Конкурс за ревю - 2017!

Различни конкурси с парични или предметни награди, предоставени от нашите партньори
Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Re: Конкурс за ревю - 2017!

Мнение от marind » 20 01 2018, 02:38

trk2 написа:marind с My Oris, my love! http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=34243
И аз благодаря на Коцето за номинацията! Написах ревюто с удоволствие и се радвам, че се е харесало :) А часовника и сега ме радва така, както и в деня на получаването му, което за мен е своеобразен рекорд! :)
Пожелавам успех на всички участници ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 20 01 2018, 04:06

eray_jpn Поредното искрено ревю на Полет Де Лукс http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=34388
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 20 01 2018, 11:25

Извинявам се за въпроса, но не би ли следвало, който иска той да презентира собственото си ревю, а не да става чрез посредник? Във форума има много изчерпателни и занимателни ревюта, но тези, които са ги писали може да имат съвсем други цели и не е нужно някой да ги представя от тяхно име.
Поздрави на всички!

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 20 01 2018, 12:01

Абсолютно!Напълно съм съгласен с колегата Torro.Написал си ревю,положил си някакъв труд,усилие,отделил си от времето си,но в същото време е добре да следиш и какво се случва във форумът :)

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 20 01 2018, 12:16

Torro написа:Извинявам се за въпроса, но не би ли следвало, който иска той да презентира собственото си ревю, а не да става чрез посредник? Във форума има много изчерпателни и занимателни ревюта, но тези, които са ги писали може да имат съвсем други цели и не е нужно някой да ги представя от тяхно име.
Поздрави на всички!
Да на пръв поглед изглежда, че номинацията става чрез посредник, но на практика не е така. Номинацията на чуждо ревю е оценка от номиниращия към автора, че ревюто му е харесало има качества и заслужава да участва в надпреварата. Има автори, които биха участвали, само ако някой друг оцени, че ревюто им е харесано. ::drinks::
Разбира се има и такива които не искат да бъдат номинирани и затова е въведено изискването за предварително съгласие. Например Сена не е поискал моето съгласие за номинация предварително , и аз се възползвам от правото си да оттегля от надпреварата ревюто за пилота смъртник, за другото обаче съм съгласен, то да остане.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 20 01 2018, 13:42

Винаги съм си мислел, че целта при писането на едно ревю е възможността да бъдат споделяни емоции, настроение, впечатления и информация, пред аудитория от съмишленици и фенове. Ако целта на писането ще е печеленето на някаква материална награда... сега ще ме извинявате и мен, ама Майната му! И на писането, и на всичко останало!
Пак за мен, този ежегоден конкурс, не е нищо повече от една възможност написаните Ревюта, т.е. споделените емоции да бъдат видени, прочетени и споделени с още по-голям брой хора, хора със сходни интереси или занимания, без значение дали са активни, регистрирани, или пък въобще не са членове на форумът ни. И точно това е най-хубавото на тази инициатива наречена "Конкурс за Ревю" в strelki.info. Колкото повече ревюта в конкурса, толкова повече споделени емоции. Какъв е смисълът да се напише и публикува едно Ревю в контекста на така разбираните от мен цели и то да остане извън него? Как се е случила номинацията му, лично или чрез посредник, тук няма никакво значение. И да, trk2 е прав, номинацията на чуждо Ревю, не е нищо повече от израз на отношението ни към качеството на написаното, признание и уважение към трудът на автора му.

Искрено се извинявам на trk2 и съжалявам, че не изчаках отговорът му на моето запитване, преди да направя номинацията си. Вчерашният ми ден бе доста натоварен и се заблудих, че ще изпусна срока. Негово право, като автор е да оттегли избраното Ревю, като и аз правя същото, коригирайки номинацията си.
Въпреки това, прочетете го, Моля Ви. Заслужава си! Всеки ред в него обогатява!
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 20 01 2018, 14:50

Разделът с ревютата във форума е любимия ми раздел. Не ме разбирайте погрешно. Има страхотни ревюта и да, заслужава си да се отнесем подобаващо към тях. Питането ми бе в контекста, че авторът може да няма и идея, че ревюто му отива някъде /няма значение къде/ и той не знае и не е удобрил това нещо. Ето това е!
Колкото до конкурса, колкото повече и интересни ревюта, толкова по-добре!

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 20 01 2018, 15:12

Ревютата не отиват никъде, т.е. те не напускат форума, нито пък се променя по някакъв начин, тяхното съдържание. Просто участват в един вътрешен форумен конкурс. От гледна точка на Авторско право, дори и за подобно разпореждане обаче, се следва съгласието на авторите им, освен ако лично самите автори не са номиниращи за участие тяхно собствено ревю.
Да, допуснах грешка и наруших правила. Поисках разрешение от автора в ЛС, но направих номинация преди и без да съм получил изричното му съгласие, в следствие на което съвсем закономерно се стигна до решение на самият автор. Готов съм да си понеса наказанието за нарушението на правилата.
Със сигурност trk2, като юрист и модератор, е наясно с тях и е получил съгласието на авторите на всичките ревюта, които е номинирал.

Torro
Маниак

Мнение от Torro » 20 01 2018, 15:59

Аз се извинявам! Не исках да предизвикам каквото и да е безпокойство. Само попитах. Не мисля, че има нещо чак обезпокояващо, че да се стига до напрежение. Имам положително отношение към всички. Та нали всички сме запалени по една обща страст-часовниците. Нека сме здрави и да сме щастливи от това което сме!

