За кого ще гласувате :)
- seiko
- Активен
- Мнения: 286
- Регистриран: 02 08 2011, 11:55
Re: За кого ще гласувате :)
От година, на година все по-зле и по-зле става в България. Нарочихме Севвероизтока, че ни е виновен и му отрязахме квитанциите - нейсе. Двайсет и кусара години все той е виновен и също толкова време се мазним на Запада и ги гледаме в очите, ама още по-зле става. Сега едни други хора са там (на Запад) на хранилка, пък останалите отново духат постната супа и се чудят откъде да я подхванат.
Щом една държава не позволява на населението си, с честен труд да изкарва прехраната си и да живее нормално, значи нищо не е наред. Няма леви, няма десни, няма патриоти, няма земеделци и прочие, всяка докопала се до властта върхушка има само една цел - да краде, като за последно и да окупира възловите постове. Каквито са ни политиците, такова ни е и правосъдието, и армията, и полицията, и здравеопазването и всичко останало.
Но така трябва да е, на такъв г*з, такъв х*й. Докато не осъзнаем, че никой политик няма да ни оправи, все така ще бъде.
Така ли няма да се намери един умен човек, който да бъде пристрастен единствено към интересите на България, а не към парите на Изтока или Запада. Толкова ли е трудно да разберем, че на никой не му пука за нас, па нито от Изтока, нито от Запада. Всяка Велика сила обслужва единствено собствените си интереси и пет пари не дава за другите, камо ли пък за нас.
Замисляли ли сте се, дали някой ще си мръдне и малкия пръст заради нас, ако Ердоган натири ордите си към България, да "защитят турското население" и окупират районите с такова население?
Обзалагам се, че нито сегашните ни покровители от Запада ще го сторят, нито пък новите капиталисти от Североизтока.
И кой пак ще духа супата, а?
Присмива се Бойко на гърците, ама те си знаят цената и затова никой копче не им казва, въпреки че си правят, каквото искат. И с руснаците са големи дружки, че ги тачат повече от западняците, и с европейците си правят курмите. 88-89-та година гърците икономически бяха много по-зле от нас и точно за 5-6 години стандартът им се вдигва 6-7 пъти спрямо нашия и до днес е така.
Накъде вървим ние двадесет и кусара години и защо става все на зле.
Когато си отговорим ВЯРНО на този въпрос, тогава ще имаме някакъм шанс да се оправим.
Като гледам накъде върят нещата, всичко продължава да ми подсказва, че скоро няма да станя тя тая.
Щом една държава не позволява на населението си, с честен труд да изкарва прехраната си и да живее нормално, значи нищо не е наред. Няма леви, няма десни, няма патриоти, няма земеделци и прочие, всяка докопала се до властта върхушка има само една цел - да краде, като за последно и да окупира възловите постове. Каквито са ни политиците, такова ни е и правосъдието, и армията, и полицията, и здравеопазването и всичко останало.
Но така трябва да е, на такъв г*з, такъв х*й. Докато не осъзнаем, че никой политик няма да ни оправи, все така ще бъде.
Така ли няма да се намери един умен човек, който да бъде пристрастен единствено към интересите на България, а не към парите на Изтока или Запада. Толкова ли е трудно да разберем, че на никой не му пука за нас, па нито от Изтока, нито от Запада. Всяка Велика сила обслужва единствено собствените си интереси и пет пари не дава за другите, камо ли пък за нас.
Замисляли ли сте се, дали някой ще си мръдне и малкия пръст заради нас, ако Ердоган натири ордите си към България, да "защитят турското население" и окупират районите с такова население?
Обзалагам се, че нито сегашните ни покровители от Запада ще го сторят, нито пък новите капиталисти от Североизтока.
И кой пак ще духа супата, а?
Присмива се Бойко на гърците, ама те си знаят цената и затова никой копче не им казва, въпреки че си правят, каквото искат. И с руснаците са големи дружки, че ги тачат повече от западняците, и с европейците си правят курмите. 88-89-та година гърците икономически бяха много по-зле от нас и точно за 5-6 години стандартът им се вдигва 6-7 пъти спрямо нашия и до днес е така.
Накъде вървим ние двадесет и кусара години и защо става все на зле.
Когато си отговорим ВЯРНО на този въпрос, тогава ще имаме някакъм шанс да се оправим.
Като гледам накъде върят нещата, всичко продължава да ми подсказва, че скоро няма да станя тя тая.
