусии :)
Последна промяна от Defoto на 15 07 2018, 06:59, променено общо 1 път.
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Re: Фонд взаимопомощ

Мнение от Дон Жуан » 14 07 2018, 23:57

Нещо като взаимноспомагателна каса от близкото минало....
Аз съм "За"!!!
Голям форум сме! Дето се вика всеки с пари за кафе да се включи и работата ще се получи ;)
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 15 07 2018, 07:04

Голям Форум Сме :clap:
Изображение

Потребителски аватар
Defoto
Маниак

Мнение от Defoto » 15 07 2018, 08:13

Да то си е баш ВСК . Или " Кубратов сноп"
Да чукаш, преди да влезеш, е въпрос на възпитание.Да чукаш, след като си влязъл - е въпрос на възможности!

Потребителски аватар
dpt
Почитател
Регистриран: 24 06 2016, 21:45

Мнение от dpt » 16 07 2018, 11:11

Добре, нареждам се, щом идеята е такава :)
Моята колекция https://www.facebook.com/%D0%9C%D0%BE%D ... page_panel

"От къс желязо той изработи малък часовник с много колела, който се навива и може да работи в джоба на дрехата или в кесия 40 часа"

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 16 07 2018, 11:25

И аз съм за

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 16 07 2018, 20:36

Детската градина пак отвори врати.
Преди да се нареждате да давате ,или да вземате, избистрете идеята и условията. Сами ще стигнете до извода ,че това е една томбула, а такива се правят по повод някой празник и няма как да огрее всичките 15 хил. форумчани с незнайно финансово състояние.
Това всяка седмица да се избира "някой" или дори месечно добре,ами за колко време ще се събират парите? За първият ,за вторият, за третият....не усещате ли ,че се влиза пак в схема,просто където ще има един-двама щастливци, докато фитилът угасне.
Пътят към ада е постлан с добри намерения - казват и всяко едно благородно дело обаче което завършва с фиаско, убива малко по малко вярата в доброто у хората. Помислете добре.
Аз предлагам нещо по-прагматично,развивайки идеята на колегата Defoto а именно: един,или два пъти най-много в годината, да се определят по някакъв начин по трима "печеливши" на случаен принцип, да има срок за набиране на средства без ограничение на сумата и колкото се събере, да се разпредели по между им, а те да си изберат спрямо нея,какъв часовник да получат. Трябва и някой да се нагърби с реализацията на цялата лотария, предполагам ,че носителят на идеята Defoto да се заеме с това. Отделно самата инициатива ,трябва по някакъв начин да бъде постоянно афиширана,иначе ви чака голямо разочарование още след ,ако не първият,то още при вторият опит. То принципно,първият ще бъде тотомилионерът, после ще падат четворки и тройки :lol:
Набирането на средства да бъде поименно в определената тема,а не анонимно и това да става след като се определи "щастливеца (ците)"
Помислете и за някакво стесняване на рамката на участващите в "томбулата" все пак, няма да е никак красиво, да се падне някой с един пост във форума, дето направил опит да продаде в търговският раздел някакво менте, а вие да вземете да съберете пари и да му купите един оригинал. ::cool:: Има и още много подмолни камъни, ама да не ви пресичам съботянският порив и дръзновение. Аз лично ще участвам с някаква сума заради идеята,ако се постигне правилна конструкция,иначе ми е по-лесно да подаря един часовник на някого.
Това са моите необвързани мисли. Опитайте и вие.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 16 07 2018, 20:41

Сега видях темата и идеята може и да има бъдеще, но съм доста близо до на Сейкоша опасенията.
Моля само ако се стигне до някаква организация да не се афишира, че е от името на форума, докато няма супер ясни правила и начин за контрол и съответно съм се съгласил форума да се ползва. Че събирания на пари в интернет от името на някой са леко опасни ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
diksanal
Маниак
Регистриран: 03 09 2012, 21:32

Мнение от diksanal » 16 07 2018, 21:02

Хъм,''пирамидите'' не почваха ли и те по подобен начин,но не всеки можеше да е фараон? Изображение
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.

Потребителски аватар
belyata
Почитател
Регистриран: 31 12 2017, 13:53

Мнение от belyata » 16 07 2018, 21:19

SeikoSha е много прав. Добрите намерения понякога се оказват осеяни с подводни камъни.
За да не изпадна в словоблудстване ще дам и пример, преди 20-25 години решихме с колеги да сътворим нещо като ВСК. Всеки месец събирахме по равни суми помежду си, които се получаваха по предварително изтеглен жребий. Т.е. този месец се получават от първият колега, след това от следващия докато всеки получи. Да, но не стана така. На едни все им трябваха, а други все чакаха своя ред, който не идваше, а само даваха месечната си "вноска".
Това е реален пример, а другото е, че бих дал пари например за животоспасяваща операция на колега във форума, но за закупуване на часовник според мен е несериозно. Това е вещ, която не е жизненоважна. Като имаш средства ще си закупиш, ако не ще гледаш качените снимки от други колеги.

Потребителски аватар
Defoto
Маниак

Мнение от Defoto » 16 07 2018, 22:08

Съгласен съм с seikosha и monopola. Трябва ясни рамки и правила! Относно благотворителността , не мисля ,че ще има проблем в събирането на пари за някой в нужда , или дори раздел за продажби с благотворителна цел.Да за тези ,които когато решат отиват и дават 10000лв. идеята е глупава. Но тук става въпрос за малко разнообразие.Като цяло идеята ми беше в главата още когато бях комарджия. Печелех много ,но и много губех. Та си виках , ех да имаше някакъв сайт , в който комарджии от цял свят депозират пари ,когато спечелят за тези които са на дъното. То в комара си е кръговрат. Глупаво нали?!

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 16 07 2018, 22:25

Един мъж трябва да си купува цигарите, бирата, и часовниците сам!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Defoto
Маниак

Мнение от Defoto » 16 07 2018, 22:31

Факт! Темата за ключ.

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 17 07 2018, 11:20

belyata написа:
16 07 2018, 21:19
...
Да, но не стана така. На едни все им трябваха, а други все чакаха своя ред, който не идваше, а само даваха месечната си "вноска".
Това е реален пример,..
Това е комунизъм. Отдавна не съм се усмихвал уплашено :))

popayo
Маниак
Регистриран: 23 08 2010, 13:46

Мнение от popayo » 17 07 2018, 13:06

senna написа:
16 07 2018, 22:25
Един мъж трябва да си купува цигарите, бирата, и часовниците сам!
Ножовете също! Мъж без нож е същото като мъж с нож, ама без нож.

Потребителски аватар
Defoto
Маниак

Мнение от Defoto » 17 07 2018, 13:33

Ножовете даже си правя сам , но това е друга тема хахах

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Мнение от negat1ve » 29 11 2018, 19:05

Това като схемата със събирането на пари за рожденни дни в офиса - има практика да не се купуват подараци, а ти се връчва картичка и плик с волни пожетвования ;) Дотук добре, но бяха се позихвърлили със сумата която се събира на човек и в даден момент се стигна до някои не толкова забавни ситуации.
Offtopic: покажи
popayo написа:
17 07 2018, 13:06
Ножовете също! Мъж без нож е същото като мъж с нож, ама без нож.
;)

Отговори

Върни се в “Конкурси с награди”