Гласуване за конкурс - Кодово име: Омега!

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори

Кой да спечели конкурса Кодово име: Омега!

Анкетата свършва на 14 04 2017, 10:00

Изображение senna
12
13%
Изображение stepona555
1
1%
Изображение hemigway
6
6%
Изображение stdenev
2
2%
Изображение Kdelchev
2
2%
Изображение senna
0
Няма гласували
Изображение stdenev
7
7%
Изображение Kdelchev
3
3%
Изображение dimoyanushev
1
1%
Изображение hemigway
22
23%
Изображение kolaksazov
0
Няма гласували
Изображение phil05
9
9%
Изображение tzetz
0
Няма гласували
Изображение stepona555
0
Няма гласували
Изображение vesire
0
Няма гласували
Изображение dimoyanushev
2
2%
Изображение easyrider
0
Няма гласували
Изображение alex slav
0
Няма гласували
Изображение kolaksazov
0
Няма гласували
Изображение klon
10
10%
Изображение cenzor
1
1%
Изображение дон жуан
2
2%
Изображение prisadov
3
3%
Изображение tzetz
0
Няма гласували
Изображение prisadov
1
1%
Изображение bigotti
4
4%
Изображение alex slav
0
Няма гласували
Изображение mitadoc
4
4%
Изображение mitadoc
1
1%
Изображение bigotti
3
3%

Общо гласове : 96

Re: Гласуване за конкурс - Кодово име: Омега!

Мнениеот klon » 05 04 2017, 10:53

KDelchev написа:
klon написа:
Снимката просто се получи добре и то случайно може би преди 6,7 месеца. :lol: :lol:
Не се потискай колега , с повече труд и желание нещата се получават , с всяко нещо е така.

::drinks::

Ачо, сега, след като нещата се изясниха, моля да ме извиниш, както и останалите колеги също ::drinks::

::drinks::

Тези дни като ми остане време, ще направя още малко снимки по темата за фен клуб Омега :thumbup:
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 05 04 2017, 11:07

Радвам се, че се изяснихте за снимките, нищо няма да отпада от конкурса :)
Както и всеки друг конкурс и този е забавление и удоволствие, не виждам защо трябва да има драми.
Степона, Оскар няма да участва, има си срок, правила и толкова. Всички други са си направили труда да ги спазят и това е редно да се уважи. Не виждам никакъв смисъл в драматични жестове с отказване ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 05 04 2017, 11:23

Offtopic: покажи
KDelchev написа:...неподправено, и носещо духа на марката при нас, обикновенните хора, които имаме щастието да притежаваме, или поне да се се докоснем до парче от нея..., а други, да си "дърпат" снимка от нета, просто с натискане на два клавиша, и да постват наготово, ЯКО напудрените снимки от официалните рекламни карета на Омега !!! Еми, мисля, че Гюлиян си имат каталози с такива снимки???

Първо да Благодаря на колегата Делчев, че е дал такава оценка на скромните ми фотографски умения. Чак да счете снимката ми за достойна да се върти в нета. :) Твърде далеч съм от уменията на повечето колеги тук с фотоапарата и затова винаги съм се стремял в снимките ми да има ако не майсторство в улавяне на детайлите и тънкости в зоната на предметната фотография, то поне малко артистизъм или поне малко явна или скрита връзка между заснет предмет и background в снимката, второто понякога ми е известно само на мен. Все пак претендирам за авторство на фотото. :) Идеята на Вальо да участва с фото монтаж на Луната Омега на фона на Луната е жестока, и подобна идея се въртеше и в моята глава, но липсата на време да си играя ме отказа. А е "жестока" защото освен авторска, на притежаван от него часовник, е и снимка на истински Moonwatch cal.321, разхождал се върху лунната повърхност. ::thumb:: Снимката на Klon е абсолютно попадение достойно за всеки каталог на Омега и със сигурност неин автор е самият той. Колкото до моето участие, снимките са правени по съвсем друг повод и реших да участвам заради идеята в последният момент, а не заради наградата, защото наистина мисля, че е грехота един от любимите ми часовници да не бъде споделен, макар и само визуално във форума. :)
А за духа и не само на марката ми се ще да споделя малко и за background в снимката ми. Не за първи път го използвам. :)
viewtopic.php?f=12&t=25879#p223682
Любимото ми авиаторско яке модел G-1, било в официална употреба в NAVY FORCE на САЩ до края на Корейската война, след което използвано от бивши пилоти, техните синове и внуци, като мотоциклетно, предавано от баща на син и разбира се покрито с пачовете (емблемите) на самолетоносачите, където е служило. Историята е добре предадена в една лента, която вероятно всички познават - Top Gun (1986)
Изображение
Изображение
Конкретното яке, е точно преиздаване на оригинала изработен през 1985 от Cockpit USA бивша Avirex, и произведено от същата фирма в абсолютно точен вид вкл. и емблемите, като онова носено, като реквизит от Том Круз във филма.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Каишката, благодарение на phil05 е абсолютно пресъздаване на НАСА велкрото използвано в реални космически мисии, и това че е в състояние да заблуди дори и познавачи откъм автентичност може само да ме радва и да говори за качествата на човека, който я е изработил. ::thumb:: (Вальо, остави и вариант без гумена подложка, аз си ги харесвам. ;) ) Часовника, макар и достоен за публикации в нета си е лично мой, също. ::yahoo::
Та, така... любимият часовник, на страхотна каишка, на фона на любимото яке, зад което стои много история, че и един касов хит дори. :) Прецених, че да участвам в темата е чест за мен. ::drinks::
Гласувам за Злати, и то не защото там е снимана същата Омега обект на поста ми, а защото майсторството му във фотографията на часовници е.... :crazy:
Гласувам и за колегата Делчев, защото неговата Омега е също толкова :crazy: :clap: , и ще се радвам ако някога реши да пие бира в Бесо, да е така добър да я сложи нея в този ден. Ще си заслужава да се разгледа отблизо! ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот KDelchev » 05 04 2017, 11:34