– Човек трябва да иска малко, за да може да плати цената. (Баба Ванга)
- phil05
- Маниак
- Мнения: 9661
- Регистриран: 26 05 2012, 10:40
- Местоположение: София
Re: За кого ще гласувате :)
Еми нали това казвам, не си ме разбрал. Браво, ама да го правят всички, хиляди. Ставаше въпрос да не тръгнем да протестираме и затова да не ИМ плащаме тока в знак на протест, полза никаква. Все нещо сме ползували, не сме стояли на свещи. И няма полза от бой по врага държавата със всички средства. Обратното, да си търсим правата, хиляди и да правим нещо за тая държава, пак хиляди. Да плащаме данъци и осигуровки например, а не на минималната, а да получаваме друга. Или да правим каквото правим като хората. А не само да искаме и да чакаме от държавата и политиците.marind написа:Аз им го казвам редовно, днес го направих за пореден пътphil05 написа: А за енергото пак ние сме си виновни, щото са чиста далавера смесена със същите политици, дето пак те са ни виновни. Остава да кажем няма да ИМплащаме тока, и к'во?
Ако го правят хиляди, дали ще си разиграват коня така, като са свикнали?
![]()
...
Ето пример за протест. В знак на протест, спираме да купуваме всички от Била Лидъл Кауфланд & Co дето изнасят данъци и печалба, няма да умрем от глад. Да, ама всички искаме голям лъскав магазин, голям избор, хубави работи, много хора, паркинг... И ще се ометат след 2 месеца. Ще си направим на тяхно място наши, ако можем де...
Пак пример със Швейцария - имат само 2 вериги и то техни - Мигрос и Кооп. И всички ходят в тях, или в малките квартални. А тия даже не се и конкурират, им цели региони само с Мигрос други с Кооп. Има и един до друг. Няма никакви чужди.
Пак там, за тези чуждите марки, като нищо ще направят някоя неделя един референдум да ги има ли, или не, гласуват да ги няма и хайде много здраве.
ПС. Чакай че забравих...И въпросните енергодружества - и те
- NANI
- Маниак
- Мнения: 1762
- Регистриран: 11 02 2010, 21:38
- Местоположение: Петрич
Re: За кого ще гласувате :)
Аз не разбирам нищо от политика, но ще отида да гласувам. Включих се само за да изразя мнение относно енергодружествата, понеже съм работник в едно от тях. Ще кажа само,че при евентуално одържавяване на тези предприятия, сегашното им управление ще ви се стори песен. Нямаше такава гавра с работници и клиенти, докато беше държавна собственост. Това е моето скромно мнение.
- Detson
- Активен
- Мнения: 111
- Регистриран: 09 01 2017, 22:17
- Местоположение: Хасково
Re: За кого ще гласувате :)
Трябва да се гласува,всички да вземат пример от българските турци. От тях зависи ти как ще живееш ,а те ще си ходят в турско. Гласувайте щото ще се върнем не 500 а 1500г назад. Спира се всяко развитие. Вече да те е срам да се наречеш Българин,където и да се отиде по света и по зле ще става. Стига ,че съм много негативно настроен. Гласувам за ГЕРБ.
Я да видим ,туй що все още работи.
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
При всеки монополист е така, никой не говори за одържавяване. В условия на реална конкуренция, нещата ще си дойдат на място самиNANI написа:Аз не разбирам нищо от политика, но ще отида да гласувам. Включих се само за да изразя мнение относно енергодружествата, понеже съм работник в едно от тях. Ще кажа само,че при евентуално одържавяване на тези предприятия, сегашното им управление ще ви се стори песен. Нямаше такава гавра с работници и клиенти, докато беше държавна собственост. Това е моето скромно мнение.
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- ivan_gd
- Маниак
- Мнения: 765
- Регистриран: 08 03 2010, 00:15
Re: За кого ще гласувате :)
Stanislav.Georgiev написа:Виц: Защо математикът не гласува?
