Вота на осъзнато възмутените го няма тук. Защото е очевидно, особено за хора наблюдаващи ни отстрани, че само възмущението не е достатъчно, трябва ни и осъзнаване.
За кого ще гласувате :)
- senna
- Маниак
- Мнения: 3176
- Регистриран: 02 03 2010, 22:11
Re: За кого ще гласувате :)
Не съм съгласен. В тази избирателна активност, пораждаща този парламентарен състав, преобладава манипулираният вот, купеният вот, вота на неприкрито доволните, вота на неосъзнато недоволните, вота на подведените от популизма и вота на копнеещите по отминалата им младост, погрешно разбиращи този си копнеж, като съществуване в условията на една мракобесна политическа система.
Вота на осъзнато възмутените го няма тук. Защото е очевидно, особено за хора наблюдаващи ни отстрани, че само възмущението не е достатъчно, трябва ни и осъзнаване.
Вота на осъзнато възмутените го няма тук. Защото е очевидно, особено за хора наблюдаващи ни отстрани, че само възмущението не е достатъчно, трябва ни и осъзнаване.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Въпреки цялото ми уважение към теб,аз се извинявам за въпроса, а именно - би ли ми обяснил как очакваш промени от хора,които досега не са показали желание изобщо за такива, а отгоре на всичкото да им гласуваш пълно доверие отново? Кое е разумното тук?
Daydreamer
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
А ти колко мислиш, че плащаме в момента? А какво получаваме? Срещу винетките какво получаваме? Срещу здравните осигуровки какво получаваме? Доктор си, знаешmitadoc написа:А вие...готови ли сте да помогнете на тези хора да развият държавата ни?Тези,които искате да издигнете от нищото и да ви поведат. Ще плащате ли данъци 30-40 % от доходите ви? Защото държавата е фирма и има нужда от капиталовложения,за да се развива. Ще затегнете ли наистина коланите? Защото едно е да искаш,друго е да стиснеш дупе и да се постараеш да го постигнеш. Работодателите ще спрат ли да осигуряват на минимална заплата служителите си, а останалото да дават на ръка? Ще спрете ли да давате рушвети на полицаи,лекари, учители,университетски преподаватели? Ще премахнете ли курупцията в душата си,преди да искате да я изкорените от другите около вас? Ще паркирате ли определените за това места, а не по тротоарите?Ще хвърляте ли буклуците в кошчетата, ще отстъпете ли мястото си като видите възрастен човек в автобус или метро, ще бъдете ли добри и честни,възпитани и работливи? Ще възпитате ли децата си да не псуват, да не пият,пушат, да не стават насилници и да преследват мечтите си с труд и с плам,а не просто да искат да отидат на поредното студентско парти и плановете за бъдещето да се простират до онождане на фолкдива и Мерцедес ЦЛС , 2007-ма на газ?
Ще станете ли човеци? Ако ви се струва трудно достижимо,просто си усилете пак музиката на Планета ТВ, пийнете си биричка и се обадете на батката от съседния входа да го питате какво ще прави довечера и дали ще бушувате пак в лъскавата дискотека и ще хвърляте салфетки. Можете и да си заровите главата в пясъка или просто да се ударите с тухла по главата и да забравите искрата,която пламна за малко в главата,докато четяхте редовете. А може и нищо да не е пламнало, намират се и такива глави, на които им правим прически, мием ги, решим,но уви - освен за носене на шапка, за друго не стават.
Говориш за работодателите, но, такъв ли си? Защото ако не си, няма как да знаеш какво ни струва да сме такива! Знаеш ли, че поне 70% от РЕАЛНАТА икономика, работи в сивия, да не казвам черния сектор?! Знаеш ли как се работи нормално в подобна "конкурентна" среда?