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 20 01 2018, 16:51

Хора, не мога да повярвам, че може да се коментира подобна тема, честно! Правилата са си правила, но ми става болно, като чета тълкуванията им, че и законите :crazy: В интерес на истината, до вчера дори не знаех за темата с този конкурс, просто не ми е правило впечатление. Когато получих ЛС от Коцето, с въпрос дали имам нещо против да ме номинира, се учудих защо изобщо ме пита и прочетох темата. И какво да видя - той самия си оттеглил номинацията, защото било нарушено някакво си правило?! Винаги съм се стремял да спазвам правилата, но за мен водещите не са те, а морала и честта! В случая щеше да ми е смешно, ако не беше тъжно! Никога не съм участвал в подобни конкурси, нито съм правил ревю с такава цел! Не ме вълнуват и наградите, колкото и да са хубави! Стана ми приятно, когато получих ЛС-то, защото това е един вид лична оценка и признание за моята "работа" :) Интересно ми стана, колко други биха споделили неговата оценка. Но вече загубих интерес, още повече след оттеглянето на номинацията на Коцето, по такива, нелепи за мен, причини! Затова оттеглям и моята номинация! Пожелавам успех за всички участници! ::drinks::

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 20 01 2018, 18:23

Марине, е сега ще стане драма! :lol: Шегувам се ::drinks::
Няма нужда и Теди да се извинява. Дискутираме си съвсем приятелски. И ти сам го казваш, правилата са си правила, те се спазват, не се дискутират. Поне не без позволение на домакина. Това е. Всичко останало са си лични решения и хептен не ни е работа да ги дискутираме. И се радвам, че сме на едно мнение... почти. :)) ::drinks:: ::drinks::

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 20 01 2018, 19:46

Хайде пак...
Daydreamer

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 20 01 2018, 20:05

Едно от любимите ми ревюта беше това на Ориса, просто още от заглавието му е казано всичко :) Съжалявам , че няма да участва в конкурса, ще липсва синия цвят в надпреварата и бих се радвал ако Маринд размисли- защото може би не е разбрал, че аз оставам в надпреварата. Проблема беше, че бях номиниран с две ревюта и участието с две би било неетично.
Ето още една номинация
portinari Ревю Franck Muller Vanguard http://strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=33323
Offtopic: покажи
И специално за Торо, да колега питал съм всеки един, който съм номинирал, моля ако имаш други подобни въпроси задавай ги на лично съобщение.

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 20 01 2018, 20:52

trk2 написа:Проблема беше, че бях номиниран с две ревюта и участието с две би било неетично.
Защо да е неетично? Всеки си има вкус, нали? Ако представиш два, че дори и повече различни часовника, какъв е проблема? Да не говорим, че представяйки повече ревюта, човека добавя много по-голяма стойност на форума. И понеже ме накарахте да се върна назад и да прочета и тема 2016, там също има хора с по две ревюта - Сена и Фил - http://strelki.info/viewtopic.php?f=81&t=30645&start=20 И отново казвам, това не би трябвало да е проблем! Но това са си мои мисли, далеч съм от мисълта да правя драми! ::drinks::
ОК, оставам в конкурса заради теб ::drinks::

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 20 01 2018, 22:58

Колеги, какви ги заформихте?! Това е един от най-готините моменти във форума с този конкурс, толкова страст и старание, положени за да предадат част от емоциите и радостта от притежавания часовник и да ни направят съпричастни и такива дискусии.... Има правила, те не са нарушени, всеки харесва различни часовници и стилове на представяне, за какъв Х точно спорите. Много его, много нещо всеки да доказва че е прав..Познавам почти всички от вас и мога смело да твърдя, че всеки един от вас няма нужда да доказва каквото и да е, всички сте зрели и успели мъже и предлагам просто да се забавляваме с любимото си хоби, вместо да спорим за глупости.. Наздраве на всички...моите ревюта ще ги публикувам след края на конкурса и се надявам да мога да предам радостта и вълненията, които предизвикват часовниците у мен, за Ви зарадвам и Вас...
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
Ashaman9
Напредващ
Регистриран: 02 12 2015, 00:32

Мнение от Ashaman9 » 21 01 2018, 01:07

Да се включа и аз, простете за закъснението:

http://strelki.info/viewtopic.php?f=12& ... 32#p349432
Alea iacta est

pepopepo
Почитател
Регистриран: 23 09 2013, 20:08

Мнение от pepopepo » 21 01 2018, 08:45

Добре, защо не решите въпросът(проблема) кардинално, защо трябва да има номинации или авторът сам да се запише за конкурса?
Просто всички написани ревю-та след датата на последният и до крайната дата, автоматично да се номинират.
Всяко едно от тях заслужава, заради самият труд на авторът. Защо някой трябва да пропусне шансът си било заради това, че не е прочел темата или не е номиниран? Така или иначе номинират двама трима само от съфорумците.
Така ще бъде най-честно от гледна точка на коментарите по-горе. Пък, че някой написал 2-3 ами браво на него, още повече заслужава !
Последна промяна от pepopepo на 10 02 2018, 14:59, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 30 01 2018, 01:56

http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=12&t=36274
Нека и аз да се включа макар, че изтървах срока ...

Отговори

Върни се в “Конкурси с награди”