За кого ще гласувате :)

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

За кого ще гласувате на парламентарните избори в неделя, 26.03.2017г.?

Анкетата свършва на 25 03 2017, 10:55

АБВ-Движение 21
1
1%
БСП
13
11%
ВОЛЯ
7
6%
ГЕРБ
22
19%
Да, България
23
19%
ДПС
0
Няма гласували
ДОСТ
0
Няма гласували
Нова Република
11
9%
Обединени Патриоти
3
3%
Реформаторски Блок-Глас Народен
3
3%
друг субект
4
3%
няма да гласувам
31
26%

Общо гласове : 118

Re: За кого ще гласувате :)

Мнениеот alex_slav » 28 03 2017, 10:14

mitadoc написа:
marind написа:
mitadoc написа:Срещу здравните осигуровки какво получаваме? - Полуаваме прекалено много,при положение, че мнозинството от хората плаща минимум вноска от под 20 в на месец, а иска услуги за хиляди.

Това показва колко си наясно с нещата :wink:
http://www.nap.bg/page?id=591
https://www.kik-info.com/spravochnik/mrz.php

Е, ти понеже си много по-наясно, осветли ме колко е минималната здравна вноска. ::drinks:: 8% от 460 лв? 37 лв приблизително? Разкош. Какво точно очакваш да получиш за 37 лв? При положение,че 1/3 от хората са пенсионери с много повече нужди и при тях здравните разходи са огромни. ;)

Нищо не очаквам, те очакват да им плащам за нищо.
Като са им малко, да сменят ставките или изобщо да не взимат нищо и всеки се оправят с частни здравни както има по мн места в света.
Така хем уж взимат малко, но и нищо няма насреща, типично по социалистически стил.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 28 03 2017, 11:14

Приказваме си глупости...
Прав беше Митадок за възпитанието на децата ,само така след 1-2 поколения може да има ефект .
Искаме нова Здравна каса ,нова полиция и нова съдебна система ,сега не плащаме ,но като ни ги пратят извънземните ,ще бъдем честни ,чисти и ще си плащаме всичко . ::crap::
Иначе срещу здравните осигуровки получаваме твърде много...
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот phil05 » 28 03 2017, 12:33

Точно така, поколения, ама трябва да се почне с нещо. Затова викам с дребнички лесни работи. Да повярват в нещо хората. А не да продължаваме да прецакваме държавата и политиците, щото те ни прецакват. И от нас зависи, от всеки един. Ако щеш да не изхвърляме дюшека до кофата, да не "черпим" държавния служител и политика и да не плащаме ДОО и здравни на минималната. А от тях да искаме да си вършат работата, ама яко и твърдо, за всяко нещо. Първото е да създадем правила за това, защо не ги искаме, преди избори и да гласуваме за някой? Както си връщаме телевизора в магазина, ако не работи. Как за това създадохме правила, а за нещо по важно не става? Връщаш му телевизора в 7 дневен срок и си взимаш парите. Или нашите "служители" не си получават заплатата за месеца или годината, дето ние им я даваме и толкоз. Същото.

Пак пример с Швейцария - гласуваха да няма увеличение на минималната заплата и на отпуските, да не се товари икономиката. То и тези дето са сега, изглеждат достатъчно високи. Но сами са си ги постигнали, по такъв начин, именно поколения наред.

Ами образованието - там не може ли да се направи нещо и то лесно? Отиде на последно място. Леле...там съсипия, къде е учителя и уважението към него и изобщо за какво ходят на училище. Преди години учителят е бил най уважавания на село, когато в селата имаше училища де. Колко е да се пооправи там нещо, малко от малко като начало, в името на въпросните поколения? Зависи и от държава и министерство, ама и от нас. Оня ден, като се стопли, минавам покрай едно училище и гледам излиза извънземна красота, вероятно ученичка, с дълга черна коса до кръста и нататък само по чорапогащник :shock:. С къса дрешка до кръста под косата. Щях да се кача с колата връз тоя пред мен, ама и той почти спря, явно по същата причина :). Ама колкото и да ги "възпитаваме", нали после там отиват, по цял ден са на училище.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот alex_slav » 28 03 2017, 12:51