Що се отнася до останалите въпроси, отговора е един - кучето скача според тоягата! И моркова! Само с тояга не става! Ще паркираме на обособените места, когато има осигурени такива! Ще спрем да даваме рушвети, когато се промени системата и това е възможно - имам предвид прилагането на закона за всички, без двойни стандарти! Децата ни няма да се бият, пушат, пият и съвокупляват, когато образователната ни система престане да ги разглежда като парични единици, а като бъдещи членове на обществото! Мога много да ти говоря по тези въпроси. Да, съгласен съм с теб, че промяната трябва да започне от душите, но това е клише! Докато не се промени СИСТЕМАТА, няма как да стане каквато и да е промяна! А за да има промяна, първото условие е, да има политическа воля за това! Да, ама не! При нас не се прави разлика между данъкоплатец и гласоподавател! Назад в темата стана въпрос за това - няма как гласа на един мангал, с незавършено основно образование, незнаещ български език и живеещ от социални помощи, да бъде сравняван с моя и твоя глас! Достатъчно е да се въведе закон, с който да се въведе изискване за завършено средно образование, за да има право даден човек да гласува - да видим тогава как ще минат прага ДПС и ДОСТ, взети заедно! Дали? Надали ...
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
ДПС и ДОСТ не са ти проблема. И без тях ще е същото.marind написа:А ти колко мислиш, че плащаме в момента? А какво получаваме? Срещу винетките какво получаваме? Срещу здравните осигуровки какво получаваме? Доктор си, знаешmitadoc написа:А вие...готови ли сте да помогнете на тези хора да развият държавата ни?Тези,които искате да издигнете от нищото и да ви поведат. Ще плащате ли данъци 30-40 % от доходите ви? Защото държавата е фирма и има нужда от капиталовложения,за да се развива. Ще затегнете ли наистина коланите? Защото едно е да искаш,друго е да стиснеш дупе и да се постараеш да го постигнеш. Работодателите ще спрат ли да осигуряват на минимална заплата служителите си, а останалото да дават на ръка? Ще спрете ли да давате рушвети на полицаи,лекари, учители,университетски преподаватели? Ще премахнете ли курупцията в душата си,преди да искате да я изкорените от другите около вас? Ще паркирате ли определените за това места, а не по тротоарите?Ще хвърляте ли буклуците в кошчетата, ще отстъпете ли мястото си като видите възрастен човек в автобус или метро, ще бъдете ли добри и честни,възпитани и работливи? Ще възпитате ли децата си да не псуват, да не пият,пушат, да не стават насилници и да преследват мечтите си с труд и с плам,а не просто да искат да отидат на поредното студентско парти и плановете за бъдещето да се простират до онождане на фолкдива и Мерцедес ЦЛС , 2007-ма на газ?
Ще станете ли човеци? Ако ви се струва трудно достижимо,просто си усилете пак музиката на Планета ТВ, пийнете си биричка и се обадете на батката от съседния входа да го питате какво ще прави довечера и дали ще бушувате пак в лъскавата дискотека и ще хвърляте салфетки. Можете и да си заровите главата в пясъка или просто да се ударите с тухла по главата и да забравите искрата,която пламна за малко в главата,докато четяхте редовете. А може и нищо да не е пламнало, намират се и такива глави, на които им правим прически, мием ги, решим,но уви - освен за носене на шапка, за друго не стават.А срещу данъците си, какво получаваме?
Говориш за работодателите, но, такъв ли си? Защото ако не си, няма как да знаеш какво ни струва да сме такива! Знаеш ли, че поне 70% от РЕАЛНАТА икономика, работи в сивия, да не казвам черния сектор?! Знаеш ли как се работи нормално в подобна "конкурентна" среда?
Що се отнася до останалите въпроси, отговора е един - кучето скача според тоягата! И моркова! Само с тояга не става! Ще паркираме на обособените места, когато има осигурени такива! Ще спрем да даваме рушвети, когато се промени системата и това е възможно - имам предвид прилагането на закона за всички, без двойни стандарти! Децата ни няма да се бият, пушат, пият и съвокупляват, когато образователната ни система престане да ги разглежда като парични единици, а като бъдещи членове на обществото! Мога много да ти говоря по тези въпроси. Да, съгласен съм с теб, че промяната трябва да започне от душите, но това е клише! Докато не се промени СИСТЕМАТА, няма как да стане каквато и да е промяна! А за да има промяна, първото условие е, да има политическа воля за това! Да, ама не! При нас не се прави разлика между данъкоплатец и гласоподавател! Назад в темата стана въпрос за това - няма как гласа на един мангал, с незавършено основно образование, незнаещ български език и живеещ от социални помощи, да бъде сравняван с моя и твоя глас! Достатъчно е да се въведе закон, с който да се въведе изискване за завършено средно образование, за да има право даден човек да гласува - да видим тогава как ще минат прага ДПС и ДОСТ, взети заедно! Дали? Надали ...
