За кого ще гласувате :)

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

За кого ще гласувате на парламентарните избори в неделя, 26.03.2017г.?

Анкетата завърши на 25 03 2017, 10:55

АБВ-Движение 21
1
1%
БСП
13
11%
ВОЛЯ
7
6%
ГЕРБ
22
19%
Да, България
23
19%
ДПС
0
Няма гласове
ДОСТ
0
Няма гласове
Нова Република
11
9%
Обединени Патриоти
3
3%
Реформаторски Блок-Глас Народен
3
3%
друг субект
4
3%
няма да гласувам
31
26%
 
Общо гласове: 118

Потребителски аватар
marind
Маниак
Мнения: 2280
Регистриран: 20 12 2011, 14:50
Местоположение: Варна

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от marind » 26 03 2017, 22:37

mitadoc написа:Да перифразирам - очаквахте ли такива резултати, доволни ли сте или не?
Имаше ли смисъл от избори изобщо?
Задаваш отговори :)) Вярвам, че на анкета с такъв въпрос, ще сме 100% на едно мнение :)
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Мнения: 13921
Регистриран: 19 09 2010, 12:43
Местоположение: Острова

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от mitadoc » 26 03 2017, 22:49

marind написа:
mitadoc написа:Да перифразирам - очаквахте ли такива резултати, доволни ли сте или не?
Имаше ли смисъл от избори изобщо?
Задаваш отговори :)) Вярвам, че на анкета с такъв въпрос, ще сме 100% на едно мнение :)
Нещо непряко свързано с днешните избори - спомням си интервю с Митьо Пищова,който се вайкаше,че имало някакви машинации,защото нямало и един глас за него в определена изборна секция,където бил много силен ( уж ). :lol:
Daydreamer

Потребителски аватар
marind
Маниак
Мнения: 2280
Регистриран: 20 12 2011, 14:50
Местоположение: Варна

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от marind » 26 03 2017, 23:13

Стана още по-интересно, Марешки май е под въпрос :)
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Мнения: 13921
Регистриран: 19 09 2010, 12:43
Местоположение: Острова

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от mitadoc » 26 03 2017, 23:21

marind написа:Стана още по-интересно, Марешки май е под въпрос :)
Щото нещо ще промени той... :yawn:
Daydreamer

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак
Мнения: 1680
Регистриран: 14 11 2016, 20:22

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от DrFrancky » 26 03 2017, 23:34

mitadoc написа:
marind написа:Стана още по-интересно, Марешки май е под въпрос :)
Щото нещо ще промени той... :yawn:
Ще промени, той е Герб.
-= Bulgarian Watch Society - общност на любителите на часовници =-

Най-активното Facebook общество посветено на часовникарството

Потребителски аватар
marind
Маниак
Мнения: 2280
Регистриран: 20 12 2011, 14:50
Местоположение: Варна

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от marind » 26 03 2017, 23:37

DrFrancky написа:
mitadoc написа:
marind написа:Стана още по-интересно, Марешки май е под въпрос :)
Щото нещо ще промени той... :yawn:
Ще промени, той е Герб.
:thumbup: :wink:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Мнения: 1315
Регистриран: 16 10 2013, 18:53
Местоположение: Бургас

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от dtmf » 27 03 2017, 00:41

Изборите са както обикновенно. Силните играчи нямат интерес от промяна към по-добро.
Изображение

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Мнения: 3302
Регистриран: 20 08 2012, 12:29
Местоположение: София/България

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от ivanovnov » 27 03 2017, 10:41

Изритаха десните партии от парламента, случайно или планово, резултатът го постигнахя, сега предстоят интересни времена.
...go forward...

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Мнения: 9661
Регистриран: 26 05 2012, 10:40
Местоположение: София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от phil05 » 27 03 2017, 12:08

За какво са ти десни партии, нали вече има по евтин бензин в Люлин ;) ? И молове има колко искаш...

А, сетих се за кого ще гласувам на следващите избори, сериозно. Ако някой направи дотогава в София нещо такова с минералната вода, вместо следващия мол :)). Та да ходят майките с децата, цял ден могат да стоят там, вместо по моловете. Ама не знам дали има далавера...

Изображение

Изображение


София е възникнала заради минералната вода, има и в центъра и навсякъде е обградена с минерална вода. Няма ни едно такова нещо.

А който политик или партия помогне да се направи някое производство на нещо, дето го правим по добре от други по света - за него с две ръце. Или пък да помогне да развие малкото селко стопанство, земеделие и животновъдство. Ама наистина, че като ги слушам горките "фермери".. За часовници не смея и да си мечтая, ама защо не ::angel:: ?