senna написа:Гласувам и за колегата Делчев, защото неговата Омега е също толкова :crazy: :clap: , и ще се радвам ако някога реши да пие бира в Бесо, да е така добър да я сложи нея в този ден. Ще си заслужава да се разгледа отблизо! ::drinks::

По отношение на фотографските ти умения, недей да скромничиш, сътворил си нещо достойно за каталог на марката. Благодаря много за вота, както и за поканата! С най-голямо удоволствие ще се присъединя към вас, като имам път към София. ::drinks::

С поздрав,
Коце
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот Spitfir3 » 05 04 2017, 12:43

KDelchev написа:... някои снимки изглеждат "нереални", като от каталог ...

Колега, не вярвам да има някой от авторите на посочените от теб снимки, който да се е обидил от написаното!
Та това си е жив комплимент, а изглежда и неподправен, в този смисъл - още по-ценен! " :thumbup:

Страхотни са "каталожните" снимки! Айде наще! ::drinks::
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Маниак

Мнениеот monopola » 12 04 2017, 15:53

Още няколко дни само :) За сега има фаворит ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 12 04 2017, 16:30

Без малко да изтърва конкурса. Разгледах всички снимки в голям формат. Поздравления за монопола и труда който е положил!
Поразен съм от шедьовъра сътворен от Phil05
Усещане за безтегловност, тишина и загадъчност на космоса. Сякаш е излязъл за малко извън кораба да притегне слънчевите батерии преди кацане. И тази велкро лента, ха ха, да не е онази, за която има специална тема.
Гласувам за Phil05, в моите очи тази картина е толкова много пред другите, че ако гласувам за още някой би било обида за нея.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 14 04 2017, 14:16

Благодаря, ама чак пък :shock:, не съм си и помислял чак такива... Ама то така при голямото изкуство ::angel:: и посланията, идват ти отвътре и понякога неосъзнато :wink:

Аз гласувах за stepona, който като един Ив Сен Лоран преоблича и преобразява непреходна красота. Хареса ми идеята и как са подредени роклите :). И за първата снимка на senna.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот monopola » 20 04 2017, 14:13

Иииииииииии ..... победителя е категоричен :) Hemingway събра най-голяма подкрепа със страхотната си снимка!
Петьо, честито, заслужаваш победата :clap: :clap: :clap:

Освен отново да благодаря на нашите приятели от Гюлиян за интересната награда, конкурса стана страхотен, ама то това е ясно за нашите конкурси :) Благодаря на всички участници, има снимки като за списание!

Моля победителя да пише на профила на Гюлиян тук, че да си получи наградата и после да ни я покаже ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот hemingway » 20 04 2017, 15:34

Благодаря на Наско за конкурса и за съдействието на Гюлиян, предоставяйки изкусителната награда! Страхотна идея за конкурс и прекрасни снимки от страна на всички участници! Много благодаря и на всички, които гласуваха за мен и моята снимка! Дано конкурсите останат традиция за форума, без значение с или без награда! Важна е идеята и участието! Поздрави на всички!
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот KDelchev » 22 04 2017, 10:37

Честито на колегата ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот hemingway » 27 04 2017, 18:02

Изображение

Изображение
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот mitadoc » 27 04 2017, 18:33

hemingway написа:Изображение

Изображение

:thumbup: ::yahoo::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот KDelchev » 27 04 2017, 21:00

hemingway написа:Изображение

Изображение

Супер ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот sauberF1 » 17 06 2017, 09:01

Страхотна награда ! Много късно виждам темата . Щях да влюча моя Mark II
ex Playb0t
Аватар
sauberF1
Новобранец

Мнениеот KDelchev » 29 07 2017, 17:43

Няма ли да има ново предизвикателство в скоро време? :thumbup:
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот BayWatch » 22 03 2018, 23:12