Daydreamer
- senna
- Маниак
- Мнения: 3176
- Регистриран: 02 03 2010, 22:11
Re: За кого ще гласувате :)
Не очаквам промени. Точно обратното, очаквам да няма никакви промени на досегашната ситуация. Не и при този резултат, който остави и отново ръкоположи на власт именно хората непоказали с нищо досега, че желаят промени, а и също затвърди позициите на хората показали пък няколко пъти досега, че единственото, което правят най-добре е да ни връщат, образно казано "в първи клас" пак, и пак, и пак.
Разумното е, че поне не останах безучастен и безпристрастен страничен наблюдател, а се разходих до изборната секция. Може за някой да е безсмислено (това е спорно), но едва ли е и неразумно, след като точно моето доверие в този парламентарен състав никой не го е получил. 
Въпроса е, не без кого ще е същото, а с кого няма да е същото.
Въпроса е, не без кого ще е същото, а с кого няма да е същото.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Ама ти сериозно ли?mitadoc написа:ДПС и ДОСТ не са ти проблема.
Тук си прав! Поне при сега съществуващата системаmitadoc написа:И без тях ще е същото.
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- diran
- Маниак
- Мнения: 894
- Регистриран: 30 01 2010, 13:46
- Местоположение: Варна
- Контакти:
Re: За кого ще гласувате :)
Според мен ако някой излезе с пред изборна платформа и идея, че ако спечели изборите ще организира "Румънски" съд и прокуратура направи не досегаеми за никой политик в продължение на пет години и организира веднага след това нови избори без имунитет за никой.
Аз лично ще гласувам за него.
Според мен този би променило много. Като за начало кандидатите ще се редуцират драстично.
Аз лично ще гласувам за него.
Според мен този би променило много. Като за начало кандидатите ще се редуцират драстично.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
На ДаБГ и НР това им бяха основните аспекти в платформитеdiran написа:Според мен ако някой излезе с пред изборна платформа и идея, че ако спечели изборите ще организира "Румънски" съд и прокуратура направи не досегаеми за никой политик в продължение на пет години и организира веднага след това нови избори без имунитет за никой.
Аз лично ще гласувам за него.
Според мен този би променило много. Като за начало кандидатите ще се редуцират драстично.
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Не четете. Кой пропусна тези чисто етнически партии в парламента ни? Самите политици, които искате да подкрепям. Няма как да стане.marind написа:Ама ти сериозно ли?mitadoc написа:ДПС и ДОСТ не са ти проблема.13% за чисто етнически партии си е сериозен проблем, поне според мен!
Тук си прав! Поне при сега съществуващата системаmitadoc написа:И без тях ще е същото.
Daydreamer
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Отговорил съм къде-що мога навсякъде.marind написа: А ти колко мислиш, че плащаме в момента? - От 20 % надолу( докъм 15%) с повишаване на сумите, независимо,че страните,които ви радват , налагат повишаващ се данък с нарастване на заработеното.
А какво получаваме? - Получавате заплатата минус 15-20 %
Срещу винетките какво получаваме? - Пътища,които и преди си ги имаше.![]()
Срещу здравните осигуровки какво получаваме? - Полуаваме прекалено много,при положение, че мнозинството от хората плаща минимум вноска от под 20 в на месец, а иска услуги за хиляди.
Доктор си, знаеш- Знам. Плащам огромен данък на заработеното си, плащам застраховка професионална небрежност, която е задължителна за всички стоматолози в страната ( Великобритания), плащам огромен членски внос. Около 50 % от заработеното ми заминава веднага. Но не се оплаквам. Защото знам какво получавам насреща.
А срещу данъците си, какво получаваме? - получавате това,което са решили хората,на които гласувате доверие.