Примера с Швейцария е смешен меко казано. Кажи ми какво общо имам ние с тях, най-бедната и корумпирана страна в Европа се сравнява със страната с най-висока заплата в света! Сравняваш все едно Ролекс с Q&Q.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот phil05 » 28 03 2017, 13:39

Хич не е смешен. Начин на мислене и там е цялата работа. Там гласуваш за по малка минимална, тук поне си плащаш осигуровките върху цялата заплата и тогава искаш от държавата. Или не си хвърляш строителния отпадък до кофата. Така се почва и се стига до там. Това искам да кажа през цялото време.

Я да видим на тяхно място, ние какво щяхме да гласуваме? Тук сега и 3000 да е минималната и да кажат, хайде от утре 3500, искате ли, как ще гласуваме? Такива работи.

Седим си и си гледаме внимателно правата като потребители на бяла техника, перфектно разписани правила и си ги гоним до дупка. А правата ни като потребители на държава и народно представителство никакви ги няма. Сами сме си виновни. Цял народ не можахме да измислим толкоз години правила и да ги накараме да ги спазват. Слушаме ги преди избори само глупости и общи приказки и не се вдигнахме да кажем - не щем вече общи приказки бре, искаме конкретно точно и кога, само тогаз ще ви избираме и ще ви плащаме заплати. И никакви "подаръци" вече. Ето сега го заръчваме на "народните ни представители" да го превърнат в закон. Е за това трябва референдум. А каква да е изборната система следва от това. Каквато и да е, ако го няма първото, се тая :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот miroman » 28 03 2017, 14:52

Колкото и добре да са измислени правилата, за какво са, когато не се спазват?
Според мен основният проблем след 1990 г. е чувството за ненаказуемост. Законите, наредбите и т.н. се пишат тенденциозно. От една страна никога не можеш да си 100% изряден, от друга - позволяват тълкуване. Идеален начин да се справяш с противниците - винаги има за какво да ги хванеш, а твоите хора да не пипаш, въпреки че са в пъти по-голямо нарушение. На всичкото отгоре прилагането е показно - как очевидни престъпници (по моралните норми) биват оправдани (по законовите норми), защото някой член е разтълкуван по "особен" начин от когото трябва. Това много силно, ден след ден деморализира все по-малко оставащите свястни, честни, трудолюбиви (т.е. нормални) хора.
При всяка такава новина за поредния "невинен" се сещам за книгата на Марко Семов "За Япония като за Япония", и по-точно за този откъс:
А тук за пиене няма отнемане на книжка. Има затвор. Твърдо. Както казахме — японците обичат да си посръбват, а колите им са много бързи и мощни. Катастрофите само допреди десетина години са били също така много. Правителството взело драстични мерки. За превишена скорост; за неизправен автомобил (което всъщност в Япония рядко се случва) — една кола мине ли четири години, се подменя с нова; за алкохол. Този, последният показател, е откарал много японци в затвора. Толкова, колкото другите, които били още вън и ги карали автомобилите, да разберат, че имат работа със закон. Когато разбрали вече, че това е закон, то се знае — спрели да го нарушават… В японските затвори попаднали и чужденци. Какво като са чужденци. И дипломати даже са попадали там. Какво като са дипломати.

Когато и в България стане така, тогава ще започнем да се оправяме. И то много бързо. Някой запитва ли се например тези малоумни шофьори, с които е пълно в България, какво правят като отидат в Германия. Ами карат по правилата. Защото там не могат да минат с "айде да почерпя", или от страна на полицая "ся кво праим". Значи тези хора могат да карат и нормално. А защо тук не карат нормално - очевидно е защо.
По същия начин и политиците ни - ако го няма чувството за ненаказуемост, пет пъти ще размисли, преди да направи далаверата. И даже, като знае, че там далаверата е опасна, изобщо няма да иска да е политик.
И обратното е вярно - разказвали са ми за японци, дошли в България по някаква работа за два-три месеца. Като си тръгват, реват! Къде ще видят те по-голяма слободия оттук?
Това е, объркахме свободата със слободията! Оправянето е почти безнадеждна работа.