Изключително глупаво е да се гласува за снимка с красив часовник, изтипосан на фона на американски байряк!
Сякаш марката има нещо общо с хората, фантазиращи си, че са били на Луната. Можеше този часовник да се снима на фона на българска униформа с българското знаме или на фона на бълг. природа, или в краен случай на изчистено като модел кожено пилотско яке, но това са идеи, които трудно ще достигнат до главите на някои хора..
Изображение
BayWatch
Новобранец

Мнениеот otof » 23 03 2018, 08:32

Легендата разказва как преди педесе години американци,с омега на ръка,кацат на луната :)
модела става известен като лунната омега, и в Холивуд се заснемат серия кратки филми,за гордост,и утеха на нацията.
А ние тука просто/даже не глупаво/ си гласувахме,конкурс като конкурс
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот senna » 23 03 2018, 10:54

BayWatch написа:Изключително глупаво е да се гласува за снимка с красив часовник, изтипосан на фона на американски байряк!
Сякаш марката има нещо общо с хората, фантазиращи си, че са били на Луната. Можеше този часовник да се снима на фона на българска униформа с българското знаме или на фона на бълг. природа, или в краен случай на изчистено като модел кожено пилотско яке, но това са идеи, които трудно ще достигнат до главите на някои хора..

Е, аз няма да бъда толкова лаконичен, като otof след подобна тролска проповед. Марката може и да няма нищо общо с фантазиите на хората, но заснетият часовник е модел, който е част от официално сертифицираното оборудване на мисиите от програмата Apolo, която пък програма е разработена и изпълнена от NASA (National Aeronautics and Space Administration - НАСА, Национално управление по въздухоплаване и изследване на космическото пространство), която пък агенция е на САЩ. Така, че няма нищо нередно , че чак глупаво, да се гласува за снимката на този часовник, "изтипосан" на фона на байрака на държавата САЩ. Това, кой къде е ходил и бил, е отдавна установено от далеч по-умни и явно лишени от фантазия хора и благодарение на което ходене, и интернета е възможна реалност, а троленето в него е фасулска работа. Ако все пак някой държи да "развенчава митове и легенди" то няма лошо, стига да не го прави в сферата на един форумен конкурс, който въобще няма такава политнаучна насоченост, но и това явно трудно достига до главите на някои хора!
Колкото до изчистеният модел пилотско яке, пак е добре човек да се поинтересува и прочете, преди да отдаде дължимото на гнилия империализъм. Още от началото на историята на въздухоплаването коженото яке е неизменна част от облеклото на авиатора, по ред причини, но основната е неговата ветро, влаго и студоусточйвост. Във военната авиация се използва чак до края на Корейската война, когато постепенно навлизат новите негорими изкуствени материи NOMEX и кожените якета биват извадени от облеклото на летеца. От фабриките всички якета са излизали изчистени и са били зачислявани, като лично вещево имущество на летците, които са ги носили по време на мисии през целият им срок на активна служба, а много от тях са си отишли завинаги със собствениците им. За разлика от други армии, в тази на САЩ никой не е забранявал на летците и бордовият персонал да пришиват върху якетата си, емблемите (пачовете) на подразделенията и морските съдове, където са преминавали различните периоди от службата им. След прекратяване на активната служба и преминаване в резерва, те са получавали правото да си тръгнат заедно с бойните си униформи, част от които е било и шареното вече пилотско яке. По това време (началото на 60-те), карането на мотоциклети вече е масова практика, и за синовете и внуците на бившите летци е било нещо съвсем нормално да използват бащиното или дядовото яке за язденето на двуколесните. От там тръгва и популярността на тези якета за носене в ежедневието, както и преиздаването им през 80-те заедно с пачовете пришити по тертипа на оригинални запазени екземпляри, чиято колекционерска стойност в наши дни се доближава до тази на някои редки часовници. С радост бих снимал и на фона на родно такова яке, но уви такова няма. И накрая в заключение ще обърна внимание, че освен якета с американският байрак, има и якета със съветският байрак, направени от също толкова добра чортова кожа, но уви и те са твърде кът. :))
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот BayWatch » 23 03 2018, 14:27

Тогава ще го кажа кратко и ясно, за да ме разбереш и ти, менторе на целия форум. Особено след всички мои постове..
Тази снимка е неподходяща като идея, тя намеква чуждопоклонничество в конкурса на една швейцарская марка и моето мнение е, че не трябваше да печели конкурса!
Това на кой случаен форумен модератор манталитета му е да смята всяка критика за тролване не ме интересува. Обръщам внимание върху тази снимка, а не в/у снимката с якето на НАСА, защото самите Омега имат серия, посветена на ходенето до лунно оборудваното студио на Кубрик. :)
До тук съм с коментарите ми по тази тема.

Sent from my BlackBerry PRIV using Tapatalk
Изображение
BayWatch
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси с награди