Говориш за работодателите, но, такъв ли си? Защото ако не си, няма как да знаеш какво ни струва да сме такива! Знаеш ли, че поне 70% от РЕАЛНАТА икономика, работи в сивия, да не казвам черния сектор?! Знаеш ли как се работи нормално в подобна "конкурентна" среда? - Не съм работодател,но тук всеки е ЕТ или някакъв дребен предприемач. Повярвай ми, няма сив, няма 50 нюанса на сив сектор. Плащат огромни данъци, осигуровки, такси, всичко се проверява. И колкото и да не ви се иска да е така - тук конкуренцията е много по-голяма и пак се получават нещата.
Що се отнася до останалите въпроси, отговора е един - кучето скача според тоягата! И моркова! Само с тояга не става! Ще паркираме на обособените места, когато има осигурени такива! - Има такива, но не искате да си плащате билетче. Аз плащам паркинг при всяко излизане към центъра или където и да е, щом зоната е регулирана и се плаща. В Брайтън се плаща между 1 паунд на час, до 4 в определени зони. И никой не се измъква от това. Защото глобите са солени.
Ще спрем да даваме рушвети, когато се промени системата и това е възможно - имам предвид прилагането на закона за всички, без двойни стандарти! - Самото даване на рушвети означава,че системата няма да се промени.
Децата ни няма да се бият, пушат, пият и съвокупляват, когато образователната ни система престане да ги разглежда като парични единици, а като бъдещи членове на обществото! - След като няма уважени екъм чуителите,което се възпитава у дома от родителите, няма как да очаквате келешите и пиклите да ги уважават.
Мога много да ти говоря по тези въпроси. Да, съгласен съм с теб, че промяната трябва да започне от душите, но това е клише! Докато не се промени СИСТЕМАТА, няма как да стане каквато и да е промяна! - Системата - това са хората, те я създават индиректно с избранниците си и те я контролират с изборите. В случая ядосвай се на себе си,че твоите избранници са те прецакали.
А за да има промяна, първото условие е, да има политическа воля за това! Да, ама не! При нас не се прави разлика между данъкоплатец и гласоподавател! - Не трябва да са еднакви неща.
Назад в темата стана въпрос за това - няма как гласа на един мангал, с незавършено основно образование, незнаещ български език и живеещ от социални помощи, да бъде сравняван с моя и твоя глас! Достатъчно е да се въведе закон, с който да се въведе изискване за завършено средно образование, за да има право даден човек да гласува - да видим тогава как ще минат прага ДПС и ДОСТ, взети заедно! Дали? Надали ... - Нещо не искате да го проумеете или не четете какво ви написах,но май и не ви изнася. ДОСТ/ДПС и всички останали не са творение на Всевишния. Те са допуснати до Парламента от вашите депутати,които всеки 3-4 години им гласувате доверие. Депутатите от БСП/ГЕРБ, СДС, БЗНС, БСДП и така нататък.
Daydreamer
-
Donko1100
- Маниак
- Мнения: 540
- Регистриран: 28 11 2016, 20:40
- Местоположение: София
Re: За кого ще гласувате :)
За мен дали ще гласуваш за ГЕРБ, БСП, ДПС, Патриотите или НЕ гласуваш е едно и също! Като цяло статуквото на мафията се бетонира за пореден път, но сега ми се струва, че го направиха с най-най-силния бетон!!! Сега 10-те милиарда, които се крадат на година, може и да станат повече!
Независимо, че темата беше за кой ще се гласува, ми се стори, че преобладават мненията на тези които няма да гласуват. Това е една от целите на мафията-мислещите и можещите хора да се отвратят (мисля, че в нашия форум преобладават точно такива), да не гласуват и по този начин контролираният, купеният и корпоративен вот да предрешават изборите. Както и стана. 2020 год. когато спрат еврофондовете, ще се вадят бухалките, но от тези същите политици, защото те са свикнали да грабят милиарди и имат доста сериозни разходи!
Хайде честито на всички!!!