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Мнения: 5834
Регистриран: 15 10 2009, 17:47
Местоположение: гр. София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от cenzor » 27 03 2017, 12:32

phil05 написа:За какво са ти десни партии, нали вече има по евтин бензин в Люлин ;) ? И молове има колко искаш...

А, сетих се за кого ще гласувам на следващите избори, сериозно. Ако някой направи дотогава в София нещо такова с минералната вода, вместо следващия мол :)). Та да ходят майките с децата, цял ден могат да стоят там, вместо по моловете. Ама не знам дали има далавера...
В Будапеща има такива минерални бани, интересно преживяване са. Все едно времето е спряло през 50-те.
http://www.nasamnatam.com/patepis/Budap ... f-121.html

Ама не бих си пуснал децата да стоят в подобно място цял ден. Че има едни чичковци и дЕдовци, които и те стоят в басейна по цял ден, играят шах във водата и кротко си подпикват вътре (няма да излизат от рахата за едната глупост, де). Идилия.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Мнения: 8850
Регистриран: 29 09 2009, 15:55
Местоположение: София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от stdenev » 27 03 2017, 12:46

Вальо, такъв басейн в София ще е сигурен източник на гъбични инфекции. Гарантирано минимум печурки... :))
Като почнат да ходят и ония по-тъмно зелените да се къпят и глей к'во става. ;)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Мнения: 9661
Регистриран: 26 05 2012, 10:40
Местоположение: София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от phil05 » 27 03 2017, 13:51

Абе ние вече имаме имунитет, да му мислят туристите от цял свят, дето ще почнат да идват :lol:. Като в тези.

Изображение

Хайде хубаво, и без минерални басейни ще минем. Който иска минерална вода, ще ходи там. Тогава ще гласувам зе тея, дето оправят градския транспорт в София, да стане като във Виена примерно и да слязат хората от колите. То пък в градския няма да е много чист въздуха, като сутрин с часове по светофарите ;). Или пък ще стане скъп, като че ли с колата е по евтино.

Ааа, сетих се...Вярно, то затова оправията била по - евтин бензин :))

Каквото щат да направят, ама да взема първо да свършат нещо, а не нас да ни оправят, те отдавна ни оправиха.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Мнения: 8850
Регистриран: 29 09 2009, 15:55
Местоположение: София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от stdenev » 27 03 2017, 13:53

:))
Е то ние все оправени си ходим... ;)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Мнения: 8425
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от trk2 » 27 03 2017, 15:29

ivanovnov написа:Изритаха десните партии от парламента, случайно или планово, резултатът го постигнахя, сега предстоят интересни времена.
ФБ коментара на Nikolay Oblakoff :)

Vae victis

И като настана едно вайкане, та цели три недели. Дясното било умряло, мафията била победила, народът бил прост....

Другари! (Или поне синовете и внуците им) - Дясното не е умряло на вчерашните избори. Дясното в България никога не е съществувало. Единственото, което сме имали досега са партии, които са по-малко леви до другите. Ако наистина разбирате какво значи "дясно" вчерашният ден би трябвало само да ви радва. Най-накрая всички графомани, еготисти и всякаква такава паплач, които се гавреха с дясната идея са политически трупове. Радам, Москов, Лукарски даже и Кака Здравка, вече могат да....не останат дори като бележка под линия в историята.

Това е уникална възможност, да се съгради истинска дясна партия от хора, които разбират какво означава това.

Не. другари, това не означава да връщате държавата в здравеопазването. Не, другари, това не означава да обещавате минимална работна заплата от 700 лева и пенсия от два трилиона.

Другари, не са ви виновни хората. Не хората, ви накараха да се разцепите на съставни атоми, дори не хората ви накараха да обявите разни алианси с треторазредни музиканти или бивши проститутки. Това успяхте да постигне напълно сами.

Редно е тук да споменем и умнокрасивата, розова гвардия, която поради неясни напълно дори на самите автори на твърдението причини, се слагат като дясна партия.
Олицетворението на всичко чисто, свято, прогресивно и постмодернистично в България, слава богу, не е фактор.

Дори няколкото свестни хора там, и добрите им идеи (тоест неясното формулиране на една и половина такава) бяха удавени в море от дини (зелени отвън, червени отвътре) свикнали да рекетират държавата с протести срещу облаги, както и ляво-прогресивни либерали с финансиране от фондации свързани с ляво-прогресивни чужди партии. Дерзайте, вие поне имахте доблестта да си кажете, че не сте десни.