Уф, дълго стана, ама не можах по-кратко. А като цяло за темата може да се говори още 1000 пъти по толкова.

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 28 03 2017, 15:14

Тая тема си е за заключване, изборите минаха и темата тръгна към политическо кафене. Нищо лошо към такива дискусии и коментари (които за съжаление си остават тук и нищо не виждаме в реалния живот, резултатите тук и на изборите ги виждате сами), но в отделна тема според мен. Определено ми е готино да чета, че има хора които мислят като мен или имат принципи сходни на моите, ама ми е болно че не се прави нищо в реалния живот. ::drinks::

И една реплика към Miroman :) - не са необходими големи и тежки наказания, а тяхното систематично и повсевестно прилагане- пример: неправилно паркиране, изпреварване, спиране, светофар и т.н - 20 лева глоба. Ама веднага- в София, човек който кара идиотски, с едно отиване на работа прави 4-6 нарушения. Умножете го по 20 работни дни по 20 лева на нарушение и да му се удържат от заплатата. След първия месец нарушенията ще намалеят с 70% и повече. И аз се отплеснах нещо- извинявам се! ::drinks::
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Lamer » 28 03 2017, 19:01

Ти да видиш...каква тема имало във форум за часовници :lol:

miroman написа:Колкото и добре да са измислени правилата, за какво са, когато не се спазват?
Според мен основният проблем след 1990 г. е чувството за ненаказуемост. Законите, наредбите и т.н. се пишат тенденциозно. От една страна никога не можеш да си 100% изряден, от друга - позволяват тълкуване. Идеален начин да се справяш с противниците - винаги има за какво да ги хванеш, а твоите хора да не пипаш, въпреки че са в пъти по-голямо нарушение.

Това е сАмата истина. Законът е "врата у пОле". Проблемът дори не е в, "ко праим са" и "да почерпя нещо?", а по-скоро в,"ти знаеш ли аз кой съм?", "знаеш ли тате кой е?", "знаеш ли кого познавам, сега ще видиш", съчетано със звънене по телефона на ....тате, бате, познат полицай, прокурор, депутат, общински съветник, кмет и каквото още се сетите.
Системата работи безотказно. Резултатите са на лице.
Както каза един политик, "ние сме малка държава, всички са братовчеди". Няма какво да се добави. Съдбата на малка, братовчедска държава :shh: Ще си получаваме от същото до второ пришествие.
Една гатанка. Що е то, два пъти го свалят, три пъти го избират?
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот phil05 » 28 03 2017, 19:34

alex_slav написа:Примера с Швейцария е смешен меко казано. Кажи ми какво общо имам ние с тях, най-бедната и корумпирана страна в Европа се сравнява със страната с най-висока заплата в света! Сравняваш все едно Ролекс с Q&Q.

Barking Dog е съвсем прав за кафенето, май няма много смисъл, но все пак това горе ми стана интересно. Сега се прибирам и има малко време, че преди малко набързо.

Ами ще ти кажа, щом искаш. Тъжно е, не е смешно. Хем гледаме постигната реалност и факт, хем не се отнася за нас. Че какво им е толкова, да не са извънземни? Ние с какво сме по назад от тях? Най високите заплати и ролексите да не валят от небето? Или политиците и правителството да им раздават високите заплати, щот' са по добрички от нашите политици и правителство? Сами са си го постигнали и политиците няма къде да ходят. Промяната трябва да е първо във всеки един от нас. Не е лесно и ако имаме тази сила, после няма къде да мърдат и те, като видят накъде отива работата. А ние си гледаме все себе си и нашето, ама чакаме те да са различни. И само мрънкяме какви били. Тарикатлъка и да е все на далавера са и наши качества, като изключим присъствуващите ;) ::drinks::. Не само техни на политиците. Същите са като нас, няма как да са различни и използуват именно това.