Независимо, че темата беше за кой ще се гласува, ми се стори, че преобладават мненията на тези които няма да гласуват. Това е една от целите на мафията-мислещите и можещите хора да се отвратят (мисля, че в нашия форум преобладават точно такива), да не гласуват и по този начин контролираният, купеният и корпоративен вот да предрешават изборите. Както и стана. 2020 год. когато спрат еврофондовете, ще се вадят бухалките, но от тези същите политици, защото те са свикнали да грабят милиарди и имат доста сериозни разходи!
Хайде честито на всички!!!
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Това показва колко си наясно с нещатаmitadoc написа:Срещу здравните осигуровки какво получаваме? - Полуаваме прекалено много,при положение, че мнозинството от хората плаща минимум вноска от под 20 в на месец, а иска услуги за хиляди.
http://www.nap.bg/page?id=591
https://www.kik-info.com/spravochnik/mrz.php
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- trk2
- МОДЕРАТОР
- Мнения: 8425
- Регистриран: 08 01 2011, 10:44
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Очаквах гоtrk2 написа:Почна сеmarind написа:http://www.informo.bg/2017/03/27/%D1%81 ... 8F-%D0%BF/
http://trafficnews.bg/bulgaria/news/71976/
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Е, ти понеже си много по-наясно, осветли ме колко е минималната здравна вноска.marind написа:Това показва колко си наясно с нещатаmitadoc написа:Срещу здравните осигуровки какво получаваме? - Полуаваме прекалено много,при положение, че мнозинството от хората плаща минимум вноска от под 20 в на месец, а иска услуги за хиляди.![]()
http://www.nap.bg/page?id=591
https://www.kik-info.com/spravochnik/mrz.php
Daydreamer
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Човек, ти наистина ли не разбираш, или си говорим ей така, лаф да става? Моля те, почети и посмятай малко, преди да се впускаш в подобни спорове http://blog.andiel.com/category/rabotna ... sigurovki/mitadoc написа: 8% от 460 лв? 37 лв приблизително? Разкош. Какво точно очакваш да получиш за 37 лв? При положение,че 1/3 от хората са пенсионери с много повече нужди и при тях здравните разходи са огромни.
Долният цитат може да ти даде частичен отговор на въпроса, откъде идват парите за помощи на циг... пардон, ромите
"Ще изберем един прост пример със самоосигуряващо се лице, за да избегнем дебата, кой точно дава парите при наетите при трудови правоотношения. При самоосигуряващите се лица, парите със сигурност са техни лични. Ако едно такова лице се осигурява върху доход от 1000 лева на месец, то в Държавното обществено осигуряване(ДОО) ще внася всеки месец по 128 лева(изключваме тези 50 лева, които ще отиват по негова лична партида в избран от него УПФ). Ако приемем че, това лице е мъж и започва своето осигуряване на 25 години и продължи да се осигурява в следващите 40 години, то той ще е внесъл 128х12х40= 61 440 лева в ДОО. Приемаме също че пенсионната възраст се е запазила 65 години и за мъжете и за жените. Нещо което, е малко вероятно за след 40 години(въпреки че в момента тази възраст е по-ниска). В настоящия момент, вече част от европейските държави, с далеч по-добра демографска картина от България имат пенсионна възраст 67-70 години. Ще приемем, че се е запазила и средната продължителност на живота при мъжете в България – 71 години(въпреки че и тя ще расте, ще расте обаче и пенсионната възраст заедно с нея). В момента средната пенсия е около 1/3 от дохода върху който се е осигурява едно лице(въпреки че прогнозите на НОИ са в следващите 30 години това съотношение да стане ¼) т.е. в нашия случай това ще бъдат около 333 лева. Един мъж в България получава средно 6 години пенсия или 333х12х6=23976 лева. Жените в България живеят средно 78 години, така че, това съотношение при тях ще е 333х12х13=51948 лева. Средната продължителност на живота в България е 74,5 години или средното съотношение, което включва и жените и мъжете пенсионери ще бъде 333х12х9 + 333х6х1 = 37962 лева. Т.е. един работещ в частния сектор в България, който си плаща сам пенсионните вноски е ограбен от ДОО средно с 23478 лева. И това е при положение, че смятаме само главницата, защото при едно лично спестяване, винаги ще има някаква лихва. Даже да изберем едно напълно консервативно вложение с 2% годишна лихва, за да не рискуваме спестяването, то това прави допълнително 33000 лева за 40 години. От държавния рекет, всеки един работещ губи по около 56000 лева в своя живот."