Изгорете, за да светите другари. Вашето време за гавра с "дясното" изтече. На никой няма да му е мъчно за вас.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Мнения: 13921
Регистриран: 19 09 2010, 12:43
Местоположение: Острова

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от mitadoc » 27 03 2017, 16:01

Аз още си чакам да ми се обясни защо трябваше да гласувам и какво се промени...

Бих се радвал също на коментар от Наско,нали трябваше да сравнява анкетата тук с националните резултати.
Daydreamer

Потребителски аватар
marind
Маниак
Мнения: 2280
Регистриран: 20 12 2011, 14:50
Местоположение: Варна

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от marind » 27 03 2017, 16:35

В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Мнения: 13921
Регистриран: 19 09 2010, 12:43
Местоположение: Острова

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от mitadoc » 27 03 2017, 17:29


Четох го. И той обслужва нечии интереси,но няма как да не е така , а да се задържаш в телевизии и тем подобни.

Опитваха се да ме убедят да гласувам, за да изгоня примерно ДПС/ДОСТ от парламента. Истината е,че те не са се намърдали там от само себе си. Политиците,които са сега в него(парламента) или бяха доскоро, са им помогнали да създадат тази партия. Това са същите хора,за които ме агитираха да подкрепя.Хората,които допуснаха антиконституционна партия да се създаде и да работи против интересите на страната ми. Хората,които засилиха разделението на страната на база на верска основа и вливането на чужди капитали,които не влияят позитивно на икономиката, нито на регионалното развитие.

99,9 % от политиците по света не струват. Да си кажем истината,която на никой не му допада,но е факт. Единиците,които наистина са радеели за държавите си и за народите си, ги учим в учебниците. Всички останали обслужват интереси на олигарси,корпорации и кръгове. Защото същите тези(олигарси,корпорации,кръгове) им финансират турнетата и тъпотиите. И театъра,който играят пред нас. Всяка вечер. Или поне да ни отвличат вниманието от техните си неща.

Някой предлагаше гражданско неподчинение, ултиматуми за 2 седмици ( гледам станали са напоследък модерни)...

Дори и да се хванете на митинг и изринете пасмината там( в парламента), кой според вас ще дойде? Нови лица? Такива ,на които родителите са им били от ДС или БКП. Някой,който е достатъчно богат,че да не се интересува от личното си благо, а от това на народа си? Познавате ли хора,които имат силите, волята и отдадеността да направят това, но не с гръмките слова на маса, а пред телевизорите, пред цялата страна, пред ЕС, пред Света? Хора,които няма да се продадат или да клекнат пред натиск или компромат? Да не се лъжем, колкото и да ни се иска - такива хора са редки,за една държава веднъж на 100-200 години се раждат подобни.За съжаление при нас мнозинството от новородените са бъдещи чалгаджии и футболистчета. И роми гастербайтери.

А вие...готови ли сте да помогнете на тези хора да развият държавата ни?Тези,които искате да издигнете от нищото и да ви поведат. Ще плащате ли данъци 30-40 % от доходите ви? Защото държавата е фирма и има нужда от капиталовложения,за да се развива. Ще затегнете ли наистина коланите? Защото едно е да искаш,друго е да стиснеш дупе и да се постараеш да го постигнеш. Работодателите ще спрат ли да осигуряват на минимална заплата служителите си, а останалото да дават на ръка? Ще спрете ли да давате рушвети на полицаи,лекари, учители,университетски преподаватели? Ще премахнете ли курупцията в душата си,преди да искате да я изкорените от другите около вас? Ще паркирате ли определените за това места, а не по тротоарите?Ще хвърляте ли буклуците в кошчетата, ще отстъпете ли мястото си като видите възрастен човек в автобус или метро, ще бъдете ли добри и честни,възпитани и работливи? Ще възпитате ли децата си да не псуват, да не пият,пушат, да не стават насилници и да преследват мечтите си с труд и с плам,а не просто да искат да отидат на поредното студентско парти и плановете за бъдещето да се простират до онождане на фолкдива и Мерцедес ЦЛС , 2007-ма на газ?

Ще станете ли човеци? Ако ви се струва трудно достижимо,просто си усилете пак музиката на Планета ТВ, пийнете си биричка и се обадете на батката от съседния входа да го питате какво ще прави довечера и дали ще бушувате пак в лъскавата дискотека и ще хвърляте салфетки. Можете и да си заровите главата в пясъка или просто да се ударите с тухла по главата и да забравите искрата,която пламна за малко в главата,докато четяхте редовете. А може и нищо да не е пламнало, намират се и такива глави, на които им правим прически, мием ги, решим,но уви - освен за носене на шапка, за друго не стават.