Ако в някое село там нещо не стане за хората и то как трябва, на другия ден физиономиите на кмета и на съответния депутат ще цъфнат на първа страница на регионалния вестник. Въпреки, че редактора си пие бирата с кмета и депутата. И не е взел нито стотинка или друго от тях. И това е нормално, хората го разбират и го ценят като едно от най важните неща, които са постигнали. Щото после за всички е по добре. Факт :) .

А за да не ми върже пак някой кусур с тея швейцарци, че толкова ги тача - ама хич не е така. Виж, часовниците им харесвам. Аз не можах да ги изтрая там и 2 години. 90-те години имах хубава работа и заплата в швейцарска фирма, можех да остана и да прибера там семейството и децата, но се прибрах при първа възможност тук. Оттогава си работя си пия бирата с тях, ама дотам. Имаме такива страхотни качества, де да можехме да ги съчетаем с някои техни, вместо да ги отричаме и оплюваме, щяхме да сме по напред и от тях.

За гласуване, политици и система става въпрос, по темата, пък и за друго става. Еми това знам и такъв пример мога да дам, ако е по темата и има някакъв смисъл :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот tanatsi » 28 03 2017, 20:45

phil05 написа:
alex_slav написа:Примера с Швейцария е смешен меко казано. Кажи ми какво общо имам ние с тях, най-бедната и корумпирана страна в Европа се сравнява със страната с най-висока заплата в света! Сравняваш все едно Ролекс с Q&Q.

Barking Dog е съвсем прав за кафенето, май няма много смисъл, но все пак това горе ми стана интересно. Сега се прибирам и има малко време, че преди малко набързо.

Ами ще ти кажа, щом искаш. Тъжно е, не е смешно. Хем гледаме постигната реалност и факт, хем не се отнася за нас. Че какво им е толкова, да не са извънземни? Ние с какво сме по назад от тях? Най високите заплати и ролексите да не валят от небето? Или политиците и правителството да им раздават високите заплати, щот' са по добрички от нашите политици и правителство? Сами са си го постигнали и политиците няма къде да ходят. Промяната трябва да е първо във всеки един от нас. Не е лесно и ако имаме тази сила, после няма къде да мърдат и те, като видят накъде отива работата. А ние си гледаме все себе си и нашето, ама чакаме те да са различни. И само мрънкяме какви били. Тарикатлъка и да е все на далавера са и наши качества, като изключим присъствуващите ;) ::drinks::. Не само техни на политиците. Същите са като нас, няма как да са различни и използуват именно това.

Ако в някое село там нещо не стане за хората и то как трябва, на другия ден физиономиите на кмета и на съответния депутат ще цъфнат на първа страница на регионалния вестник. Въпреки, че редактора си пие бирата с кмета и депутата. И не е взел нито стотинка или друго от тях. И това е нормално, хората го разбират и го ценят като едно от най важните неща, които са постигнали. Щото после за всички е по добре. Факт :) .

А за да не ми върже пак някой кусур с тея швейцарци, че толкова ги тача - ама хич не е така. Виж, часовниците им харесвам. Аз не можах да ги изтрая там и 2 години. 90-те години имах хубава работа и заплата в швейцарска фирма, можех да остана и да прибера там семейството и децата, но се прибрах при първа възможност тук. Оттогава си работя си пия бирата с тях, ама дотам. Имаме такива страхотни качества, де да можехме да ги съчетаем с някои техни, вместо да ги отричаме и оплюваме, щяхме да сме по напред и от тях.

За гласуване, политици и система става въпрос, по темата, пък и за друго става. Еми това знам и такъв пример мога да дам, ако е по темата и има някакъв смисъл :) ::drinks::

Има,има. ::drinks::
tanatsi
Маниак

Мнениеот stepona555 » 29 03 2017, 00:32

Въпреки че темата изпълни предназначението си да рекламира изборите и някои партии участващи в тях , като гледам още не е заключена, значи се очакват анализи на резултатите.
Днес чух по някакви "новини" че пак има доста съвпадения на номер бюлетина и номер преференция .
Ще ви помоля за анализ и коментар на тая особеност в резултатите , дано вашите изводи са по светли и положителни от моите.
stepona555
Маниак

Мнениеот ISDP » 29 03 2017, 03:03

.....Народът прост,
животът – тежък, скучен. –
Живот без маска и без грим –
озъбено, свирепо куче.....