Ти каско на колата имаш ли? Върви около 4-6% от застрахователната сума. По твоята логика, ако ти откраднат колата, би трябвало да очакваш 4-6% ли?mitadoc написа: 8% от 460 лв? 37 лв приблизително? Разкош. Какво точно очакваш да получиш за 37 лв? При положение,че 1/3 от хората са пенсионери с много повече нужди и при тях здравните разходи са огромни.
Спирам, че темата взе да се измества встрани
Последна промяна от marind на 28 03 2017, 00:51, променено общо 1 път.
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- phil05
- Маниак
- Мнения: 9661
- Регистриран: 26 05 2012, 10:40
- Местоположение: София
Re: За кого ще гласувате :)
А защо не пишете какво конкретно искате да се промени? А как - тяхна работа, няма да им даваме акъл. Затова ги избираме, ама трябва и да ги уволняваме. Какво точно да се промени, без дежурните увеличение на заплатите и пенсиите и намаляване на данъците. Може и да е нещо дребничко, но реално и да се види и усети. Постепенно, стъпка по стъпка.
Ето има нагоре конкретни предложения - румънска прокуратура.Браво.
Аз предложих, като го изберат някой, или го назначат държавен служител, от министър до портиер, да има официално задължаване да не приемат "подаръци" под никаква форма. Едно айрянче може. Хванат ли го - от уволнение до прокуратурата.
Или примерно скапания градски транспорт, освен метрото. Гледай какъв е и къде и как минава. Предложи се също улиците направени, разчертани, за градски транспорт и за паркиране. Ама не 2-3, а всички. Така ще се разтовари и трафика коли и намали замърсяването. Все дреболии.
Басейни с минералната вода - не се приема. То вярно в София си е трудничко...
Ако продължим с "дребничките" неща...
Здравеопазване - моментално разкарване на скапаната разлагаща система с пътеките & Co. Ето наскоро една позната и се завило свят, отишла и я приели по спешност, направили и скенер и няколко системи и след 5 дена я изписаха с диагноза инсулт и мозъчен инфаркт, та щеше да получи и сърдечен, като си го прочете... После нататък и другите безумни неща по каса болници и лекарства. Да не го е толкова яд човек, че плаща осигуровки.
Боклук - където пред блока или в квартала някой е изхвърлил нещо до кофите, или не да е в плик, или строителен отпадък, или дюшек - край, спира се събирането на боклук там, докато не си оправят пометат и измият. Че после да се стигне и до разделно, предстааш ли си
Това, без разделното, в София може да се постигне за 2 месеца, по възможност горещи месеци през лятото, като се зарине
Щели да тръгнат болести - ами съберете си гадостите, сложете ги в чували, изчистете, дюшека и строителния отпадък къде трябва и готово.
По тъмничките сънародници - всички на работа. Има толкова работа по улиците, виж горе, по пътищата и по полето. Пари за това - от спестените за служебни коли по 50-100 000 лева, нали ще се возят на новия хубав градски транспорт
. Или от "фермерите", ако някой се погрижи и за тях. Нали има субсидии и европейски пари и за фермери и за интегриране - ето. Който не иска да работи - не знам, тяхна работа, на тези дето сме ги избрали, може някой да се разходи да види как са ги накарали да работят по други страни и живеят по добре от тук. Ама да работи нещо смислено, а не да виси цял ден на ъгъла или в кафето на площада и "бате, ай нек'ва работа бе" и като го викнеш да ти помогне за 10 минути да пренесе нещо, да ти иска после 100 лева. Има и много свестни, лични впечатления.