А може и да си опаковате куфарите и да се нагърбите с нелеката задача да започнете живота си отново. На чисто. Няма да е лесно. Напротив - ще е адски трудно. Ще сте на ново място, с нови хора, нова земя, нова храна, нова работа, нов език,нови закони, нови политици,които пак влизат в онези 99.9% от извадката . Но може и да ви допадне. А може и да не стане така. Вие решавате и си носите последствията.
Daydreamer

Потребителски аватар
senna
Маниак
Мнения: 3176
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от senna » 27 03 2017, 17:48

mitadoc написа:Аз още си чакам да ми се обясни защо трябваше да гласувам и какво се промени...

Бих се радвал също на коментар от Наско,нали трябваше да сравнява анкетата тук с националните резултати.
Защото, Митак при избирателна активност, като тази :

https://results.cik.bg/pi2017/aktivnost/index.html

се случва, точно това, което се случи и сега. Т.е. нищо не се случи! Или по-точно се наля бетона. Сега ще чакаме да стегне, пръскайки го с водичка от време на време да се не напука. ;) Не, че се е целяло нещо друго с предизвикването на тези предсрочни избори, или пък се е очаквало да се случи нещо различно от това, което се случи, т.е. нищо да се не се случи. :)) За да се случи, трябва активността да мине поне 80%, това със сигурност ще елиминира програмираният вот водещ до нищослучване.
Понеже нямам много време да пиша ще използвам написаното от други, къде, къде по грамотни от мен.

http://www.dw.com/bg/%D0%B5%D0%B4%D0%BD ... 7-xml-mrss

http://www.dw.com/bg/%D1%88%D1%80%D0%B0 ... 7-xml-mrss

Колкото до сравняването на анкетата с резултатите в реалността, е то бе ясно изначално, че няма да имат нищо общо. :) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Мнения: 9661
Регистриран: 26 05 2012, 10:40
Местоположение: София

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от phil05 » 27 03 2017, 17:49

trk2 написа:
ivanovnov написа:Изритаха десните партии от парламента, случайно или планово, резултатът го постигнахя, сега предстоят интересни времена.
ФБ коментара на Nikolay Oblakoff :)

Vae victis...
Ми да. Аз за какво викам първо да оправят градския транспорт, че да има с какво да ходят на работа по комфортно. Ако не могат или не искат - с тези трамваи и по този начин, ако щат. Или да не се кандидатират, ако не им изнася. Никакви привилегии, коли, охрани и кортежи. Охрана само за президента и шефа на правителството. Ако служат на народа добре, след някоя година може служебна Шкода, който пътува повече и наглежда развитието в пограничните райони :)) Че да не са лоши Шкода. Ако щат. И бързо ще спрат да се цепят и лепят, пък може така да се кандидатират и по свестни, дето искат и могат да свършат нещо.

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Мнения: 13921
Регистриран: 19 09 2010, 12:43
Местоположение: Острова

Re: За кого ще гласувате :)

Мнение от mitadoc » 27 03 2017, 17:52

senna написа:
mitadoc написа:Аз още си чакам да ми се обясни защо трябваше да гласувам и какво се промени...

Бих се радвал също на коментар от Наско,нали трябваше да сравнява анкетата тук с националните резултати.
Защото, Митак при избирателна активност, като тази :

https://results.cik.bg/pi2017/aktivnost/index.html

се случва, точно това, което се случи и сега. Т.е. нищо не се случи! Или по-точно се наля бетона. Сега ще чакаме да стегне, пръскайки го с водичка от време на време да се не напука. ;) Не, че се е целяло нещо друго с предизвикването на тези предсрочни избори, или пък се е очаквало да се случи нещо различно от това, което се случи, т.е. нищо да се не се случи. :)) За да се случи, трябва активността да мине поне 80%, това със сигурност ще елиминира програмираният вот водещ до нищослучване.
Понеже нямам много време да пиша ще използвам написаното от други, къде, къде по грамотни от мен.

http://www.dw.com/bg/%D0%B5%D0%B4%D0%BD ... 7-xml-mrss

http://www.dw.com/bg/%D1%88%D1%80%D0%B0 ... 7-xml-mrss

Колкото до сравняването на анкетата с резултатите в реалността, е то бе ясно изначално, че няма да имат нищо общо. :) ::drinks::
100% избирателна активност пак ще доведе до това. Просто ще влязат повече депутати от ГЕРБ/БСП/ОП и прочие.

Дори и в такава ситуация, пак вярвам,че няма да има разлика. Написал съм го по-горе.
Daydreamer

Отговори

Върни се в “Конкурси с награди”