Offtopic: покажи
Sent from my HTC Desire 310 using Tapatalk
CERTINA DS PODIUM C260.7129.12.66
- Spitfir3
- Маниак
- Мнения: 1210
- Регистриран: 15 07 2014, 12:31
- Местоположение: Добрич
Re: За кого ще гласувате :)
Понеже наближава 25.03.2017, когато ще влезе в сила ограничението за предизборна агитация,и тъй като дар словото ми няма нищо общо с това на колегата senna(за мен е чест да го нарека колега), ще си позволя да цитирам един кандидат депутат(дай боже да стане дестващ такъв) от партията, която подкрепям:
"Тези дни говорих с много хора. Близки, не съвсем близки и съвсем непознати. Голяма част от тях твърдят, че няма да гласуват за никой и че това е техният протест срещу цялата политическа класа. Аз, разбира се, веднага търсех достатъчно остър ръб, за да си ударя главата, в опита си да им обясня, че това, което ще направят, е точно обратното и цялата политическа класа иска точно това. Иска апатични и отвратени от политика гласоподаватели, които не гласуват. Защото всичко ще е по старому и докато в Англия говорят за това, как тестват пътища с безконтактно зареждане на електромобили в движение, ние тук скърбим за българските кисели краставички, които лошата Европа забранила да се изнасят за Русия. В същото време нормалните хора се изнасят от страната, а Путин и Ердоган доволно потриват ръце, наблюдавайки продажниците си тук, които за 30 сребърника са готови да продадат не само майка си, а цялата си рода, барабар с нашата.
Та искам да ви кажа, че в неделя избори ще има. Ще има и избрани народни представители, независимо от това, че не сте гласували. Затова се размърдайте и гласувайте за някой, на когото имате доверие. Някой, на когото после да държите сметка за обещанията и някой, срещу когото ще протестирате, когато ви излъже.
Иначе оправдания за негласуване има много. И всичките до едно са тъпи.
Тва е."
Та, в случая, и моето скромно мнение съвпада с неговото. А времената са такива, че апатията и бездействието са равносилни на национално предателство! Моля да ме извините ако съм засегнал някого, само изразявам мнение!
"Тези дни говорих с много хора. Близки, не съвсем близки и съвсем непознати. Голяма част от тях твърдят, че няма да гласуват за никой и че това е техният протест срещу цялата политическа класа. Аз, разбира се, веднага търсех достатъчно остър ръб, за да си ударя главата, в опита си да им обясня, че това, което ще направят, е точно обратното и цялата политическа класа иска точно това. Иска апатични и отвратени от политика гласоподаватели, които не гласуват. Защото всичко ще е по старому и докато в Англия говорят за това, как тестват пътища с безконтактно зареждане на електромобили в движение, ние тук скърбим за българските кисели краставички, които лошата Европа забранила да се изнасят за Русия. В същото време нормалните хора се изнасят от страната, а Путин и Ердоган доволно потриват ръце, наблюдавайки продажниците си тук, които за 30 сребърника са готови да продадат не само майка си, а цялата си рода, барабар с нашата.
Та искам да ви кажа, че в неделя избори ще има. Ще има и избрани народни представители, независимо от това, че не сте гласували. Затова се размърдайте и гласувайте за някой, на когото имате доверие. Някой, на когото после да държите сметка за обещанията и някой, срещу когото ще протестирате, когато ви излъже.
Иначе оправдания за негласуване има много. И всичките до едно са тъпи.
Тва е."
Та, в случая, и моето скромно мнение съвпада с неговото. А времената са такива, че апатията и бездействието са равносилни на национално предателство! Моля да ме извините ако съм засегнал някого, само изразявам мнение!
Offtopic: покажи
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Много добре го е написал човека. Ако беше написал и как точно мога да държа сметка на въпросния избраник, цена нямаше да имаSpitfir3 написа:"Затова се размърдайте и гласувайте за някой, на когото имате доверие. Някой, на когото после да държите сметка за обещанията и някой, срещу когото ще протестирате, когато ви излъже."
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- nibaru
- Маниак
- Мнения: 1954
- Регистриран: 28 02 2015, 15:14
- Местоположение: Благоевград
Re: За кого ще гласувате :)
В няколко по-горни поста виждам, че се коментират Санкциите срещу Русия (че и забрана да изнасяме кисели краставички). Нека да е ясно, че толкова коментираните "санкции" наложени от ЕС са основно забрана на определени хора да пътуват на Запад, както и парите им и забрана основно за военни стоки и високи технологии. НЯМАТ НИЩО ОБЩО с храни ....
Тези забрани си ги НАЛОЖИ РУСИЯ СРЕЩУ Европейският Съюз!
Та не знам какво толкова ги преекспонират, освен, че са засегнали няколко руски милиардера да им по-трудничко.
Източник:
http://www.consilium.europa.eu/bg/polic ... ne-crisis/
Изпратено чрез Tapatalk
Тези забрани си ги НАЛОЖИ РУСИЯ СРЕЩУ Европейският Съюз!