Полицаите - ми може някои да слязат малко от колите и да се поразходят по улиците, или по селата, ей така поне за респект. Хайде, може да не свалят котките на хората от дърветата. Като бежанците влязоха в Австрия, ги настаниха по разни големи общежития вклюително и баш в центъра на Виена. И по улиците тръгнаха едни такива патрулни двойки полицаи, момък и девойка, с оръжие и окичени със всичко. Разхождат се и зяпат нагоре надолу по улицата. По нататък - още едни. Не видях ни един мигрант. Общежитията, едното беше голяма стара редакция на вестник на доста етажи - мир и тишина, в двора полицейски бус и 3- 4 - ма полицаи се подпират наоколо. По прозорците нямаше даже и пране.
Ей такива работи, само примерно, по малко, а не само да ги гледаме по телевизията от сутрин до вечер какво ни говорят. Има сигурно цял поменик такива, все лесни и "дребнички" неща, дето лесно може да ги вкарат в ред, стига да искат. Ей така, да се види, че може. После ще има и надежда, и респект. И после ще видим за кого да гласуваме, по делата им ще ги познаете. Идва някой, казва ето ще направя това, това, конкретно и точно, мога да го направя, без гръмки обещания и общи приказки и може и да гласуваме за него.
Ето има нагоре конкретни предложения - румънска прокуратура.Браво.
Аз предложих, като го изберат някой, или го назначат държавен служител, от министър до портиер, да има официално задължаване да не приемат "подаръци" под никаква форма. Едно айрянче може. Хванат ли го - от уволнение до прокуратурата.
Или примерно скапания градски транспорт, освен метрото. Гледай какъв е и къде и как минава. Предложи се също улиците направени, разчертани, за градски транспорт и за паркиране. Ама не 2-3, а всички. Така ще се разтовари и трафика коли и намали замърсяването. Все дреболии.
Басейни с минералната вода - не се приема. То вярно в София си е трудничко...
Offtopic: покажи
Здравеопазване - моментално разкарване на скапаната разлагаща система с пътеките & Co. Ето наскоро една позната и се завило свят, отишла и я приели по спешност, направили и скенер и няколко системи и след 5 дена я изписаха с диагноза инсулт и мозъчен инфаркт, та щеше да получи и сърдечен, като си го прочете... После нататък и другите безумни неща по каса болници и лекарства. Да не го е толкова яд човек, че плаща осигуровки.
Боклук - където пред блока или в квартала някой е изхвърлил нещо до кофите, или не да е в плик, или строителен отпадък, или дюшек - край, спира се събирането на боклук там, докато не си оправят пометат и измият. Че после да се стигне и до разделно, предстааш ли си
По тъмничките сънародници - всички на работа. Има толкова работа по улиците, виж горе, по пътищата и по полето. Пари за това - от спестените за служебни коли по 50-100 000 лева, нали ще се возят на новия хубав градски транспорт
Полицаите - ми може някои да слязат малко от колите и да се поразходят по улиците, или по селата, ей така поне за респект. Хайде, може да не свалят котките на хората от дърветата. Като бежанците влязоха в Австрия, ги настаниха по разни големи общежития вклюително и баш в центъра на Виена. И по улиците тръгнаха едни такива патрулни двойки полицаи, момък и девойка, с оръжие и окичени със всичко. Разхождат се и зяпат нагоре надолу по улицата. По нататък - още едни. Не видях ни един мигрант. Общежитията, едното беше голяма стара редакция на вестник на доста етажи - мир и тишина, в двора полицейски бус и 3- 4 - ма полицаи се подпират наоколо. По прозорците нямаше даже и пране.
Ей такива работи, само примерно, по малко, а не само да ги гледаме по телевизията от сутрин до вечер какво ни говорят. Има сигурно цял поменик такива, все лесни и "дребнички" неща, дето лесно може да ги вкарат в ред, стига да искат. Ей така, да се види, че може. После ще има и надежда, и респект. И после ще видим за кого да гласуваме, по делата им ще ги познаете. Идва някой, казва ето ще направя това, това, конкретно и точно, мога да го направя, без гръмки обещания и общи приказки и може и да гласуваме за него.