кЪкто искЪш тЪй го разбираи :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Почитател

Мнениеот stealth » 29 03 2017, 17:38

stepona555 написа:Днес чух по някакви "новини" че пак има доста съвпадения на номер бюлетина и номер преференция .
Ще ви помоля за анализ и коментар на тая особеност в резултатите , дано вашите изводи са по светли и положителни от моите.

Аз очаквах още веднага като минаха предишните избори да затрият тази възможност (или да я направят с лимити невъзможни за изпълнение) за пренареждане в кандидат-депутатските листи. За щастие, това не се случи.
Тъжно е, че се получават такива съвпадения, но толкова ни е и изборната култура. А и големите партии не рекламират хора, а само номер на партия. Резултатът не е особено учудващ.
Общо взето съм доволен от настоящата изборна система като идея, въпреки че може много да се направи за подобрения в техническо отношение. Дано доживеем :)
stealth
Напредващ

Мнениеот marind » 25 04 2017, 13:26

На път сме да си имаме нов Парламент :) Интересно ми е сега, след като минаха изборите и е ясно кои и как ще ни управляват, всички ли поддържат мненията си? :) ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот mitadoc » 25 04 2017, 13:28

marind написа:На път сме да си имаме нов Парламент :) Интересно ми е сега, след като минаха изборите, всички ли поддържат мненията си? :) ::drinks::

Моето не се е променило.Нов бардак със стари...
Интересно ми е, ти , излезе ли по улиците,както казваше? :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 25 04 2017, 13:29

mitadoc написа:
marind написа:На път сме да си имаме нов Парламент :) Интересно ми е сега, след като минаха изборите, всички ли поддържат мненията си? :) ::drinks::

Ултиматумът изтича две седмици, след като се състави правителство :) И, да, определено ще съм там ::up:: Ще пусна едно селфи от плащада, за да видиш, че държа на думата си ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот trk2 » 25 04 2017, 13:55

По мои сметки последните три години съм внесъл в здравната каса 7296 лева без да броя лихвите за забава от над 10%.
За щастие срещу тях съм получил нищо. (7296 лева = 0, 00 лева) И не защото не съм имал нужда, вместо да се редя на опашките на личния лекар и да чакам началото на месеца, когато още не са свършили направленията, предпочитам да платя на лекар от моя джоб за бързина. Не се оплаквам, че процента е висок, единственото ми желание е на насреща да получа нещичко. Просто недоумявам, как може бедна комунистическа Куба да предлага здравеопазване, а България член на ЕС да мори гражданите си?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 25 04 2017, 14:32

marind написа:
mitadoc написа:

Ултиматумът изтича две седмици, след като се състави правителство :) И, да, определено ще съм там ::up:: Ще пусна едно селфи от плащада, за да видиш, че държа на думата си ::drinks::

Какво очакваш да се свърши за 2 седмици? Практически е невъзможно.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 25 04 2017, 15:05

trk2 написа:Просто недоумявам, как може бедна комунистическа Куба да предлага здравеопазване, а България член на ЕС да мори гражданите си?

Коце, в Куба нямат разходи за ТЕЦ и газ и освен, че със спестеното си правят здравеопазването, се елиминира и риска от настинки и "хоспитализации", демек двоен е ефекта... според мен заради това, щото за последните три години аз пък съм дал няколко Съба за ТЕЦ и също не съм получил нищичко, освен малко ладка вОда. ;)

П.С. Понеже се повдигна темата, още си чакам Ролито от "наЩте"! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот marind » 25 04 2017, 19:26

mitadoc написа:Какво очакваш да се свърши за 2 седмици? Практически е невъзможно.

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ ... nduma.html
Аватар
marind
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси с награди