Та не знам какво толкова ги преекспонират, освен, че са засегнали няколко руски милиардера да им по-трудничко.
Източник:
http://www.consilium.europa.eu/bg/polic ... ne-crisis/
Изпратено чрез Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
-
kiotobg
- Напредващ
- Мнения: 76
- Регистриран: 06 04 2014, 11:11
Re: За кого ще гласувате :)
Ще гласувам за БСП. Ще се обоснова много кратко и ясно:
Хиляди пъти е по-добре да ме управлява комунист, отколкото кратуна.
Когато кратуната отиде там, където му е мястото..., ще гласувам за когото трябва.
Хиляди пъти е по-добре да ме управлява комунист, отколкото кратуна.
Когато кратуната отиде там, където му е мястото..., ще гласувам за когото трябва.
- pm03
- Маниак
- Мнения: 963
- Регистриран: 26 06 2015, 12:40
Re: За кого ще гласувате :)
Яка обосновка Другарю!
Винаги готов.
Винаги готов.
-
kiotobg
- Напредващ
- Мнения: 76
- Регистриран: 06 04 2014, 11:11
Re: За кого ще гласувате :)
Ако се пусне една анкета за произход, ще останеш много изненадан колко малко хора със синя кръв има останали в България. За съжаление, ти ще си в графата с червен цвят.
Но, това е друга тема на разговор, в която правнука на военния прокурор на вторият по големина град в България няма да води с теб.
Но, това е друга тема на разговор, в която правнука на военния прокурор на вторият по големина град в България няма да води с теб.
-
monopola
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 4396
- Регистриран: 16 08 2011, 15:12
Re: За кого ще гласувате :)
pm03, разбра ли сега
аааааамаха!

моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857
Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046
Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046
- pm03
- Маниак
- Мнения: 963
- Регистриран: 26 06 2015, 12:40
Re: За кого ще гласувате :)
Май цветът ти ще е кафяв, но не само по ризата от унформата, а и по бельото май...kiotobg написа:Ако се пусне една анкета за произход, ще останеш много изненадан колко малко хора със синя кръв има останали в България. За съжаление, ти ще си в графата с червен цвят.
Но, това е друга тема на разговор, в която правнука на военния прокурор на вторият по големина град в България няма да води с теб.
та така с анкетите. Успех със столетницата и дано станишката пак да ви оглави клубчето.
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Нещо коментар на предварителните резултати да направите? Бих се радвал да чуя мнения и заключения 
Daydreamer
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Вероятна коалиция ГЕРБ, ОП и ВОЛЯ - чудно! 
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- bbo
- Маниак
- Мнения: 880
- Регистриран: 22 06 2015, 17:13
- Местоположение: Пловдив
Re: За кого ще гласувате :)
ББ пак ще пуска емисари като преди 3 годин (тогава Цецка Цачева и Бъчварова, сега не се знае кои ще са). РБ-НГ като жадни за власт и службогонци ще са с него, но му липсват още много гласове подкрепа. Евентулано ОП, може би и патерицата му Марешки да помогнат за правителство. Но Марешки искаше или всичко, или нищо, а и не се знае как ще отсъди Съда по отношение на правото му да участва на избори (нали има 2 партии), така че не се знае до къде ще стигнат преговорите... Ако се провалят, за БСП ще е още по-трудно да преговаря с някой за управление. Т.е. отиваме на нови избори...
Аз лично се радвам за огромния скок на ДаБГ! Ако имаше още 1 седмица, както можеше да бъде, те щяха да са вътре.
Аз лично се радвам за огромния скок на ДаБГ! Ако имаше още 1 седмица, както можеше да бъде, те щяха да са вътре.
Електронните часовници нямат душа!
"Luxury watches - you acquire the right to take care of them, but they remain the property of their manufacturers."
(Roland Ranfft)
"Luxury watches - you acquire the right to take care of them, but they remain the property of their manufacturers."
(Roland Ranfft)
Offtopic: покажи
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Никакъв шанс! Не и в този форматbbo написа:Т.е. отиваме на нови избори...
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Да перифразирам - очаквахте ли такива резултати, доволни ли сте или не?
Имаше ли смисъл от избори изобщо?
Имаше ли смисъл от избори изобщо?
Daydreamer
- DrFrancky
- Маниак
- Мнения: 1680
- Регистриран: 14 11 2016, 20:22
Re: За кого ще гласувате :)
Като гледам анкетата, нищо не сме познали 