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
ТОва какво общо има със здравните осигуровки?marind написа:Човек, ти наистина ли не разбираш, или си говорим ей така, лаф да става? Моля те, почети и посмятай малко, преди да се впускаш в подобни спорове http://blog.andiel.com/category/rabotna ... sigurovki/mitadoc написа: 8% от 460 лв? 37 лв приблизително? Разкош. Какво точно очакваш да получиш за 37 лв? При положение,че 1/3 от хората са пенсионери с много повече нужди и при тях здравните разходи са огромни.
"Ще изберем един прост пример със самоосигуряващо се лице, за да избегнем дебата, кой точно дава парите при наетите при трудови правоотношения. При самоосигуряващите се лица, парите със сигурност са техни лични. Ако едно такова лице се осигурява върху доход от 1000 лева на месец, то в Държавното обществено осигуряване(ДОО) ще внася всеки месец по 128 лева(изключваме тези 50 лева, които ще отиват по негова лична партида в избран от него УПФ). Ако приемем че, това лице е мъж и започва своето осигуряване на 25 години и продължи да се осигурява в следващите 40 години, то той ще е внесъл 128х12х40= 61 440 лева в ДОО. Приемаме също че пенсионната възраст се е запазила 65 години и за мъжете и за жените. Нещо което, е малко вероятно за след 40 години(въпреки че в момента тази възраст е по-ниска). В настоящия момент, вече част от европейските държави, с далеч по-добра демографска картина от България имат пенсионна възраст 67-70 години. Ще приемем, че се е запазила и средната продължителност на живота при мъжете в България – 71 години(въпреки че и тя ще расте, ще расте обаче и пенсионната възраст заедно с нея). В момента средната пенсия е около 1/3 от дохода върху който се е осигурява едно лице(въпреки че прогнозите на НОИ са в следващите 30 години това съотношение да стане ¼) т.е. в нашия случай това ще бъдат около 333 лева. Един мъж в България получава средно 6 години пенсия или 333х12х6=23976 лева. Жените в България живеят средно 78 години, така че, това съотношение при тях ще е 333х12х13=51948 лева. Средната продължителност на живота в България е 74,5 години или средното съотношение, което включва и жените и мъжете пенсионери ще бъде 333х12х9 + 333х6х1 = 37962 лева. Т.е. един работещ в частния сектор в България, който си плаща сам пенсионните вноски е ограбен от ДОО средно с 23478 лева. И това е при положение, че смятаме само главницата, защото при едно лично спестяване, винаги ще има някаква лихва. Даже да изберем едно напълно консервативно вложение с 2% годишна лихва, за да не рискуваме спестяването, то това прави допълнително 33000 лева за 40 години. От държавния рекет, всеки един работещ губи по около 56000 лева в своя живот."
Daydreamer
- marind
- Маниак
- Мнения: 2280
- Регистриран: 20 12 2011, 14:50
- Местоположение: Варна
Re: За кого ще гласувате :)
Добавих го в предния си пост:mitadoc написа: ТОва какво общо има със здравните осигуровки?
Ти каско на колата имаш ли? Върви около 4-6% от застрахователната сума. По твоята логика, ако ти откраднат колата, би трябвало да очакваш да получиш 4-6% ли?mitadoc написа: 8% от 460 лв? 37 лв приблизително? Разкош. Какво точно очакваш да получиш за 37 лв? При положение,че 1/3 от хората са пенсионери с много повече нужди и при тях здравните разходи са огромни.
Спирам, че темата взе да се измества встрани
Днес в 13.00ч ще е продължението и може би развръзкатаtrk2 написа:Почна се
http://trafficnews.bg/bulgaria/news/71976/
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
- mitadoc
- Маниак
- Мнения: 13921
- Регистриран: 19 09 2010, 12:43
- Местоположение: Острова
Re: За кого ще гласувате :)
Имам,но забавното тук е,че при всяко застрахователно събитие, каското се увеличава , следователно вноските нарастват ако в рамките на година си изпозлвал компанията да ти изплаща щета. Както и обратното - намалява ако не си имал инцидент.marind написа: Ти каско на колата имаш ли? Върви около 4-6% от застрахователната сума. По твоята логика, ако ти откраднат колата, би трябвало да очакваш да получиш 4-6% ли?
И на мне не ми се спори. Всеки е прав за себе си.
Daydreamer













